Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 11:12   #201
Obavijest 1. gen:
Quote:
1.generacija kaže:
U petak, 21.09.2007 web stranica i serveri neće biti dostupni od 17 do 19 sati zbog nadogradnje i optimiziranja aplikacija.

Zahvaljujemo se svim korisnicima na razumijevanju.

Bravo 1. gen. Bilo bi bolje da je bilo ranije.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 15:27   #202
imam jedno pitanje, molim pomoć...otprije imam račun u sda, danas sam otvorio i e-račun, brokere imam preko zabe s kojima se stvari kod naloga rješavaju telefonski...s obzirom na svo ludilo koje dolazi oko ht-a, da li mislite da bi bilo pametno da uzmem negdje drugdje brokera gdje bi sve stvari mogao rješavati online (mislim na brzu prodaju ht-a ako zagusti )
thanx!!
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 18:55   #203
U subotu kreće servis PBZInvestitor

Usluga je namijenjena prvenstveno osobama koje imaju iskustva i dovoljno znanja da mogu samostalno donositi odluke o kupnji odnosno prodaji dionica

Privredna banka Zagreb od subote, 22. rujna, u ponudu uvodi novu uslugu za građane PBZInvestor, odnosno uslugu trgovanja vrijednosnim papirima na Zagrebačkoj burzi putem Interneta, objavili su danas iz PBZ-a. PBZInvestor uslugu može ugovoriti domaća fizička osoba u svakoj poslovnici PBZ-a, a namijenjena je prvenstveno osobama koje imaju iskustva i dovoljno znanja da mogu samostalno donositi odluke o kupnji odnosno prodaji dionica, te koje su svjesne rizika ulaganja u vrijednosne papire. Nakon što ugovori uslugu u poslovnici, klijentu se otvora PBZInvestor novčani račun na kojemu drži novac za transakcije i PBZInvestor račun vrijednosnih papira. Prilikom prijave na aplikaciju klijent koristi chip karticu i čitač kartice (ako nema PBZ tekući račun, otvara mu se novi i izdaje PBZ Maestro chip kartica i čitač), čime se osigurava najviša razina sigurnosti, ističu iz PBZ-a. Istovremeno klijentu prilikom zadavanja naloga stoje na raspolaganju sve relevantne informacije poput kretanja cijena dionica na burzi u tom trenutku, dubine tržišta itd. Ugrađene su i brojne kontrole da zadani nalog sadrži sve potrebne elemente naloga, kao i kontrole na probijanje dnevnih limita itd. Naknada za ovu uslugu iznosi 0,6 posto, odnosno minimalno 75 kuna po transakciji, a prilikom ugovaranja klijent plaća jednokratnu naknadu za otvaranje usluge od 75 kuna, te mjesečnu članarinu od 10 kuna.
Crobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:22   #204
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Hm, nisam primjetio da je itko spomenuo ali dionice možete prodati i preko banke bez da otvarate račune kod brokera. Korisno za one koji ne misle trgovati dionicama nakon T-HT groznice.

Dovoljno je znati PIN koji pošalje SDA, otići na šalter i reći cijenu po kojoj želite prodati dionice. Ispravite me ako griješim.

Prijateljica je tako prodala dionice uljanik plovidbe preko splitske banke. Nemam pojma kakve su naknade u tom slučaju pa ako netko zna neka napiše.
Ovo je točno, ja imam neke dionice Arenaturista koje sam namjeravao prodati. Razgovarao sam sa nekoliko banaka i sve su bile spremne kupiti ih i nudile su različite cijene. Zaključujem da nije potrebno otići kod brokera ukoliko ne misle i ubuduće trgovati na burzu i registrirati se kod njih. Ispravite me ako griješim
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 10:47   #205
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Dobra usporedba- PBZ brokeri

Dokle god budu imali tih 10kn poreza na budale, kod mene neće dobiti prolaznu ocjenu i svim ću se silama truditi druge odgovoriti da idu kod njih. I ovdje na forumu.

OMX bi trebao, koliko znam, dati mogućnost da se nalozi zadaju direktno na burzu bez prekucavanja brokera, onda više neće biti problema koji se sad javljaju u nekim situacijama.
Zaf znam da te ovo može ljutiti ali i oni imaju marketinški način kako privući ljude.
"...naknada od 0,6%, odnosno minimalno 75 kuna po transakciji, je izuzetno povoljna. Prilikom ugovaranja klijent plaća jednokratnu naknadu za otvaranje usluge od 75 kuna, te mjesečnu članarinu od 10 kuna. Klijenti koji ugovore uslugu PBZInvestor do 31.12.2007. te otvore novi tekući račun u PBZ-u, biti će oslobođeni od naknada za vođenje računa godinu dana od datuma otvaranja računa. PBZ će omogućiti svojim prvim klijentima PBZ Investora do kraja ove godine oslobođenje od jednokratne upisnine."
bazga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:09   #206
a što kažeš na ovo
Complete Line isto naknada od 0,6%, nema minimalne naknade, nema nikave naknade za otvaranje računa, nema članarine.

znači ima samo naknada od 0,6% po transakciji
meni je najbitnije da nema minimalne naknade, jer trgujem manjim količinama

zašto platiti minimalnu naknadu 75 kn, ako kupiš 1 dionicu za 1000kn
radije platim samo 0,6%, tj. 6 kn
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:47   #207
greška u početničkim koracima. ja otvorila kod rast doo koji imaju minimalnu naknadu ajde pomoć kako to što imam registrirano kos njih prebaciti na npr.complete line?
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:52   #208
SDA ... procedura za preregistracijom!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:21   #209
prvo otvoriš akaunt kod CL
kad to napraviš (traje 2-3 dana, ovisi kak si brza)
zoveš rast, kažeš da ti oslobode dionice koje želiš, da ih prebacuješ drugom brokeru
zoveš CL, kažeš koje dionice imaš i da ih registriraju na sebe
kad ti daju broj zahtjeva, potvrdiš to sa pinom na govornom automatu sda

meni pošalješ pp, zoveš me na klopu, jer sam ti uštedio najmanje 140 kn
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:17   #210
Hvala za CL baš sam nekej takvog iskal.
Poslao prijavu oko 13:00 sati ali još nisam dobio mail sa punomći koji potpisujem i ovjeravam kod bilježnika.
Koliko traje da mailom dobijem punomoć za potpis?
pero02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:38   #211
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
prvo otvoriš akaunt kod CL
kad to napraviš (traje 2-3 dana, ovisi kak si brza)
zoveš rast, kažeš da ti oslobode dionice koje želiš, da ih prebacuješ drugom brokeru
zoveš CL, kažeš koje dionice imaš i da ih registriraju na sebe
kad ti daju broj zahtjeva, potvrdiš to sa pinom na govornom automatu sda

meni pošalješ pp, zoveš me na klopu, jer sam ti uštedio najmanje 140 kn
uštedio si joj 140 kn, a nabio joj trošak klope od cca 250 kn.
tomo cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:46   #212
Quote:
pero02 kaže: Pogledaj post
Hvala za CL baš sam nekej takvog iskal.
Znači i od tebe imam klopu
Quote:
pero02 kaže: Pogledaj post
Koliko traje da mailom dobijem punomoć za potpis?
danas popodne ili u ponedjeljak
Quote:
tomo cat kaže: Pogledaj post
uštedio si joj 140 kn, a nabio joj trošak klope od cca 250 kn.
ušteda po svakoj transakciji bar 100 kn
10 kupovina ili prodaja - 1000 kn
još je jeftino prošla
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 09:04   #213
imali neko iskustva sa brok.kućom "VRIJEDNOSNICE OSIJEK" ?!
BrokeMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 09:18   #214
Ja mislim da je njima još prošle godine oduzeta dozvola za rad zbog neke svinjarije, a reklama im i dalje stoji. http://www.croacta.com/nn/similar.ph...10989960&tp=sd evo ga pa čitaj. Malo mi je čudno što su još na popisu brokeraja "akredititranih" pri ZSE, no eto tako je.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 09:50   #215
evo koga zanima više o razlogu ukidanja dozvole "vrijednosnicama os."
http://www.mojnovac.net/forumi/archi...hp/t-1627.html

ali to je bilo 2005-2006...mislim da sada normalno rade

::Neuson hvala na ovoj informaciji!!
BrokeMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 18:02   #216
Hvala i tebi na povratnoj info. Neka oni ponovno rade samo bez mene. u Osijeku ured ima 1G i Fima, pošta radi i više nego uredno ako netko hoće brokera van grada, a ima i masa bankarskih brokeraja, tako da mi oni neće biti nikada izbor. Pogotovo sa takvim CV-om.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 19:15   #217
Slažem se da ovo s pretplatom od 10 KN mjesečno za PBZ Investor nije bilo potrebno, ali nakon uvida u online aplikaciju koju PBZ koristi mislim da je vrijedno tih 10 KN, jer u toj njihovoj aplikaciji postoji skoro sve što i kod Mosticha Zagrebačke burze, pa nije potrebno posebno pretplaćivati se na Mostich kao kod ostalih brokerskih kuća. Posebno mi se sviđa što kod njihove online aplikacije postoji prikaz 5 najboljih ponuda za kupnju i 5 najboljih ponuda za prodaju s pripadajućom količinom raspoložljivih dionica. To nema ni u Mostichu.Start, već samo u Mostich.Pro, a kad uzmemo u obzir da je pretplata za Mostich.Pro 400 KN na mjesec, onda mi se ovih 10 KN na mjesec zaista ne vidi preskupo.
Inovator2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 19:58   #218
Kad si to prije uspio isprobat?
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 20:16   #219
flexo:: imas u pdf formatu njihov prospekat za PBZInvestor...slazem se ljepo i pregledno sučelje...steta za tih 10kn. ali to je ipak za vece investitore

samo da pitam kakva su vam iskustva sa Complete Line?!

fima ako se nevaram uzima 0.9% provizije po transakciji(je li to sve?!)
a kakve su za 1G (imaju poslovnicu u OS?)
BrokeMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 20:31   #220
Što sve imaju u online aplikaciji vidio sam iz njihovog prospekta, odnosno uputa za rad aplikacijom:

http://www.pbz.hr/Download/2007/09/2...FINALNO_L1.pdf
Inovator2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.