Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2010., 21:12   #4161
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
dojclandani, jeli ima tko blizu Aahena/Kolna??
Nema. Zasto?
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Old 20.10.2010., 23:28   #4162
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Nema. Zasto?
eto zato da ti imas sto pitati..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 20.10.2010., 23:34   #4163
Moze li Frankfurt?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 21.10.2010., 09:43   #4164
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Nema. Zasto?
Schwad doch nit! ... redde und meld dich
__________________
Nekve osobe kupuju si od novaca, kojeg nemaju, stvari, koje ne trebaju, samo da imponiraju drugima, koje ne vole.
Seminom is offline  
Old 21.10.2010., 09:45   #4165
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
dojclandani, jeli ima tko blizu Aahena/Kolna??
ima, zasto?
__________________
Nekve osobe kupuju si od novaca, kojeg nemaju, stvari, koje ne trebaju, samo da imponiraju drugima, koje ne vole.
Seminom is offline  
Old 21.10.2010., 10:34   #4166
Quote:
Laura Scott kaže: Pogledaj post
A kod mene je u lokalnoj videoteci Jedan jedini u cijelom mjestu.
ima ih kod nas nekoliko, al sve na nekim komisch lokacijama(Wasserhaus, Spielwaren Mark...) pa me to zbunilo
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 21.10.2010., 10:44   #4167
Ima nas u Berlinu mada se meni cni da sam ja jedina ili nitko nije raspolozen za druzenje i kafu
nikitta is offline  
Old 21.10.2010., 11:05   #4168
Quote:
nikitta kaže: Pogledaj post
Ima nas u Berlinu mada se meni cni da sam ja jedina ili nitko nije raspolozen za druzenje i kafu
u berlinu vas ima citava kolonija
p.s. mozda ne piju kavu pa probaj s rakijom
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."

Zadnje uređivanje belica : 21.10.2010. at 12:03.
belica is offline  
Old 21.10.2010., 11:17   #4169
Quote:
Seminom kaže: Pogledaj post
Schwad doch nit! ... redde und meld dich
Posipam se pepelom!

Reci trustno1, sto trebas?
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Old 21.10.2010., 11:31   #4170
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Posipam se pepelom!

Reci trustno1, sto trebas?
jeht doh ... bist up d´Schäl Sick !!

... da reci sto trebas?
__________________
Nekve osobe kupuju si od novaca, kojeg nemaju, stvari, koje ne trebaju, samo da imponiraju drugima, koje ne vole.
Seminom is offline  
Old 21.10.2010., 17:10   #4171
Quote:
nikitta kaže: Pogledaj post
Ima nas u Berlinu mada se meni cni da sam ja jedina ili nitko nije raspolozen za druzenje i kafu
Evo mene za mj dana.,.,.,.,
dotore is offline  
Old 21.10.2010., 20:37   #4172
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Posipam se pepelom!

Reci trustno1, sto trebas?

ovako je vec bolje..;0)
ja osobno ne trebam nista, ja sam u UK.. ali imam brata u tom podrucju koji bi mozda trebao kakav savjet...ali privatno...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 21.10.2010., 20:39   #4173
Quote:
Seminom kaže: Pogledaj post
ima, zasto?
kao sto rekoh, trebam savjet za brata...ali neznam od kuda da pocnem..;0)
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 21.10.2010., 22:24   #4174
Pocni od pocetka, sta ga muci i kakva mu pomoc treba.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 21.10.2010., 23:32   #4175
Smijem li ja malo spielenit padobranca?

Imam dva gutschajna, pa neznam kome pripada oglas...tako da sam dosla malo vamo ako znate nekoga tko ima tako nesto u planu..?!

Gutschajn

Dankescheeen
__________________
JustDefected
tima is offline  
Old 22.10.2010., 10:54   #4176
Skrecem pozornost svim nasim ljudima u Njemackoj!

http://www.bnet.info/015779331929

Jesu li vas zvali? Mene vec par puta Uvijek isti scenarij: poziv sa skrivenog broja, tisina, poklopljeno, a niti minutu kasnije poziv s doticnog mobilnog broja Na poziv sa skrivenog broja sam se javljala (ne javljam se imenom i prezimenom, NIKADA!) jer moj svekar koristi skriveni broj, a i neki poznanici Pozive s mobilnog broja sam "izbjegla" (telefon zazvoni tek na kratko, valjda racunaju da cete biti tik uz telefon i isti tren se javiti ), nisam zvala natrag, a na kada sam googlala broj da saznam tko zove, hm, vidite i sami o cemu je rijec! Stoga, PAZNJA!
Laura Scott is offline  
Old 22.10.2010., 11:19   #4177
Quote:
belica kaže: Pogledaj post
u berlinu vas ima citava kolonija
p.s. mozda ne piju kavu pa probaj s rakijom
ja sam kao Pale sam na svijetu

ekipa ajmo na rakiju
nikitta is offline  
Old 23.10.2010., 15:45   #4178
Evo da vam se javim da sam se vratio i da cu morati iz Hr da pridam ove papire u nasoj Ambasadi nadam se da proces nece biti dugg..Poz iz Splita Xsam
Xsam is offline  
Old 23.10.2010., 15:59   #4179
nadam se da si to trazio napismeno.

evo za belgiju, neda mi se bas za njemacku trazit. ali to je zakon koji brijedi na razini EU i u svakoj drzavi je isti

B. Familienzusammenführung: Antragstellung in Belgien

Falls Sie kein C-Visum für einen Aufenthalt von höchstens 3 Monaten brauchen oder falls Sie ein C-Visum haben, können Sie Ihren Antrag auf Familienzusammenführung bei der Gemeindeverwaltung in Belgien stellen.
Innerhalb der ersten 3 Monate nach Ihrer Ankunft in Belgien müssen Sie bei der Gemeindeverwaltung eine Aufenthaltskarte für Angehörige eines EU-Bürgers beantragen oder, falls Sie selbst ein EU-Bürger sind, eine Erklärung der Eintragung.
Wenn Sie diese Formalität nicht erfüllen, wird eine administrative Geldbuße von 200 € verhängt.
In den drei folgenden Monaten müssen Sie der Gemeindeverwaltung alle erforderlichen Dokumente vorlegen, die belegen, dass Sie die Voraussetzungen für eine Familienzusammenführung erfüllen.

http://diplomatie.belgium.be/de/dien...tner/index.jsp


u ovom forumu njemackom je slicno tvom problemu, slovenac je ozenio hrvaticu, i nije zena morala kod kuce trazit dozvolu

http://www.info4alien.de/cgi-bin/for...m=1214526283/0

iako joj je naravno u pocetku receno da se viza mora kod kuce na ambasadi trazit, da bi se na kraju utvrdilo da je to netocno

evo nadjoh na internetu lra mühldorf am inn (negdje u bajernu)

Aufenthalt länger als drei Monate:

Eine Freizügigkeitsbescheinigung (Bescheinigung über das Aufenthaltsrecht) erhalten freizügigkeitsberechtigte Bürger von Mitgliedsstaaten der EU und EWR.

Eine Aufenthaltskarte erhalten Staatsangehörige aus Drittstaaten, die Familienangehörige eines EU- oder EWR-Bürgers sind. Der Antrag auf Ausstellung der Aufenthaltskarte ist innerhalb von drei Monaten ab Einreise zu stellen.
Die Gültigkeitsdauer beträgt in der Regel fünf Jahre, es sei denn, es ist von vornherein ein kürzerer Aufenthalt geplant.

Eine Daueraufenthaltsbescheinigung (Bescheinigung über das Daueraufenthaltsrecht) erhalten Bürger von Mitgliedsstaaten der EU und EWR, die sich seit min. fünf Jahren in der Bundesrepublik Deutschland aufhalten.

http://www.lra-mue.de/de/pub/buerger...eu-buerger.cfm

za München

Familienangehörige und eingetragene Lebenspartner aus Drittstaaten benötigen für die Ausstellung der Aufenthaltskarte zusätzlich folgende Unterlagen:
Heiratsurkunde, bzw. Partnerschaftsurkunde
Geburtsurkunde Ihrer Kinder ggf. mit Apostille oder Legalisationsvermerk sowie deren beglaubigte deutsche Übersetzung (sofern es sich nicht um eine internationale mehrsprachige Urkunde handelt).
Die persönliche Vorsprache bei der Ausländerbehörde ist hier erforderlich.
Der Antrag muss handschriftlich unterschrieben werden. Bitte haben Sie Verständnis dafür, dass per E-Mail gesendete Anträge ohne Unterschrift aus diesem Grund nicht von uns angenommen werden können.

http://www.landkreis-muenchen.de/landratsamt/6422.htm/internet1/dienstleistungen/orgdata_ausgabe1.asp?OrgID={BEBC6ADC-0948-4909-A397-85E7E44BCD18}

LRA Mainz-Bingen

Freizügigkeitsberechtigten Familienangehörigen, die nicht Unionsbürger sind (Drittstaatsangehörige)
Freizügigkeitsberechtigten Familienangehörigen, die nicht Unionsbürger sind, wird nachdem sie die erforderlichen Angaben gemacht haben, eine Aufenthaltskarte für Familienangehörige von Unionsbürgern ausgestellt. Verweis auf: Antrag auf Ausstellung einer Aufenthaltskarte. Wir möchten Sie bitten den Antrag bei der Ausländerbehörde abzugegeben.

http://www.mainz-bingen.de/deutsch/v...wr-staaten.php

obratit paznju na zadnju recenicu


zato velim trebao si napismeno zatrazit

Zadnje uređivanje buntspecht : 23.10.2010. at 16:27.
buntspecht is offline  
Old 24.10.2010., 12:58   #4180
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pocni od pocetka, sta ga muci i kakva mu pomoc treba.
pa ukratko.. brat mi vec radi u Njemackoj ali samo na vize od 6 mj..zadnjie tri godine.
pitanje: ako se ozeni tamo(u podrucju Aahena)kakva je situacija sa dobivanjem zenidbenih papira, mislim koji je protokol? sto mu sve treba? on ne prica bas njemacki, mada trudi se, uzima profesora i placa sate..ali mu je tesko jer je okruzen samo sa nasim ljudima..ali trudi se.. da li ce mu to biti prepreka?? sto mu sve od dokumenata treba??
naime ja zivim u Engleskoj vec 6 godina i znam sve kako ide sa papirima, ali sam skuzila da u njemackoj postoje neki zakoni koji se temelje na podrucje gdje zivite??
kada se vjenca , da li zatrazuje papire u njem. amb. u ZG-u ili moze odmah u njemackoj??ako ima tko iskustva i neki savjet, molim da pomogne...
ps: vjencava se za nasu curu koja nema drzavljanstvo ali ima boravak(zivi tamo preko 20 godina)
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.