Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 20:41   #4001
ima li tko iskustva s doktorima u Centru za zastitu mentalnog zdravlja u Zagrebu u Bastijanovoj?
__________________
There's only one instant, and it's right now.
AnimusVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:24   #4002
Neki dan me komentar moje psihologinje koja radi Gestalt psihoterapiju malo iznenadio...
naime, imam anksioznost i naznake opsesivnih misli u vezi veze u kojoj se nalazim, hipohondrija...
rekla mi je da bih trebaladoci na oko 100 tretmana . Je li to realan broj? Zar Gestalt zaista tako sporo funkcionira?
razmisljam da se prebacim kod nekog kvalitetnog KBT-ovca.
Cetinorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:01   #4003
Quote:
Cetinorum kaže: Pogledaj post
Neki dan me komentar moje psihologinje koja radi Gestalt psihoterapiju malo iznenadio...
naime, imam anksioznost i naznake opsesivnih misli u vezi veze u kojoj se nalazim, hipohondrija...
rekla mi je da bih trebaladoci na oko 100 tretmana . Je li to realan broj? Zar Gestalt zaista tako sporo funkcionira?
razmisljam da se prebacim kod nekog kvalitetnog KBT-ovca.
Sve što e vezamno uz psihu dugo traje. Jer nismo psiholozi, ne poznajemo sami sebe i nismo spremni na promjene. Ja odem svaka dva mjeseca psihijatru i jednostavno me je stid kad joj moram reči da se gombam s istim govnima i kao da niti nema pomaka. Moram priznat da se ježim KBT-a, jer KBT ne ponire duboko u psihu, već je cilj spoznati greške u ponašanju. Fokusira se na sadašnjosti, ne ulazi u prošlost. A bez ulaženja u prošlost IMHO nisu mogući znatniji pomaci. Mislim da moja nadamnom primjenjuje KBT i još nešto, a što - nisam utvrdio.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:10   #4004
Dvije godine jednom tjedno do potpunog nestanka ili slabljenja simptoma u tolikoj mjeri da se može reći da je problem riješen u prosjeku nije sporo. U odnosu na neke druge tehnike je brzina svjetlosti.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:36   #4005
Gdje je u zgu dobar pisihijatar preko uputnice ? 😇😎
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:54   #4006
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Gdje je u zgu dobar pisihijatar preko uputnice ? 😇😎
Na Rebru, Bjanka Vuksan Ćusa.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 04:40   #4007
Nakon duzeg niza godina vani, morao sam se privremeno vratiti u HR iz obiteljskih razloga.

Ima li tko preporuku za dobrog psihijatra (privatno ili na HZZO, nebitno) u Vinkovcima ili Osijeku? Na zalost, moj vinkovacki prijatelj psihijatar dr. Grizelj vise nije medju zivima. U pitanju je depresija + PTSD. Koristim Alprazolam i Sertralin.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:12   #4008
Molila bi informaciju o dr. Branki Lesjak iz Varaždina, radi li još, neki kontakt i koja je cijena? Kako izgleda termin kod nje?
krumpircica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:42   #4009
Quote:
krumpircica kaže: Pogledaj post
Molila bi informaciju o dr. Branki Lesjak iz Varaždina, radi li još, neki kontakt i koja je cijena? Kako izgleda termin kod nje?
Kako izgleda termin kod bilo kojeg psihologa/psihijatra je preapstraktno pitanje. Umjesto toga trebaš pitati kojim se metodama liječenja on ili ona služi.
Eventualno navesti razlog zašto bi išla baš k tom doktoru.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:23   #4010
Molim vas preporuke za psihologa oko centra Zagreba ili na zapadu.

Cijena mi je bitna jer sam u škripcu sa novcima. Pa ako znate nekog jeftinijeg
glow-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 10:03   #4011
Cool

Ima li tko kakva iskustva sa dr Podobnikom koji radi na djecoj psihijatriji u Kukuljevicevoj?
Raptorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:24   #4012
Treba mi neki socijalni psihijatar u Zagrebu koji će mi pisati jedan benzodiazepin kojeg još nisam probao (a probao sam ih dosta), a htio bih ga probat jer bih želio vidjet može li mi s njim biti bolje (po onome što sam čitao, čini se obećavajuć).

Ima ih jako puno koji zbog ega ne žele uvažiti prijedlog pacijenta vezano za farmakoterapiju.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 18:41   #4013
Quote:
krumpircica kaže: Pogledaj post
Molila bi informaciju o dr. Branki Lesjak iz Varaždina, radi li još, neki kontakt i koja je cijena? Kako izgleda termin kod nje?
Ja idem kod nje. Pošaljem ti u inbox poruku.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 18:48   #4014
Postoji li u HR neki odjel u jednoj od bolnica koji je specijaliziran isključivo za probleme sa spavanjem? Je li ga HZZO priznaje? Može li se upasti na njega ako recimo spavaš pet-šest sati u komadu ali ti treba barem sedam-osam sati neprekidnog sna, a ne možeš riješiti taj problem s prekratkim spavanjem?

Može li se na taj neki odjel dolaziti samo noću spavati? Pa ono da ti mjere moždane valove, isprobavaju doze i vrste sedativa/hipnotika?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 19:10   #4015
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ima tko iskustva sa ordinacijom Girotto u Rijeci?
ja imam. možeš li mi napisati šta te točno zanima.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 20:16   #4016
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Postoji li u HR neki odjel u jednoj od bolnica koji je specijaliziran isključivo za probleme sa spavanjem? Je li ga HZZO priznaje? Može li se upasti na njega ako recimo spavaš pet-šest sati u komadu ali ti treba barem sedam-osam sati neprekidnog sna, a ne možeš riješiti taj problem s prekratkim spavanjem?

Može li se na taj neki odjel dolaziti samo noću spavati? Pa ono da ti mjere moždane valove, isprobavaju doze i vrste sedativa/hipnotika?
šta nema vrapče, centar za poremečaje spavanja? tamo je išla poznanica, prespavala tamo, nešto joj mjerili..
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 20:45   #4017
Vrapče (Centar za poremećaje spavanja i budnosti) i KBC Split (Centar za medicinu spavanja). Oboje na uputnicu.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 17:59   #4018
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
šta nema vrapče, centar za poremečaje spavanja? tamo je išla poznanica, prespavala tamo, nešto joj mjerili..
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Vrapče (Centar za poremećaje spavanja i budnosti) i KBC Split (Centar za medicinu spavanja). Oboje na uputnicu.
Hvala na odgovorima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:01   #4019
Znači imam problema sa epizodama depresije. Znači sve super, pozitivna i onda me pokosi da sam 2 tjedna koma. Da li bi to mogao biti bipolarni poremečaj?
Uglavnom idem na uputnicu pa bi molila nekakvu preporuku za Rebro. Kuda, šta? ovo mi je prvi put da idem na ovako nešto. Vidjela sam par imena ovdje ali voljela bi cuti jos koju preporuku, koji odjel i tako to. Hvala
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:18   #4020
Kakav ti je ciklus.. PMS..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.