Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2008., 20:11   #141
Kupola Degmana stvarno ne izgleda obečavajuće.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 20:37   #142
Izgleda itekako.

Samo kad bi ju stavili malo ukošenu ili sferičnu kupolu, bio bi još bolji.
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 00:29   #143
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
misliš da ĐĐ dizajnira i proizvede "svoj tenk".

Totalna besmislica.

Prvo- ĐĐ nikad nije proizvodio tenkove. U ĐĐ-u se se sklapali tenkovi.


Drugo-tenk koji bi na kraju dobio, bi bio daleko inferioran ostalim novoproizvedenim tenkovima( Leopard 2A5/6 primjerice, a uvjeren sam da bi bio lošiji i od A4).

Treće-proizvoditi tenk samo za svoje potrebe a ne imati osigurano tržište je besmislica koja vodi do sigurne propasti tvrtke(u ovom fiktivnom scenariju, ĐĐ-a).



Pogledaj samo indijski Arjun,a indijska industrija je daleko jača od naše




27 tona


NE..



već mislim zakaj kupovat leoparda polovnog kad možemo imati svog hrvatskog tenka(degman) i to novog

1. nije loš uopće(degman)
2.nije tolko skup ko leopard
3.razvija se hrvatska industrija a ne švapska i pare ostaju kod nas a ne odlaze okolo u svijet

AMEN
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 18:03   #144
Quote:
šršlo88 kaže: Pogledaj post
NE..



već mislim zakaj kupovat leoparda polovnog kad možemo imati svog hrvatskog tenka(degman) i to novog

1. nije loš uopće(degman)
2.nije tolko skup ko leopard
3.razvija se hrvatska industrija a ne švapska i pare ostaju kod nas a ne odlaze okolo u svijet

AMEN
tebi i abeu- los je los! i tezi 42 tone (ustvari m84 je 42t a ovaj je jos tezi vjerojatno)

ekipa iz gjure gleda u krivim smjerovima vec duzi niz godina... i nikad nist od toga.
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 18:20   #145
Taj Degman je onako više kao koncept pokazan.
Ta kupola izgleda kao neka improvizacija.
Na staru su dodali ploče sa reaktivnim oklopom.
Jer da bi dobili novu kupolu moraju nabaviti barem nove kalupe.
To opet ne mogu i ne žele zbog niza razloga.
Tako da se vjerovatno čeka neka veća narudžba pri kojoj će otkupit licencu,
pretpostavljam nekog ruskog tenka.Vjerovatno T-90, npr.
Pa će u kompletu dobiti cijeli tenk sa kupolom.Napravit će i ili ugradit neka poboljšanja,motor,top,meh. i elektronski uređaji te ga takvog prodavat i na nekim manjim tržištima.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 19:17   #146
Quote:
šršlo88 kaže: Pogledaj post
3.razvija se hrvatska industrija a ne švapska i pare ostaju kod nas a ne odlaze okolo u svijet

1.Razvoj tenka "od nule" bi najvjerojatnije bio neisplativ jer ne vidim izvoznu šansu(a mali broj tenkova isporučenih HKoV-u ne bi "otplatio" troškove razvoja i proizvodnje.

2.I opet što bi od tog tenka bilo "naše"?
Top nije, SUV(FCS) nije, cjelokupna elektronika nije, gusjenice(eej, gusjenice) nisu,motor nije,pitanje je da li trenutno imamo mogućnosti za prozvodnju oklopnog tijela i kupole(naravno na najsuvremenije materijale "u vlastitom aranžmanu" zaboravi).

3.Za zagovaratelje daljnjeg razvoja Degmana- istočna koncepcija i poimanje tenka su promašene.I točka
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 22:46   #147
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Napisao sam k tome npr.
Tada će biti T 100 ili što već.

Daj ti neki mogući sljed događaja,ili barem malo obrazloži što ti misliš
da sljedi.

Sve ovo što si nabrojao več je razvijeno za Degman i ugrađuje se na M-84D(osim kupole T-90 ) Kupolu Degmana smo razvili uz pomoč Izraelaca i mislim da to dovoljno govori o kvaliteti,problem je što se u malim serijama ne isplati a država ne želi iskeširati lovu za 100-150komada.
Koliko znam modernizacija tenkova na standard M-84D je u tijeku i to je za sada to,barem do 2015.g. a šta će biti poslije .... Teško da itko u RH zna
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 23:04   #148
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post

2.I opet što bi od tog tenka bilo "naše"?
Top nije, SUV(FCS) nije, cjelokupna elektronika nije, gusjenice(eej, gusjenice) nisu,motor nije,pitanje je da li trenutno imamo mogućnosti za prozvodnju oklopnog tijela i kupole(naravno na najsuvremenije materijale "u vlastitom aranžmanu" zaboravi).
slažem se da je proizvodnja i razvoj novog tenka neisplativa jer nama je u HR sve neisplativo čemu god se okreneš, najbolje je da neradimo ništa i samo da se bavimo trgovinom

sory pilatus ne mislim na tebe nego me jebe situacija u društvu u kojem živmo

ovo pod 2 se kosi sa nekim informacijama iz Đ.Đ.

top se mogao proizvoditi zajedno sa 155 haubicom negdje kod sesveta, navodno postoji suvremena linija za proizvodnju no nikad nije instalirana

gusjenice se mogu proizvest bez daljnjeg - to šta naši nude za degmana neke bolje i jače kao opciju to je druga stvar

pa omega je napravljena za degmana i slovenci bi sigurno dali licencu samo je pitanje broja komada kojih bi mi morali proizvesti da nam se to isplati

(pa ni juga nije za M-84 sama razvila SUV nego je uvezla licencu od šveda)

šta se tiče motora pa nije to F-16

sve se to može proizvest samo je pitanje dovoljne količine tj. tržišta

i naravno kvaliteta ne bi mogla biti nikako uz bok njemačkom Leo2
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 23:37   #149
Quote:
Koki007 kaže: Pogledaj post
A sta je sa Degmanom? Ameri nas stvarno sjebali za ugovur sa Kuvajtom?
to je smece od tenka koji pametni kupac nece uzeti
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 11:41   #150
Quote:
Davor71 kaže: Pogledaj post
to je smece od tenka koji pametni kupac nece uzeti
može objašnjenje zašto je degman smeće????
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 14:07   #151
Quote:
šršlo88 kaže: Pogledaj post
može objašnjenje zašto je degman smeće????
Pa to ti je tako sve sto je nase nevalja al bitno da su svi drugi super takvima je draza kineska roba nego domaca
__________________
Ko nema u glavi ima u nogama
wanakamun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 14:10   #152
jel' bolji od t-34-85? je
od t-55? je

a od merkave, abramsa ili leoparda???
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 14:38   #153
Quote:
šršlo88 kaže: Pogledaj post
može objašnjenje zašto je degman smeće????
Zato što je sagrađen na bazi T-72, što se sasvim dovoljno za '80-e ali za sada je malo zastario. Ne bih rekao da je "smeće", ali nije zadnji krik tehnologije, te ga ne bih uopće smatrao nekakvim faktorom na modernom bojnom polju gdje bi dominirali drugi tenkovi.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 16:16   #154
Taj tenk je moderniji od bilo kojeg tenka koje imaju susjedne zemlje.Svaka zemlja oprema svoje oružane snage u skladu sa mogučim protivnikom,upravo zato Degman je vrlo dobro sredstvo za Hrvatsku vojsku jer donosi potrebnu prednost u odnosu na susjede.
domo-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 16:46   #155
Quote:
domo-vk kaže: Pogledaj post
Taj tenk je moderniji od bilo kojeg tenka koje imaju susjedne zemlje.Svaka zemlja oprema svoje oružane snage u skladu sa mogučim protivnikom,upravo zato Degman je vrlo dobro sredstvo za Hrvatsku vojsku jer donosi potrebnu prednost u odnosu na susjede.
Slažem se u potpunosti!
von Tegetthoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 17:03   #156
Quote:
domo-vk kaže: Pogledaj post
Taj tenk je moderniji od bilo kojeg tenka koje imaju susjedne zemlje.Svaka zemlja oprema svoje oružane snage u skladu sa mogučim protivnikom,upravo zato Degman je vrlo dobro sredstvo za Hrvatsku vojsku jer donosi potrebnu prednost u odnosu na susjede.
da i ja se isto slažem, ali ovdje se na tenk gleda kao i na izvozni proizvod, a kada ga prodaš vani može doći u kontakt sa jačim igračima

razvoj tenka Degmana samo za HV nema baš smisla zbog malog broja komada zbog toga se izvoz mora uzimati u obzir
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 17:48   #157
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Zato što je sagrađen na bazi T-72, što se sasvim dovoljno za '80-e ali za sada je malo zastario. Ne bih rekao da je "smeće", ali nije zadnji krik tehnologije, te ga ne bih uopće smatrao nekakvim faktorom na modernom bojnom polju gdje bi dominirali drugi tenkovi.

hvala na odg...

al glavno da se napiše da je smeće a razlog ne,nema veze...

kaj su ga onda oni kuvajćani htjeli,mogli smo samo za njih napravit i ciao đaci.digli bi lovu i kupili neki manji broj toliko željenih leoparda il čega već...


al opet tu se na forumu pisalo kak je degman dobar pa mi nije bilo jasno zkj je sad naglo "smeće"..makar po meni ak je bolji od svih tenkova u susjedstvu onda nek ga napravimo za nas i još dolje onim arapčegosima prodamo i eto love Đuri i državi...
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 20:09   #158
Quote:
domo-vk kaže: Pogledaj post
odnosu na susjede.
Jedino u odnosu na Bosnu.

Kako to da je do sada bio dobar pa odjednom nevalja?

Hvalospjeve četvorci pjevaju ljudi koji nisu tenkisti, tenkisti razlikuju dobar/loš tenk gotovo na prvi pogled. Već na slikama D inačice vide se neki nedostatci (položaj novog radio uređaja), a što se tiče Degmana hmm... svaka rasprava o tome je neozbiljna, jer se za takavu modernizaciju moramo imati resurse, a kada budemo imali resurse onda možemo i razgovarati o tome.

U Hrvatskoj ne postoji ozbiljna vojna industrija jer se u nju ne ulaže.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 13:53   #159
Quote:
šršlo88 kaže: Pogledaj post
hvala na odg...

al glavno da se napiše da je smeće a razlog ne,nema veze...

kaj su ga onda oni kuvajćani htjeli,mogli smo samo za njih napravit i ciao đaci.digli bi lovu i kupili neki manji broj toliko željenih leoparda il čega već...


al opet tu se na forumu pisalo kak je degman dobar pa mi nije bilo jasno zkj je sad naglo "smeće"..makar po meni ak je bolji od svih tenkova u susjedstvu onda nek ga napravimo za nas i još dolje onim arapčegosima prodamo i eto love Đuri i državi...
zato jer sam vec 500x pisao o tome i neda mi se vise. pogledaj moje PRVE odgovore na forumu pa ces vidjeti o cemu pisem. ukratko-iz tog se tenka nist ne vidi a ak se nist ne vidi onda se nema kaj ni pogodit
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:08   #160
Konev

M-84D bi se i ovakav mogao vani prodavati,pa pogledaj PT-91(nije ništa bolji-naprotiv)
Slažem se apsolutno da bi trebalo preći na 120mm a što se tiče kupole bio bih zadovoljan i da na sve 84ke stavimo Degmanovu.Ovako kako vrijeme prolazi naš je 84D svakim danom sve više zastario(zakurac) a još nije ni ušao u postrojbe.Ovim tempom nećemo modernizirat ni pol tenkova do 2020.g.
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.