Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2013., 23:05   #1
Planet "van granica"

naišla sam na ovu zanimljivost, pa bih zamolila nekoga tko je voljan dodatno pojašnjenje jer nisam ziher da kužim što točno znači sam fenomen.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 14:25   #2
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
naišla sam na ovu zanimljivost, pa bih zamolila nekoga tko je voljan dodatno pojašnjenje jer nisam ziher da kužim što točno znači sam fenomen.
Radi se o sjevernoj ili južnoj deklinaciji planete, kada je iznad ili ispod ekliptike i kada iskorači izvan opsega od nekih 23°. Ekliptika je ravan kojom se zemlja giba oko sunca, planete i mjesec su uvijek u istoj ravni sa ekliptikom i normalno odstupanje u odnosu na ekliptiku smatra se do 23°, sve preko toga, sjeverno ili južno predstavlja fenomen koji se naziva "izvan granica"

Gledano "sa strane", sve planete kreću se u istoj ravni, sa malim odstupanjima...ovako to izgleda:



Kada se neka planeta spusti ispod ili ode iznad ove ravni preko 23°, ona će otići izvan granica, odnosno izvan kontrole i predstavljaće određeni uticaj koji će biti veoma dominantan, natprosječan ili nekontrolisan, u skladu sa onim što predstavlja u nečijoj karti...Deklinacije predstavljaju položaj planeta u odnosu na zemlju, odnosno njihovo odstupanje iz ravni ekliptike u odnosu na magnetne polove zemlje (sjever i jug), pa tako imamo južnu i sjevernu deklinaciju, gdje neki autori planeti koja je otišla sjeverno izvan granica pripisuju odstupanje kroz izvjestan futuristički uticaj i sijanje buduće karme, dok planeti u južnoj deklinaciji pripisuju zaglavljenost u prošlosti i razrješavanje zaostale karme....deklinacije su pomalo zaboravljene u astrološkoj praksi, ali su veoma važne, posebno ako je u pitanju MO kao faktor psiho-emocionalne stabilnosti i sl.
Fata_Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 14:38   #3
Quote:
Fata_Morgana kaže: Pogledaj post
Radi se o sjevernoj ili južnoj deklinaciji planete, kada je iznad ili ispod ekliptike i kada iskorači izvan opsega od nekih 23°. Ekliptika je ravan kojom se zemlja giba oko sunca, planete i mjesec su uvijek u istoj ravni sa ekliptikom i normalno odstupanje u odnosu na ekliptiku smatra se do 23°, sve preko toga, sjeverno ili južno predstavlja fenomen koji se naziva "izvan granica"

Gledano "sa strane", sve planete kreću se u istoj ravni, sa malim odstupanjima...ovako to izgleda:



Kada se neka planeta spusti ispod ili ode iznad ove ravni preko 23°, ona će otići izvan granica, odnosno izvan kontrole i predstavljaće određeni uticaj koji će biti veoma dominantan, natprosječan ili nekontrolisan, u skladu sa onim što predstavlja u nečijoj karti...Deklinacije predstavljaju položaj planeta u odnosu na zemlju, odnosno njihovo odstupanje iz ravni ekliptike u odnosu na magnetne polove zemlje (sjever i jug), pa tako imamo južnu i sjevernu deklinaciju, gdje neki autori planeti koja je otišla sjeverno izvan granica pripisuju odstupanje kroz izvjestan futuristički uticaj i sijanje buduće karme, dok planeti u južnoj deklinaciji pripisuju zaglavljenost u prošlosti i razrješavanje zaostale karme....deklinacije su pomalo zaboravljene u astrološkoj praksi, ali su veoma važne, posebno ako je u pitanju MO kao faktor psiho-emocionalne stabilnosti i sl.
hvala na trudu, ali bojim se da opet nisam ništa bliže razumijevanju. ono malo što sam uspjela pronaći na netu je zapravo ovo što ti govoriš. mene moj Mo ionako poprilično zaokuplja i zabrinjava jer je u konjunkciji sa neptunom u 8. kući na 29. stupnju strijelca. u tekstu se navodi i ovo:

Obično planet jest negdje u blizini 0° Jarca ili 0° Raka zato nam je najzanimljiviji Mjesec

i sad me zanima imam li ja mjesec izvan granica (jer ga osobno takvim doživljavam. valjda ga se zato tako i bojim)?

pronašla sam i ovu stranicu. uran mi je također na 29. stupnju škorpiona, jel to znači da je i on van granica??
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 17:03   #4
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
hvala na trudu, ali bojim se da opet nisam ništa bliže razumijevanju. ono malo što sam uspjela pronaći na netu je zapravo ovo što ti govoriš. mene moj Mo ionako poprilično zaokuplja i zabrinjava jer je u konjunkciji sa neptunom u 8. kući na 29. stupnju strijelca. u tekstu se navodi i ovo:

Obično planet jest negdje u blizini 0° Jarca ili 0° Raka zato nam je najzanimljiviji Mjesec

i sad me zanima imam li ja mjesec izvan granica (jer ga osobno takvim doživljavam. valjda ga se zato tako i bojim)?

pronašla sam i ovu stranicu. uran mi je također na 29. stupnju škorpiona, jel to znači da je i on van granica??
možeš to vidjeti u nekom astrološkom programu, npr. kepler...ili daj mi podatke pa ću ti ja reći je li MO izvan granica...
Fata_Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 22:32   #5
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
hvala na trudu, ali bojim se da opet nisam ništa bliže razumijevanju. ono malo što sam uspjela pronaći na netu je zapravo ovo što ti govoriš. mene moj Mo ionako poprilično zaokuplja i zabrinjava jer je u konjunkciji sa neptunom u 8. kući na 29. stupnju strijelca. u tekstu se navodi i ovo:

Obično planet jest negdje u blizini 0° Jarca ili 0° Raka zato nam je najzanimljiviji Mjesec

i sad me zanima imam li ja mjesec izvan granica (jer ga osobno takvim doživljavam. valjda ga se zato tako i bojim)?

pronašla sam i ovu stranicu. uran mi je također na 29. stupnju škorpiona, jel to znači da je i on van granica??

Vrhunac za Mjesec izvan granica su godine: 1913.,1932.,1950.,1969.,1987-88.,2006 i vrhunac će biti 2024-25.
Svakih otprilike 18,6 godina Mjesec dostiže maksimalno moguću deklinaciju od 28,5° punih pet stupnjeva izvan pojasa- prema istraživanjima Stevena Forresta. Deklinacija tvog Mjeseca je -19°57
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 23:36   #6
MJESEC IZVAN GRANICA /"MIG"/ prema S.Forrestu dijeli se na 9 kvaliteta:
1.Napuštanje / Kurt Cobain, Al Gore, Kraljica Viktorija /
2.Odvažni,inovativni genij /Umberto Eco,Billie Holiday,Louis Pasteur,Albet Einstein /
3.Probijanje društvenih konstrukcija /Oprah Winfrey,Edgar Mitchell,Freddie Mercury/
4.Sociopati i kriminalno ponašanje /Carlos the Jackal,Augusto Pinochet, Roman Polanski/
5.Navodna socioapatija i kriminalno ponašanje/ Mary Queen of Scots, Katarina Velika Edit Piaf/
6.“Simpatični“odmetnici /Willie Nelson,Jimmy Buffet,Tom Waits/
7.Teološki odmetnici /Ram Dass,Starhawk,Stephen King/
8.Otkačeni likovi/Boris Jeljcin,Amelia Earhart,Isadora Duncan,Yoko Ono/
9.Biti doslovno izvan ovog svijeta /Jurij Gagarin, Edgar Mitchell,Leonard Nimoy/
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 13:43   #7
Ako sam dobro shvatila svaka planeta ili svijetla ukoliko se nađu na 23 stupnju ili više je izvan granica?

Ako lupam recite mi, pošto ne shvaćam baš što bi značilo to van granica
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 15:20   #8
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatila svaka planeta ili svijetla ukoliko se nađu na 23 stupnju ili više je izvan granica?

Ako lupam recite mi, pošto ne shvaćam baš što bi značilo to van granica
Ne. Nije planeta izvan granica po stupnju planeta u natalnoj karti već po deklinaciji (kutnoj udaljenosti planete od nebeskog ekvatora/ravnine našeg zemaljskog ekvatora). Za to odstupanje se u astro literaturi uobičajeno koristi skraćenica OOB (Out of Bounds).

Deklinacije primjerice u astro.com-u najlakše možeš vidjeti ako otvoriš tablicu (opcija u lijevom uglu gore iznad karte) - Additional tables (PDF) pod declination. Većina planeta izvan granica su u znaku blizanaca ili raka (sjeverna deklinacija) ili strijelca i jarca (južna deklinacija).


Imaš o tome puno na netu, evo npr. ovdje je detaljno objašnjeno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 16:26   #9
Evo ga..deklinacija Mjeseca mi je 27 stupnjeva i 29 minuta...
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 00:18   #10
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Evo ga..deklinacija Mjeseca mi je 27 stupnjeva i 29 minuta...
:
E pa kad imamo jednu „MIG“icu još malko information:
Forrest kaže da ima godina u kojima se rađa više djece s „MIG“ a ima godina kada ih nema. Mjesec svakih 18,6 godina postiže maksimalno moguću deklinaciju od 28,5° punih pet stupnjeva izvan obratnica /to su godine u gornjem postu spomenute,/koje su apsolutni vrhunac za Mjesec izvan granica - s time da se tome može dodati još koja godina prije ili kasnije .
U razdoblju od 18,6 godina cca polovica rođenih može imati MIG a polovica ga ne može nikako imati jer u godinama sredine tog razdoblja Mjesec se ne udaljava više od 18,5°od nebeskog ekvatora. Neke „dobre“ godine za MIG su produktivnije od drugih iz razloga što Mjesec ide dalje izvan granica i ostaje takav dulje vremena.I u tim dobrim godinama svakih par tjedana Mjesečeva mjesečna orbita vraća ga unutar granica dok prolazi neutralnim područjem između maksimuma sjeverne i južne deklinacije. /zbog čega osobe koje su rođene u tjedan dana razlike mogu imati najvišu Mjesečevu deklinaciju kao i deklinaciju nula stupnjeva./
Za gornju podjelu/Devet kvaliteta /kaže da je napravljena na temelju iskustva u sobi za astrološke konzultacije, te da postoje mnogi ljudi koji odgovaraju navedenim kvalitetama a da nemaju MIG jer razne druge astrološke konfiguracije uglavnom vezane uz Urana i Vodenjaka mogu proizvesti slične učinke.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 14:44   #11
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne. Nije planeta izvan granica po stupnju planeta u natalnoj karti već po deklinaciji (kutnoj udaljenosti planete od nebeskog ekvatora/ravnine našeg zemaljskog ekvatora). Za to odstupanje se u astro literaturi uobičajeno koristi skraćenica OOB (Out of Bounds).

Deklinacije primjerice u astro.com-u najlakše možeš vidjeti ako otvoriš tablicu (opcija u lijevom uglu gore iznad karte) - Additional tables (PDF) pod declination. Većina planeta izvan granica su u znaku blizanaca ili raka (sjeverna deklinacija) ili strijelca i jarca (južna deklinacija).


Imaš o tome puno na netu, evo npr. ovdje je detaljno objašnjeno.

Aha, mislim da sam shvatila, a i provjerila sam situaciju kod sebe.. Venera je van granica 25°29'45" S.

Iako su i Mars, Merkur i Uran blizu ali oni su još uvjek na 22° pa pretpostavljam da ne spadaju u te OOB planete.

Hvala na pojašnjenju..
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 17:41   #12
Ne znam jesam li shvatio kako treba, pa bolje da pitam.

Mars 28°34'19" S - - u jarcu u 12 kuci ( 11°25'11" cap)

i

Uran 23° 2'27" S - - u strijelcu u 11 kuci (18°28' 2 sag )



Oni bi trebali po ovome biti Out of bounds koliko sam ja razumio.Jesam li dobro razumio?

Zanima me na sto bi takav Mars i Uran mogli utjecati? Buduci da mi je mars egzaltirana planeta, a uran mi radi trine na sunce u natalu.

Takodjer Uran mi je retrogradan u natalu,a Mars stacionaran.
__________________
No more heroes,desperate struggle...

Zadnje uređivanje Ptica Pablo : 06.07.2013. at 17:45. Reason: Dodatak
Ptica Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 19:54   #13
Evo malo sam tražila po netu o planetama van granica, i našla nešto o veneri koja je out of bounds.

When Venus, planet of love, beauty and harmony is out of bounds, there is a huge need to live in a harmonious and beautiful environment without arguments and disputes.

Evo tu ostatak.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 20:10   #14
Da, našla sam Veneru s deklinacijom 26° 28' kod jednog prijatelja...i prava je umjetnička duša, slaba na estetiku.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 21:31   #15
Quote:
Ptica Pablo kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li shvatio kako treba, pa bolje da pitam.

Mars 28°34'19" S - - u jarcu u 12 kuci ( 11°25'11" cap)

i

Uran 23° 2'27" S - - u strijelcu u 11 kuci (18°28' 2 sag )



Oni bi trebali po ovome biti Out of bounds koliko sam ja razumio.Jesam li dobro razumio?

Zanima me na sto bi takav Mars i Uran mogli utjecati? Buduci da mi je mars egzaltirana planeta, a uran mi radi trine na sunce u natalu.

Takodjer Uran mi je retrogradan u natalu,a Mars stacionaran.
Ako sam dobro pročitala,Uran je na 23°i 2 min., reklo bi se da nije izvan granice, jer je granica 23°28 min.
Što bi značilo kada planeta izađe iz okvira - apsolutna sloboda kod koje uvijek potencijalno stoji mogućnost totalne anarhije, neimanje kontrole. Kako se koja planeta„ snađe“ u tom prostoru bez granice tako i reagira.
Mars je planeta akcije, vatre, usmjerenosti ka nekom određenom cilju, hoće li on svoju energiju koristiti u poslu , kreativno na način da pomiče granice koje su postavljene, biti pionir nečega ili će biti vrhunski sportaš ili će nakupljenu energiju, bijes iskazivati u ludoj hrabrosti ili u odnosu na okolinu s kojom radi,živi ili će energiju upotrijebiti autodestruktivno ili će ponašanje biti devijantno poput kriminalnih radnji ….
Iskustvo govori da je najdramatičnija planeta tijekom perioda Out of Bounds- Mjesec. On je oslobođen, bez pravila, poput Urana. To se odnosi i na druge planete i naravno da ta sloboda može imati i onu drugu strane priče koja je asocijalna, nepoštivanje društvenih normi u bilo kojem pogledu ovisno o planeti o kojoj se radi.
Tu je ta "kvaka", hoće li ta sloboda energije evoluirati u talent ili problem?
I zbog toga struktura, red odnosno Saturn koji ne može biti Out of Bound potvrđuje da nije negativna posljedica već je potreba koja daje stabilnost i sigurnost čovjeku tako i društvu.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 13:39   #16
Quote:
Hermes7 kaže: Pogledaj post

Deklinacija tvog Mjeseca je -19°57
hvala. pohvatala sam napokon pretpostavljam da ga kao OOB doživljavam jer je u strijelcu i u konjunkciji s neptunom. a i urana jer je u škorpionu, a u kvadratu s marsom, također.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 14:07   #17
Planeta izvan granica, prema svojoj prirodnoj signifikaciji ukazuje na tendenciju da izađe izvan sfere manifestovanog univerzuma, odnosno izvan sfere elemenata (sublunarne sfere), gdje je MO najbliži fizičkom nivou postojanja (tijelu), te u poziciji izvan granica može i doslovno predstavljati tendenciju tijela da napusti fizički svijet, posebno ako postoji nedostatak vitalnosti - ugroženost asc ili njegovog vladara. Kod Amy Winehouse je vladar asc retrogradan i spaljen, što je prvi indikator nedostatka vitalnosti, a zatim SA kao vladar 8. kuće i dispozitor MO u 6. kući jasno ukazuje da potencijalni uzrok smrti može biti vezan za loše zdravstvene, radne i prehrambene navike, gdje MO u izgonu, u 8. znaku od asc aplicira ka SA koji ga posmatra iz znaka njegovog pada, pa je ovdje SA taj koji diktira ishod i ne možemo očekivati ništa pozitivno, posebno jer je ME, kao vladar asc i pokazatelj inteligencije, retrogradan i spaljen, bez aspekta benefika, pa je procenat volje i njena akcija da nešto preduzme onemogućena silama koje su izvan kontrole i ovdje slobodno možemo reći da se radi o nekoj "sudbinskoj" ili karmičkoj priči...
Fata_Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 02:00   #18
muška karta

mars u blizancu (vl.sunca) 25° 2'18" N (OOB???)
mjesec u raku 27°38' 5" N

ako može malo o ovome. mjesec je dio velikog vodenog trigona s retrogradnim jupiterom i uranom. ali to nije sve. mjesec je vrh još jednog velikog trigona s merkurom i jupiterom.

neki ludilo mjesec za tu osobu sam oduvijek smatrala da je rođena s nekim "posebnim planom".

njegova sestra ima mjesec u jarcu na 27° 3'43" S koji je također dio velikog zemljanog trigona s venerom i retro jupiterom.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 21:47   #19
Kako se očituju Jupiter i Uran izvan granica ?
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 12:54   #20
Je li karakteristično za ljude s planetom izvan granica, konkretno Mjesecom, da su po nečemu upečatljivi od djetinjstva? Da imaju neki poseban talent, koji ne može proći neprimjećeno? Tj. da ih se od malena percipira kao drugačije.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.