Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2017., 21:19   #161
meni jogurt i sirevi nisu problem. mlijeko je.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:40   #162
Quote:
Bender Unit kaže: Pogledaj post
Kako postajem stariji, sve više postajem intolerantan na laktozu.

Zanima me, iz iskustva laktoza intolerantnih, koje vrste jogurta i sireva specifično (vrsta i proizvođač) mogu konzumirati bez smetnji?
Mu jogurt bez laktoze, 1.6% mm, pakiranje od 500 g, proizvodi Ljubljanska mljekarna. U Kauflandu ga uvijek ima, 7,99 kn. Kupujem ga godinama i loša vijest je da nikad nije na akciji. U Konzumu ga je prije bilo, sad više nema.

Od sireva biraj tvrde sireve kao što je paški ili istarski. S njima ima manje problema nego s mekima, npr. Goudom. Isto vrijedi i za zamrznute pizze, lazanje - svi su krcati jeftinom Goudom koja djeluje laksativno uz naredna dva dana problema s nadutošću i bolovima.

Ako se baš jako zaželiš nečeg s laktozom ili si na nekom rođendanu, proslavi, vjenčanju i ne možeš odoljeti hrani s laktozom preporučam ove tablete. Pakiranje ima 90 kapsula, to je za 90 obroka s laktozom. Djeluju na laktozu, mliječne proteine i masti. Cijena im varira, trenutno su 86 kn s poštarinom za Hrvatsku.

U uputstvima stoji da je jedna kapsula ekvivalent jednoj čaši mlijeka. U mom slučaju potpune netolerancije nije baš toliko ali za jedan dcl kreme/mlijeka/jogurta ili recimo obrok s vrhnjem posluži izvrsno. Isto tako vrijedi za jedan cappuccino, jedan manji puding i sl.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 08:29   #163
Bok ljudi,

ima li netko ovakav problem: pocela sam trenirati u teretani malo jace treninge, i ne uspijevam hranom (barem nisam dosad) unijeti dovoljno proteina.

Mlijeko, tj laktozu ne podnosim , probala sam piti whey i od pola mjerice (!) sam pocela dobivati simptome koje inace imam od mlijeka. A i posnog sira. Ona uzburkanost u trbuhu, osjecaj kao da cu dobiti proljev (inace ga dobijem ako uzmem vecu kolicinu, ili ako ne pazim inace na ostatak prehrane, sada trenutno pazim dosta). I nagli pad energije, kao da netko isise iz mene energiju, cim mi crijeva nisu dobro.

Znaci ne mogu whey, barem neko vrijeme dok ne saniram crijeva, koja su u koma stanju :/

Na posni sir isto reagiram nazalost, nesto manje nego na mlijeko, ali svejedno.

Ima li tko savjet, kako se onda hraniti? Ne mogu jesti meso 3x dnevno svaki dan. Pogotovo ovo puno hormona.
coconut addict is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 16:00   #164
Quote:
coconut addict kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

ima li netko ovakav problem: pocela sam trenirati u teretani malo jace treninge, i ne uspijevam hranom (barem nisam dosad) unijeti dovoljno proteina.

Mlijeko, tj laktozu ne podnosim , probala sam piti whey i od pola mjerice (!) sam pocela dobivati simptome koje inace imam od mlijeka. A i posnog sira. Ona uzburkanost u trbuhu, osjecaj kao da cu dobiti proljev (inace ga dobijem ako uzmem vecu kolicinu, ili ako ne pazim inace na ostatak prehrane, sada trenutno pazim dosta). I nagli pad energije, kao da netko isise iz mene energiju, cim mi crijeva nisu dobro.

Znaci ne mogu whey, barem neko vrijeme dok ne saniram crijeva, koja su u koma stanju :/

Na posni sir isto reagiram nazalost, nesto manje nego na mlijeko, ali svejedno.

Ima li tko savjet, kako se onda hraniti? Ne mogu jesti meso 3x dnevno svaki dan. Pogotovo ovo puno hormona.
pa imaš mlijeko bez laktoze
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 17:48   #165
Bok svima!
Koliko znam, nisam nikad imala problema s laktozom.
Jedino sam od mlijeka uvijek imala hrpu zelucane kiseline, i nisam bas voljela mlijeko.
No, volim sireve, sirne namaze i sl.
Dakle, nikakav problem.
Do pred par mjeseci.
Ako pojedem bilo koji sir, mogu se preseliti u wc
Ne reagiram na mlijeko.
Ali na sir, na bas sve...od friskog, preko goude, ementalera, do onih dimljenih i zrelih, susih tipa Old Amsterdam.

LOM-a sam molila da mi da up da me istestiraju, ali je odbio, da nek ne jedem...

Kako ste vi testirani, jeste li isli prvo gastricu, i da li reagirate uvijek bas na mlijeko?
Uglavnom citam da ljudi imaju vecih problema s mlijekom, a ja s njim nemam. Za sad.
Ali sve drugo mlijecno...wc-show
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 23:43   #166
Quote:
coconut addict kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

ima li netko ovakav problem: pocela sam trenirati u teretani malo jace treninge, i ne uspijevam hranom (barem nisam dosad) unijeti dovoljno proteina.

Mlijeko, tj laktozu ne podnosim , probala sam piti whey i od pola mjerice (!) sam pocela dobivati simptome koje inace imam od mlijeka. A i posnog sira. Ona uzburkanost u trbuhu, osjecaj kao da cu dobiti proljev (inace ga dobijem ako uzmem vecu kolicinu, ili ako ne pazim inace na ostatak prehrane, sada trenutno pazim dosta). I nagli pad energije, kao da netko isise iz mene energiju, cim mi crijeva nisu dobro.

Znaci ne mogu whey, barem neko vrijeme dok ne saniram crijeva, koja su u koma stanju :/

Na posni sir isto reagiram nazalost, nesto manje nego na mlijeko, ali svejedno.

Ima li tko savjet, kako se onda hraniti? Ne mogu jesti meso 3x dnevno svaki dan. Pogotovo ovo puno hormona.
U izolatu nema laktoze, ako ti samo ona smeta.
Imam isti problem, meni izolat ne radi štetu.
Npr http://www.proteini.si/hr/store/item...ate-1600g/851/

Imaš u šparu svježi sir, zrnati sir, vrhnje, mlijeko...sve bez laktoze, njihova marka, mislim Free from, ima baš polica kraj vege stvari. Plus vege stvari da se, bez brige
CyphreMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 07:51   #167
Probaj pravit kefir od mlijela, zrnca pojedu mlijecni secer laktozu, a mlijeko postane jogurt.

Poslano sa mog HTC Desire 816 koristeći Tapatalk
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 09:52   #168
Meni se to manifestira na nacin tako da sam naduta i da dobijem grceve u zelucu i reproduktivnim organima. Citav PMS sam si regulirala izbacivsi mlijeko, mogu eventualno proizvode manje fermentacije.

Ima li netko ideju postoje li fitness proteini na biljnoj bazi? Hvala
Noodlehead is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.