Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2008., 14:52   #1
Obnova kuće na području posebne državne skrbi

Moji imaju imanje u jednom selu pored Virovitice.
Na njemu se nalaze dvije kuće. Jedna manja i jedna veća.
Ova veća, dosta je u lošem stanju. Nema veze sa ratom.

Radi se o tome, što smo planirali srušiti tu kuću. No, saznali smo da država, obnavlja kuće na području Hrvatske od posebne državne skrbi.
Općina (Gradina) u kojoj se nalazi ta kuća, spada pod taj dio RH.

Čuo sam kako država financira materijal za obnovu kuće, ali ne i majstore koji bi posao izveli...

Postam ovu temu jer nisam ni malo upučen u prava koja sa tim područjima državne skrbi.
Ako bi netko znao nešto više, ili pak imao svoje slično iskustvo...

Sada nitko ne živi na toj adresi.

Ali prijavio bi se na tu adresu, iako živim u Zagrebu. Ne samo zbog zbog te kuće, već i nekih drugih stvari. Tako da bi trebao tu kuću obnoviti...
Znate li možda koja je procedura?!
Koje sve pogodnosti imam?!
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 13:46   #2
Što nikome država ne obnavlja kuće?!
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 13:54   #3
Čekaj,želiš da ti se obnovi kuća koja nije stradala u ratu?
Nema veze što je na području posebne državne skrbi,ali ako nije uništena u ratu mislim da ti je neće obnoviti
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 22:22   #4
Radi se tome što sam čuo, kako obnavljaju kuće i ako nisu oštečene u ratu. Jer je to područje posebne državne skrbi, siromašno...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 22:31   #5
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
Čekaj,želiš da ti se obnovi kuća koja nije stradala u ratu?
Nema veze što je na području posebne državne skrbi,ali ako nije uništena u ratu mislim da ti je neće obnoviti
krivo.
mojem djedu i baki je napravljen krov.s time da krova nikad nije bilo na kući.
napravili kuću bez krova davno prije rata i poslije rata država podigla krov!
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 08:38   #6
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
krivo.
mojem djedu i baki je napravljen krov.s time da krova nikad nije bilo na kući.
napravili kuću bez krova davno prije rata i poslije rata država podigla krov!

No krasno.
Ali takva nam je država.
Jer npr. moja kuća je na području posebne državne skrbi,zapaljena u ratu i nemamo pravo na obnovu
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 10:22   #7
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
No krasno.
Ali takva nam je država.
Jer npr. moja kuća je na području posebne državne skrbi,zapaljena u ratu i nemamo pravo na obnovu
a zašto?
koji dio administracije je zakazao?
jer je očito to greška nesposobnih koji rade u državnoj upravi zaduženi za taj dio!
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 11:50   #8
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
a zašto?
koji dio administracije je zakazao?
jer je očito to greška nesposobnih koji rade u državnoj upravi zaduženi za taj dio!

To ti je jako dugačka storija.
Uglavnom moj stari živi u Zg a u jednom selu u Dalmaciji (njegovo rodno mjesto) je napravio kuću prije rata.
U ratu je zapaljena.
Poslje rata stigle su izvana donacije u građi za sve kuće,znači i za kuću mog tate.Međutim poduzetni tipovi iz sela su to prodali i spremili lovu u džep jer je iovak i onak država počela obnavljat.
E sad,mom starom je rečeno da nema pravo na obnovu jer ne živi tamo i da mu ta kuća ne treba.Točno tim riječima.
Pisala sam ja i Sanaderu i Mesiću i dobila odgovor od Kalmete u kojem mi navodi sam neke članke i stavke,ukratko nema pravo na obnovu.
I ok,mi bi se s tim i složili da nisu obnovljene kuće nekih pojedinaca koji isti kao i moj tata žive u Zg i to su im isto vikendice i da nisu u obnovi nekima i štale pretvorene u kuće.
I ajde ti meni reci zašto on nema nikakvo pravo?
To je njegova imovina koja je uništena tuđom krivnjom.
Zašto nema pravo na bilo koji oblik odštete?
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 19:09   #9
Malo da potaknem temu opet jer mi je jako bitna pa pomozite..... Živim u općini koja od 8.mj.2008. godine spada u područje od posebne državne skrbi i zanima me da li mogu dobiti i šta mogu dobiti od državne pomoći za izgradnju ili dogradnju ili bilo kakvu pomoć što se tiče rješavanja stambenog pitanja. Trenutno živim sa suprugom koja je u 5.mj. trudnoće i na komplikacijama a ja radim na određeno i u suvlasništvu sam obiteljskog dvorišta i kuće zajedno sa ocem i 2 brata. Čuo sam da pomoć mogu dobiti ako nemam nikakvu nekretninu ( što nije problem napraviti prepisivanjem suvlasništva) ili ako imam nekakvo zemljište koje je u cijelosti moje ( 1/1 )... Također me zanima gdje da se obratim ( e-mail, telefon, fax, www.???.???., adresa, ministarstvo....) , treba mi bilo što da krenem u potragu. Znam da je moguće rješiti nekakvu pomoć od države, jer sam se naslušao i nagledao primjera kako ljudi koje imaju i puno više od mene dobivaju i rješavaju si obnove i čak izgradnje novih kuća od temelja. samo me sada zanima kome da se obratim. Zna li netko, nešto ??
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 12:54   #10
vidim da je zamrla tema, a ja trebam pomoć
nadam se da će mi netko uspjeti pomoći.
E ovako, zaručnik i ja bismo kupili kuću u Punitovcima (rečeno nam je da je to područje od posebne državne skrbi, no u Zakonu se ne navodi to mjesto) pa me zanima, jel to područje od državne skrbi? i s obzirom da bi tamo kupili kuću, imamo li pravo "poticaja" i gdje se to treba javiti i provjeriti.
hvala!
__________________
...just keep your dream alive...
Anna7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 10:44   #11
Pozdrav svima!
Što se tiče podnošenja zahtjeva i ostvarivanja prava na poticaj, mislim da to dosta ovisi o općini, ali i o županiji u kojoj se zahtjev podnosi. Suprug i ja smo lani u 11. mj. predali zahtjev, i sad čekamo da na teren izađe povjerenstvo koje treba dokumentirati postojeće stanje.
Najnovije što znam o svemu ovome je da se ne smije imati nikakav promet nekretninama od 1991. godine pa nadalje. Pod "prometom nekretninama" se smatra (navodno) i rješavanje suvlasništva. Ukoliko netko ima ne sebi neku kvadraturu, bilo gdje, ili se toga "riješio", za toliko kvadrata se umanjuje poticaj. Ovo zadnje nije 100% provjereno, ali se dosta o tome priča.
A što se ureda tiče, Anna, mislim da je to ured za razvoj, ili tome slično, pa pokušaj takvo nešto pronaći u županiji...
__________________
...love is in the air...
golubica_da is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 12:51   #12
Kuća iz obnove

Pozdrav

pitanje za nekoga tko se razumije u cijelu zavrtlamu oko upisivanja u katastar i gruntovnicu i te stvari.
Kuća se nalazi na području posebne državne skrbi,točnije Vukovar,bila srušena
te je nova napravljen od strane države.Nakon toga mi smo još nadogradili oko 100m2 dodatnih objekata(šupa i jedna prostorija),objekti su zidani na postojećim temeljima od prije rata ali baš nisam siguran da su bili legalizirani prije rata.Prije nekoliko mjeseci su došli neki geodeti da sve mjere jer kao do sada to ništa,pa i ta kuća koju su napravili nije ucrtana iako je prešlo 9 godina od obnove.Naravno sve su mjerili i uslikali sa ovim nadograđenim objektima.
Sad mene zanima da li će biti problema kod ucrtavanja toga,ako hoće kakvih i što mogu očekivati.
Usput sad i susjedu kao smetaju ti objekti iz neznam kojeg razloga jer je sve na našoj zemlji.
Samo da kažem da se to odnosi na sve kuće iz obnove a ne samo na moju.


Tko zna nek pomaže
tufo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 14:25   #13
Odi kod nekog projektanta i reci mu o cem se radi, dalje oni to sređuju.
morat češ napraviti projekt građevine , procjenu itd. platiti komunalna davanja i na kraju ti geodeta ucrtava kucu.
Isto kao i da pravis novu kuću.
djanikeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 08:22   #14
Pozdrav ljudi!
Eto, moj prijatelj isto ima takav problem. Ima kućicu na području posebne državne skrbi pa smo se malo počeli raspitivati no sve bezuspješno.
Jedino što sam našao (vezano uz kategorije gradova tj. mjesta) a moglo bi vam možda pomoći je ovdje: http://www.polis.com.hr/propisi/propisi/skrb.html

Pozdrav i sretno!
ViX01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 21:04   #15
pomoć nakon kupljene kuće

kupio sam kuću i čuo sam da uz predodžbu ugovora treba da se obratim nekome(neznam kome) i da oni izađu na teren kupljene kuće i ponude ti neku pomoć u vidu materijala ili pretresa krova,novih prozora ili slično.To je pomoć-poticaj mladim obiteljima na području od posebne državne skrbi, u Baranji,i to bi trebalo prijaviti negdje u Osijeku.
Moje pitanje je da li tako nešto postoji ili je to samo bajka.
tibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 18:19   #16
Pozdrav!

Evo ovako da vam ja kažem svoju situaciju sa podnošenjem zahtjeva za izgradnju ili obnovu kuće na području od posebne državne skrbi.21.4.2008.g.suprug i ja podnosimo zahtjev jer smo čuli da imamo pravo pošto smo kupili kuću staru koja je 1950.g građena.ona je 72 kvadrata i ima jednu spavaću sobu ,a mi smo peteročlana obitelj i to sve odgovara da dobijemo materijal za kuću .sve smo uredno izvadili i odnjeli u sl.brod i ispunili ugovor ,ovjerili kod javnog bilježnika i slijedi čekanje.nakon 1,5.g.sam ja nazvala ured za obnovu u sl.brod da pitam šta je s papirima i gdja.koja tamo radi mi kaže da fale nekakvi papiri jer je izašao novi zakon vezan za obnovu.sve smo uredno ponovo izvadili u n.gradišci jer smo tamo stanovali kod suprugovi roditelja prije deset godina da nemamo ništa na sebi ni djeca takođe.odnjeli u sl.brod i opet čekaj jer ima puno zahtjeva.nakon 3.g.nitko me nije niti obavjestio niti posjetio niti poslao kakav dopis dali imam pravo ili ne.ponovo zovem u ured i opet se javlja ista gdja.i isto mi kaže da se strpimo da je puno zahtjeva .
marjana stepic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 18:38   #17
Unhappy nastavak

danas je 1.9.20011.g.opet zovem na isti broj i javlja se ponovo ista gdja.i isto pitanje joj postavim gdje su moji papiri.odgovara da su u zg.i da je sve uredu i da imamo pravo.ali da je izašao opet novi zakon i da se moraju ponovo donjeti dodatni papiri.da se djeca školuju,da nitko nije kažnjavan i da je suprug branitelj pa ja vas pitam dali je mogao biti branitelj ako je 1975.g.rođen.i da su slali obavijest o tome da se donese a ja nisam ništa dobila niti me je netko obavjestio.što stoji da nisam nazvala nebih ni znala o novom zakonu.kad god zovem kaže još malo i vi ste na redu.u selu rastu kuće kao gljive od obnove naravno i to prave oni koji imaju postojeće nove kuće u kojima žive a u te nove nemisle ni uselit one zjape prazne.kakva je ovo hrvatska država ,kako da ja svojo djeci kažem gdje žive i da ostanu tu.moje zadnje pitanje je bilo koliko treba eura donjeti da budem na redu.kažu svatko ima pravo slažem se ali najprije izađi na teren i pogledaj kome je potrebno.ovo nije država i sramota me uopće reći gdje živim.
marjana stepic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.