Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 18:58   #21
Nitko ne prijeti, pazljivije citaj. Problem u ovom slucaju i je to sto nema neke organizirane aktivnosti za dijete koje ne ide na vjeronauk.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 19:02   #22
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Nitko ne prijeti, pazljivije citaj. Problem u ovom slucaju i je to sto nema neke organizirane aktivnosti za dijete koje ne ide na vjeronauk.
Ima ,samo treba malo porazgovarati sa ravnateljem i sl a ne odma na prvu dizati tuzbe .Po mom mišljenju koje nemam pravo ovdje iznijeti te odluke o neupisivanju djeteta na vjeronauk i dizanje tuzbe samo će škoditi djetetu.

Zadnje uređivanje Katrin : 02.09.2010. at 19:33.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 19:14   #23
Pa kaj nek ode na kavu i zapali koju, smiri se malo, odlično dođe takva rupa u sredini.
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 19:25   #24
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
To je u srednjoj školi. U osnovnoj nema etike.
Meni u knjižici piše vjeronauk/etika...
PayPal acc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 19:35   #25
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
Ima ,samo treba malo porazgovarati sa ravnateljem i sl a ne odma na prvu dizati tuzbe .Po mom mišljenju koje nemam pravo ovdje iznijeti te odluke o neupisivanju djeteta na vjeronauk i dizanje tuzbe samo će škoditi djetetu.
Autorica nije ni spomenula dizanje tuzbe, daj pocni citati s razumijevanjem

Naravno da ne treba odmah ici s tuzbama, to u vecini slucajeva nije rjesenje koje donosi rezultat.

Prestani trolati i vrijedjati, ovo je zadnje upozorenje.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 19:54   #26
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Vjeronauk je izborni predmet, ali s posebnim statusom. Ne znam točno kako je definiran taj posebni status, ali manifestira se time da je uklopljen u raspored s redovnom nastavom, za razliku od ostalih izbornih predmeta koji se odvijaju prije ili poslije nastave ili u suprotnom turnusu.

Nemoguće je organizirati nastavu tako da svim učenicima vjeronauk bude bilo prvi, bilo posljednji sat nastave, jer više je razreda, a samo jedan prvi ili posljednji sat.

To praktički znači da dijete koje ne pohađa nastavu vjeronauka nema gdje biti osim na hodniku, u knjižnici ili s razredom na vjeronauku. To je vrlo perfidan način da se roditelje navede da makar i iz pogrešnih razloga djecu upisuju na vjeronauk.

Bojim se da tvoj problem nema rješenja.

@Modesti, dežurni profesor ne planduje taj dan kad je dežuran niti dobiva ikakve sate na dežurstvo, nego redovito održava svoju nastavu. Samo je dužan odmore provoditi dežurajući na hodniku, doći u školu pola sata prije početka nastave i ostati duže nakon nastave taj dan.
Točno Perzefon@, djeca u razrednoj nastavi( 1. - 4. razred) pretežno ostanu na satu vjeronauka i uz molitvu pišu zadaću. Ponekad se i zapjeva. Ona od 5. - 8. razreda odaberu plandovanje na hodniku. I nikoga nije briga u školi jer da je , za tu bi se djecu organiziralo barem prostorija koja nije knjižnica( jer ne mora raditi tada). Ukratko, djeca su prepuštena lunjanju po školi ili skupa sa ostalima slušaju vjeronauk.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 19:58   #27
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Točno Perzefon@, djeca u razrednoj nastavi( 1. - 4. razred) pretežno ostanu na satu vjeronauka i uz molitvu pišu zadaću. Ponekad se i zapjeva. Ona od 5. - 8. razreda odaberu plandovanje na hodniku. I nikoga nije briga u školi jer da je , za tu bi se djecu organiziralo barem prostorija koja nije knjižnica( jer ne mora raditi tada). Ukratko, djeca su prepuštena lunjanju po školi ili skupa sa ostalima slušaju vjeronauk.
onda nek dijete koje nije upisano na vjeronauk bude u razredu na satu vjeronauka ali neka ne sudjeluje nek radi nesto drugo,piše zadaću ,čita lektiru i sl a može čitati i kuran ili bibliju onako informativno bez obaveze.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 20:44   #28
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
onda nek dijete koje nije upisano na vjeronauk bude u razredu na satu vjeronauka ali neka ne sudjeluje nek radi nesto drugo,piše zadaću ,čita lektiru i sl a može čitati i kuran ili bibliju onako informativno bez obaveze.
Naravno da ostaju u razredu na satu vjeronauka jer 'pišu zadaću'. Zapravo je to jako edukativno, doma postavljaju jako puno pitanja u vezi vjeronauka. Nauče i Zdravo Mariju i Očenašek, i neke pjesmice. Pitanja ima sve više iz razreda u razred. Sve manje im je jasno što se na vjeronauku radi ( 8 godina osnovne škole + eventualnih 4 srednje = 12 godina).
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 23:33   #29
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Kako to misliš?
Da se vratimo na temu, polušaj saznati točno što izborni predmet čini izbornim-i drži se toga. Tu postoji rupa...ali...
ne znam što ti nije jasno

vjeronauk je izborni predmet... i kada se roditelj/dijete odluče da će dijete ići na vjeronauk i upiše se u knjižicu on postaje obvezan predmet, kao i svaki drugi... znači, ako prestane dolaziti dobivat će neopravdane, kao da nije dolazilo na sate matematike
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 10:52   #30
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post

Nemoguće je organizirati nastavu tako da svim učenicima vjeronauk bude bilo prvi, bilo posljednji sat nastave, jer više je razreda, a samo jedan prvi ili posljednji sat.
Naravno da je moguće. Osim toga crkva radi 12 sati dnevno pa neka idu kad god.

Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
Ima ,samo treba malo porazgovarati sa ravnateljem i sl a ne odma na prvu dizati tuzbe .Po mom mišljenju koje nemam pravo ovdje iznijeti te odluke o neupisivanju djeteta na vjeronauk i dizanje tuzbe samo će škoditi djetetu.
Ne odmah tužba, ali treba zaprijetiti.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 11:00   #31
da, pazi i ni slučajno ga nemoj upisati na vjeronauk, jer poslje se nemre ispisati
(dok recimu s drugog jezika možeš bez problema)

mene su upisali (vjeronauk je tad tek došau u osnovne škole) u 4 razredu, u 7 sam odlučio da ne želim više gubiti vrijeme na tome, ali nije bilo šanse da se ispišem
uglavnom se izlazilo u susret (sreća pa sam živio blizu škole) pa sam ili otišao doma, ili kad je bilo ljepo vrijeme igrao košarku s ostalima koji nisu išli
i da, svi sati su mi bili opravdana na kraju, jer vjeroučitelj je nakon više razgovora s roditeljima zaključio da mu je to bolje nego da sjedim tamo i ometam ga pitanjima i upadicama konstantno

i zašto ne odmah tužiti?
ljepo je bila pitali, pa neću ja ići njih moljakati da ispoštuju djetetova prava i svoje obveze

upozoreni su bili, rekli su svoje,pa eto sud će odlučiti tko je u pravu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 11:19   #32
Quote:
stjuardesa b kaže: Pogledaj post
O temi vjeronauk raspravljamo na drugom mjestu-ovdje molim pravni savjet o tome da li i što mogu poduzeti.

Dijete kreće u 1. razred i nismo je upisali na vjeronauk. Najprije su nam rekli da će ta nastava biti prvi ili zadnji sat; sada je u sredini nastave i rečeno nam je da naše 7godišnje dijete može vrijeme provoditi u knjižnici, ili NA HODNIKU, kad učiteljica iz knjižnice ima sat.

Jako imam problem s tim : na hodniku. Zanimaju me pravne obaveze škole u ovom slučaju. Ne samo to, nego da li je to i neki oblik diskriminacije (eto ti mala, kad već nećeš učiti vjeronauk, budi na hodniku)

Molim pravni pogled, a ne nagovaranje da će nam ipak biti lakše ako dijete upišemo na vjeronauk.
Nemoj se brinuti previše zbog toga. Moje ni jedno dijete nije išlo na vjeronauk i obično bi tu malu grupicu razrednica smjestila pored sebe u knjižnicu ili neko slično mjesto te bi se oni bavili nekom zadaćom ili crtali. I meni je prvi put bilo malo teško ali na kraju to sve ovisi o razrednici a to su uglavnom dobre i brižne žene. Prerano ti je da se zamaraš sa pravnim savjetima.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 11:33   #33
tužba zašto???? zato jer djete ima rupu od 45 minuta??

pa onda bih na faksu i u srednjoj skoli (a dogadjalo se i u osnovnoj) trebao dic milione! to sto ti osjecas da ti je djete diskriminirano i izostavljeno na neki nacin je tvoj problem u tvojoj glavi. ako pogledas malo iz trece perspektive, vidjet ces da je to samo obicna "rupa" u nastavi i da ce se dogadjat masu puta tijekom djetetova skolovanja.
tužba pfff...

pa pošalji ga neka ode u knjižnicu čitat knjige, pošto je vjeronauk izborni predmet, uzmi u obzir da ti djete ima 1 sat tjedno više slobodnog vremena od ostalih pa neka ih iskoristi na učenje i pisanje zadace u knjiznici..
NextG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 12:08   #34
Nije problem sto dijete ima rupu od 45 minuta, nego sto dijete koje ima 7 godina tih 45 minuta nema sto raditi. Problem knjiznice je vec objasnjen gore.
Ne znam za ostale, ali ja svoje dijete u toj dobi ne bih ostavila bez nadzora u skoli.

I dajte se smirite s tom fiktivnom tuzbom, nitko nije rekao da ce tuziti skolu niti da to treba napraviti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 12:08   #35
Fax ti nije obavezan dok škola je. Ali da bi baš išao tužiti školu...ne isplati se. Ima raznih inspekcija koje mogu djelovati. Ali isto tako se nitko ne može uplitati u organizaciju posla škole.
perotigastero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 14:50   #36
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
da, pazi i ni slučajno ga nemoj upisati na vjeronauk, jer poslje se nemre ispisati
(dok recimu s drugog jezika možeš bez problema)
Ovo je netočno, neistinito i glupo.
S vjeronauka se moguće ispisati. U školi će često reći da to nije moguće, no to je laž.
Ja sam se ispisao s osnovnoškolskog vjeronauka u osmom razredu. Isto su mi rekli da nije moguće, no itekako je bilo.
Ima na forumu još sličnih primjera – svatko tko se želio ispisati, uspio je. Tu i tamo je trebalo priprijetiti medijima/tužbom/nečime (ja sam, recimo, prijetio miniranjem nastave ako mi ne dopuste da se ispišem ), no ispis s vjeronauka itekako je moguć.

Ne znam je li u srednjoj školi moguće prebacivanje na etiku, no to je druga priča.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 17:35   #37
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
ne znam što ti nije jasno

vjeronauk je izborni predmet... i kada se roditelj/dijete odluče da će dijete ići na vjeronauk i upiše se u knjižicu on postaje obvezan predmet, kao i svaki drugi... znači, ako prestane dolaziti dobivat će neopravdane, kao da nije dolazilo na sate matematike
koja logika...
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 22:12   #38
zašto bi sjedila u knjižnici ili hodniku??

ako je sama može se ispred škole igrati "školice", ako ih je više gumi-gumi npr., po zimi se može grudati.........ma milijun stvari..........
sugarfree7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 06:43   #39
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ovo je netočno, neistinito i glupo.
S vjeronauka se moguće ispisati. U školi će često reći da to nije moguće, no to je laž.
Ja sam se ispisao s osnovnoškolskog vjeronauka u osmom razredu. Isto su mi rekli da nije moguće, no itekako je bilo.
Ima na forumu još sličnih primjera – svatko tko se želio ispisati, uspio je. Tu i tamo je trebalo priprijetiti medijima/tužbom/nečime (ja sam, recimo, prijetio miniranjem nastave ako mi ne dopuste da se ispišem ), no ispis s vjeronauka itekako je moguć.

Ne znam je li u srednjoj školi moguće prebacivanje na etiku, no to je druga priča.
ja pišem iz iskustva,ako hoćeš odemo na pivu i do moje škole pa pitaj
radi se o OS Ivan goran Kovačić u zagrebu
ovo se ipak radilo o 1996, bilo je i prijetnji svačim, i ja sam opstruirao nastavi i kažem ti kakav je dogovor na kraju pao
također isti je slučaj bio s bratom u srednjoj, gimnazija u kušlanovoj, jedno godinui dana nisu dali da se prebaci njih par na etiku
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 08:00   #40
nevidim u cemu je problem, ima pauzicu , nek si kupi kavicu i capali cigareticu , za cas prodje 45 minuta
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.