Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2007., 11:09   #61
*****, poslovni prostor

Imam poslovni prostor u *****.

200 kvadrata. Od toga 70 skladiste i mala kancelarija, a ostalo prodajni prostor.

volio bi to dati u najama nekoj firmi kao skladisni prostor ili nekakvo zastupnistvo ...ili...???

Ne znam, moze savjet?

Zadnje uređivanje Zafashan : 27.06.2007. at 23:58.
LovaLova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 23:57   #62
Jel ovo reklama ili mali oglas?

Imaš specijalizirane siteove za to.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 18:24   #63
Imam jedno pitanje vezano uz poslovni prostor . Prostor koji namjeravam unajmiti
visine je 2,65 metara . Prema pravilniku o minimalnim tehnickim uvjetima minimalna visina je 2,80 metara ,a iznimno moze bitii niža ,ali ne manje od 2,2 metra uz uvjet da je ta iznimka u skladu sa posebnim propisima .
Zna li tko koji su to posebni propisi i di bi mogao to procitat (u kojem pravilniku ili zakonu ?)
barutana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:10   #64
eto, ti si naveo magičnu riječ: minimalno tehnički uvjeti

ovisno o djelatnosti, poslovni prostor mora zadovoljiti te minimalne tehničke uvjete

pri predaji zahtjeva za izdavanje min. teh. uvjeta treba priložiti

- potvrdu da je građevina sagrađena prije 1967g (ako je)
- građevinsku dozvolu ako je izgrađena nakon, neznam točno, 1987g ili tako nešto

- uporabnu dozvolu ako je izgrađena nakon 2003g.

bez toga ništa

također prostor mora imati atest strujne instalacije

postoji pravilnik o minimalno tehničkim uvjetima, potražite ga na netu ili ga zatržite u županijskom/gradskom uredu za gospodarstvo ili kak se to već zove

fizička osoba koja iznajmljuje poslovni prostor na iznos primljene najamnine mora platiti 15% + prirez, ako živi na području gdje ga ima

stog obratite pažnju da s najmoprimcem ugovorite da dogovoreni iznos najamnine uveča za 15%+prirez

ugovorom se može ugovoriti da najmoprimac može o svom trošku preurediti i taj trošak odbiti od najamnice ili pak da prostor preuzima u stanju u kakvom jest i da sva eventualna preuređenja idu na njegovu grbaču
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 01:20   #65
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
eto, ti si naveo magičnu riječ: minimalno tehnički uvjeti

ovisno o djelatnosti, ...

moje pitanje je u stvari glasilo ,mogu li ja u tom prostoru obavljati trgovacku djelatnost,obzirom da je visina prostora 2,60 a po pravilniku o minimalnim tehnickim uvjetima minimalna visina je 2,80,ali u daljnjem tekstu stoji da visina moze biti i niza max 2,20 al samo ako je ta iznimka u skladu sa posebnim ]propisima. pretrazio sam sve propise i zakone na netu al nikako da najdem koji su to vrazji posebni propisi.inace prostor je izgradjen 1963 i ima potvdu o tehnickom pregledu iz 64g.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 08.01.2008. at 13:07. Reason: quote
barutana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 08:23   #66
taj dio priče oko posebnih propisa, ne bih znao

pretpostavljam da postoje djelatnosti koje se mogu obavljati i u prostoriji ispod 2,8m, koje su to djelatnosti, neznam

potvrda iz '64 ti bojim se baš i neće nešto pomoći

najbolje ti je da se zaletiš u županiju i pitaš oko posebnih uvjeta.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 15:15   #67
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
taj dio priče oko posebnih propisa, ne bih znao
....

otic cu sutra ,mada bi volio imat neku informaciju prije toga ,pravilnik jasno kaze da je moguce i prostor za trgovinu da bude i nizi od 2,80 samo ne objasnjava pod kojim uvjetom .Negdje sam procitao ali nesluzbeno da je moguce da bude i nizi do 2,50 ako se stavi mehanicko provjetravanje . Ako je to istina volio bi pronac taj pravilnik ,jer ovi u zupaniji posao rade rutinski i mogli bi me i odbit jer im se neda kopat po pravilnicima .

Zadnje uređivanje Lavica02 : 08.01.2008. at 13:07. Reason: quote
barutana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 22:08   #68
Treba li za iznajmljivanje poslvnog prostora u sklopu biti wc?

Iznajmio bi jednu sobu koja ima poseban ulaz i gleda na ulicu u Varaždinu u centru grada,
(Za kladionicu, mjenjaćnicu, dućan, javnog bilježnika , ured....bilo kaj)
Prostorija ma jedan mali hodnik (predsoblje) u kojm bi se dao složiti wc.
No, zanima me da li se može iznajmit ta prostorija a da nema wc tamo, nego da najmoprimac koristi naš wc koji je 10 metara dalje u našem dvorištu??
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 15:12   #69
Proveri koji su minimalni tehnicki uvjeti za pojedinu djelatnost u uredu za gospodarstvo
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 16:30   #70
Cijena najma poslovnog prostora

Htio bih znati okvir cijena najma poslovnog prostora na atraktivnoj lokaciji na Jadranu. Konkretnije, ako zelim otvoriti restoran u vrlo popularnom turistickom mjestu, recimo Dubrovniku ili Hvaru, na lokaciji koja je u centru mjesta, lako pristupna setacima po centru starog grada, i koja ima dobar potencijal za restoran, koliki red velicine najma poslovnog prostora mogu ocekivati?
Pretpostavljamo nekih 100+ kvadrata interiora i barem jos toliko terase.
ejojotu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 20:44   #71
Svaku srijedu izazi Butiga. To je tjedni oglasnik koji izdaje riječki Novi list. Tu možeš naći more oglasa o najmu lokala. Nazovi i pitaj za cijenu. Naravno to je list za cijelu Istru. Ili kupi lokalne novine gradova u kojima želiš unajmiti lokal. Nazovi i pitaj za cijenu.
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 19:59   #72
DM poslovni prostori

upravo citam kako daju nagradu za pronalazak prostora i posredovanje.
sta mislite, kolika je ta nagrada? jel se isplati uloziti svoje vrijeme i telefonirati i obilazit poslovne prostore?
jel ti posteno plate ili daju neku sicu da ne bi placali agenciju za nekretnine?
sumnjivo mi je to pa pitam vas dal neko zna ili je vec imao iskustva s tim.
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 20:16   #73
a da ih nazoveš i pitaš?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 23:18   #74
A da ih nazovem vjerovatno bi mi rekli da se budemo odgovorili i da nadjem nesto da ponudim pa ce mi onda reci i bla bla bla...

I jel mi to neka informacija? nije

pitam ljudove, jel zna ko sta o tome! Forum je rasadnik informacija
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 15:41   #75
di si to procitala?

ja mogu doci do nekih ljudi u DM-u, pa ak imas nesto dobro, javi.

sam pazi da mujkic nije vlasnik.
debilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 16:54   #76
Nazovi, pitaj ili ispuni obrazac.

DM
10000 Zagreb, Kovinska 5A
centrala (01) 3670 100

http://www.dm-drogeriemarkt.hr/lokacije.asp
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 15:08   #77
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Nazovi, pitaj ili ispuni obrazac.

DM
10000 Zagreb, Kovinska 5A
centrala (01) 3670 100

http://www.dm-drogeriemarkt.hr/lokacije.asp
a bbc uvijek ima originalne postove

pa to sam i procitala na toj stranici na koju si dao link i kontaktirala ljude

obrazac sam ispunila, ali nisam pitala konkretno za nagradu a oni nisu spominjali.

ocekuju da im dam adrese lokacija, slike i kontakt.
bilo mi bezveze da odmah pitam "a kolika je nagrada za posredovanje"?
a opet nesto mislim ko meni garantuje da ce oni meni i dati neku nagradu?
kad im dam kontakt ili adresu prostora, koji djavo im ja onda trebam vise?

Ali ocito bbc i pojedini misle kako sam ja informaticki nepismena pa ne znam potraziti na netu ono sto me zanima (sto ja ovdje uopravo cinim na ovom topicu), pa otkriva toplu vodu
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 12:26   #78
Evo, naziv je teme cijena najma poslovnog prostora pa i ja imam isto pitanje, cijena najma prostora oko 60 kvadrata koji bi se koristio kao teretana, tj, preuredio za to svrhu ako je potrebno (dva tuša,svlačionica i dvorana), ne bi centar grada, dakle neka normalna, ali povoljna lokacija, kolko bi koštala REGIJA DALMACIJA?
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 21:38   #79
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Evo, naziv je teme cijena najma poslovnog prostora pa i ja imam isto pitanje, cijena najma prostora oko 60 kvadrata koji bi se koristio kao teretana, tj, preuredio za to svrhu ako je potrebno (dva tuša,svlačionica i dvorana), ne bi centar grada, dakle neka normalna, ali povoljna lokacija, kolko bi koštala REGIJA DALMACIJA?
Razlike u najmu su ogromne i osobito za Dalmaciju prenapuhane.Ja ti mogu reći konkretno za malo turističko mjesto u kojem živimrvi red do mora, 20m2=15000eura godinu dana unaprijed!pa ti to zaradi! Treći red od mora 10m2=2500eura 6mjeseci unaprijed. Ali znatna je razlika između gradova.Šibenik, odakle pretpostavljam da si, nije na žalost osobito razvijen ni u turističkom ni u industrijskom smislu, pa za pretpostaviti je da bi to to koštalo nekih 300eura mjeselno u najpovoljnijoj soluciji(daleko od svega). Eto zbog tih cijena u Dalmaciji
imamo samo Albance na dobrim lokacijama
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 12:23   #80
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Razlike u najmu su ogromne i osobito za Dalmaciju prenapuhane.Ja ti mogu reći konkretno za malo turističko mjesto u kojem živimrvi red do mora, 20m2=15000eura godinu dana unaprijed!pa ti to zaradi! Treći red od mora 10m2=2500eura 6mjeseci unaprijed. Ali znatna je razlika između gradova.Šibenik, odakle pretpostavljam da si, nije na žalost osobito razvijen ni u turističkom ni u industrijskom smislu, pa za pretpostaviti je da bi to to koštalo nekih 300eura mjeselno u najpovoljnijoj soluciji(daleko od svega). Eto zbog tih cijena u Dalmaciji
imamo samo Albance na dobrim lokacijama
Hvala! takve sam cifre i ja pronašla googlajući, negdi oko 20 eura po m2 ili manje ako je prostor ruševan.
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.