Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2006., 08:10   #81
kaj reći... meni je zapravo smišan naš čovjek koji je 30 godina živio i stjecao na zapadu i onda tamo ništa nije naučio, nego išao gradit napamet. i sad kuka. a nikad mu nije palo napamet gradit bez papira u austriji ili njemačkoj. ok. one su uređene države, ali baš ti naši su trebali pokazat da se ne gradi bez papira.

ako ovo posluži da to više nikad nikom ne padne na pamet...onda ok...
sirotinja baš i nije gradila apartmane, kojih se zgražaju svi na mediteranu i baš to su nas upozoravali da to ne dopustimo.

mi smo imali preča posla, a sad je vrijeme da se bavimo običnim životnim problemima kao i sve normalne izgrađene države. valjda ćemo uspjeti. bilo bi ok, inače čemu će nam evropa, ako nam i dalje budu važniji balkanski zakoni po babu i stričevima.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 10:29   #82
Quote:
Elektra kaže:
Drago mi je da se napokon nešto poduzelo. I užasno mi idu na živce one spike kako je to njima sve što imaju, kako su sve uložili u to , a iz aviona se vidi njihova viletina. Odvratno. Sve treba srušiti. Samo, nadam se da neće na tome stati.


treba srusiti sve sto je bespravno sagradjeno. ne samo na Viru! i lupit kaznu svima koji su zmirili ( i ubirali mito) na sve to josh u tijeku gradnje.
pika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 17:13   #83
Quote:
pika22 kaže:


treba srusiti sve sto je bespravno sagradjeno. ne samo na Viru! i lupit kaznu svima koji su zmirili ( i ubirali mito) na sve to josh u tijeku gradnje.
Ti koji su zmirili to su Kapovic i njegovi prethodnici. Sad je protiv rusenja, ne zbog suosjecanja sa "sirotinjom", nego se boji da ga noc ne proguta zbog neispunjenih (a naplacenih) obecanja.

Ako niste znali, inspekcija je do 1999. bila u sklopu lokalne samouprave. Zato je godinama toliko nabujala divlja gradnja, dok su lokalni mocnici zmirili, kontrolirali inspekciju i punili dzepove.

Btw, jeste vidjeli kucicu, jedini krov nad glavom, da ne govorim o onom cudovistu uz more:
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan..._plin,27111.jl
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 17:22   #84
A kad će Dropulića sravniti sa zemljom "svojih gradonačelničkih ruku djelo" pod Sljemenom?
Nikad.
Naravno...
Tu je Vir da zamagli pogled glupim građanima dok se 10 puta više bespravih objekata oko Zagreba pušta na miru..
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 18:09   #85
evo i slika, konkretno iz mog naselja:

http://img45.imageshack.us/img45/704...00902wh.th.jpg

napomena: slika je stara cirka 3 godine stoga vjerojatno ima jos vise kuca...
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 18:45   #86
Quote:
sparkica kaže:
Btw, jeste vidjeli kucicu, jedini krov nad glavom, da ne govorim o onom cudovistu uz more:
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan..._plin,27111.jl
ma naravno
sagradio kuću u plićaku i sad mu je bed kad je došao bager.
iju jab rušila zajedno s bocama u njoj
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 20:29   #87
Quote:
Ona007 kaže:
arwen ocito nikada nisi kupovao, gradio ili uredjivao nekretninu.
Upravo suprotno. U pokušaju adaptacije stare kuće, na zemlji koja je generacijama u mojoj obitelji, spriječili su me lokalni kauboji koje je trebalo potplatiti, a u mom svemiru takve ideje ne prolaze. Kuća već godinama propada, dok se čeka novi urbanistički plan.
Quote:
Ona007 kaže:
plus neka mjesta kao sela npr nisu koliko ja znam ni trebala gradjevinske dozvole, kako se mjesta sire i uvecavaju tako se iz sela pretaraju u gradove.. i tu nastaje mala pomutnja u zakonima.
Pomutnja je samo u tvojoj glavi i očituje se u svakom tvom postu. Zakon je jasan. Gradnja bez dozvole prolazi samo u Legolandu.

Zadnje uređivanje arwen : 21.05.2006. at 21:33.
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 20:45   #88
Quote:
tilla kaže:
ma naravno
sagradio kuću u plićaku i sad mu je bed kad je došao bager.
iju jab rušila zajedno s bocama u njoj


slazem se 100 posto

a evo jedna komentar s indexa

Quote:
Šta nije u austriji gradia bespravno? Biće tamo nije smija ni prdnit. Nek se goni u Vitez nazad odakle je i doša. Ima obraza sagradit bespravno i još ucjenjivat. I pravo mu je skroman kućerak za mirni obiteljski život. Ma triba se dignit u zrak pa da vidimo kako to izgleda. Budaletina. Triba mu srušit to ruglo.


skroz istina
glupi brđanin i jos gastic , doso ljepo u Rvacku gradit , i sad tu nes cmizdri
seljacina
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 21:35   #89
Quote:
Bhakti kaže:
Vidim ovdje sve vrvi od altruizma volio bih vidit ove pametnjakoviće što su gorljivi zagovornici rušenja da se oni nađu u takvoj situaciji, a pojma nemaju kako se dole gradilo.
Evo ti www.nn.hr pa nam lijepo citiraj po kojim je to propisima bilo dozvoljeno tako graditi.

Baš me zanima kako bi npr. talijanske vlasti gledale divlju gradnju, i to da još par Hrvata ide gradit po njihovoj obali.

Što ima veze što su dobili priključke? Priključke daju firme, a firme se bave svojom dobiti.

U pitanju su ljudi koji su kršili zakon. I trebaju snositi posljedice, kao i svatko tko krši zakon. Pustiti tu znači da će sutra netko graditi na Plitvicama.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 21:56   #90
al ovo s moje slike je zapravo jos i okej, kad sam isao camcem malo oko otoka, vidio sam svakakvih bisera


al neznam, mene je to cak i prestalo smetati, zadnjih 10 godina redovito ljetujem tamo i jednostavno steknes nekakav imunitet....
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 21:58   #91
jedna stvar me cudi....kad gledam fotke vira, kak nekome padne na pamet tamo nesto kupovat. pa to su najruznije fotke nas obale koje sam vidjela
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 21:59   #92
ja sam platila građevinsku dozvolu za svoju kuću i priključak za struju i za vodu i za sve te, da ne nabrajam dadžbine i to bome dosta love.(kredit za papire)
Nije da mi je drago da se nekom ruši kuća. Ali ispada da nekima ne treba dozvola za graditi, a nekima treba!!
majleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 22:01   #93
Quote:
Billi kaže:
jedna stvar me cudi....kad gledam fotke vira, kak nekome padne na pamet tamo nesto kupovat. pa to su najruznije fotke nas obale koje sam vidjela
a cuj, to naselje u kojem sam ja je izgrađeno prije 20 godina......imalo je neki prostorni plan tako da su sve vikendice cirka 30-40 kvadrata......i ljudi iz tog naselja su lijepo uredili plazu i to je zapravo bio raj na zemlji, nigdje nikog, sve ljude poznas...


to onda su ljudi poceli prije 10 godina dolaziti i graditi svakakve pizdarije.......i jos uvijek mi je ljepo tamo iako sad susjedstvo izgleda nakaradno a i ljudi iz tog susjedstva nisu nesto

no eto, meni je lijepo, citavo djetinjstvo tamo ljetujem tako da...
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 22:13   #94
no idea, ovo na fotki izgleda pristojno, ali ono kaj u madarima rusili... ruzne kuce, od drveca ni d....uzas. ja nikad nisam bila na viru i ne vidim zasto bi isla, nista mi tam nije privlacno. kolegica tam ima kucu pa mi je kukala o kanalizaciji koja se dize u vodovod pa ne smiju pit vodu ....
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 22:17   #95
Quote:
arwen kaže:
Zakon je jasan. Gradnja bez dozvole prolazi samo u Legolandu.
Tako je od 2004. Prije je to bio prekršaj ravan furanju špeceraja iz Mađarske i u praksi se isto tako (ni)je kažnjavao. "Radnička odmara se klasa, plavi se Jadran talasa" kao ispušni ventil koji je nehumani sistem činio podnošljivim. Sada su neki drugi interesi prevladali i uspjeli se nametnuti kao zakon.

PR koji prati ovu akciju u medijima plasira iskrivljenu informaciju, ove stradalnike portretira kao zločince i čudake (ovaj s plinom im je došao kao naručen), Mađare gura u prvi plan, rijetke "ekscesne" objekte slika iz žablje perspektive kako bi izgledali što ružnije i nameće kao tipične itd..
Istina je, naravno, drugačija. Većina žrtava "Uredbe 2004" su Hrvati, obični ljudi, vlasnici objekata u skladu s lokacijskim uvjetima (1. kat, 3m do međe, mediteranski stil), izvan pojasa pomorskog dobra od 20m koji je do tada važio. Uredba operaconalizira odluku i stav koja se već neko vrijeme "kuha" u Dalmaciji da se poruši što više vikendica jer se na hotelima kakti više zarađuje, a činjenica masovnog neimanja građevinske dozvole je podlo iskorištena da se to i ostvari, umjesto da ih se legalizira. Možda zato i nisu donošeni planovi, da ljudi neizvade dozvole, a i ovi koji se donose su takvi da ih male vikendice ne mogu zadovoljiti nego samo apartmanski objekti (minimalna parcela 500m2). Stav "ruši sve što se može" je pretočen u Uredbu. Pojas 70m je uveden tek 2004, nakon natezanja oko 30, 50, 85, 100, 150 i 200m i to ne važi svugdje nego uglavnom gdje su vikendice. Zato će Zdravko Tomac svoju vikendicu moći legalizirati, iako je 30m od mora, na tom području taj kriterij ne važi. Valjda nema dosta Mađara.
zgubydan is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 22:17   #96
Quote:
Billi kaže:
no idea, ovo na fotki izgleda pristojno, ali ono kaj u madarima rusili... ruzne kuce, od drveca ni d....uzas. ja nikad nisam bila na viru i ne vidim zasto bi isla, nista mi tam nije privlacno. kolegica tam ima kucu pa mi je kukala o kanalizaciji koja se dize u vodovod pa ne smiju pit vodu ....
cuj, istina, vidio sam i gorih stvari od moje fotke ali i ovo je daleko od prihvatljivog. pogotovo ako uzmes u obzir da je fotka stara 3 godine.

a sto se tice vode, ja sam ipak vise na rubu otoka tako da ni nemamo vodovog a imamo septicke. tako da sto se tog tice, problema nema.

a sto se tice razloga dolazenja, cuje, meni je tamo lijepo usprkos ovim susjednim naseljima, more je jako cisto, drustvo imam tak da se meni sviđa.

al shvacam da prosjecam turist bjezi od vira ko vrag od tamjana. s razlogom
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 22:20   #97
mene zanima jedna stvar: taj gastic koji je prijetio bocama navodno ima adresu stanovanja na viru, u nelegalnoj kuci-nepostojecoj. tko je njemu mogao izdati osobnu i koje su konsekvence?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 22:22   #98
Quote:
Vojky kaže:
Evo ti www.nn.hr pa nam lijepo citiraj po kojim je to propisima bilo dozvoljeno tako graditi.

Baš me zanima kako bi npr. talijanske vlasti gledale divlju gradnju, i to da još par Hrvata ide gradit po njihovoj obali.

Što ima veze što su dobili priključke? Priključke daju firme, a firme se bave svojom dobiti.

U pitanju su ljudi koji su kršili zakon. I trebaju snositi posljedice, kao i svatko tko krši zakon. Pustiti tu znači da će sutra netko graditi na Plitvicama.
ee moj pravniče, koji zakon, ako je po zakonu onda treba porušiti pola Hrvatske, ili se nema građevinska ili uporabna, kladim se da većina recimo forumaša koji su tako gorljivi pristalice rušenja živi u nekoj građevini koja po zakonu ispunjava kriterije za rušenje, zato nemojte kiflat. Treba jednom povući crtu, ljudi što je bilo bilo je, do tog i tog datuma treba omogućiti da se sve legalizira osim ekstremnih slučajeva, a dalje po zakonu. Ja nemam ništa na moru, no znam da je moj pokojni otac u više navrata tražio dozvolu za nadogradnju naše obiteljske kuće (prije 30 god.), znaš što mu je odgovoreno....da nije još donesen prostorni plan, u isto vrijeme taj isti koji mu je izdao takvo rješenje 100 metara dublje u zelenoj zoni sagradio kuću, prostorni plan za naše područje je donesen poslije 20 godina!!! Pa što misliš da su svi iz moje ulice mogli čekati 20 godina da se tamo neki čato sjeti donijeti prostorni plan, neki stvarno nemaju pojma kako se gradilo u cijeloj Hrvatskoj.
Što se tiče priključaka...njih recimo u Zagrebu ne možeš dobiti bez građevinske, znači tko je tu opet zatajio...država prijatelju i nitko ne "daje" priključke nego krvavo koštaju, navodno su na Viru za struju derali i po 7000 eura.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 22:29   #99
Quote:
Bhakti kaže:
ee moj pravniče, koji zakon, ako je po zakonu onda treba porušiti pola Hrvatske, ili se nema građevinska ili uporabna, kladim se da većina recimo forumaša koji su tako gorljivi pristalice rušenja živi u nekoj građevini koja po zakonu ispunjava kriterije za rušenje, zato nemojte kiflat.
mi smo kupovali stan kad su krediti krenuli. trebalo nam je 5 ljudi: jamci i suduznik, cijena...oko 2 soma maraka po m2. postupak je trajao oko 2 mjeseca

tada je gradio onaj tutunovic, antunovic ili koji vec. stanovi za 1000 maraka. kratko nakon toga svi su ostali bez takvih jeftinih stanova.
dzava je duzna debelo sankcionirati ilegalne graditelje i ljudsku glupost i pohlepu, a vi za vi nas "idiota" kji smo placali skupe kredite.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 22:37   #100
Quote:
zgubydan kaže:
Tako je od 2004. Prije je to bio prekršaj ravan furanju špeceraja iz Mađarske i u praksi se isto tako (ni)je kažnjavao.
To što takva gradnja nije sankcionirana u začetku ne umanjuje činjenicu da je nelegalna.
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.