Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2016., 19:23   #381
Ok ali... Auto iz price A mora doc u grad B ovaj tjedan.

A auto B seli u grad A iduci tjedan. To je bed. A da ja registriram auto A na neke bezvezne tablice ovaj tjedan. A kad budu slobodne tablice sa auta B, napravim na mupu zamjenu?
jasamopjevam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 19:36   #382
Quote:
jasamopjevam kaže: Pogledaj post
Ok ali... Auto iz price A mora doc u grad B ovaj tjedan.

A auto B seli u grad A iduci tjedan. To je bed. A da ja registriram auto A na neke bezvezne tablice ovaj tjedan. A kad budu slobodne tablice sa auta B, napravim na mupu zamjenu?
Piše ti, za auto A uzmi probne tablice na 15 dana i prebaci ga u grad B. Osiguranje uzmi na godinu dana, to osiguranje ćeš iskoristiti i za probne tablice i kasnije za svoje tablice.

http://www.mup.hr/main.aspx?id=45#PROBA_PLOČICE

http://www.mup.hr/UserDocsImages/Dok...o%C4%8Dica.pdf

Vozilo B će odvesti kupac do grada A i poslati ti tablice, to može napraviti u tom periodu dok ti traju probne.

U kojem gradu si prijavljen? Jer ako si prijavljen u gradu A, ne možeš voziti tablice grada B. Npr. ako si prijavljen u Splitu, ne možeš otići u Šibenik, registrirati vozilo i voziti na ŠI tablicama. Zato kupcu vozila B ne znače tvoje tablice jer ih ionako mora zamijeniti za tablice grada A, ako je tamo prijavljen.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 20:00   #383
Aaaa ali rekli mi u osiguranju da probnu tablicu mogu dobit na 1-2-3 dana, ne dulje. To mi nije dosta vremena da oslobodim tablice B. To me muci. Znaci ide na 10 dana?

Ovo s gradovima i tablicama mi je jasno.
I jos nes. Gdje se uopce podizu probne tablice, na mupu? I, hoce li me traziti registraciju kad im budem muljala da je auto tehnicki ispravan? Jer ju izgleda ni nemam. Kupila auto bez tablica.
jasamopjevam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 20:44   #384
Probne uzimaš u mupu, mislim da je maks. 10 ili 15 dana, nisam siguran. Osiguranje nema veze s probnima tj. da bi uzeo probe moraš imat osiguranje. Raja se često zezne pa uzmu probe na 3 dana (samo za prebacit auto) i osiguranje na 3 dana što plate npr. 90kn. Ok, nije neka cifra, ali umjesto da platiš 30kn/dan, ti ćeš uzeti policu na cijelu godinu i platiti npr. 900kn tj. 2,50kn/dan. S tom policom i ostalim stvarima navedenim u gornjem linku ideš na mup po probne tj. prije no što iša kreneš raditi bilo bi dobro da odeš na mup i pitaš jer u nekim pp ne žele dati probne za vozilo bez tehničkog pregleda ako ideš u drugu županiju tj. na dalji put, već isključivo ako ideš najkraćim putem do stanice tehničkog pregleda.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 21:19   #385
dakle... nekad je bolje imat sreću nego pamet
auto koji stoji u gradu zg- uplatila normalno godišnje osiguranje- otišla na MUP u zg- podigla probne tablice zg i dobila/potpisala zahtjev za izdavanjem probnih tablica za prijevoz neregistiranog auta do "najbližeg tehničkog servisa"
međutim, odvezla sam auto s tim probnim tablicama u svoj grad, došla na tehničku i sve obavila. nitko me nije pitao niti za papir iz ZG MUPa niti kako sam došla do njih. otičla na svoj MUP i podigla svoje stare tablice.
uglavnom, ako prodješ bez da te policija na cesti zaustavi, na tehničkom te nitko ništa ne pita.
jasamopjevam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 07:31   #386
Ovako, imala sam nezgodu s autom nekoliko dana prije registracije (sredila prednji far na stupiću). Naručila sam taj dio u servisu, ali će doći dobrano nakon isteka registracije.
Riješit ću danas osiguranje, ali me zanima u kojem periodu moram riješiti i tehnički (jer ga, jel, ne mogu proći) po datumu isteka registracije?
Hvala na pomoći!
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 08:50   #387
Do mjesec dana da ti ostanu tablice.u prekršaju si dan poslije isteka prometne ako te zaustave.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 09:02   #388
Okej, hvala!
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 11:55   #389
Ne znam da li je ovo dobra tema za moje pitanje, ne znam gdje bih pitala više.

Zanima me na koji način se vrši prijenos traktora darovanjem?

U mupu mi kažu da se prijenos ne vrši ugovorom jer je to poljoprivredno vozilo, ne znam na koji onda način to ide?

Ili me barem uputite gdje da se raspitam.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 12:41   #390
Napravi se darovni ugovor ovjeri kod bilježnika i to je to.Sukladno čl.479 http://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima

http://zajednickiput.hr/sto-je-darovni-ugovor/
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 12:45   #391
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Napravi se darovni ugovor ovjeri kod bilježnika i to je to.Sukladno čl.479 http://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima

http://zajednickiput.hr/sto-je-darovni-ugovor/
Zanima me zapravo u kojoj se ustanovi vrši prijenos, i da li se ugovor gdje pohranjuje?

Hvala
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 13:09   #392
Odvjetnik,bilježnik ali može bilo koji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 17:45   #393
Imam glupu i kompliciranu situaciju, i svesrdno molim pomoć.

Kupila sam prije koji mjesec auto od dečka koji ga je kupio na kredit prije par godina i kredit je isplatio odavno. Međutim, dečko je malo aljkav i nemaran pa nikad nije otišao u FINU da mu izdaju papir u kojem se s auta skida ta obaveza kredita (zaboravih ime), a meni taj papir treba da bih mogla prometnu prepisati na sebe.

Autu registracija ističe za 3 tjedna.
Ja imam kupoprodajni ugovor, porez sam platila, imam i prometnu na njegovo ime i papir u kojem mu leasing kuća potvrđuje da je kredit isplatio.

Ide dalje međutim: čovjek živi 1500 km odavde i ne može doći registrirati auto, a FINA već tjednima odugovlači s izdavanjem papira čime mi onemogućuje da prometnu prepišem na sebe. Izvjesno je da će dan registracije doći, a ja neću imati prometnu koja glasi na mene.

Tko taj auto može registrirati?
Moj je, a nije moj. On ga ne može doći registrirati.

Šta sad?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 12:37   #394
Situacija je sljedeća..

Auto nisam registrirao i nakon 15 dana odnio sam prometne oznake na murju.
Toga je već prošlo par mjeseci.
Auto sada prodajem...

Ako sam predao oznake to znači da je auto odjavljen i prilikom prodaje ispunim kupoprodajni ugovor i taj auto više nema veze sa mnom...

Slažete li se?
Rayburn-Kenhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 18:21   #395
I ovjeriš kod bilježnika pa je s tobom završena priča.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 20:51   #396
Hvala na info,g.Sivkić.
Rayburn-Kenhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:19   #397
pozdrav,
mogu li opunomoćiti drugu osobu da u moje ime proda auto i riješava sve vezano uz moj auto (prijenos na novog vlasnika itd.)?

hvala na odgovoru.
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 18:13   #398
Normalno da možeš.odete kod bilježnika napišete punomoć,ovjerite,platite i stvar hoda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 10:49   #399
E ovako,za koji dan preuzet ću novi auto,stari sam upravo prodao.
Problem je to što sam u drugoj županiji na drugom kraju HR,pa me zanima,koliko sam upoznat,moram napraviti nove tablice i registrirati u mjestu prebivališta?Kako da ja to izvedem a da ne moram biti fizički prisutan sa vozilom u mjestu prebivališta?Neka punomoć možda?
I još je pitanje,ako i moram osobno sve to napraviti,da li može još netko drugi umjesto mene podignuti te tablice,jer mi se ne da ponovo prelaziti pola HR za nove,ili je sve to gotovo isti dan?Ne sjećam se više kako to ide,davno je bilo.

Zahvaljujem.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 09:17   #400
Sve riješiš za jedan dan.
Može i netko drugi ako mu daš ovjerenu punomoć.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.