Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2013., 13:09   #41
Zna li netko odgovor na sljedeće.

Da li osoba koja planira imati rtv servis i popravak a/v opreme treba od medicine rada dobiti papir da je sposobna za rad.Radi se o paušalnom obrtu, registriran u obiteljskoj kući.
Treba li takav obrt zbog inspekcije imati kutiju prve pomoći i vatrogasni aparat ?
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:37   #42
Quote:
dragec84 kaže: Pogledaj post
Zna li netko odgovor na sljedeće.

Da li osoba koja planira imati rtv servis i popravak a/v opreme treba od medicine rada dobiti papir da je sposobna za rad.Radi se o paušalnom obrtu, registriran u obiteljskoj kući.
Treba li takav obrt zbog inspekcije imati kutiju prve pomoći i vatrogasni aparat ?
Znam da je obavezno napraviti pregled na medicini rada prije registracije obrta i periodički ako je radno mjesto vezano uz rad na računalu. Pretpostavljam da želiš proširiti djelatnost - u tom slučaju preporučam da nazoveš medicinu rada pa pitaj.

Obrt mora imati kutiju prve pomoći i vatrogasni aparat prema Zakonu o zaštiti na radu. Moraš biti osposobljen za gašenje požara, osposobljen za rad na siguran način, pružanje prve pomoći, napraviti atest elektro instalacija te imati Procjenu opasnosti. Ima još par stvari ali najbolje da se javiš u neku tvrtku koja se bavi zaštitom na radu tamo će ti točno reći što ti sve treba. Sadržaj kutije prve pomoći je propisan posebnim pravilnikom.
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 19:23   #43
Hvala na odgovoru.
Stvar je u tome da moj otac i ja razmišljamo da otvorimo obrt.On radi u HEP-u i onda bi on na svoje ime otvorio paušalni obrt.RTv servis ali i obrt za usluge i zastupanje.
Provjerili smo, možemo registrirati na našu obiteljski kuću.

E sad što se tiče medicine rada, moj otac sve to jednom godišnje prođe za potrebe HEP-a.
Također ima osposobljenost za rad na siguran način i druge osposobljenosti pošto radnici HEP-a to imaju u firmi.

Jedino osposobljavanje za požar nema. Ja sam na burzi i nisam prošao ova osposobljavanja.

Atest elektroinstalacija mislim da nije potreban.Volio bih da još neko od forumaša kaže svoja iskustva sa ovakvim paušalnim obrtom.

Vatrogasni aparat i kutija za prvu pomoć se nabavi i to nije problem.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 20:36   #44
Quote:
dragec84 kaže: Pogledaj post
E sad što se tiče medicine rada, moj otac sve to jednom godišnje prođe za potrebe HEP-a.
Mislim da moraš imati taj papir od medicine rada kad predaješ dokumentaciju za registraciju obrta. Da li može tvoj otac dobiti isti papir od HEP-a i da li se on priznaje to ćeš morati provjeriti.

Quote:
dragec84 kaže: Pogledaj post
Također ima osposobljenost za rad na siguran način i druge osposobljenosti pošto radnici HEP-a to imaju u firmi.
Ne važi, morati će ponovno obaviti jer je vezano uz konkretno radno mjesto i radni proces.

Quote:
dragec84 kaže: Pogledaj post
Atest elektroinstalacija mislim da nije potreban.
Mislim da je to osnovna stvar za ovu vrstu djelatnosti.
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 22:15   #45
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
I ja sam još u dvojbama oko toga. Nisam pitala zadnji put ove što nam vode poslove zaštite, ali su nam stavili napomenu kako ju nemamo.
U međuvremenu, za svaki slučaj, stavili smo neku za auto, tek toliko da ne bude kazne, barem ne velike.
Glupo mi je davati 800 kn za te ormariće (najjeftiniji koji sam našla)!!
kupila ormarić u obiju za 130 kn i sadržaj u ljekarni za 350.Nikad ne kupujte gotove ormariće u ljekarnama
ppan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 13:05   #46
Da li je potrebno da vatrogasni aparat bude određene veličine tj. zapremnine.U raznim trgovinama se može kupiti vatrogasni aparat koji se koristi u autu.
Može li se on koristiti za potrebe servisa?
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 22:25   #47
Quote:
dragec84 kaže: Pogledaj post
Da li je potrebno da vatrogasni aparat bude određene veličine tj. zapremnine.U raznim trgovinama se može kupiti vatrogasni aparat koji se koristi u autu.
Može li se on koristiti za potrebe servisa?
Ne može jer ovisno o površini prostora (m2) moraš kupiti određenu težinu praha/pjene/C02. To će ti izračunati tamo gdje budeš kupovao aparat.
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 14:39   #48
I mislio sam da je tako.Najbolje sve provjeriti ako nisi siguran
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 11:59   #49
Quote:
Toom_ kaže: Pogledaj post
Mislim da moraš imati taj papir od medicine rada kad predaješ dokumentaciju za registraciju obrta. Da li može tvoj otac dobiti isti papir od HEP-a i da li se on priznaje to ćeš morati provjeriti.

Ne važi, morati će ponovno obaviti jer je vezano uz konkretno radno mjesto i radni proces.

Mislim da je to osnovna stvar za ovu vrstu djelatnosti.
Potpisujem!
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 12:24   #50
Kolika je okvirna cijena za osposobljavanje za siguran način i za gašenje požara?
Da li se na Pučkom otvorenom učilištu u Zagrebu može napraviti nešto od ovih osposobljavanja.

Ili neko može preporučiti firmu ili ustanovu u Zagrebu gdje se mogu raspitati o ovim osposobljavanjima.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 14:22   #51
Quote:
dragec84 kaže: Pogledaj post
Kolika je okvirna cijena za osposobljavanje za siguran način i za gašenje požara?
Da li se na Pučkom otvorenom učilištu u Zagrebu može napraviti nešto od ovih osposobljavanja.

Ili neko može preporučiti firmu ili ustanovu u Zagrebu gdje se mogu raspitati o ovim osposobljavanjima.
Osposobljavanje vrši 95% tvrtki koje se bave zaštitom na radu, ovisno o tome da li imaju odobrenje ministarstva za taj dio ili ne.

Za ovo što si naveo cijena je oko 200kn+pdv po radniku ali najviše te koštaju atesti, procjena opasnosti itd. tako da te sve može koštati 2500kn-4000kn, ovisno o tvrki.

Koristan link sa popisom tvrki:http://www.hok.hr/cehovi/zastita_na_radu
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 19:42   #52
Hvala na pojašnjenjima.Vidjet ću na linku o kojim se firmama radi.
Ja sam prijavljen na burzu.Zanima me da li burza ima ugovor sa nekom od firmi koje provode ova osposobljavanja pa da mi nezaposleni imamo mogućnost za neku vrstu popusta.
Vidjet ću na burzi šta će mi reći.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 01:23   #53
Pozdrav svim! Ne znam dali sam na dobrom mjestu, ali jednom prilikom davno sam negdje pročitao na ovom forumu post gdje je pisalo što sve otprilike treba za otvaranje vlastite firme za pružanje usluga zaštite na radu. Više nigdje ne mogu naći taj post, pa evo tražim od Vas dali itko zna neku informaciju ili gdje mogu uopće potražiti korisne informacije?
Zahvaljujem!
ture is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 01:07   #54
Evo i novog pravilnika, stupa na snagu od 01.07.2013.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_29_509.html

Nemojte zaboravit zidne vješalice u WC postavit,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 07:20   #55
Kozmeticki salon doo- radno vrijeme

Imam kozmeticki salon doo, da li je kaznjivo napisati radno vrijeme subota- po dogovoru?
Sad citam , znaci i ja moram napraviti procjene, tecaj prve pomoci...
Mozete mi preporuciti neku tvrtku za to?
Hvala na info.
avirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 11:50   #56
može li mi netko navesti šta sve moram pokupovati u narodnim novinama osim knjige računa, knjige žalbe i da se ne računa bez računa. sad vidim da treba i zabrana pušenja (u pitanju je trgovina mješovitom robom)
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 12:23   #57
knjiga žalbe? ja sam mislila da je to knjiga samo za kafane i te turističke. nemoj me držati za riječ, ali mislim da trgovci imaju tzv. "evidenciju o načinu podnošenja prigovora", te na vidljivom mjestu postavljeni podaci o tvrtki i adresa na koju se prigovor može podnijeti.

-naljepnicu da je zabranjena prodaja duh. proizvoda i alkoholnih pića za mlađe od 18 (ako imaš takove proizvode);
-naljepnicu ispod koje stoji protupožarni aparat
-naljepnicu sa onim čovječuljkom koji trči (kao, u slučaju da dođe do nesreće, potencijalni kupac i radnici se po tome ravnaju gdje mogu pobjeći);
-način plaćanja (gotovina, novčanice, kartice)

ma znaš šta, ja sam si to sve lijepo napisala na komp i isprintala na nekakvom starinskom papiru. jedinu naljepnicu koju imam je ona od porezne.

a šta je izašla nova????? to nisam znala. mislila sam da je važeća još uvijek ona stara??? ono, dok ne dođe zadnji đir fiskalizacije....
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 12:18   #58
Kakve su cijene za atest električnih instalacija? Preporuka za tvrtku? Naime, atest smo nasljedili zajedno s prostorom, no uskoro nam ističe.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 09:46   #59
Ima li u Rijeci tecaj za zastitu na radu strucnjak/specijalista, znaci netko da ima neku drugu VSS i zeli zavrsiti
tecaj/usavrsavanje?
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 18:25   #60
Quote:
Laminaria kaže: Pogledaj post
Kakve su cijene za atest električnih instalacija? Preporuka za tvrtku? Naime, atest smo nasljedili zajedno s prostorom, no uskoro nam ističe.
Od 500 kn pa dalje, ovisno koliki je prostor.
bumbe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.