Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2007., 12:30   #61
a kakva je te realitetna terapija?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:41   #62
Za razliku od psihoterapije, realitetna terapija ne bavi se beskrajnim kopanjima po prošlosti. Ako baš želiš, možeš pričati o tome kako te je nešto nekada davno traumatiziralo, ali to nije nužno za terapiju. Njezina osnovna svrha je poboljšanje sadašnjih odnosa i zadobivanje kontrole nad svojim životom.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:21   #63
i ne provodi se u bolnickim ustanovama nego samo privatno?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 09:40   #64
[QUOTE=Leteća;8591139],
Lijekovi također mogu imati vrlo neugodne popratne efekte, pa nije nikakvo čudo što ih svi ne žele uzimati.

Mojoj seki je dijagnosticirana MD i sama doktorica kaže da je to dugotrajna terapija ali da postoje inekcije koje se uzimaju tri puta godišnje...
zbunjena1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 11:57   #65
[QUOTE=zbunjena1;8619094]
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
,
Lijekovi također mogu imati vrlo neugodne popratne efekte, pa nije nikakvo čudo što ih svi ne žele uzimati.

Mojoj seki je dijagnosticirana MD i sama doktorica kaže da je to dugotrajna terapija ali da postoje inekcije koje se uzimaju tri puta godišnje...
Ispravak netočnog navoda, svakih 5 tjedana a ne tri puta godišnje
zbunjena1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 20:30   #66
Bravo, srećo! To je pravi način razmišljanja. Ne mogu ni zamisliti kako je tebi, ali i ja sam bila u sličnoj situaciji. Još je lako s euforijom, ali kad dođe bezvolja i depresija, teško je izdržati.Bitno je da ustaneš svako jutro, pogledaš se u ogledalo i kažeš sama sebi: ˝Jebote, pobijedila sam samu sebe. Koji osjećaj.˝ Dovoljno je teško objasniti i ljudima bez dijagnoze da se trebaju nositi sa svojim problemima. Kad se sjetim da ljudi troše svoje vrijeme na crne misli, dok bi trebali planirati, stvarati, raditi, baviti se umjetnošću, drugim riječima donositi neku ljepotu na svijet, uhvati me nervoza... Samo naprijed.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 21:11   #67
slažem se da trebaš planirati,stvarati raditi itd,ali kada po par dana ne izlaziš iz prokletog kreveta jer jednostavno nemaš snage, živiš kao biljka samo što nemaš fotosintezu,nemaš trunke motiva za ništa,e onda si pobijedio sve oko sebe.
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 23:03   #68
Quote:
izgubljena12 kaže: Pogledaj post
Evo ja imam tu diagnozu i borim se svaki dana sa tim.vec dvije godine pijem Zoloft 3 na dan Xanax 3 na dan.sta da ti kazem?tesko je i svaki dan je nova borba.Moja raspolozenja su bila nemoguca.Ni ja ih nisam mogla pratiti dovodila sam oko sve do ludila,a najvise sebe.znala sam biti euforicna misli su mi letjele glavom 100 na sat,mogla sam pjeske proci cijelu evropu,a onda bi #pala" da nisam imala snage dici se it kreveta jednostavno bi spavala po cijele dane,ili bi bila toliko agresivna da na kraju nisam ni sebe prepoznala.jednostavno nisam vise mogla tako,a nisam si samo mogla pomoci.Zavrsila sam u bolnici u dubravi i mogu ti reci da mi je to bila najbolja odluka.Saznala sam u cemu je problem i kako se mogu sa tim nositi.tesko je,ali kada se svaki dan kada se probudim "normalna" je moja pobjeda.Znam da sada nisam "zdrava" i da mozda nikada necu biti,ali znam sa cime se sada borim...
Koliko često su ti se mijenjala raspoloženja? Više puta dnevno, tjedno, mjesečno...? Da li si pratila kako se mijenjaju, zapisivala možda (preporučuju praćenje raspoloženja za preciznije ilakše utvrđivanje dijagnoze)??
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 11:26   #69
Meni je psihijatrica dijagnosticirala bipolarni poremećaj, a imam i granični poremećaj ličnosti.
Bipolarni po svojoj procjeni imam 4 godine iako zadnjih godinu dana gotovo da ne primjećujem manične faze osim što sam vani svaku noć (ali nisam stalno manična nego imam napade tjeskobe i fuj fuj).
Ne pijem lijek koji mi je psih prepisala jer sam saznala da može uzrokovati šizofreniju, a kako po obitelji imam predispozicije za to klonim se tog antidepresiva (cipralex).
Sad pijem neko sranje za koje sam mislila da je super - HTP, mama mi je magistrica medicinskih znanosti pa je ona odlučila da je to najbolje za mene, al bogami nije.

Ako netko zna, zanima postoje li neke tablete koje pomažu kod tjeskobnih napada (jak osjećaj treme bez meni poznatog razloga, osjećaj izoliranosti i najradije bih vrištala, ali nisam u stanju reći jednu riječ). Bilo bi dobro kad bi postojale tablete koje pomažu trenutno, ali vjerojatno to ne postoji. I da, to je to od mene, za sad.
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 13:21   #70
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post

Ako netko zna, zanima postoje li neke tablete koje pomažu kod tjeskobnih napada (jak osjećaj treme bez meni poznatog razloga, osjećaj izoliranosti i najradije bih vrištala, ali nisam u stanju reći jednu riječ). Bilo bi dobro kad bi postojale tablete koje pomažu trenutno, ali vjerojatno to ne postoji. I da, to je to od mene, za sad.

Za tablete ne znam, ali znam da imam sličan problem. Kada sam u prostoriji sa još mnogo ljudi, tipa fakultet, kafić, trg, itd, u meni se javi užasan osjećaj nervoze. Počinjem se tresti, znojim se, a sve to zbog osjećaja da svi gledaju u mene i ocjenjuju me. Ne znam ima li sličnosti s tvojim tjeskobnim napadima, ali ovo kroz što moram prolaziti je odvratno. Tim više što iz nekih situacija ne mogu pobjeći, na primjer ne mogu istrčati sa faksa usred predavanja. Baš zato što sam shvatila da ne mogu cijeli svoj život podrediti svojim strahovima i panici, našla sam načina da je bar malo umanjim. Uvijek sa sobom nosim mp3, neku knjigu, bilježnicu, tako da se mogu nečim zaokupiti kada počne panika. Slušam muziku, čitam, pišem i ne mogu reći da osjećaj potpuno nestane, ali mi je mnogo lakše.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 13:29   #71
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
Ne pijem lijek koji mi je psih prepisala jer sam saznala da može uzrokovati šizofreniju, a kako po obitelji imam predispozicije za to klonim se tog antidepresiva (cipralex).
odakle ti molim te da cipralex uzrokuje šizofreniju????
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 13:40   #72
Quote:
lavica55 kaže: Pogledaj post
odakle ti molim te da cipralex uzrokuje šizofreniju????

nemam pojma. ne uzrokuje direktno šizofreniju naravno krivo sam se izrazila, tj. prilično sam se glupo izrazila, ali može dovesti do toga kod malog broja osoba.
moram pitati majku za to, ona mi je o tome pričala.
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 13:42   #73
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Za tablete ne znam, ali znam da imam sličan problem. Kada sam u prostoriji sa još mnogo ljudi, tipa fakultet, kafić, trg, itd, u meni se javi užasan osjećaj nervoze. Počinjem se tresti, znojim se, a sve to zbog osjećaja da svi gledaju u mene i ocjenjuju me. Ne znam ima li sličnosti s tvojim tjeskobnim napadima, ali ovo kroz što moram prolaziti je odvratno. Tim više što iz nekih situacija ne mogu pobjeći, na primjer ne mogu istrčati sa faksa usred predavanja. Baš zato što sam shvatila da ne mogu cijeli svoj život podrediti svojim strahovima i panici, našla sam načina da je bar malo umanjim. Uvijek sa sobom nosim mp3, neku knjigu, bilježnicu, tako da se mogu nečim zaokupiti kada počne panika. Slušam muziku, čitam, pišem i ne mogu reći da osjećaj potpuno nestane, ali mi je mnogo lakše.

ma slična stvar i kod mene, uvijek mislim da me svi gledaju, nekad mi je teško od doma doći do tramvajske stanice sama, imam osjećaj da su mi pokreti neusklađeni koliko sam pod stresom.
mp3 je uvijek uz mene godinama.
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 15:00   #74
A, mačak. Kod mene ti je to počelo poslije bulimije. Ne znam, valjda mi se nekakva nesigurnost nakupila, pa to na taj način izbija van. Jel ti bar lakše kad se nečime baviš?
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 15:15   #75
lakše mi je kad netko sa mnom hoda po gradu. kad sam sama zna mi bit koma. preznojim se živa i jedva čekam da dođem kući.
ali opet ima dana kad sam naravno u maničnoj fazi pa stavim mp3 i hodam dignute glave i jebeno mi je.. ali to je rijetko
ma ne bih htjela piti nikakve lijekove, pokušavam si sad u glavi sama sa sobom riješiti stvar
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 15:47   #76
Možda te prođu te tjeskobe i panike. Dosta mladih ljudi (više nego što misliš) prolazi kroz to. Mene je isto prala tjeskoba, nekih 2 godine (20-22), ali je prošlo. Nisam ništa uzmala, ali bilo je gadno. Mog brata isto.
Ugl, nema je više. Sad mi je 30.
Drži se, proći će te to.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 15:51   #77
Meni je dosta pomogla i svijest o odgovornosti. Npr., kad znam da nešto trebam obaviti da bi dalje mogla funkcionirati, nema Boga koji bi me mogao spriječiti. Jednostavno guram dalje, neovisno o nervozama i panici.
A utješno je i čuti da kod nekih ljudi prođe ta panika s godinama. Gracias.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 16:00   #78
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Meni je dosta pomogla i svijest o odgovornosti. Npr., kad znam da nešto trebam obaviti da bi dalje mogla funkcionirati, nema Boga koji bi me mogao spriječiti. Jednostavno guram dalje, neovisno o nervozama i panici.
A utješno je i čuti da kod nekih ljudi prođe ta panika s godinama. Gracias.
ja imam 20 godina. I jako sam neodgovorna. Tj. imam svijest o odgovornosti, ali sam neodgovorna i ubija me u to u pojam. Jer često ne mogu ujutro ustati iz kreveta, patim od nesanice, ne sjećam se kad sam zadnji puta spavala po noći.. valjda sam najneodgovornija osoba na svijetu. To me najviše deprimira jer imam sto muka s faxom zbog toga
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 16:51   #79
Ne znam da li sam dobro shvatila, ali ta tvoja nesanica, nervoza, sve što si napisala, sve je u kontekstu toga glavnog problema. Nisam rekla da si neodgovorna, nego da moraš gurati uvijek dalje bez obzira na sve. Napor koji uložiš u nešto će ti možda pomoći kod nervoze, ali će ti sigurno dati satisfakciju i bolje mišljenje o sebi. Pomaže i ako voliš to studiraš. Ja sam ti sad na kroatistici, što mi nije bio neki ideal, ali učim ko konj da se druge godine mogu upisati na sociologiju. I, gle čuda, odmah su i nervoze manjeg intenziteta...
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 16:56   #80
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
. Jer često ne mogu ujutro ustati iz kreveta, patim od nesanice, ne sjećam se kad sam zadnji puta spavala po noći.. valjda sam najneodgovornija osoba na svijetu. To me najviše deprimira jer imam sto muka s faxom zbog toga

Šta je da je, imam i ja takvih problema, ponekad me treba viličarom dizati iz kreveta, ne zbog lijenosti, već iz čistog osjećaja depresije i beznađa (koji se btw pojavi niotkuda, majku mu njegovu). Ponekad si jednostavno postavim previše ciljeva i prioriteta,pa se razočaram. Al se sjeti da si ti ispod tih svih pizdarija jedno drago i simpatično ljudsko biće, sa opičenim nicknameom.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.