Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2007., 13:29   #1
Psihofarmaci: Seroxat

Plizz molim one koji su na ovome lijeku da mi kazu jel normalno da se osjecam kad popim ujutro jednu tabletu od 20 mg kao da sam na nekom losem speedu?
Zjenice su mi cijeli dan rasirene, malo sam hiperaktivna, malo mi je zlo, povracam, ne mogu pusiti jer mi se okrene zeludac (a ne mogu ni bez cigarete), ne mogu jesti jer mi je isto tako..uzas uglavnom
Jel to nestane kroz par dana? Pocela sam jucer s tom novom terapijom (ujutro jedan Seroxat od 20 mg i navecer jedan Xanax s postupnim otpustanjem..btw uopce me ne uspava kak su rekli da bi trebalo jer inace sam pila 20mg Sanvala da mogu zaspati), moram sutra na posao i moram biti normalna, a ne u ovakvom stanju...
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 16:38   #2
Ja nisam na Seroxatu, ali mozes pogledati na ovom forumu http://www.depresija.org/forum/index.php?

Tamo dosta ljudi koristi taj AD. 20 mg mi se cini malo puno za pocetak, obicno se krene sa 5 ili 10 mg pa se postupno povecava. Nuspojave su ti normalne za prvih tjedan, dva, ali ako budu nepodnosljive obrati se svom lijecniku, znaci da je to AD koji ti ne odgovara.
Sto se pusenja tice, u Americi se prakticira uzimanje AD-a kao pomoci odvikavanju od pusenja. Meni je moj lijecnik rekao da cu sigurno lako prestati pusiti od Cipralexa, ali nista, ja jos vise pusim.

Nuspojave ne traju dugo, a Xanax bi trebalo da te smiri.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 16:51   #3
Ja sam bila na Seroxatu pola godine i meni taj lijek nije uopće odgovarao al me nisu htjeli skinut s njega. Bila sa hiperaktivna i prva dva tjedna sam spavala po 2-3 sata na noć. ak bi popila kavu (tursku) srce bi mi lupalo, tlak mi je bio nizak 90/70, smetalo mi je ao bi više ljudi pričalo oko mene ao glasnoj glazbi da ne govorim, seksualna disfunkcija - nisam pomislila na sex 2-3 mjeseca a onda sam shvatila da neš fali , vid mi se pokvario... nemrem se više ni svega sjetiti.. uglavnom mi je više štetio neg koristio, al smršavila sam 10 kg u mjesec dana pa
Rekli s mi kako bi nuspojave trebale nestati nakon mjesec dana, meni se to nije dogodilo
ardita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 23:02   #4
ako tako reagirate na seroxat od 20 mg onda vam nije NIŠTA, tj. "zdravi ste" (relativno) i trebali bi uzimali nešto puno lakše.
inače, seroxata nema od 5 mg.

sve antidepresive je preporučljivo uzimati POSLIJE jela, a ne na tašte.

i xanax se uz seroxat SMIJE uzimati samo 20 dana, dok seroxat ne počne djelovati.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 23:17   #5
Popila jedan i odustala na svoju ruku, pa nisam luda patit se sa bijesnim nuspojavama kad mogu uzimati Xanax, Helex, Misar i sl.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 23:27   #6
ja pijem prozac više od 15 dana i nikakvih baš nuspojava nemam osim euforije što mi odgovara jer sam u ovim danima,vremenima malo očajna..bolje da sam i u euforiji pa makar nerealnoj nego da se mučim ko životinja...eto..triput hura za prozac
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 00:14   #7
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
ako tako reagirate na seroxat od 20 mg onda vam nije NIŠTA, tj. "zdravi ste" (relativno) i trebali bi uzimali nešto puno lakše.
inače, seroxata nema od 5 mg.

sve antidepresive je preporučljivo uzimati POSLIJE jela, a ne na tašte.

i xanax se uz seroxat SMIJE uzimati samo 20 dana, dok seroxat ne počne djelovati.
Ups, ja sam mislila da svi AD-i pocinju od 5 mg, posto sam vidjela da Cipralex ima najmanju dozu od 5.
Normall, da te upitam nesto, posto vidim da dosta znas o farmacima.
Ja sam sada vec 5 mjeseci na Cipralexu 20 mg. Osjecam se skoro skroz normalno, osim jakog znojenja tokom cijelog dana i povremene nervoze. Mislim da mi ta doza odgovara, ali ipak mi se na neki nacin cini puno, npr. vrlo sam nervozna kada se nadjem u situaciji da nemam ali bas nista raditi, tj. strasim se takvih trenutaka. Vrlo sam aktivna tokom cijelog dana, a preko noci odspavam lijepo nekih 8-9 sati. Osjecam strasnu potrebu za komunikacijom, ali s druge strane nista me posebno ne interesira, npr. jako sam voljela citati, a sada se ne mogu prisiliti da uzmem knjigu.
Jos uvijek ne osjecam nikakvu potrebu za seksom, iako sam vec duze vrijeme na AD-u, mislila sam da ce me to drzati samo prvih par mjeseci.
Znam da ovo sve zvuci smijesno naspram mojih prijasnjih simptoma, ali nisam sigurna na koji nacin provjeriti da li mi je ova doza optimalna ili bih ipak trebala malo smanjiti. Inace mi je psihijatar preporucio da ostanem na cipiju do godinu dana nakon zadnjeg simptoma.
Sorry na offtopic...
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:41   #8
Mene je nova psihijatrica nakon psiho testa prebacila na ovu terapiju prije sam bila na tri coaxila od 12,5mg i tri normabela od 10 mg. Xanax me uopce ne smiruje, nit me uspava,a bome me niti preko dana ne smiri. evo danas nisam otisla na posao jer ne mogu povracam cijelo vrijeme od kad sam popila to sranje od seroxata i mucila sam se da ga popijem jer mi je ta nova psihijatrica rekla da ne dolazim vise ako ne promjenim terapiju jer se coaxil daje ovisnicima a ja kao vise nisam ovisnik jer se drzim terapije od ne znam sad vise 11 mj. mislim. I nest je pricala da bi ovu terapiju trebala piti bar dve godine ako sam se unazad vise od 5 godina drogirala i pila tablete na svoju ruku u nenormalnim kolicinama.
Uglavnom to sto Normall kaze i meni je prvo proslo kroz glavu da mi je lijek ocito prejak jer sam na coaxilu za koji sam cula da je jedan od slabijih AD-a puno bolje funkcionirala. Uopce niti ne znam zasto mi je dala sada tako jaki antidepresiv kada idem psihijatru s ciljem da se skroz skinem s tableta a ne da pijem sve jace. I treba mi prokleti jaci sedativ a ne antidepresiv jer nisam depresivna nego imam problema s kontrolom ponasanja..odnosno agresiva me pere i ne mogu spavati!
A sto se kila tice sad vec treci dan ne jedem, ono sta pojedem ode van, coaxil me spustio na 43 kile i mislim da ako izgubim jos koju kilu nece biti dobro.
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:44   #9
btw kak vi mijenjate te antidepresive kad vam neki ne pase, to znaci da niste pod ljecnickom kontrolom pa ono nabavite sta vam se svida ili vam vas doktor mijenja terapiju??
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:47   #10
Ne bi znao zašto imaš tako jako izražene nuspojave od običnog seroxata??????????

Meni je izvrsno pomogao tj još mi pomaže i ne mislim se skinut s njega još barem dvije godine da se simptomi nebi vratili.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 15:49   #11
Quote:
vision6 kaže: Pogledaj post
btw kak vi mijenjate te antidepresive kad vam neki ne pase, to znaci da niste pod ljecnickom kontrolom pa ono nabavite sta vam se svida ili vam vas doktor mijenja terapiju??
Ne, nikako! Sve u dogovoru sa lijecnikom! Na zalost, ni kod jednog AD-a se ne zna kako djeluje dok ne prodje nekoliko tjedana do mjesec dana.
Ti ocito imas jaku nervozu cim ti Xanax ne pomaze, ili je to sada reakcija na AD. Slusaj, probaj izdrzati jos par dana na novom AD-u, ali ako ti je jako lose vrati se lijecniku i reci mu to.
Sto se tice povracanja i nedostatka apetita, mislim da bi ti to trebalo biti od anksioznosti, ja sam se svako jutro budila sa mucninom, iako nisam povracala. Pogledaj malo nuspojave AD-a, gubitak apetita je sasvim normalna nuspojava. Probaj barem nesto pojesti, ako ne mozes, prisili se da uzmes barem malo meda. Ja sam sebi nekada doslovno morala gurati hranu u usta, najvise mi je odgovaralo voce.
Ne razmisljaj o tome koliko dugo moras piti AD, to je sve prevencije radi da ti se poremecaj ne vrati.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:10   #12
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
Ups, ja sam mislila da svi AD-i pocinju od 5 mg, posto sam vidjela da Cipralex ima najmanju dozu od 5.
Normall, da te upitam nesto, posto vidim da dosta znas o farmacima.
Ja sam sada vec 5 mjeseci na Cipralexu 20 mg. Osjecam se skoro skroz normalno, osim jakog znojenja tokom cijelog dana i povremene nervoze. Mislim da mi ta doza odgovara, ali ipak mi se na neki nacin cini puno, npr. vrlo sam nervozna kada se nadjem u situaciji da nemam ali bas nista raditi, tj. strasim se takvih trenutaka. Vrlo sam aktivna tokom cijelog dana, a preko noci odspavam lijepo nekih 8-9 sati. Osjecam strasnu potrebu za komunikacijom, ali s druge strane nista me posebno ne interesira, npr. jako sam voljela citati, a sada se ne mogu prisiliti da uzmem knjigu.
Jos uvijek ne osjecam nikakvu potrebu za seksom, iako sam vec duze vrijeme na AD-u, mislila sam da ce me to drzati samo prvih par mjeseci.
Znam da ovo sve zvuci smijesno naspram mojih prijasnjih simptoma, ali nisam sigurna na koji nacin provjeriti da li mi je ova doza optimalna ili bih ipak trebala malo smanjiti. Inace mi je psihijatar preporucio da ostanem na cipiju do godinu dana nakon zadnjeg simptoma.
Sorry na offtopic...
a, čuj nema savršenog lijeka, kao što ni mi nismo savršeni.
to što ti se ne čitaju knjige, što nemaš interesa za ništa ne mora biti uvjetovano uzimanjem antidepresiva, jednostavno si trenutno u takvome raspoloženju.
dobra psihoterapija je i - ne razmišljanje o cipralexu.

možda bi bilo dobro zaboraviti da ga uzimaš i prestaneš misliti o sebi i svojoj bolesti.
a, samo kljukanje antidepresivima bez psihoterapije mi je besmisleno, antidepresivi i ostali psihofarmaci bi te načelno trebali dovesti u stanje "mirovanja" dok traje psihoterapija, jer ako ne riješiš unutrašnje konflikte kroz godinu dana, nastaviti ćeš s antidepresivima i tako u beskraj.

što se tiče "doziranja", poslušaj svoga psihijatra, jer godina brzo prođe, pa ga onda ščepaj za gušu ako ti ne bude bolje
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:27   #13
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
a, čuj nema savršenog lijeka, kao što ni mi nismo savršeni.
to što ti se ne čitaju knjige, što nemaš interesa za ništa ne mora biti uvjetovano uzimanjem antidepresiva, jednostavno si trenutno u takvome raspoloženju.
dobra psihoterapija je i - ne razmišljanje o cipralexu.

možda bi bilo dobro zaboraviti da ga uzimaš i prestaneš misliti o sebi i svojoj bolesti.
a, samo kljukanje antidepresivima bez psihoterapije mi je besmisleno, antidepresivi i ostali psihofarmaci bi te načelno trebali dovesti u stanje "mirovanja" dok traje psihoterapija, jer ako ne riješiš unutrašnje konflikte kroz godinu dana, nastaviti ćeš s antidepresivima i tako u beskraj.

što se tiče "doziranja", poslušaj svoga psihijatra, jer godina brzo prođe, pa ga onda ščepaj za gušu ako ti ne bude bolje

Hvala, sve to stoji sto si napisao.

O psihoterapiji razmisljam vec duze vrijeme, cak se vise ne radi ni o novcima, ali toliko ih ima da nemam pojma na koju foru da odaberem nekoga tko bi mi odgovarao.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:29   #14
Quote:
vision6 kaže: Pogledaj post
I treba mi prokleti jaci sedativ a ne antidepresiv jer nisam depresivna nego imam problema s kontrolom ponasanja..odnosno agresiva me pere i ne mogu spavati!
A sto se kila tice sad vec treci dan ne jedem, ono sta pojedem ode van, coaxil me spustio na 43 kile i mislim da ako izgubim jos koju kilu nece biti dobro.
seroxat se kod osoba sklonih agresivi, maniji, ne propisuje, od njega se slabo spava i postaješ još agresivnija.

tebi su izgleda (ako istinu govoriš) promašili terapiju

dobar lijek za tebe bi bio AD Fevarin koji olakšava uspavljivanje i ne veže se agresivno na serotonin, već ga stabilizira na drugačiji način (da sada ne pišem esej ) i dobar je za obuzeto prisilni poremećaj.

lijekovi Portal oliti Prozac se često daju osobama koje imaju problema s prehranom (bulimija, anoreksija), znači nešto slično tvome stanju.

ako te i dalje bude "prala" agresiva, možda te budu uskoro tretirali manjim dozama antipsihotika, no sve u svemu lijepo objasni psihijatrici svoje simptome, jer nije neuobičajeno da nakon dugogodišnjeg korištenja AD i anksiolitika oni dovedu do paradoksa. tj. da počinju "obrnuto" djelovati (zasićenje), te ćeš jedno vrijeme morati na haldol, rispiredon ili leponex.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 13:59   #15
Bila sam jucer kod psihijatrice ali je nema cijeli tjedan idem danas doktorici opce prakse, nisam mogla sama ici neka paranoja me puca ne mogu iz kuce izaci sama i uopce nemam osjecaj za vrijeme. procitala sam nuspojave sve kaj je meni tam i pise. nisu mi vise zjenice prosirene i sad vidim normalno ali mi je i dalje zlo i vrti mi se, hiperaktivna sam, par sati zivcana pa se pol sata mogu blesavo smijuljiti i evo ta paranoja nekakva se pojavila, ne mogu se skoncentrirati na nis..ne znam kak da uopce opisem kako se osjecam. jucer sam bila tolko izgubljena da sam umjesto xanaxa navecer popila jos jedan seroxat i na svu srecu na vrijeme skuzila da drzim krivu kutiju pa sam ga stigla pljunut, necu ni razmisljat sta bi bilo da sam ga progutala..mislim da dva u jednom danu nebi izdrzala.
I ja mislim da su mi promasili terapiju jer sam ju dobila samo nakon jednog uvodnog razgovora i psiho testa, u uvodnom razgovoru nisam cak ni razgovarala sa zenskom nego je pogledala staru povijest bolesti u kojoj samo pise sta sam pila od lijekova i ona je odma propisala ove a kad sam dosla drugi put nakon obavljenog testiranja pitala me da sta vec nisam pocela piti nove lijekove ja sam joj rekla da nisam kad je rekla da cemo postepeno mijenjati terapiju i doktorica opce prakse mi nije htjela napisati nove lijekove pa me psihijatrica sprasila van i rekla neka ne dolazim vise ako ne krenem s ovom terapijom. To je bilo sve od razgovora..tako da ne kuzim bas po cemu je zakljucila da bi mi ovi lijekovi trebali odgovarati. Popila sam i danas znaci da mi je to 4 dan terapije vidjeti cu danas sta ce mi reci moja doktorica jer psihijatru mogu tek sljedeci tjedan.
Zanima me jos nesto jel se smije prekinuti terapija recimo da sutra ne popijem seroxat uopce, ovako mi je lose mislim da mi ne moze biti gore ako ga ne popijem ili da stvarno trpim jos tjedan dana?
I mene muci odabir pravog psihijatra nisu uopce novci problem isla bi i privatno samo ne znam kome.....
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 14:44   #16
Uh, vision6, bas bezveze...
Ne znam sto da ti kazem, ja sam na ovom jednom drugom forumu pratila postove par ljudi koji su iz pocetka na AD-u imali strasne nuspojave, ali isplatilo se, poslije su bili ok. S druge strane, ja sam proslo ljeto probala Effexor, kada su mi dali vecu dozu, ja sam mislila da cu umrijeti, odmah sam ih bacila i dugo mi je trebalo da se odlucim za druge AD.
Ako mozes, izdrzi, ako ne.... Mislim, uz anksiolitik ne bi trebalo maltene da osjecas da ih uzimas, bas je glupavo sto te lijecnik tako bezobrazno isprasio van, da ti je barem dao priliku da objasnis nuspojave...
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:49   #17
Bila sam kod svoje doktorice veli da to nije reakcija na seroxat samo nego apstinencijska kriza vise i tako nagla promjena terapije jer sam ostala totalno bez normaca a na njima sam dugo vremena i da izdrzim jos tjedan dana i tek onda ako mi ne bude bolje da cemo vidjeti sta dalje, ali da bi mi trebalo biti bolje.
I ovo sto je normall napisao da cu na xanaxu biti samo do mjesec dana dok seroxat ne proradi jer mu kao treba dulje nego coaxilu da ude u krv a seroxat bi mi trebao poslozit onda kemiju u mozgu da mogu funkcionirati samo na ad-u bez smirilica.
Dobila sam vise savjeta od vas na forumu i od doktorice opce prakse nego od psihijatra. Hvala!!!
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 23:01   #18
Quote:
vision6 kaže: Pogledaj post
Dobila sam vise savjeta od vas na forumu i od doktorice opce prakse nego od psihijatra. Hvala!!!


nema na čemu

i drugi put
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:09   #19
Quote:
vision6 kaže: Pogledaj post
I ovo sto je normall napisao da cu na xanaxu biti samo do mjesec dana dok seroxat ne proradi jer mu kao treba dulje nego coaxilu da ude u krv a seroxat bi mi trebao poslozit onda kemiju u mozgu da mogu funkcionirati samo na ad-u bez smirilica.
Dobila sam vise savjeta od vas na forumu i od doktorice opce prakse nego od psihijatra. Hvala!!!
Da, da, pa tako je meni bilo. Treba malo vremena, dobro, kako kome, meni je trebalo i mjesec dana, da se stanje pocne normalizirati. Sada sam na AD-u i sve je skoro savrseno normalno. A imala sam takvu anksioznost da sam jedva gurala dane...
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 14:25   #20
Da li je poznato da seroxat pomaze u lijecenju bulimije.googlam al nemogu nac. naime prvo sam dobila prozac kojeg u obliku kapsula nije bilo,te mi je onda doc dao seroxat.(a to su 2 razlicita lijeka zar ne?)ne razumijem se u to al jedan jefluoxetine,a drugi paroxetinum.vidim da tu pisete da imate mucnine,a bit moje terapije je da to vise ne radim.
ras-na is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.