Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 19:05   #81
Evo da vam se javi jedna koja je na Cipralexu sada vec 10 mjeseci.
Znate i sami da je sve individualno, od nuspojava do poboljsanja, ja nisam imala neke strasne nuspojave osim drhtanja i znojenja koje je trajalo jedno 3-4 tjedna, na dozi od 10 mg. Nije bilo nekog posebnog napredovanja pa smo podigli dozu na 20 mg i onda je sve polako krenulo nabolje. Krize su iz pocetka bile ceste da ih sada uopce ne bih imala, osim malo anksioznosti s vremena na vrijeme.
Sada sam vec 4-5 mjeseci na 10 mg.
Sto se tice sedativa, mislim da je najbolje koristiti ih dok se stanje ne pocne stabilizirati na AD-u. Da, neki AD uzimaju navecer bas da bi izbjegli te nuspojave, ili ih koliko-toliko umanjili.
ciganka is offline  
Old 11.09.2007., 19:41   #82
cipralex- odličan
počinje djelovati (10mg) za 3-4 dana osim ako treba 2 tablete ili više
woolfwalter is offline  
Old 11.09.2007., 20:29   #83
Arrow

Quote:
babel kaže: Pogledaj post
gle a da popijem koji za smirenje jer moram i raditi i tak...pa sam poprilicno napet...mozda malo xanaxa ili praksitena(iako neznam zasto mi je praksiten dalal dr.!?)..
za dan ti je definitivno bolji Xanax, osobito ako radiš. u biti, on i je namijenjen više za dan.
moja doktorica je rekla da je to jedina tableta koju smiješ uzeti dok upravljaš vozilom!




praxiten nekako previše uspava; ono sav si usporen...
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Old 11.09.2007., 21:18   #84
helou!

probaj uzeti jedan (1) cerson navečer. recimo pola sata prije nego bi imao/imala želju zaspati. recimo, popiješ u 22.30h, tada i legneš, ugasiš mobitel, telefon i svjetlo. onda malo pričekaš, brojiš ovčice i probudiš se ujutro. ovisi ti o metabolizmu kako ćeš se osjećati. ako ti je brži, ujutro će ti se malo vrtjeti u glavi i možda će ti se malo noge udarati jedna u drugu, ali um će ti biti bistar. nakon jedne tablete se nećeš navući na te tablete. 100% sigurno.
__________________
'If you are going to write, you have to have something to write about.' Charles Bukowski
princ slobode is offline  
Old 11.09.2007., 21:49   #85
Arrow

i ja imam tešku insomniu već nekih 5 godina; isprobala sam razne tablete - jedino što mi je (barem u početku) pomagalo je - Calixta.

Iako nisam u depresiji; dali su mi to zato jer ne izaziva ovisnost (ili barem ne toliko). bila sam i u centru za poremećaj sna; prepisali su mi Doxepin...imam ga doma ali još ga nisam isprobala, nikako da ulovim pauzu...

a i strah me je to isprobati; pošto trebam jedan dan biti bez ikakvih ljekova; pa tek onda uzeti novi lijek - u slučaju da mi nebi odgovarao, bila bi u teškoj krizi tj.nekoliko dana nebi spavala... pa ne znam jel bi pala u komu ili bi se bacila kroz prozor




probala sam Sanval, no od njega nisam mogla oka sklopit, samo me paralizirao i imala sam blage halucinacije užas živi!

pa i Xanax mi je pomogo, ali samo da lakše zaspim; nije produžio trajanje niti poboljšao kvalitetu sna.
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Old 12.09.2007., 07:15   #86
Probaj cokoladno mleko, onako toplo da popijes..

Ili jos bolja alternativa, ne spavaj celu noc, budi sutradan aktivan (ceo dan) i u devet u kevet!
Kazu da je najkvalitetniji san od 22-24h
up99 is offline  
Old 12.09.2007., 08:36   #87
frendica je pila čaj za spavanje..nisam sigurna kako se zove..tražila je nešto protiv nesanice, htjela joj je dati tablete i ondo joj rekla kako ima čajeva na biljnoj bazi....njoj je mirišao čaj, ostalima je smrdio...rekla je da je spavala ko top
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Old 12.09.2007., 08:37   #88
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Probaj cokoladno mleko, onako toplo da popijes..

Ili jos bolja alternativa, ne spavaj celu noc, budi sutradan aktivan (ceo dan) i u devet u kevet!
Kazu da je najkvalitetniji san od 22-24h
aktivnost preko dana nema veze sa snom... ja znam znala ko konj se narintat cio dan, ići spavati u 23 i budit se u 1..i onda bit budan do 6 pa opet radit ko knj..pa onda u krug..dok nisam psihički pukla
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Old 12.09.2007., 10:51   #89
pa onako... ja nikako ne smijem ležat u krevetu prek dana i ne radit ništa; al' nije dobro ni kad se previše izmorim, onda opet nemrem spavat...

i ne znam, kažu da je najkvalitetniji sam prije ponoći; ali ja ak legnem u 22 h, probudim se u 2 :/
najbolje mi je ipak u 23:30
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Old 12.09.2007., 22:01   #90
imas biljne cajeve.. od maticnjaka i od valerijane. cak ih ima za kupiti u dm-u. ovaj prvi je 9 kn, drugi 17-18.. to si pijuckas malo prije spavanja, finog je okusa i opusta.
ja to kombiniram s bonisanom od dietpharma (isto biljna tableta, bez recepta.. samo hmelj, valerijana i maticnjak - dakle 100% biljno, sto mi je najbitnije ) - kad mi je nuzno da sto prije zaspim i kolko tolko se naspavam...
evo pise na kutiji da je za:
- za brže uspavljivanje i dublji san
- kod nesanica uzrokovanih uznemirenošću
- za opuštanje i smirenje

evo ga.. ako nemas bas ozbiljni problem s nesanicom, ovo bi ti trebalo pomoci..a i nije opasno.
mousse od čokolade is offline  
Old 12.09.2007., 22:10   #91
mousse,da li se ti čajevi smiju uzimati ako pijem antidepresive i anksiolitike?
andreina is offline  
Old 12.09.2007., 22:58   #92
Quote:
andreina kaže: Pogledaj post
mousse,da li se ti čajevi smiju uzimati ako pijem antidepresive i anksiolitike?
to bi bolje bilo odeš u apoteku i pitaš sve lijepo..bolje će ti oni moć objasnit..
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Old 12.09.2007., 23:12   #93
Quote:
andreina kaže: Pogledaj post
mousse,da li se ti čajevi smiju uzimati ako pijem antidepresive i anksiolitike?
negdje sam pročitala da se gospina trava čak i ne smije uzimati s antidepresivima; mada ne vidim baš kakve to veze ima budući da su ti čajevi na biljnoj bazi...

jedini je problem što ne znam dali bi mi tako nešto sada uopće djelovalo pošto sam se već gadno navukla na kemiju
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Old 13.09.2007., 00:28   #94
Quote:
andreina kaže: Pogledaj post
mousse,da li se ti čajevi smiju uzimati ako pijem antidepresive i anksiolitike?
what a bunch of crap
woolfwalter is offline  
Old 13.09.2007., 02:36   #95
ja pijem 2 normabela & 1 sanval prije spavanja i niš ne pomaže eto me na forumu u 2:30 nakon 2 sata ležanja u krevetu
ana117 is offline  
Old 13.09.2007., 08:45   #96
Quote:
andreina kaže: Pogledaj post
za poremećaj spavanja najbolje su sanval.no,za njega ti treba recept.
evo malo više o tom lijeku.spada u skupinu hipnotika.omogućava brzo usnivanje te sprečava buđenje tokom noći.moraš ga uzeti neposredno prije spavanja jer inače nebude djelovao kako spada.
http://www.tegobe.com/vademecumi/lek/sanval.html
all true. potpisujem sanval any time. osim kad sam ga popila usred podneva izmucena jednom osobnom shituacijom. nisam mogla zaspati, oshla za komp i lagano pocele halucinacije...
al nasla sam svoju formulu! uvijek navecer prije spavanja i boq. vrlo brzo zaspim, ujutro se lako probudim i picim dalje
titju is offline  
Old 13.09.2007., 08:51   #97
Quote:
malaria kaže: Pogledaj post
negdje sam pročitala da se gospina trava čak i ne smije uzimati s antidepresivima; mada ne vidim baš kakve to veze ima budući da su ti čajevi na biljnoj bazi...

jedini je problem što ne znam dali bi mi tako nešto sada uopće djelovalo pošto sam se već gadno navukla na kemiju
ja sam pročitala da se gospina trava primjenjue za liječenje depresije...i zato se nesmije piti sa pilulama..
ako netko misli da sam u krivu ali evo, upravo čitam to..
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Old 13.09.2007., 19:31   #98
A da probas sa marihuanom? Cisto da je koristis samo za spavanje..

Ako ne pusis, jos bolje.. Nemas nikakve stetnosti..
Pronadjes na netu mali milion recepata sa ganjom.
Preporucujem puter.
Pa sat vremena pre spavanja malo toga i dzema i lepo spavas..
up99 is offline  
Old 13.09.2007., 19:38   #99
Quote:
fors@ken kaže: Pogledaj post
Može li mi tko reći nešto više o tabletama za spavanje? Kako djeluju, koliko poslije se probudiš? I zanima me dali se mogu kupiti u običnoj ljekarni bez recepta nekakvog? Hvala
i dajte mi preporučite neke..
imam ozbiljnih problema sa spavanjem
nemoj to piti dok te ne pregleda psihijatar
na zdrave ljude to puno jače djeluje
woolfwalter is offline  
Old 13.09.2007., 19:40   #100
Ja sam pila helex.
Spavala sam kao top, ali sam se cijeli dan osjećala drogirano.
Na zadnjem susretu s psihijatrom dogovorili smo da se "skinem" s njih.
Ne spavam baš najbolje, ali nekako lakše podnosim to nego onu drogiranost.
Termin kod psihijatra mi je slijedeći tjedan pa ću vidjeti kako ćemo dalje.
ljubav-je-bol is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.