Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2008., 17:32   #1
final fantasy peh

imam veliki peh, trazim vec godinu dana sve naslove final fantasya sa ps1 na kompjuteru i nađem ih nakraju, i odlucim prvo igrat IX jer tu nikad nisam igro, nabavim emulator za ps1 (ePSXe) i pokrenem i kad dodje do prve borbe sav se zablokira slika se zmuti, sve je fuj!!. pokusam to sredit na video config. sve moguce rezolucije sve moguce gluposti i nist dalje isto, zatim odlucim igrat VII koju sam proso 100x al ipak je to legendarna igrica instaliram je i kad pokrenem ekran postane crn i ništ dalje, nakraju radi samo 8-ica al ja ocu ove igrat, ak iko zna kako riješiti problem za bar jednu od njih molio bi ga da napiše. p.s. imam windowse xp ak to sta znaci
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 18:20   #2
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
imam veliki peh, trazim vec godinu dana sve naslove final fantasya sa ps1 na kompjuteru i nađem ih nakraju, i odlucim prvo igrat IX jer tu nikad nisam igro, nabavim emulator za ps1 (ePSXe) i pokrenem i kad dodje do prve borbe sav se zablokira slika se zmuti, sve je fuj!!. pokusam to sredit na video config. sve moguce rezolucije sve moguce gluposti i nist dalje isto, zatim odlucim igrat VII koju sam proso 100x al ipak je to legendarna igrica instaliram je i kad pokrenem ekran postane crn i ništ dalje, nakraju radi samo 8-ica al ja ocu ove igrat, ak iko zna kako riješiti problem za bar jednu od njih molio bi ga da napiše. p.s. imam windowse xp ak to sta znaci
Ako si bas zagrizao za final fantasy serijal i voliš japanske RPG-e ,savjetovao bi ti da posudiš od nekoga ili kupiš PS ili PS2 fala bogu cijena im je jako pala .
A imaš hrpu RPG-a za te konzole tipa SUIKODEN,Chrono Cross ,Dragon Quest VIII i jos hrpa kojih se trenutno nemogu sjetit a odlični su.

Znam da nije odgovor koji si ti očekivao ,sa emulatorima za PS konzole ljudi uvijek imaju problema.
__________________
“The quieter you become, the more you can hear.”
shinobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 18:50   #3
Ili nešto krivo radiš ili imaš ne znam kakve verzije igara. Ja sam igrao sve nastavke od NES-a do PSX-a i svi su radili normalno na emulatorima. Napiši koji emulator koristiš. A ovo kaj piše Shinobi zanemari. Sa emultorima za PSX nema nikakvih problema.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 19:22   #4
suikoden 1 prešo, dvojku nisam mogo nabavit nigdje, al chrono cros vidiš vidiš to sam jednom nabavio al mi je uvijek zablokiralo na plystationu na jednom djelu, dobra ideja mogo bi to nabavit pa igrat. sto se tiče final fantasya i emulatora, imam final fantasy 7 pc ultima edition a za 9-etku imam emulator ePSXe na kojem frendu normalno radi a meni na prvoj borbi se totalno zablokira
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 19:25   #5
Ako se zabrejka zašto jednotsavno ne kopiraš od frenda kojemu radi. Probaj pSX emulator, on ti je plugin free, ali i igre izgledaju ružnije nego sa Peteovim pluginovima
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 21:38   #6
Nemoj zaboraviti odigrat igru iz mog signatura. FF na malo drugačiji način.
__________________
"you are very fucking invader"
Lord Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 21:53   #7
ma znate kaj, jedan dan kad zbilja uhvatim vremena napravit ću jedan tutorial za ePSXe i još par drugih emulatora. Onda kad se netko nađe u ovakvim problemima samo c/p link i . Iako ne vidim kako ljudi imaju problema sa konfiguriranjem, to ne spada baš u cjepanje atoma.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 07:47   #8
nakraju odustanem od 9 i 7-ice i idem igrat 8-icu koja mi je prije radila na kompu, instaliram je i kad odem na new game pise "pleas insert fucking disc one" i tak stalno, a 1 cd je pokrenut, užas ni jedan mi ne radi pa to je za poludit, sad skidam chrono cros, pa ak to nebude radilo.... a cuo sam da to ovisi o grafickoj il tak nes da ne radi na svim kompjuterima
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 08:34   #9
nekuzim! skino sam taj pSX emulator, skino sam taj file sta fali i pokrenem ga, zatim mi pise da treba neki bios image il tak nes, stavim open na taj neki bios sta god da je, i sta sad odem pokrenut igricu al nis, pokrenem file od ff IX, al nis ekran je samo crn sta treba napravit???????
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 10:48   #10
No zbilja. Nemam ti vremena objašnjavati kaj da radiš sa ePSXe, zapravo imam ali ne želim jer vjerojatno nećeš skužiti a ja ću trošiti vrijeme bezveze, pa evo najkraćeg načina.

Odi NGEmu - pSX i skini si pSX emulator. Sljedeća stvar koja ti treba je PSX BIOS, bilo SCPH1001.BIN bilo SCPH7502.BIN. Link ti ne mogu dati jer nije legalno, ali treba manje od minute da ga sam nađeš preko Googla. BIOSe utrpaš BIOS folder kod emulatora. Čak ti i piše "put scph1001.bin here.txt".

Kad pokreneš emulator mora ti se pokazati onaj meni sa Memory Card i CD Player. Ubaciš CD, klikneš na File -> Insert Drive (ili image ako imaš image), i onda Reset. Nakon toga ti mora pokrenuti igru. Evo, upravo sam i sam isprobao sa FF IX
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 11:27   #11
to napokon!!! puno fala ranma, napokon mi proradila 9, nego dal je igro ko chrono cros, cini mi se dobrom imo sam je davno al nikad nisam igro jer nisam mogo, dal se isplati igrat, uzevsi u obzir da obozavam japanske rpg, igro sam i suikoden i ff, i dal je dobar legend of dragon
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 12:40   #12
Nemoj mi zahvaljivati dok ne vidiš kako FF IX može dobro izgledati na ePSXe. Kad pokreneš ePSXe i naštimaš Peteove pluginove onda je to prava stvar.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 21:09   #13
Frendica mi je sinoć poslala ovaj sms:

"Skinula sam s neta igricu FF 8 za PC, ALI zamisljeno je da igra bude sprzena na 5 cd-eova (vjerojatno je tako u originalu); a ja je nisam mogla tako sprziti jer kad odzipam fajl prvi cd mi ima vise od 800 MB, drugi imaju oko 600, ali prvi mi nikako ne stane na obican cd.

Ja sam cijeli paket (odzipan) sprzila na DVD ali tako ne mogu instalirat igricu na komp. Postoji li tu rjesenje - ili mogu odustati od ove varijante?

U medjuvremenu sam mislila da bi mi mozda bilo bolje bolje odigrat tu igricu na PS 1, pa mozda bi ti se dalo trazit je u tom obliku, pa mi onda posaljes link. I dali bi mogla ranije ff odigrati na ps1, tj. odakle ih se može skinuti?"


Kako ja ne znam odakle skinuti ps1 igre, mislio sam pitati lokalne experten...
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 21:44   #14
Ovako, to što ona ima fileove od 800 megi su image fileovi. Njih će najlakše spržiti preko Alcohola 120%. Nema veze što je image veći od 800 megi, on u stvarnosti kad se zaprži ima manje i s tim nemaš brige. Druga opcija, i daleko bolja kad već ima Alcohol, je da ništa ne prži nego jednostavno mounta image na virtualni drive koji je napravila u Alcoholu i tako pokreće igru. Ako nema Alcohol odličan je i Deamon Tools. Treća, i najbolja opcija, jest kombinacija druge i playstation igara. Znači da se nabave imagei sa FF VIII za PSX i preko emulatora igraju. Naravno njih ne pržiš nego također mountaš na virtualni drive.

A za skinuti FF VIII, ma koju god verziju, odi na torrente. Imaš ih na bacanje, vjeruj mi.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 03:03   #15
Quote:
Ranma 1/2 kaže: Pogledaj post
ma znate kaj, jedan dan kad zbilja uhvatim vremena napravit ću jedan tutorial za ePSXe i još par drugih emulatora. Onda kad se netko nađe u ovakvim problemima samo c/p link i .
Ajd napravi, baš bi mi tako nešto trebalo
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 12:30   #16
bed je u tome što to želim napraviti onak jebački, a opet for dummies i što oduzima puno previše vremena. Umjesto toga lakše mi je dati link na pSX A budem jedan dan kad ću imati manje posla ili uzmem godišnji. I za ePSXe i za DosBox
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.