Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2007., 01:51   #1
Pravo podstanara

Ukratko: potpisali smo (cimer i ja) ugovor s vlasnicom stana pri iznajmljivanju i u tom ugovoru stoji da ukoliko sa stanom bude sve ok kad budemo izlazili da će nam ona vratiti polog (koji je bio u iznosu jedne stanarine).

Mi smo izašli iz stana prije mjesec dana, stan smo ostavili u stanju u kakvom je bio kad smo došli, platili smo sve račune i dali joj kopije računa. No, ona sad ne želi vratiti stanarinu (zavlačila je x dana - kao u bolnici je, nazvat će...). A neće vratit jer kao nismo na vrijeme svaki put platili.
Ok, nismo, al to nije razlog da ne vrati cijeli polog (pa da i odbije dio- ok, al ne ovo).

U jednom od nedavnih razgovora, usljed njenog zavlačenja s vraćanjem pologa, rekao sam joj oštrim tonom da vrati taj novac. Ona se izgleda naljutila što ja pričam tim tonom i sad je odlučila kao da će cimeru vratit, al meni neće

Nismo bili prijavljeni u tom stanu. Taj ugovor što smo ga potpisali, potpisali smo samo među nama - ona, cimer i ja i svi imamo po jedan primjerak istog.

Jel imam ikakvih prava na koja se mogu pozvati?

Inače sam sad podstanar sa ženom i malom bebom koja se nedavno rodila i povrat tog pologa mi itekako treba, a ona zavlači.
podstanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 07:24   #2
Sad je najlakše bit pametan, ali polog ti služi da na kraju ne platiš onu zadnju stanarinu.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 10:47   #3
Postoji stara dobra prijetnja da ćeš sa ugovorom otići na Poreznu. Koliko znam kazna za neprijavljene podstanare je nekih 5000 kn pa nek gospođa razmisli...
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 11:47   #4
Quote:
mvi kaže: Pogledaj post
Postoji stara dobra prijetnja da ćeš sa ugovorom otići na Poreznu. Koliko znam kazna za neprijavljene podstanare je nekih 5000 kn pa nek gospođa razmisli...
I ja mislim tako, zaprijeti joj, nitko ne voli da mu se ime povlači po poreznoj to je sigurno, uostalom ti tražiš samo svoj dio koji ti pripada.
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:15   #5
da, porezna je i meni pala na pamet...
Žalosno je da se moraš prijetit, al stvarno ne razumijem odakle ljudima ovoliko drskosti.

@colour: ma nama u ugovoru stoji da je polog u slučaju ako u stanu nešto nije ok, odnosno, ako računi nisu podmireni - pa je to kao neka sigurnost za najmodavca. A sve to nije mogla znati dok smo još bili u stanu...ma kako god da okrenem - žalosno.
podstanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:32   #6
imaš primjerak ugovora?
ako ti ne vrati nakon prijetnje poreznom, tuži je - al ne zaboravi da je sudovanje skupo
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:58   #7
Quote:
podstanar kaže: Pogledaj post
............al stvarno ne razumijem odakle ljudima ovoliko drskosti...............
Nauče kad nitko ne reagira.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 11:40   #8
mislim da taj ugovor iako nije ovjeren vrijedi kao dokaz jer je potpisan od sve tri cinioca.
Inace ti najmodavci su smece pravo. Nama jedan isto nije vratio polog, ali srecom samo pola mjesecne kirije smo dali u polog. Ni nasim nekim prijateljima nije vracen polog u visini jedne kirije i vukli su se sa tim covjekom i natezali oko toga 2 mjeseca i odustali. A covjek ima para ko blata, ali eto vidis prokleti ljudi. Ma ne sjecam se da je neko rekao da mu je vracen polog na iseljenju, svima bi kao, nasli ovo ili ono osteceno malo, klimave kvake...

Samo ti njoj kazi to za porezu, pa nek se gospoja malo traumira. Sramota. Jos kao ona nesto sad tebe voza, otkud njoj pravo da tako kao upravlja situacijom i sad ce kao ona u inat vratiti cimeru a tebi nece! Joj, sto mrzim stanodavce, stalno nas zapadnu neki ludjaci
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 14:14   #9
izgleda da bi sada trebalo prvi dan useljenja slikat svaku prostoriju da se vidi u kakvom stanju je stan bio prije i poslije useljenja. zbilja je zalosno na kakav se novo danas spusta
__________________
tiha voda brege dere...
topsikrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 07:43   #10
Dobro ti ljudi kazu... Skuliraj se i najmirnije joj reci da ces je tuzit ako ti ne vrati sto ti ima vratit, a usput ubaci da to onda znaci kaznu za neprijavljivanje, troskove odvjetnika, parnice itd... Pa javi kako je reagirala...
henry_wotton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 08:41   #11
ima i najmoprimaca smece pravo sto se toga tice
citanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:22   #12
Malo izvlacim ovaj topic iz naftalina, al evo i mene u poslu sa govnima. Dakle, stan smo primili i vratili u istom stanju, prije nas nije bio ofarban, vec koristen, ali gazda sada ne zeli vratiti polog na racun toga sto nimo pofarbali cijeli stan. E sad prvo se prijetio kad smo dali otkatni rok, sve u skladu sa potpisanim (ne ovjerenim) ugovorom, da kako mu to otkazujemo u srpnju i sad ce mu stan biti mjesec ipo dana prazan. I sad kad smo sve ocistili, hodnik cak pofarbali jer je bilo tragova od bicikla koje smo drzali, on odbija dati polog.

E sad maksimalni problem je sto je on drzavni namjestenik vladajuce stranke i mi bi vec danas bili na poreznoj, ali pozavajci stanje u drzavi koliko je pametno da se idemo s time hvatati u kostac, tj. koliko ce porezna blagonaklono gledati prema njemu kao drzavnom namjesteniku (dakle politicka ne sluzbenicka pozicija)?
ZenonSP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:57   #13
ugovor koji nije ovjeren je ništavan. a i da je ovjeren, isplati li ti se povlačit po sudovima godinama?
bez obzira na funkciju dotičnog stanodavca, ako se već ne možete lijepo ko ljudi dogovorit, ti ga slobodno prijavi!
ništa time ne gubiš
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:00   #14
Prije svega, hvala scarletlemur. Prijaviti ga na poreznu? Ako imas neke informacije kako i gdje (u Zagrebu) bio bi zahvalan, a i ako imas informacije koliku krivnju/kaznu snosimo mi kao stanoprimci pred poreznom?

Tnx.
ZenonSP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 20:02   #15
malo offtopic....
Da li mi netko može objasniti termin suposjed!?
hvala
markezi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 09:38   #16
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
ugovor koji nije ovjeren je ništavan.
Može li neki pravnik potvrditi ovo?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 11:06   #17
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
ugovor koji nije ovjeren je ništavan.
Nije istina. Samo kod takvog treba grafološki dokazivati vjerodostojnost potpisa ukoliko po tom pitanju dođe do spora.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 11:36   #18
Hvala, Vojky, tako sam i mislila (ne ovo o grafološkom dokazivanju , nego o neistinitosti tvrdnje da je neovjeren ugovor ništavan).
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 13:12   #19
hej! imam pitanje vezano uz plaćanje pričuve. naime, cimerica i ja smo u stanu 2 godine, i sad se iseljavamo. imamo potpisan (neovjeren) ugovor sa stanodavkom, u kojem piše da smo, naravno, dužne plaćati sve račune.

ja sam od samog početka imala teoriju da pričuvu nije dužan plaćati podstanar, ali smo onda ipak platile najveći dio računa. nakon toga sam pričala s ljudima, i svi su rekli da nema veze što piše u ugovoru za račune, jer pričuva nije račun koji napravi podstanar, iako žena i dalje tvrdi da moramo platiti i taj račun. mjesečni je iznos 150kn, tako da se ni ne radi o par kuna, a i da se radi, mislim da nismo dužne. može li mi itko reći tko je od nas u pravu, jer ja imam najozbiljniju namjeru to ne platiti? (osim ako sam u krivu ) tenks
__________________
Mi uživamo i zabavljamo se kao što se uživa; čitamo, gledamo i sudimo o književnosti i umjetnosti kao što se gleda i sudi; ali mi se i povlačimo iz "velike gomile" kao što se povlači.. To Se, koje nije određeno, a koje su svi, premda ne kao zbroj, propisuje način bitka svakidašnjice.
tipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 02:10   #20
Exclamation

Quote:
tipsy kaže: Pogledaj post
hej! imam pitanje vezano uz plaćanje pričuve. naime, cimerica i ja smo u stanu 2 godine, i sad se iseljavamo. imamo potpisan (neovjeren) ugovor sa stanodavkom, u kojem piše da smo, naravno, dužne plaćati sve račune.

ja sam od samog početka imala teoriju da pričuvu nije dužan plaćati podstanar, ali smo onda ipak platile najveći dio računa. nakon toga sam pričala s ljudima, i svi su rekli da nema veze što piše u ugovoru za račune, jer pričuva nije račun koji napravi podstanar, iako žena i dalje tvrdi da moramo platiti i taj račun. mjesečni je iznos 150kn, tako da se ni ne radi o par kuna, a i da se radi, mislim da nismo dužne. može li mi itko reći tko je od nas u pravu, jer ja imam najozbiljniju namjeru to ne platiti? (osim ako sam u krivu ) tenks

Pričuvu je dužan plaćati stanodavac.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.