Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 12:08   #21
Debili smo za veze, definitivno jesmo

Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Ljubav ima more kompromisa. Koji nisu žrtva. Radiš ih za osobu jer želiš. Jer znaš da ćeš ju time usrećiti, olakšati joj nešto ili jednostavno dozvoliti da bude svoja. A ona će isto to napraviti za tebe.
Da, nisu žrtva nego kompromisi. Čini se da danas svi misle ako popustimo malo ili pokažemo svoju ranjivu stranu da smo slabići. Kapitalistički egotrip na sve strane, prelio se u međuljudske odnose. Kaj ćeš ti meni govorit, kaj ću ja s tobom dogovarat, ko si mi ti, zamjenjiva si, lako ću i bez tebe, zašt bih ja išta trpio/la, odem na net i eno mi u izlogu deset takvih kao ti

Ljubav se gradi. Tijekom cijelog odnosa se gradi. I nije usrana muka nego slatka muka, kad se sve zbroji i oduzme


Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Istina a kako ćeš ovo primjeniti na ljude koji općenito danas vjeruju da je ljubav za budale...
Egotrip. Žalosno. Nek ljudi žive kako hoće ali provesti cijeli život bez da osjetiš ljubav, pravu ljubav, je tužno
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:10   #22
Ja nisam!

Volim odnose,volim vezu, pun sam ljubavi ali srece u tome svemu nema. Razlog je zapravo sasvim glup. Naime, svaka osoba (zenska u ovom pitanju) trazi nesto i za sebe no problem nastaje kaj niti jednoj nije dovoljno dio vec cijeli komplet i tako ide sve u krug. Jednoj pase ovo,drugoj pase ono, jednoj ne pase ovo, drugoj pak ne pase ovo a Ken barbika sva rasprodana. Zalosno je sto ljudi vise nemaju kompromise, sto ne zele ni pokusati probati, upoznati drugu osobu i vidjeti da preko nekih stvari se i moze ako se zeli, moze se i to korigirati i promjeniti na dobro, bolje ali da bi se doslo do toga treba imati nekoga a imati nekoga danas je jako tesko jer svatko ima svoje sto zeli, trazi i hoce.

Koliko sam samo puta bio odjeban jer su "citale moje upise na forumu". Zalosno je da se po tome mjeri i kroji tu osobu i da ona takva je a da se tu osobu nije ni upoznalo u zivo! Zalosno je sto i drugi faktori upadaju u tu strukturu neceg lijepog i divnog kao npr. kaj slusas, kaj jedes, koliko si visok, koliko si tezak, dal radis i dal imas svoj stan itd ...
Sva sreca pa se ne zaljubljujem u to kaj imas kuce,apartmane,dvorce i vile, lamburginije i ferarije i nosis obleke od par hiljada kuna. Sva sreca pa me ne jebe to dal si vislja ili niza od mene za 10 cm, dal slusas narodnjake ili volis putovati, citati knjigu ili kaj trebas svoj mirni kutak samo za sebe.
Prvenstveno se zaljubljujem u karakter i osobine te osobe, ovo ostalo se moze srediti ako oboje to zele, sto god i kad god, korak po korak ..
Jbga svijet se mjenja pa tak i ljudi i danas ima svega samo ljubavi ne ... ili je ja jos uvijek nisam nasao a vjerujem da postoji.

Bit ce da sam budala kaj vjerujem u tak nes
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:11   #23
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Radiš ih za osobu jer želiš
Po mome mišljenju to nije kompromis - to je onda upravo ono što ja želim raditi. I zato ja mislim da u ljubavi nema kompromisa. Ako ima - nije ljubav.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:12   #24
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
Debili smo za veze, definitivno jesmo



Da, nisu žrtva nego kompromisi. Čini se da danas svi misle ako popustimo malo ili pokažemo svoju ranjivu stranu da smo slabići. Kapitalistički egotrip na sve strane, prelio se u međuljudske odnose. Kaj ćeš ti meni govorit, kaj ću ja s tobom dogovarat, ko si mi ti, zamjenjiva si, lako ću i bez tebe, zašt bih ja išta trpio/la, odem na net i eno mi u izlogu deset takvih kao ti

Ljubav se gradi. Tijekom cijelog odnosa se gradi. I nije usrana muka nego slatka muka, kad se sve zbroji i oduzme




Egotrip. Žalosno. Nek ljudi žive kako hoće ali provesti cijeli život bez da osjetiš ljubav, pravu ljubav, je tužno
Užasno tužno. Ali da bi ju osjetio, moraš ju i znati dati. I prepustiti se osobi. I biti "slabić". Džabe nam sav naš ego, ako na kraju dana ostajemo sami. Isto vrijedi i za novce i status i bilo što drugo što se promovira kao važno u današnje vrijeme.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:13   #25
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Po mome mišljenju to nije kompromis - to je onda upravo ono što ja želim raditi. I zato ja mislim da u ljubavi nema kompromisa. Ako ima - nije ljubav.
uf, to je takva izmišljotina

zapravo, kužim kaj hoćeš reći. govorimo isto samo ti želiš naglasiti, ukoliko je to UMJETNO, onda je kompromis, a ukoliko dolazi iz srca i prirodno, onda je ljubav? jel?
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:14   #26
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Po mome mišljenju to nije kompromis - to je onda upravo ono što ja želim raditi. I zato ja mislim da u ljubavi nema kompromisa. Ako ima - nije ljubav.
Ništa strašno. Samo si još uvijek balav, naivan i sam.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:14   #27
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ništa strašno. Samo si još uvijek balav, naivan i sam.
Koliko imaš godina?
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:15   #28
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Koliko imaš godina?
29
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:15   #29
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Po mome mišljenju to nije kompromis - to je onda upravo ono što ja želim raditi. I zato ja mislim da u ljubavi nema kompromisa. Ako ima - nije ljubav.
Upravo to jest kompromis. Sve ostalo je podilaženje i neke kvazi žrvte i nesreća. Ti si naveo gomilu stvari za kojima se ljudi povode, a koji upravo proizlaze iz tih današnjih instant postavki. Šta ću ja njoj/njemu, ja sam najbitniji, ja, ja, ja.

Nema ja u mi.

Ajd da odmah disklejmer napišem Ne mislim da se gubi osoba. Nego da ne postoji samo jedno JA u mi.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:16   #30
Dvije riječi

Izgubljene vrijednosti
the33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:17   #31
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
govorimo isto samo ti želiš naglasiti da ukoliko je to UMJETNO onda je kompromis, a ukoliko dolazi iz srca i prirodno, onda je ljubav? jel?
Da, to je moja misao ljepše izrečena Hvala.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:18   #32
Quote:
the33 kaže: Pogledaj post
Dvije riječi

Izgubljene vrijednosti
Ma nije samo to. Dvoje i kada se nađe, iako se voli, nekada jednostavno ne mogu više biti skupa. Nisu sretni, smatraju da postoji ili ne postoji nešto bolje. Jednostavno nešto nije u redu. Neki shvate, pa se vrate, neki ne.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:18   #33
Quote:
Rodlax kaže: Pogledaj post
Ja nisam!

Volim odnose,volim vezu, pun sam ljubavi ali srece u tome svemu nema. Razlog je zapravo sasvim glup. Naime, svaka osoba (zenska u ovom pitanju) trazi nesto i za sebe no problem nastaje kaj niti jednoj nije dovoljno dio vec cijeli komplet i tako ide sve u krug. Jednoj pase ovo,drugoj pase ono, jednoj ne pase ovo, drugoj pak ne pase ovo a Ken barbika sva rasprodana. Zalosno je sto ljudi vise nemaju kompromise, sto ne zele ni pokusati probati, upoznati drugu osobu i vidjeti da preko nekih stvari se i moze ako se zeli, moze se i to korigirati i promjeniti na dobro, bolje ali da bi se doslo do toga treba imati nekoga a imati nekoga danas je jako tesko jer svatko ima svoje sto zeli, trazi i hoce.

Koliko sam samo puta bio odjeban jer su "citale moje upise na forumu". Zalosno je da se po tome mjeri i kroji tu osobu i da ona takva je a da se tu osobu nije ni upoznalo u zivo! Zalosno je sto i drugi faktori upadaju u tu strukturu neceg lijepog i divnog kao npr. kaj slusas, kaj jedes, koliko si visok, koliko si tezak, dal radis i dal imas svoj stan itd ...
Sva sreca pa se ne zaljubljujem u to kaj imas kuce,apartmane,dvorce i vile, lamburginije i ferarije i nosis obleke od par hiljada kuna. Sva sreca pa me ne jebe to dal si vislja ili niza od mene za 10 cm, dal slusas narodnjake ili volis putovati, citati knjigu ili kaj trebas svoj mirni kutak samo za sebe.
Prvenstveno se zaljubljujem u karakter i osobine te osobe, ovo ostalo se moze srediti ako oboje to zele, sto god i kad god, korak po korak ..
Jbga svijet se mjenja pa tak i ljudi i danas ima svega samo ljubavi ne ... ili je ja jos uvijek nisam nasao a vjerujem da postoji.

Bit ce da sam budala kaj vjerujem u tak nes

Naći ćeš je. Imaš normalno, zdravo razmišljanje pa vjerujem da ćeš je nać.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:19   #34
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Da, to je moja misao ljepše izrečena Hvala.
To bi bila anarhizirana ljubav. Divljaštvo. Kraj.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:20   #35
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Naći ćeš je. Imaš normalno, zdravo razmišljanje pa vjerujem da ćeš je nać.
Je, da. Jedini je koji tako razmišlja Stavlja se lik u ulogu žrtve, govori o drugima, a sebe žali kako je jadan i nemoćan i iskren i neiskvare, ali još uvijek sam jer nijedna ga takvog dobrog neće. Fakof
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:20   #36
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Roki, govorila sam o vezama. Znaš ono, čemu krpati kad možeš kupiti novo.
Ok, o različitim fazama govorimo. Ali neka se tema razvija. Moj fokus je bio zašto u praksi do veze ne dođe uopće
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:23   #37
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ok, o različitim fazama govorimo. Ali neka se tema razvija. Moj fokus je bio zašto u praksi do veze ne dođe uopće
Zato jer iziskuje trud. Posvećenost drugoj osobi. Ekskluzivu neku većinom. A u užurbanom tempu i internetskoj eri manje je toga. A svatko želi nekome biti poseban. A ne samo jedan u nizu. A promoviraju se nizovi.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:25   #38
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
29
Hvala.
Ako smijem, predložio bih da se, prije no što nekome kažeš da je balav u razmišljanjima o ljudskim odnosima, upitaš ima li ta osoba kćer i sina koji su nešto malo mlađi od tebe, ima li ta osoba iza sebe vezu/brak koja je trajala skoro 30 godina, ima li ta osoba osim te veze nekoliko veza s potpuno različitim osobama u kojima je razmišljala o ljudima i odnosima i proživljavala ih vrlo emotivno, a ne samo mahala pimpekom, je li se ta osoba svojevoljno odvojila od ljudi (koliko je moguće, jelte) na nekoliko nekoliko godina (cca otkako su neki na forumu prestali sisati) e ne bi li u "samoći" razmišljala o međuljudskim odnosima (ne samo M-Ž).
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:27   #39
Što te muči, rocket?
Kad sam ja tako jamrala o tome da nismo generacija za veze i da smo sebični i odvratni, obično me netko friško sjebao. Kasnije bih svijeću zapalila što ta osoba nije htjela vezu.

A nismo baš. Ja sam se evo pronašla u svim opisanim situacijama. Em su me i muljali, em je bilo i dramatike, em svašta. I onda na kraju i ti postaneš debil. To je začarani krug debilizma. Ne da ti se brate više, izložiti se pa opet proći isto ili slično. Ne da ti se igrati ako nije zicer. A nikad nije.

Tako da, eto, ja sam ex anais i ja sam debil za veze.
Pitaj me što te zanima.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:28   #40
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Što te muči, rocket?
Kad sam ja tako jamrala o tome da nismo generacija za veze i da smo sebični i odvratni, obično me netko friško sjebao. Kasnije bih svijeću zapalila što ta osoba nije htjela vezu.

A nismo baš. Ja sam se evo pronašla u svim opisanim situacijama. Em su me i muljali, em je bilo i dramatike, em svašta. I onda na kraju i ti postaneš debil. To je začarani krug debilizma. Ne da ti se brate više, izložiti se pa opet proći isto ili slično. Ne da ti se igrati ako nije zicer. A nikad nije.

Tako da, eto, ja sam ex anais i ja sam debil za veze.
Pitaj me što te zanima.
Kako prestat bit debil?

Aj sad da te vidim
calea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.