Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2010., 11:25   #1
Nemoć / slabost u nogama

Vec duze vremena sam zabrinuta.Nemam neku bol u nogama,nista ne primjecujem ali osjecam nemoc.Naime kada je stepenica veca svi normalno idu tj penju se,ja se moram uhvatiti za nesto da bih se popela.Nemam snage da se popnem.Recimo kada smo ulazili u voz sa visocijim stepenicama krenula sam ali kada sam zakoracila za prevu stepenicu djevojka ispred mene morala me povuci nisam mogla sama da se uspenjem.Tako je vec nekoliko mjeseci.Hodam mnogo,krecem se,radim stojeci posao......Sta bi moglo biti?Molim vas pomozite mi.....
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:38   #2
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Vec duze vremena sam zabrinuta.Nemam neku bol u nogama,nista ne primjecujem ali osjecam nemoc.Naime kada je stepenica veca svi normalno idu tj penju se,ja se moram uhvatiti za nesto da bih se popela.Nemam snage da se popnem.Recimo kada smo ulazili u voz sa visocijim stepenicama krenula sam ali kada sam zakoracila za prevu stepenicu djevojka ispred mene morala me povuci nisam mogla sama da se uspenjem.Tako je vec nekoliko mjeseci.Hodam mnogo,krecem se,radim stojeci posao......Sta bi moglo biti?Molim vas pomozite mi.....
evo da ti kažem zašto se to meni dešava.ali ti to nisi prošla,ali reću ću ti zbog kojeg se razloga to meni dešava.imala sma prometnu prije 4 godine,gdje sam imala frakturu kralježnice,desna noga mi je atrofirala tako da je i sada slaba,mišići su mi u ,a tako i živci.meni se isti to dešava jer su mi noge preslabe.
e sad možda je kod tebe isto možda problem kralježnice,ili puno sjediš ili puno stojiš pa i je možda disk se neki pomjerio.
meni je dr rekao da je kralježnica "stablo čovjeka",i ako nešto nije u redu s nogama treba pregeldati kralježnicu.
nadam se da sam ti pomogla.

ja se penjem 5 stepenica pa se moram na trečoj već primit za rukohvat
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:40   #3
Snimala sam kicmu ljetos i krsta ali nalazi su bili u redu.Na snimku se nista ne vidi tako da mislim da nije to u pitanju.
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:43   #4
tada usitinu ne znam što bi moglo biti,rdovito idem u toplice i susrela sma dosta i starijih i mladih kojima se recimo pomakao disk pa im se dešavalo to što se tebi događa

da li si išla na magnetsku i ct,ili samo običan rengen?
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:49   #5
Samo na obicni rendgen.I to je pocelo tako da me boljela desna noga od kuka prema koljenu jako dugo i isla sam radi toga.Doktor ortoped me poslao da radim reuma test i snimam kicmu sa kukovima da vide od cega bol u nozi.I svi nalazi uredu tako da nikada nisam saznala od cega bol a sada je bol prestala.Ne boli me ali je tu osjecaj nemoci
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:55   #6
traži od dr detaljiniji pregled,običan rengen ti ne može baš sve pokazat,a ako ideš na ct ili magnetsku rez,tada se vidi i dlačica u organiznu,to je tvoje pravo da tražiš.

jer inače ne znam što bi drugo moblo biti!ali reuma,,malo sumnjam u to
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:57   #7
Nije reuma.Nemam je.Zaista ni sama ne znam.Ako je problem sa kicmom zar nebi trebalo da osjecam bol u kicmi sli tako nesto?Neznam ali zaista sam zbunjena.Od cega to.
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:02   #8
ne mora značiti da te mora kičma boliti,to je sve individualno,kažem ti da sma redoviot u toplicama pa vidim i mlade i stare sa sličnim problemima,i uglavnom je idsk u pitanju,neke boli kičma a neke ne
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:04   #9
Ne znam od cega bi se to moglo desiti?Taj disk i to?I kako uticati na to,ima li tome izljecenja?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:09   #10
ako se jako oštetio disk ili pomakao,to se riješava operacijom,a ako nije toliko oštečenje,tada su dovoljne vježbe za kralježnici svaki dan,noge vježbat.
ne mora te to čuditi,puno mladih ima sličnih problema.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 17:16   #11
Podrhtavanje nogu

Pozdrav ljudi . Da pitam za savjet. Evo vec dva mjeseca osjecam slabost u nogama,nije bol, jednostavno mi podrhtavaju noge. Vadila sam opstu krvnu sliku, sve u granicama, reuma faktor i asto. Evo vec tri dana primjetim da nemogu hodati po pravoj liniji,skrenem u desnu stranu. Nemam bolova u glavi i ledjima. Imam nestabilan hod i osjecaj ko da cu upasti.
__________________
dyct
Dobra_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 17:24   #12
treba ti specijalistički pregled neurologa, čim prije tim bolje

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 17:30   #13
Kod nas u BIH trebat ce mi mjesec dana da dodjem do njega
__________________
dyct
Dobra_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 17:35   #14
Quote:
Dobra_vila kaže: Pogledaj post

... vec tri dana primjetim da nemogu hodati po pravoj liniji,skrenem u desnu stranu. Imam nestabilan hod i osjecaj ko da cu upasti.
ne znam točno kakav vam je sistem u BiH, ali ovo gore navedeno bilo bi u Hr dovoljno za hitan prijem

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:41   #15
Bila sam danas kod neurologa na opstem pregledu. Dobila sam za EEG,EMG i snjimanje ocnog dna do petka pa opet kod neurologa. Bas sam se prepala i vec pomisljam na najgore.
__________________
dyct
Dobra_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 14:40   #16
U kom smislu najgore? Čega te strah?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:05   #17
Ma strah me tumora na mozgu ili na kicmi, sta znam. Sva sam isprepadana.
__________________
dyct
Dobra_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:12   #18
@Dobra_vila - super kako si uspjela brzo doći do specijaliste. normalno je da se brineš - svakoga bi bilo strah. doza brige je potrebna da te natjera da poduzmeš neophodne korake - no nemoj dozvoliti da sad strah vlada tobom dok ne saznaš pravu dijagnozu, ne koristi ti to na bilo koji način. vjerojatnost za lošim ishodom je ipak puno manja nego za nečim benignim.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:47   #19
Dosla sam opet preko veze, ko sve u nasoj drzavi. Al eto, zdravlje je u pitanju. Ma onako po prirodi sam pesimista kad jer rijec i o manje bitnim stavrima. Hrabri me sto neurolog smatra da nije nista opasno al hoce da iskljuci svu mogucu sumnju. Nadam se da cu uskoro imati dijagnozu pa da makar znam na cemu sam.
__________________
dyct
Dobra_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 11:50   #20
Muka 😀

Jeli neko zna mozda od cega mogu bolit noge ispod koljena prilikom napora i nestabilnost u nogama prilikom hodanja i nekad imam osjecaj propadanja kada lezim na strani nekoj
Cojle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.