Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 13:45   #841
Pozdrav imam pitanje? možda je bezveze al evo ??
Kada neka firma da oglas na burzi rada hzz-a da prima volontere na stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa , dali onda recimo tijekom selekcije ili razgovora za posao netko iz hzz-a sudjeluje ili promatra ili na bilo koji način je u dodiru sa procesom izbora kandidata za radno mjesto u dotičnoj firmi.
ili samo izdaju novce i provjeravaju radne knjižice i papire, dakle u hzz se samo zaprima i izdaje papirologija?



ispričavam se ako je bilo već promaklo mi je
__________________
no brain , no pain .
glupodijete is offline  
Old 01.08.2012., 16:48   #842
Quote:
glupodijete kaže: Pogledaj post
ili samo izdaju novce i provjeravaju radne knjižice i papire, dakle u hzz se samo zaprima i izdaje papirologija?
Tako je.
Lorraine is offline  
Old 01.08.2012., 19:32   #843
znači ako sam ja dobro razumjela (a nadam se da nisam), da bi me primili na stručno osposobljavanje (u mojem slučaju u školu) ja moram prije biti 3 mjeseca na zavodu?
diplomirat ću za 2 mjeseca i trenutačno konobarim, to znači da ja moram dat otkaz da bi mogla bit 3 mjeseca na zavodu da se mogu javit na natječaj???!!

ispričavam se što upadam kao padobranac ali izvan sebe sam
adry88 is offline  
Old 01.08.2012., 20:02   #844
Quote:
adry88 kaže: Pogledaj post
znači ako sam ja dobro razumjela (a nadam se da nisam), da bi me primili na stručno osposobljavanje (u mojem slučaju u školu) ja moram prije biti 3 mjeseca na zavodu?
diplomirat ću za 2 mjeseca i trenutačno konobarim, to znači da ja moram dat otkaz da bi mogla bit 3 mjeseca na zavodu da se mogu javit na natječaj???!!

ispričavam se što upadam kao padobranac ali izvan sebe sam
Da, trebaš biti mlađa od 29, 3 mjeseca na Zavodu i bez radnog iskustva ili do 1g iskustva ako je poslodavac voljan plaćati doprinose za tebe što u većini slučajeva nije.
Lorraine is offline  
Old 01.08.2012., 20:13   #845
Quote:
lipsy kaže: Pogledaj post
Šta bude na testiranju u PBZ-u za stručno osposobljavanje?
oni klasicno 3 i pol sati testovi inteligencije, kognitivnog ponasanja il koi vrag, malo matematike (al logika, ne treba digitron , nit se smije imat) i test osobnosti

iako meni uopce ije jasno za sto te to oni tocno mogu strucno osposobit u banci :S

valjda cu sutra na razgovoru vise saznat (prosla sam danasnje testiranje btw)

i da li se moze dat otkaz na ovo ako se nadje bilo koji bolji posao, ili sam posao u struci
jel malo mi je bedasto radit za 1600 kn u banci :S na odjelu prodaje (sta god to znaci u banci) i ak dobijem priliku radit za 5000 kn da ne mogu otic godinu dana odavde
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Old 01.08.2012., 20:52   #846
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post

i da li se moze dat otkaz na ovo ako se nadje bilo koji bolji posao, ili sam posao u struci
jel malo mi je bedasto radit za 1600 kn u banci :S na odjelu prodaje (sta god to znaci u banci) i ak dobijem priliku radit za 5000 kn da ne mogu otic godinu dana odavde
Ako nađeš posao u svojoj struci, možeš dati otkaz bez ikakvih posljedica.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Old 01.08.2012., 21:27   #847
Quote:
mihaela8 kaže: Pogledaj post
Upravo to! Ja upišem: "stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa - prof. navedeš predmet/volonter (datum od kad si počela - danas) - škola u kojoj trenutno radiš, grad

Sretno!

Puno hvala
anchili85 is offline  
Old 02.08.2012., 10:22   #848
pbz

Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
oni klasicno 3 i pol sati testovi inteligencije, kognitivnog ponasanja il koi vrag, malo matematike (al logika, ne treba digitron , nit se smije imat) i test osobnosti

iako meni uopce ije jasno za sto te to oni tocno mogu strucno osposobit u banci :S

valjda cu sutra na razgovoru vise saznat (prosla sam danasnje testiranje btw)

i da li se moze dat otkaz na ovo ako se nadje bilo koji bolji posao, ili sam posao u struci
jel malo mi je bedasto radit za 1600 kn u banci :S na odjelu prodaje (sta god to znaci u banci) i ak dobijem priliku radit za 5000 kn da ne mogu otic godinu dana odavde
hvala!!
sretno na razgovoru!!
lipsy is offline  
Old 02.08.2012., 11:26   #849
Danas je izašao i natječaj u Carini da uzimaju ljude preko ove mjere.
Uzimaju nekoliko pravnika i informatičara ali za ove ostale natječaje se mogu javiti ljudi sa društvenih, humanističkih, tehničkih, pravnih i ostalih fakulteta.

Uglavnom cijelo Sveučilište u Zagrebu osim medicine.
Dakle opet će biti barem 500 kandidata za desetak radnih mjesta.

Glupo je formiran natječaj, trebali su napisati koji fakluteti dolaze u obzir jer ispada da bez obzira na fakultet svi mogu raditi sve.

Primaju i u Pločama i u Osijeku
dragec84 is offline  
Old 02.08.2012., 14:01   #850
pbz

starprincess kako je bilo danas na razgovoru u pbz-u? o kojim radnim mjestima se radi?
lipsy is offline  
Old 02.08.2012., 14:12   #851
jel ima netko ovdje da radi u državnoj službi? kake su šanse za upast na osposobljavanje u min. financija za tehničku struku SSS, objavili na burzi uzimaju 30ak ljudi VSS i SSS ekonomija i informatika
pijanecX is offline  
Old 02.08.2012., 14:14   #852
Quote:
lipsy kaže: Pogledaj post
starprincess kako je bilo danas na razgovoru u pbz-u? o kojim radnim mjestima se radi?
bilo nas je danas 21, 3 grupe po 7
juce na testiranju bilo oko 60 ljudi
uzimati ce 10

na razg je bio lik iz HRa i razgovor je grupni
da se predstavimo, sta smo zavrsili i gdje radili, zasto smo se prijavili, di se vidimo za 5 god...kaoo bi rijesili neke situacije na poslu i tako
ma radno mjesto prodaja :S ja sad ne kuzim bas cega

valdj njihovih paketa, kartice, kojekakve usluge
na salteru uz ove salteruse ,,,il isto salterusa pa dodatno to prodajes, ma nemam pojma

meni je bitno da mozes otic ako dobijes bolju ponudu....dok u drzavnima ne mozes, nego moras vracat neke novce

jel ipak ovo nije neki posao di ces ti nesh naucit...mislim oces, kako prodat nesto ljudima sto im ne treba

u Zgu uzimaju 30, u Os, Ri i St po 10
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Old 02.08.2012., 14:28   #853
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
bilo nas je danas 21, 3 grupe po 7
juce na testiranju bilo oko 60 ljudi
uzimati ce 10

na razg je bio lik iz HRa i razgovor je grupni
da se predstavimo, sta smo zavrsili i gdje radili, zasto smo se prijavili, di se vidimo za 5 god...kaoo bi rijesili neke situacije na poslu i tako
ma radno mjesto prodaja :S ja sad ne kuzim bas cega

valdj njihovih paketa, kartice, kojekakve usluge
na salteru uz ove salteruse ,,,il isto salterusa pa dodatno to prodajes, ma nemam pojma

meni je bitno da mozes otic ako dobijes bolju ponudu....dok u drzavnima ne mozes, nego moras vracat neke novce

jel ipak ovo nije neki posao di ces ti nesh naucit...mislim oces, kako prodat nesto ljudima sto im ne treba

u Zgu uzimaju 30, u Os, Ri i St po 10
hvala za info! ko zna sta imaju u planu
jesi sigurna da u drzavnima moras vracat novce?...koliko ja znam po novom nigdje ne moras vracat novce, mozes otic kad hoces, al onda vise nigdje drugdje ne mozes bit volonter....ako grijesim nek me netko ispravi
lipsy is offline  
Old 02.08.2012., 14:40   #854
Dala bih vam jedan savjet,
ako ste spremni prihvatiti rad za 1600 kuna, gledajte da to bude radno mjesto gdje ćete steći neko iskustvo koje se na tržištu rada traži,
što će vam posao na HZMO-u, nema šanse da vas po isteku tog pripravništva tamo prime u radni odnos jer imaju zabranu zapošljavanja, a tim znanjem koje ste tamo stekli ništa niste dobili,
ako ste primjerice ekonomisti, radije prihvatite posao negdje gdje ćete naučiti bankarsko poslovanje ili marketing ili računovodstvo/financije, tada će vam godina dana poslužiti da se zaista stručno osposobite,
ovi što iziđu iz državnih službi su uglavnom "fah idijoti". Nažalost.
nkp013 is offline  
Old 02.08.2012., 15:01   #855
ma nije istina, to ovisi šta radiš u državnoj službi hahaah, od ekonomista nisi idiot jedino ako si financijski inspektor, pa možeš bit prehrambeni inspektor to budu veterinari, doktori, ili bilokakvi biologi, građevinski itd...ti baš nisu idioti...možeš bit profa na faksu, možeš bit ... razlog toga da tamo ima puno idiota je u tome što u držslužbama ima svakakvih referenta za svaki kurac itd...i to je loša organizacija koja je neizbježna jer kad pogledaš šta državna služba sve obavlja počevši samo od naših dokumenata OIB-a, kontrole i statistike svega i svačega, onda nije nit čudo da im trebaju tisuće ajmo reć pomoćnika koji budu na kraju slagali papire ili radili neke sitnice bez obzira na obrazovanje....u tome je problem svake državne službe
pijanecX is offline  
Old 02.08.2012., 15:18   #856
Quote:
nkp013 kaže: Pogledaj post
Dala bih vam jedan savjet,
ako ste spremni prihvatiti rad za 1600 kuna, gledajte da to bude radno mjesto gdje ćete steći neko iskustvo koje se na tržištu rada traži,
što će vam posao na HZMO-u, nema šanse da vas po isteku tog pripravništva tamo prime u radni odnos jer imaju zabranu zapošljavanja, a tim znanjem koje ste tamo stekli ništa niste dobili,
ako ste primjerice ekonomisti, radije prihvatite posao negdje gdje ćete naučiti bankarsko poslovanje ili marketing ili računovodstvo/financije, tada će vam godina dana poslužiti da se zaista stručno osposobite,
ovi što iziđu iz državnih službi su uglavnom "fah idijoti". Nažalost.
Istinu zboriš ali
ko bira mastrubira
__________________
no brain , no pain .
glupodijete is offline  
Old 02.08.2012., 16:29   #857
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
dok u drzavnima ne mozes, nego moras vracat neke novce
Nije točno. Ne moraš vraćati novce ni u državnoj službi. Zakon je isti za sve poslodavce.
Lorraine is offline  
Old 02.08.2012., 17:28   #858
pbz

Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
bilo nas je danas 21, 3 grupe po 7
juce na testiranju bilo oko 60 ljudi
uzimati ce 10

na razg je bio lik iz HRa i razgovor je grupni
da se predstavimo, sta smo zavrsili i gdje radili, zasto smo se prijavili, di se vidimo za 5 god...kaoo bi rijesili neke situacije na poslu i tako
ma radno mjesto prodaja :S ja sad ne kuzim bas cega

valdj njihovih paketa, kartice, kojekakve usluge
na salteru uz ove salteruse ,,,il isto salterusa pa dodatno to prodajes, ma nemam pojma

meni je bitno da mozes otic ako dobijes bolju ponudu....dok u drzavnima ne mozes, nego moras vracat neke novce

jel ipak ovo nije neki posao di ces ti nesh naucit...mislim oces, kako prodat nesto ljudima sto im ne treba

u Zgu uzimaju 30, u Os, Ri i St po 10
znači nisu ti rekli točan opsi posla, odnosno jesi li na šalteru ili prek telefona nudiš raznorazne usluge klijentima?

ja sam trebao prošli tjedan na razgovor, ali sam odlučio prespavat. mislim da ima boljih ponuda od stučnog osposobljavanja u prodaji za 1600kn. jedino da te kasnije uzmu za stalno nakon godine dana, ali u današnje vrijeme to je iluzorno očekivat
Tozy is offline  
Old 02.08.2012., 20:34   #859
Quote:
Tozy kaže: Pogledaj post
znači nisu ti rekli točan opsi posla, odnosno jesi li na šalteru ili prek telefona nudiš raznorazne usluge klijentima?

ja sam trebao prošli tjedan na razgovor, ali sam odlučio prespavat. mislim da ima boljih ponuda od stučnog osposobljavanja u prodaji za 1600kn. jedino da te kasnije uzmu za stalno nakon godine dana, ali u današnje vrijeme to je iluzorno očekivat
nisu rekli da :S
ja idem pa lako odustat bilo kad
il vise manje se samo spominje prodaja u pbz card grupi
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Old 04.08.2012., 11:28   #860
ured predsjednika

Pozdrav svima, molim vas da li je netko dobio kakav odgovor za stručno osposobljavanje u uredu predsjednika?
krafnica985 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.