Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2006., 02:05   #1001
Quote:
NemremSeSjetit kaže:
...
Turbo umjetna ljubaznost i pretjerana očito "po dekretu" servilnost na skupljim mjestima
...
ovo mi vec pocinje ici na zivce - jednima su nevjorcani turbo umjetno ljubazni drugima pak turbo nadrkani
dajte ljudi vise...
mislim sto - jel' me prodavacica treba pljuniti dok placam za majicu u nekoj robnoj kuci da mi pokaze kako nije turbo ljubazna time sto se nasmijesila??
A sto se tice servilnosti na skupim mjestima - pa najbolje da me cool ignoriraju, a dosla sam spiskati nekih par tisuca dolara u tom skupom mjestu...jos jednom

mmmm da... mrvicu off-topic ali...
bas mi nedostaju nase prodavacie doma koje te onako s visoka odmjere kad im udes u ducan ili butik pa kad nisi odjeven u ono sto one misle da je in ignoriraju te sve dok rukom ne taknes neki predmet: horror: pa onda zgrozeno dotrce do tebe i sa gnjevnim te izrazem lica obavijeste da se ta kosulja NE MOZE isprobati jer kako bi to bilo kad bi sad tu svi probavali njihovu dragocjenu robu...
E, da to se zove usluga, a ne servilne amerikanke same koje ti nose robu da je probas i bozemiprosti jos stoje vanka svlacionice ako ti slucajno, nedajboze zatreba manji ili veci broj istog artikla!

I da se razumijemo - ne tvrdim ja da su u HR SVE prodavacice rospije niti da je u NY sve divno i krasno ali me nerviraju tvdnje da je npr. NYC bolestan od trubo ljubaznosti & sevilnosti dok u drugim gradovima nema toga
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 02:29   #1002
new york me nije toliko fascinirao prvi put kad sam ga posjetila, valjda sto sam ocekivala previse, ali sto koji put vise odem sve mi se vise svidja. mogla bih tu zivjeti, ali ne vjerujem da bih htjela da imam djecu. i da ima dosta smeca na ulicama, i cesto se osjeti smrad, i kao sto neko iznad rece, nema bas previse ljudi na ulicama u nekim kasnim satima. sve u svemu, bila sam vise fascinirana njime prije nego sam ga posjetila.
beautiful_garbage is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 04:27   #1003
Svaki americki city izgleda dobro u noci:

Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 04:31   #1004
Nashville TN

Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 04:33   #1005
Dallas TX

Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 04:34   #1006
Miami Fl

Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 04:37   #1007
Atlanta Ga (vidi se sta je frka - PROMET!!!)

Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 07:20   #1008
Quote:
AFRODITA69 kaže:
zanima me razlog.
naime,po razlicitim topicima uvidam kako ljudi sline da posjete ovaj grad,ono fascinirani su njime.a narocito kad jednom imaju cast provesti vrijeme ovdje,pa me zanima odakle ta fascinacija. i onih koji sanjare da ga posjete a i onih(sto mi je razumljivije)koji su ga posjetili.
dakle,

Daj, molim te Afro...

Sad se molim te pocni cudit zasto je svijet fasciniran NYC-om, jer kao, ti nisi, a tamo zivis vec godinama... koja "kul" zenska...


Nemam namjeru ni pocet nabrajat zasto sam fascinirala tim gradom (kojeg jos nisam niti posjetila), a veci kozmopoliti od mene su ga opjevali u pjesmama, knjigama, filmovima, fotografijama, slikama, romanima... :big apple:
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 07:22   #1009
Quote:
AFRODITA69 kaže:
ne pitaj me zasto-jer fakat ni jedan odgovor nebi zvucao ok ali iskreno-sta mi bi-neznam.
Ah, da. Zato sto si nevjerojatno kul.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 15:44   #1010
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Svaki americki city izgleda dobro u noci:
samo sto neki izgledaju bolje od drugih
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 19:46   #1011
Quote:
Shtefitza kaže:
Daj, molim te Afro...

Sad se molim te pocni cudit zasto je svijet fasciniran NYC-om, jer kao, ti nisi, a tamo zivis vec godinama... koja "kul" zenska...


Nemam namjeru ni pocet nabrajat zasto sam fascinirala tim gradom (kojeg jos nisam niti posjetila), a veci kozmopoliti od mene su ga opjevali u pjesmama, knjigama, filmovima, fotografijama, slikama, romanima... :big apple:
nisam godinama-samo blizu 4.i ne nikada me nije privlacio.nikada ga nisam imala interesa posjetiti.i nikada nisam do odluke da se selim.a gore negdje si mogla procitati sto me navelo da idem...kolko god nevjerovatno zvucalo ali je iskreno.s druge strane ona debilana od bay areae mi je dosadila i tamo vise nebi ni mrtva.fasciniranija sam zagrebom.usitinu.mozda fascinacija splasne sa zivotom u nekom gradu...drugo je kad si turist.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 19:52   #1012
Quote:
Shtefitza kaže:
Ah, da. Zato sto si nevjerojatno kul.
i sta tu ima nevjerovatno?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 20:00   #1013
Quote:
diadora kaže:
samo sto neki izgledaju bolje od drugih
sjecam se kad sam par mjeseci prije selidbe u ny, otputovala tamo na tjedan dana,da vidim kak je..i kad sam se vracala,stari me docekal u san jose-u(cali) i vozimo mi doma po 880,narocito tam gdje se prelazi milpitas-a ono pustinja gobi.sve mracno...tu pa tamo koja lucica osvjetljena...e tu me drmnulo-rekoh-ovo je mrtvacnica tata...kazem ti fakat se moramo odseliti u ny...stari je samo kumal glavom,ali sam ga nagovorila i 4 mjeseca poslje zauvjek smo napustili dosadnu cali.mislim,vezu mene i za to mjesto lijepe uspomene,to mi je prvi dom izvan hr..proveddoh tamo vrlo dugi niz godinica i rado bi otisla u posjetu ali nije to ono na sto sam navikla.kako god bio puno puno manji,zg mi je blizi ny-u nego mrtvi san jose ili cak sf...jebes ti zivot ako ja moram paliti auto da odem po friski kruh...ili uopce bilo sta sta mi treba...a ja sam na to naucena u zg-u...tako da mi je po tome ny blizi.ma sve mi je na walking distance...cak i burek i cevapi i svi nasi proizvodi...a najbolje mi je a ih americki lanac ducana drzi-cjeli hrvatski isle..i vise.kako rekoh,ako se ikada selim-bit ce samo u zg...odavde vise nedem nikam.
sad tek postajem fascinirana...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 20:40   #1014
Quote:
AFRODITA69 kaže:
nisam godinama-samo blizu 4.i ne nikada me nije privlacio.nikada ga nisam imala interesa posjetiti.i nikada nisam do odluke da se selim.a gore negdje si mogla procitati sto me navelo da idem...kolko god nevjerovatno zvucalo ali je iskreno.s druge strane ona debilana od bay areae mi je dosadila i tamo vise nebi ni mrtva.fasciniranija sam zagrebom.usitinu.mozda fascinacija splasne sa zivotom u nekom gradu...drugo je kad si turist.

Cuj, ili se stvarno toliko trudis impresionirati nas, ili si toliko nezanimljiva.

Do sada (a hvala bogu imam iskustava) sve osobe koje su se zalile na dosadu i neimpresioniranost necime imale su smao jedan problem (po mom vidjenju): bile su same strasno nezanimljive.


Al' imas ti pravo. Naravno da su ti Bay Area i NYC "obicni" kad si tamo zivjela godinama i vec pogledala sve sto te zanimalo ( ).

A Zagreb te fascinira jer ti fali djetinjstvo. (Pa nismo li svi fascinirani svojim djetinjstvom, cak i oni koji su odrasli u malom "dosadnom" selu.)

Vjerujem da bih i kad bih imala cijeli zivot istrazivati, ne bih pogledala sve sto me u NYC zanima.

Isto mogu reci i za Zagreb kojeg sam cijeli zivot istrazivala i nisam ga se nagledala. A i Bay Area je toliko fascinantna, koliko god sam je dobro istrazila, jos niti ne poznam 10% od onoga sto se moze ovdje vidjeti...

Te ogromne kozmopolitske aglomeracije previse su "zive" i mijenjaju se, nema nacina da ju jedna osoba potpuno sagleda. Nije moguce da me moj stari kvart u Zagrebu prestane fascinirati, kamoli ce me prestat fascinirat jedan ogroman grad sa slojevima tkiva, podtekstom svake kulture koja se u njega doselila, svake kulture koja se u njemu stvorila...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 20:45   #1015
Quote:
AFRODITA69 kaže:
...jebes ti zivot ako ja moram paliti auto da odem po friski kruh...
Kad si ti odseljavala iz Kalifornije, ja sam se taman useljavala i istina, onda nije bilo velikog izbora kruha. Sad ne mozes povjerovati kakvog sve kruha nema. Mislim, dosavsi u Zagreb nisam mogle prezalit sto nema mog kalifornijskog izbora kruha... Pretpostavljam da je istocna obala puno razvijenija sto se toga tice.

Ali ta promjena je fascinantna, ako nista drugo.

A u NYC imas ne samo promjenu nego i tradiciju.

Molim te, odi si u knjizaru i prolistaju neki turisticki vodic o NYC. Sigurno ces otkrit nesto sto jos nisi otkrila, nesto sto ce te (mozda) zainteresirat.

Dok sam zivjela u Zagrebu radila sam istu stvar. Poneki vikend sam se pretvarala da sam turist u vlastitom gradu. Znas koliko toga otkrijes!!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 20:54   #1016
Quote:
AFRODITA69 kaže:
...jebes ti zivot ako ja moram paliti auto da odem po friski kruh...ili uopce bilo sta sta mi treba...a ja sam na to naucena u zg-u...tako da mi je po tome ny blizi.ma sve mi je na walking distance...cak i burek i cevapi i svi nasi proizvodi...a najbolje mi je a ih americki lanac ducana drzi-cjeli hrvatski isle..i vise.kako rekoh,ako se ikada selim-bit ce samo u zg...odavde vise nedem nikam.
sad tek postajem fascinirana...
lagano

jesi ti fascinirana NY zato sto tu mozes kupiti Hr proizvode koje u CA nisi mogla?
Ili sto ti je sve na dohvat ruke kao sto ti u CA nije bilo??
Ili sto ti zivot u NY vise nalikuje zivotu kojim si zivjela u ZG?
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 23:33   #1017
Quote:
Shtefitza kaže:
Kad si ti odseljavala iz Kalifornije, ja sam se taman useljavala i istina, onda nije bilo velikog izbora kruha. Sad ne mozes povjerovati kakvog sve kruha nema. Mislim, dosavsi u Zagreb nisam mogle prezalit sto nema mog kalifornijskog izbora kruha... Pretpostavljam da je istocna obala puno razvijenija sto se toga tice.

Ali ta promjena je fascinantna, ako nista drugo.

A u NYC imas ne samo promjenu nego i tradiciju.

Molim te, odi si u knjizaru i prolistaju neki turisticki vodic o NYC. Sigurno ces otkrit nesto sto jos nisi otkrila, nesto sto ce te (mozda) zainteresirat.

Dok sam zivjela u Zagrebu radila sam istu stvar. Poneki vikend sam se pretvarala da sam turist u vlastitom gradu. Znas koliko toga otkrijes!!
pa ja ne kazem da meni ny nije zanimljiv.da mi se ne dopada nebi bila ovdje. ni min.i nagledah ga se stvarno puno.ali to sto govorim je da nisam prije useljenja u njega bila fascinirana jer nikad nisam ni bila tu.a nije me ni vuklo.a putovala sam svuda po usa...ali kad su me familija iz ny-a pozvala-nije mi se islo.a zasto-neznam.jednostavno...neznam.sad ga nebi mjenjala ni za jedan americki grad.ali da se selim nekuda ponovo onda bi to jedino bio zg.
i ne nije poanta u kruhu..zg do sada ima najbolji kruh i peciva...ni ny ni cali se ne mogu mjeriti(bar kaj se mog ukusa tice)ali su mi u ny ducani pod nosom-svi ne samo pekare 5 min od stana...podsjeca me na maximirsku moj kvart u kome zivim..a u cali toga nije bilo.sjedaj u kola i vozi do najblizeg safewaya.ili raley's-a ili kaj vec.drugi nacin zivota.koji se meni nkada nije usadio pod kozu.i nikada nece.
nadam se da si sad shvatila o cemu pricam-jer ovi tvoji postovi na konto mojih su tipa-ti sumom a ja drumom.sorry na confusanju.
INACE KAJ SE BAY AREAE TICE-prosla sam jako puno i je ima i ona svojih cari ali ja ne uzivam tamo zivjeti.to je meni sve velika selendra.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 23:35   #1018
Quote:
diadora kaže:
lagano

jesi ti fascinirana NY zato sto tu mozes kupiti Hr proizvode koje u CA nisi mogla?
Ili sto ti je sve na dohvat ruke kao sto ti u CA nije bilo??
Ili sto ti zivot u NY vise nalikuje zivotu kojim si zivjela u ZG?
pa sve po malo.osim zadnjega.tako nikada nigdje necu zivjeti-em zbog tog jer su mi tam svi sa kojima sam najbliza,em jel sam bila mlada,luda..em zato jer je moj grad...odje ima mnogo vise za vidjeti,obilaziti,uzivati nocni zivot ali mi fali ono moje blisko drustvo.e da mi je taj spoj-ny i frendovi iz zg-a...ma bio bi to san!drugo mi ne treba nikada.do smrti.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 07:34   #1019
Quote:
AFRODITA69 kaže:
jer su mi tam svi sa kojima sam najbliza,em jel sam bila mlada,luda..em zato jer je moj grad...odje ima mnogo vise za vidjeti,obilaziti,uzivati nocni zivot ali mi fali ono moje blisko drustvo.e da mi je taj spoj-ny i frendovi iz zg-a...ma bio bi to san!drugo mi ne treba nikada.do smrti.
OK,drago mi je da si definirala stvar. Jedno je emocionalna vezanost za rodni grad, a drugo je fascinacija velikom svjetskom metropolomm.

Nema mi do zagoskog kukuruznog kruha (kojeg ovdje nisam nikad nasla), ali u Zagrebu nema onog francuza kao iz Grace pekare ili onog punozrnog psenicnog kruha kao iz Panere.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 08:15   #1020
OH CALCUTTA!

Oh ta Amerika!
Sve je najvece ,sve je najljepse, sve je najbolje , zene su nenadmasljive, muskarci da ih nema boljih.

Pa nigdje nema sirotinje, politika je perfectna , poginuti cemo da zadnjega za DEMOKRACIJU KOJU MORAMO PROSIRITI PO CIJELOME SVIJETU,JER MI JEDINO ZNADEMO STA SVIJET TREBA!

Jos kada se samo u takovu zemlju emigrira onda tek nastaje cudo...ali srecom
poneki i vide i znadu sta je istina i sta zele i sta mogu ocekivati.

Blago meni koji ne zivim medju takovim ljudima!

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 16.11.2006. at 09:12.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.