Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2018., 13:54   #3861
A kakve su to pristojbe za internet??
Što bi sad država htjela s tim, ako već uredno plaćam pretplatu privatnoj firmi?
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 22:50   #3862
Pozdrav ljudi, stigao mi je prekršajni postupak od HRT-a na vrata. Inače, stan u kojem živim sam podstanar i nisam prijavljen na ovoj adresi (praktički nitko ne zna moj OIB)

Uglavnom, prošli tjedan je bio inkasator i nisam mu otvarao vrata, a on je napisao da imam 1 AV prijamnik.

Stigao je taj prekršajni postupak na moje ime i prezime (ali nitko ne zna da sam točno to ja jer nemaju moj OIB)

Zanima me što da radim sad? U nalogu za odjavu prijamnika traže OIB, a ne želim sam sebe dovesti u zamku.
jale46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 14:14   #3863
Quote:
jale46 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, stigao mi je prekršajni postupak od HRT-a na vrata. Inače, stan u kojem živim sam podstanar i nisam prijavljen na ovoj adresi (praktički nitko ne zna moj OIB)

Uglavnom, prošli tjedan je bio inkasator i nisam mu otvarao vrata, a on je napisao da imam 1 AV prijamnik.

Stigao je taj prekršajni postupak na moje ime i prezime (ali nitko ne zna da sam točno to ja jer nemaju moj OIB)

Zanima me što da radim sad? U nalogu za odjavu prijamnika traže OIB, a ne želim sam sebe dovesti u zamku.
Ignoriraj ! To je papir koji je poslao HRT i piše na njemu obavijest o pokretanju prekršajnog postupka! To nije od suda ... Ako dođe do suda traži neosporan dokaz kojim suprotna strana dokazuje da imaš prijemnik, ako to dokažu onda buš plaćao pretplatu, kako neće moć dokazat onda pojeo vuk magare. Premisa je da si nevin dok ti se ne dokaže krivnja a teret dokazivanja je na njima. BTW do suda neće niti doći jer nisu pokrenuli prekršajnu prijavu. To ti je APP od HRT-a. Ako pročitaš mala slova koje pišu na obavijesti uz uplatu "kazne za predhodno razdoblje" je i izjava kojom im daješ pravo da te upišu kao pretplatnika ako platiš "kaznu".
anchicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 14:13   #3864
Da li se može promijeniti osoba na čije ime glasi pristojba? Trenutno član obitelji plaća pristojbu, ali danas bi ja osobno mogao imati besplatnu pristojbu (osloboditi se na temelju invalidnosti), živimo u istom kućanstvu. I da li netko zna koja je procedura kod ovog "oslobađanja", što bi ja HRT-u trebao dati od dokumenata?
Alucard Nosferato is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 14:25   #3865
Imao sam čast vidjeti jednu od tih ucijenjivačkih izmišljenih uplatnica.
Dakle piše pod opis plaćanja na uplatnici: ''Pristojba po zapisniku br....''

Između ostalog u tekstu iznad objašnjavaju: ''Zapisnik kontrolora biti će predan pravnoj službi HRT-a radi daljnjeg postupka.''

Zatim: ''na navedenoj adresi se ne plaća mjesečna pristojba za: 1 TV prijamnik ''

To je čisto izmišljanje bez ikakvih dokaza, u rangu kao da nerođeno djete, u stomaku, optuže za pljačku banke. Gdje nam je država spala da se ovakvim izmišljotinama služe, ubili bi za pare. Ne bih se začudio da ti kontrolori ako nalete na ''raspoloženog'' frajera budu morali skupljati vlastita crijeva sa poda neke krive adrese
sanzibar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 10:27   #3866
Poz..

Sto napravit u ovoj situacij ? Cura je kao studentica stanovala na x adresi imala je pretplatu koju je kad se odselila uredno odjavila.. Da bi polovicom ove godine hrt sjeo na racun i naplatio drugu polovicu 2017e.. ode u hrt u Osijeku vidjet zasto kako.. covijek joj sam isptrinta odjavu njenu iz 2016 i kaze ako zelis novce nazad tuzi nas.. nije joj se to dalo pa je ostalo na tome.. Neki dan ode u banku usput dic novaca.. kaze teta blokirana je, pravac Fina.. hrt uzeo 1700kn.. valjda ovaj put za prvu polovicu 2017.. sto napravit ? Tuzit ih ? Zvat provjereno ? Kako ih se rijesit.. i da ovrhe su za tu staru adresu koju je odjavila
Mentolman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 21:04   #3867
Quote:
Mentolman kaže: Pogledaj post
Poz..

Sto napravit u ovoj situacij ? Cura je kao studentica stanovala na x adresi imala je pretplatu koju je kad se odselila uredno odjavila.. Da bi polovicom ove godine hrt sjeo na racun i naplatio drugu polovicu 2017e.. ode u hrt u Osijeku vidjet zasto kako.. covijek joj sam isptrinta odjavu njenu iz 2016 i kaze ako zelis novce nazad tuzi nas.. nije joj se to dalo pa je ostalo na tome.. Neki dan ode u banku usput dic novaca.. kaze teta blokirana je, pravac Fina.. hrt uzeo 1700kn.. valjda ovaj put za prvu polovicu 2017.. sto napravit ? Tuzit ih ? Zvat provjereno ? Kako ih se rijesit.. i da ovrhe su za tu staru adresu koju je odjavila
prvo treba vidit o čemu se stvarno radi.

Ako je odjavljen RTV s tim nekim datumom, i ako postoji dokaz da je odjavljen (potvrda preporučene pošiljke u kojoj je bila odjava i sl.), onda nakon tog datuma od sljedećeg mjeseca nisu smjeli slati račune na njeno ime. Ako su u tom slučaju slali onda treba prvo pisati prigovor HRT-u, na svaki dobiveni dokument i rješenje.
Ivpura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 10:27   #3868
Odjavio sam tv prije 3 ili 4 godine...sve uredno kako je i bilo rečeno tu na forumu. I dosada nitko ništa...kadli se nekidan pojavi lik na vratima....da jesam li ja taj i taj.
-Jesam.
-Vi gospodine jedini u ulici na plaćate tv pretplatu.
- Da, i?
-Pa dajte da se nešto dogovorimo da nisam dolazio bezveze..
- ROFLMAO.jpeg Nemamo se mi šta dogovarati, tv je odjavljen ja još uvijek imam potvrdu o tome.
- Ali naša ekipa je mjerila s ulice....
-A što su oni to konkretno mjerili? Koju fizikalnu veličinu? Neku vrstu zračenja? koju?
-Zbunjen pogled, manjak tona
-Hvala lijepo doviđenja.
-Ali vi imate auto i radio u njemu...
-Nemam ni auto ni radio :zalup vratima:

__________________
Mozak van da skoči!
Morgoth_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 17:03   #3869
Danas mi pozvonio lik na vrata od stana.Tu zivim vec godinama i ne placam pretplatu.Danas sam se eto zajeb... i otvorila mu
I pita on mene da li placamo i velim ja da, da dobivamo uplatnice i jos mu glupa velim prezime (naravno da ne placamo). I lista on neke izliste (otkud mu to, sta je to???? ) meni pocne dijete plakati i velim mu nek dode sutra.
Sta da radim sutra?
Naravno necu mu otvoriti
Moze on meni samo na osnovu prezimena poslati uplatnicu, kaznu, sta vec?
Ja sam inace prijavljena na toj adresi, on to zna iz tih izlista??
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 18:23   #3870
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Danas mi pozvonio lik na vrata od stana.Tu zivim vec godinama i ne placam pretplatu.Danas sam se eto zajeb... i otvorila mu
I pita on mene da li placamo i velim ja da, da dobivamo uplatnice i jos mu glupa velim prezime (naravno da ne placamo). I lista on neke izliste (otkud mu to, sta je to???? ) meni pocne dijete plakati i velim mu nek dode sutra.
Sta da radim sutra?
Naravno necu mu otvoriti
Moze on meni samo na osnovu prezimena poslati uplatnicu, kaznu, sta vec?
Ja sam inace prijavljena na toj adresi, on to zna iz tih izlista??
Jesi ti u Rijeci?
Meni je maloprije bio, žena otvorila i pita on nju neka pitanja, pita tko je vlasnik stana itd, ona odgovara, iako sam joj već 100 puta rekao šta da radi kada dođe ovaj.
Ona ga nije ni pitala tko je, ja izađem van, pitam ga tko je on, kaže kontrola hrt, pita me nešto, tko živi ovdje, ja kažem ne želim odgovarati na pitanja i ode.
Ako ti dođe sutra reci da ne želiš odgovarati na pitanja, ako dobiješ uplatnicu samo je ignoriraj.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 19:00   #3871
ne, u Cakovcu
Cujem da kod nas operiraju po cijelom gradu
Valjda imaju akciju
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2019., 15:13   #3872
Ekipa, krenuli su i po Zadru, pa pripazite, prvo pitati ko je, i ne otvarati svakome, i još jedan mali savjet nikako ga ne puštati u stan, kuću, pozovite se na Ustav RH i doviđenja.
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2019., 15:15   #3873
Ekipa, krenuli su i po Zadru, pa pripazite, prvo pitati ko je, i ne otvarati svakome, i još jedan mali savjet nikako ga ne puštati u stan, kuću, pozovite se na Ustav RH i doviđenja.
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 08:49   #3874
Jučer ulazim u zgradu, provjerim kaslić, a unutra uplatnica za RTV pristojbu na iznos od 480 kn, za razdoblje od 7. do 12. mjeseca 2018.
Za ime uplatitelja nije upisano ništa.

Ali naravno, uz tu uplatnicu dodano je objašnjenje kako je utvrđeno da imamo jedan prijemnik, da ga nismo prijavili i da moramo platit zadnjih 6 mjeseci, a ostalo će nam oprostit.
Uz to su se čak potrudili dodat i napomenu da će se protiv dužnika pokrenut ovršni postupak ako se ne plati o dospijeću. A račun je dospio jučer.

Sad mene zanima koji pravnici točno rade kod njih.
Za nekoga tko provodi toliko ovrha trebali bi znati barem da im treba ime dužnika na računu.

Veselim se obavijesti o prekršajnom postupku ili kako već to nazivaju, a inkasatora na vratima očekujem s nestrpljenjem.
Shadow807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2019., 15:03   #3875
Cirkus

Znači ovako, pred dva sata sam imao odlično iskustvo s HRT inkasatorom.

Budući da radim od kuće, ne mogu ignorirati kada mi netko zvoni BUKVALNO pet punih minuta.
Odem vidjeti i skontam, aha ok, ti nećeš ući.
Sve se on kulturno predstavi, ja kažem odmah- podstanar sam i ne znam ništa.
Pita me je li to stan te i te (moje stanodavke), rekoh može bit a i ne mora (budući da stoji ime davno preminule prve vlasnice).

Kad je on meni počeo psovati, kad je on na mene krenuo...
Ja stojim i kažem da se je po HAKOM-u dužan najaviti 48 sati ranije i da nema pravo pristupa mojoj kući bez mog ovlaštenja.
Rekao sam mu da mu i dokumente ne dam, jer na to pravo nema. Niti je po zakonu, niti mu je u ovlastima.

Na to sve je on meni rekao da će teretiti moju stanodavku, što ne želim da se dogodi jer je žena pred dva mjeseca rodila dijete koje je imalo krvarenje u mozgu.

Zvao sam u Društvo za zaštitu potrošača, odakle sam usmjeren u Ministarstvo Kulture, gdje mi je stvarno jedan ljubazan čovjek sve objasnio te sam u dogovoru s njim dogovorio da nazovem čovjeka na HRT-u.

Ovako, on je možda TV vidio, iako sumnjam, jedino kroz vrata ako vidi.
Taman da ga i je vidio, rečeno mi je da je to kršenje zakona veliko, budući da on u stan pušten nije, a nema ni naloga!

Muka mi je već dva sata, tresu mi se ruke, šta da radim?
Ja to nemam otkud plaćati. Pogotovo ne ovrhe.

Pitanje: može li uopće pokrenuti prekršajni postupak, ako nije bio u stanu? Ako da, na koga kad nitko nije legitimiran? U stanu je mogao biti bilo tko!

Molim za hitan odgovor, budući da mi je jako loše, nisam navikao da mi netko jbxxx majku i Misar sam popio, smiriti se ne mogu

Da dodam - ne samo što ne želim da gazdarica nadrlja, već i u našem ugovoru o stanovanju stoji da ja preuzimam ako bude problema bilo kakvih i to je sasvim ok. O tom dijelu uopće ne želim da se diskutira.
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2019., 20:55   #3876
ako nisi pravi prijavljeni podstanar onda moze ici tvrdnja da si se taj dan zatekao u gazdaricinom stanu, koja moze biti frendica, tetka, ljubavnica, kog briga sto ste vi jedno drugom

a doticna ako placa vec HRT na bilo kojoj adresi ima pravo u svojem vlasnistvu postavit telke i radio prijamnike di ju volja
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2019., 07:57   #3877
Hvala na odgovoru. Jesam, prijavljeno je i boravište i ugovor o stanovanju imamo. Znači, ona ako općenito plaća TV mize reći da je jedan stavila eto tako u stan jer na jednu osobu mogu tri uređaja? Ali što me i dalje pati, kako uopće može bilo kakvu prijavu podnijeti kad ničije podatke nema? Plus, na vratima ime žene mrtve 15 godina.... Išao sam jučer u Osijek u ProBono pravnu ulogu, po njima je taj tip u velikim problemima, ali javit će mi još .
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2019., 10:48   #3878
da, ona moze u svim nekretninama imati tv i placa samo jednu pretplatu.
tebi je problem sto si tu prijavljeni podstanar i onda ti ne vrijedi njena pretplata, trebao bi po zakonu placati svoju.
kazem trebao bi, sto ne znaci da i moras, izbjegavaj na sve moguce nacine. u najgoru ruku ako ti i uvale, ti napravi odmah iduci mjesec odjavu
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 16:35   #3879
Ljudi, može li pomoć. Prije par sati zvonio mi je na vratima inkasator sa formularom o prijavi prijamnika. ja sam podstanar na toj adresi i do sad nisam plaćao (ne plaća ni gazdarica, naravno). Inkasator me je izdriblao samo tako. kako trenutno imam virozu i fibru 38.5, počinio sam kretensku grešku i pustio ga unutra. Mislim to me ne opravdava, ali što ću sad. Baš sam čitao zakon o hrt-u i plaćanju pristojbe i kako nisam prijavljen na toj adresi ja po svim paragrafima ne trebam plaćat.Problem mi je šta mi je gazdarica korektna i ne bi želio joj stvorit nikakve probleme.Moje pitanje je da li se pretplata plaća po kućanstvu ili po fizičkoj osobi? Jer, gazadarica plaća na svovoj adresi, a u ovom stanu nikad nije ni prijavljivala ništa. Ma ja sam bio spreman i potpisat prijavu prijamnika ali kad mi je rekao da moram platit 6 mjeseci unazad, nisam htio nišata potpsat. Inače, kad sam vrtim film unazad, hvatao me je na prepad samo tako. doslovce me je prislijavao na potpis, spominje ovrhe, hanžekovića......nije mi jasno kako oni mogu naplaćivat tih 6 mjeseci unazad. Šta ako sam tek sad dobio tv!!? On me kaže da mi treba račun. U tom trenutku se nisam sjetio odgovora, ali šta ako je tv poklon? Kako onda ispostavit račun? Bio bih vrlo zahvalan ukoliko netko zna odgovore na ova pitanja
thurup is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 16:36   #3880
Ljudi, može li pomoć. Prije par sati zvonio mi je na vratima inkasator sa formularom o prijavi prijamnika. ja sam podstanar na toj adresi i do sad nisam plaćao (ne plaća ni gazdarica, naravno). Inkasator me je izdriblao samo tako. kako trenutno imam virozu i fibru 38.5, počinio sam kretensku grešku i pustio ga unutra. Mislim to me ne opravdava, ali što ću sad. Baš sam čitao zakon o hrt-u i plaćanju pristojbe i kako nisam prijavljen na toj adresi ja po svim paragrafima ne trebam plaćat.Problem mi je šta mi je gazdarica korektna i ne bi želio joj stvorit nikakve probleme.Moje pitanje je da li se pretplata plaća po kućanstvu ili po fizičkoj osobi? Jer, gazadarica plaća na svovoj adresi, a u ovom stanu nikad nije ni prijavljivala ništa. Ma ja sam bio spreman i potpisat prijavu prijamnika ali kad mi je rekao da moram platit 6 mjeseci unazad, nisam htio nišata potpsat. Inače, kad sam vrtim film unazad, hvatao me je na prepad samo tako. doslovce me je prislijavao na potpis, spominje ovrhe, hanžekovića......nije mi jasno kako oni mogu naplaćivat tih 6 mjeseci unazad. Šta ako sam tek sad dobio tv!!? On me kaže da mi treba račun. U tom trenutku se nisam sjetio odgovora, ali šta ako je tv poklon? Kako onda ispostavit račun? Bio bih vrlo zahvalan ukoliko netko zna odgovore na ova pitanja
thurup is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.