Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2013., 14:11   #41
Quote:
parfem zagreb kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,
Pa dajte objavite ovdje na forum sve te Rumunjske i Mađarske linkove o prevarama i tužbama. Pa neka se vide prevare, ovako rekla - kazala nitko iz toga ne može ništa razlučiti. Kada imate barem neke poveznice između vlasnika Organizirane kupnje i tih linkova možda se može i nekako reagirati. Ovako možete samo puhati i razmišljati jesam li nešto propustio.
Ma samo bez veze blate postenu firmu... Samo naprijed, po kredit... Jebiga, samo 10% uplatis unaprijed za obradu, to je posve logicno...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 14:52   #42
Quote:
parfem zagreb kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,
Pa dajte objavite ovdje na forum sve te Rumunjske i Mađarske linkove o prevarama i tužbama. Pa neka se vide prevare, ovako rekla - kazala nitko iz toga ne može ništa razlučiti. Kada imate barem neke poveznice između vlasnika Organizirane kupnje i tih linkova možda se može i nekako reagirati. Ovako možete samo puhati i razmišljati jesam li nešto propustio.
Poštovani dvopostašu iz 'Organizirane kupnje'.
Prije svega hvala na superpovoljnoj ponudi za kredit. Rado ću vam uplatiti unaprijed traženu svotu na račun, samo ima jedan mali problem.
Novci su mi u drugom gradu pa ako mi možete uplatiti na račun 10% od vaših traženih 10% unaprijed, odmah s vašim predujmom idem po novce koje ću vam uplatiti čim mi uplatite te pare.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:47   #43
Nije on kriv. Ni njihovi referenti ne znaju što prodaju, u korist i za račun 'stranih investitora'.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 21:15   #44
evo registrirali smo se samo da podijelimo iskustvo sa vama.nama je odobren kredit u iznosu od 80 tisuca kn,danas smo bili u zg da potpisemo ugovor i da im uplatimo iznos od 4600 kn koji je trebalo uplatiti,medjutim mi to nismo napravili,ali dva dana prije naseg polaska u zg zvali su nas sa tri ili cetiri razlicita broja telefona,te su jucer rekli da vise nisu u ozaljskoj 114 vec negdje kod policije da su im popucale instalacije i da im je pao sistem,medjutim ja kad sam bio tamo bila su samo tri stola dva na katu u sobi dva sa dva i jedan dole u prizemlju tj.na samom ulazu gdje sjedi neka plava malo bucmasta cura koja prodaje muda pod bubrege,te pokraj nje neka zenska koja kao prima stranke i odvodi ih u tzv.kancelarije na katu od kompijutera nema ni slovo k a kamoli kompijuter vec velika kopirka i to je to cime su oni opremljeni,neznam kakav im je sistem mogao pasti kad nemaju kopijutere,tokom jucerasnjeg dana rekli su da ce mi javiti mjesto gdje cemo se naci dali pokraj policije ili famoznoj ozaljskoj ulici,zao mi sto nisam otisao procitati ugovor pa da vam mogu detaljnije reci nesto više o njima ali mislim da se radi o prevari.poslje sam otisao sa svojim platim listama i papirima do kreditnog posrednika koji se bavi rjesavanjem kredita za ljude koji su na crnim listama,koji su pod ovrahama i jos svasta nesta je napricao i koji naravno svoju uslugu napaćuje iz mog kredita koji mi rijesi u nekoj od 20 i nesta banaka s kojima suradjuje,naravno uvijek odabire onu banku koja je nabolja za vas sve ovisi koje uvjete ispunjavate,čovjek nikad nije cuo za organiziranu kupnju a radi kao kreditni posrednik od 2004 godine.opća muljaza sa ovom organiziranom kupnjom.kad smo dosli kod naseg kreditnog posrednika covjek ima kompijutere s kojima je povezan sa bankama s kojima suradjuje,par zaposlenika,ured prekrasan,reklama na vratima i pokraj vrata,sasvim nesta razlicito od organizirane kupnje,jednostavno ubaci vas oib u sustav i odmah vam izbaci sve sta imate od kredita sta imate od nepodmirenih dugova i kako rijesiti vas problem


za ove koji ce uplatiti novac organiziranoj kupnji
NNNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 21:47   #45
evo još samo da podjelim jedno iskustvo sa
INVEST-KREDIT.EUROPE isto munjatori daju kredite firmama i pomazu novoosnovanim firmama,sjediste im negdje u frankfurtu,unaprijed traze 11 tisuca eura da vam rijese kredit imam i njihov zahtjev koji sam popunio za svoju novonastalu firmu gdje mi je krediti isto odobren u visini od 450tis eura ne nasjedajte na ovakve oglase gdje vam traze novac u naprijed,prvo im treba uplatiti 4500 eura,a onda još imati 6500 eura koje dajte nekom njemcu kad idete na isplatu u frankfurt,zena me skoro ubila jer sam htjeo uzeti krediti u banci i dati tim lihvarima,od papira kod njih vam netreba ama bas nista samo taj kreditni zahtjev i samo 11 tisuca eura kesa koji uplaćujete njemcu,ta zena iz tog
INVEST-KREDIT.EUROPE nikad me nije nazvala u normalno vrijeme vec uvijek negdje oko 8 ili 9 navecer jer je uvijek bila u guzvi pa eto sad tko hoće neka izvoli u OK d.o.o. po kredit pa neka nam javi svoje iskustvo sa organiziranom kupnjom
NNNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 21:48   #46
Quote:
NNNJ kaže: Pogledaj post
evo registrirali smo se samo da podijelimo iskustvo sa vama.nama je odobren kredit u iznosu od 80 tisuca kn,danas smo bili u zg da potpisemo ugovor i da im uplatimo iznos od 4600 kn koji je trebalo uplatiti,medjutim mi to nismo napravili,ali dva dana prije naseg polaska u zg zvali su nas sa tri ili cetiri razlicita broja telefona,te su jucer rekli da vise nisu u ozaljskoj 114 vec negdje kod policije da su im popucale instalacije i da im je pao sistem,medjutim ja kad sam bio tamo bila su samo tri stola dva na katu u sobi dva sa dva i jedan dole u prizemlju tj.na samom ulazu gdje sjedi neka plava malo bucmasta cura koja prodaje muda pod bubrege,te pokraj nje neka zenska koja kao prima stranke i odvodi ih u tzv.kancelarije na katu od kompijutera nema ni slovo k a kamoli kompijuter vec velika kopirka i to je to cime su oni opremljeni,neznam kakav im je sistem mogao pasti kad nemaju kopijutere,tokom jucerasnjeg dana rekli su da ce mi javiti mjesto gdje cemo se naci dali pokraj policije ili famoznoj ozaljskoj ulici,zao mi sto nisam otisao procitati ugovor pa da vam mogu detaljnije reci nesto više o njima ali mislim da se radi o prevari.poslje sam otisao sa svojim platim listama i papirima do kreditnog posrednika koji se bavi rjesavanjem kredita za ljude koji su na crnim listama,koji su pod ovrahama i jos svasta nesta je napricao i koji naravno svoju uslugu napaćuje iz mog kredita koji mi rijesi u nekoj od 20 i nesta banaka s kojima suradjuje,naravno uvijek odabire onu banku koja je nabolja za vas sve ovisi koje uvjete ispunjavate,čovjek nikad nije cuo za organiziranu kupnju a radi kao kreditni posrednik od 2004 godine.opća muljaza sa ovom organiziranom kupnjom.kad smo dosli kod naseg kreditnog posrednika covjek ima kompijutere s kojima je povezan sa bankama s kojima suradjuje,par zaposlenika,ured prekrasan,reklama na vratima i pokraj vrata,sasvim nesta razlicito od organizirane kupnje,jednostavno ubaci vas oib u sustav i odmah vam izbaci sve sta imate od kredita sta imate od nepodmirenih dugova i kako rijesiti vas problem


za ove koji ce uplatiti novac organiziranoj kupnji

Hvala, ovaj post me dobro nasmijao

Jadan onaj tko nije od prve shvatio da je ovo navlačenje na kreditnog posrednika. Ovo nije bilo niti zamotano u celofan

Ne znam puno o organiziranoj kupnji pa neću nagađat jel prevara ili nije, ali mislim da je autor ovog citiranog posta kreditni posrednik koji se boji konkurencije

Kreditni posrednik ima kompjutore povezane s bankama? Potpuna laž, osim ako misliš da ima email adresu od nekog iz banke pa se mogu povezat tako da si međusobno šalju emailove.

Ubaci OIB u sustav? Jel taj kreditni posrednik član CIA-e? Niti u bankama ne mogu ubaciti OIB u svoj sustav i vidjeti išta osim onog što imaš u njihovoj banci. Uvid u HROK može napraviti samo nekoliko ovlaštenih osoba u članicama HROK-a. Oni mogu vidjet zaduženja, ali niti oni ne vide sve.

Tako da pričaš gluposti, sorry
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 21:48   #47
Ne znam kak gledati na ovo, izbjegli ste jedno zlo (dati tih 4600kn u vjetar) da bi objerucke, sa smijeskom na ustima i "velikim reklamama na vratima i kompijuterima" (inace danas se racunalo nabavi za 1000kn) kod posrednika koji će , jednako kao sto ste i sami mogli tj jos uvijek mozete, prouciti uvjete kreditnog scoringa sa interneta(a sve banke su tu negdje, netto placa minus obustave podijeljeno sa 3 , toliko vam moze biti rata)

i ovu ultrakompliciranu uslugu ce vam naplatiti policom životnog osiguranja od 1000€.
Znaci prvo vam banka od ugovorene glavnice kredita uzme 4% sredstava cca za obradu kredita i ostale gluposti.
Onda posrednik vam uzme 1000€ da bi vam ugovorio nekakvu policu koju vam ne objasni, koja vam propada ako svake godine do kraja otplate kredita ne uplatite taj iznos..dakle , 1000€ jos manje.
Ostatak dobijete na ruke, a vracate prvotnu glavnicu x ~9 posto kamate.

Ali kazem, jedno zlo ste izbjegli.


Quote:
Kreditni posrednik ima kompjutore povezane s bankama? Potpuna laž, osim ako misliš da ima email adresu od nekog iz banke pa se mogu povezat tako da si međusobno šalju emailove.

Ubaci OIB u sustav? Jel taj kreditni posrednik član CIA-e? Niti u bankama ne mogu ubaciti OIB u svoj sustav i vidjeti išta osim onog što imaš u njihovoj banci. Uvid u HROK može napraviti samo nekoliko ovlaštenih osoba u članicama HROK-a. Oni mogu vidjet zaduženja, ali niti oni ne vide sve.

Tako da pričaš gluposti, sorry
Dobro detektirano da ubacis OIB u piratski word i izbaci crossover podataka iz HROKa, MUPa i Porezne

i meni se ispocetka ucinilo da bi to mogao biti kreditni posrednik, ali kad sam procitao ovo da oni cak imaju reklame , velika vrata i kompijutore, mislim da mozda cak i nije..

Zadnje uređivanje MMachéte : 16.05.2013. at 21:55.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 22:19   #48
Nisam kreditni posrednik.
Da je netko dobio kredit u organiziranoj kupnji ja bih isao tamo ,jer je kamata 3,2%.
Kreditni posrednik ide preko banke, a u svakoj banci umjesto sudužnika morate imati policu životnog osiguranja. tako da je to sada normalno.
on je do mojih podataka došao , i bez da sam ja ista rekao o svojim financijama. jedino OIB ILI JMBG. I KADA STE NA RAZGOVORU SVE VAM POTURI POD NOS CIJELU FINANCIJSKU PROŠLOST.

i naravno za obavljen posao traže svoj postotak.
s obzirom da sam bio neuredan u plaćanju obaveza prema bankama bilo je nemoguće dobiti bilo kakav kredit u bilo kojoj banci. TAKO DA JE BOLJE OVAKO NEGO NIKAKO.
NNNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 22:25   #49
I DA BIH MOGAO DOBITI KREDIT TREBA MI PROĆI 3GOD. DA BI MI ODOBRILI KREDIT. PROBAO SAM I SAM RIJESITI SVOJ PROBLEM U PAR BANAKA, ALI BEZ USPJEŠNO ZBOG TE CRNE LISTE I AKO SAM SVA DUGOVANJA PODMIRIO DO ZADNJE KUNE .
MORAM PO NJIMA PRIČEKATI 3 GODINE DA SE CRNA LISTA OBRIŠE. I NA CRNOJ LISTI OSTAO SAM I DALJE I AKO JE SVE PODMIRENO DO ZADNJE LIPE.
NNNJ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.05.2013., 22:39   #50
Meni je svejedno da li si kreditni posrednik ili nisi, i da li je organizirana kupnja legitimna ili nije, jer neću koristit usluge niti jednih niti drugih.

Samo želim reći da niti jedan kreditni posrednik, niti jedna organizirana kupnja, i niti jedna banka ne može negdje upisati OIB i viditi sve o toj osobi. Banke vide ono što ta osoba ima u njihovoj banci, a kreditni posrednik i organizirana kupnja NE VIDE NIŠTA.

Ako je kreditni posrednik imao financijsku sliku od neke osobe, onda je ta osoba posredniku dala svoj OIB i kreditni posrednik je to proslijedio banci koja je napravila uvid u HROK. Ako klijent nije potpisao dozvolu za uvid u HROK onda onaj tko je provjerio može imati problema.

Kad netko dođe "s ceste" kreditnom posredniku, taj kreditni posrednik ne zna ništa o njemu niti može saznati momentalno. Kreditni posrednici su POSREDNICI.
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 22:52   #51
S OBZIROM DA MOJA KREDITNA ZADUZENJA IZNOSE 4600 KN SVAKI MJESEC I OD PLAĆE MI OSTANE OKO 1600KN I DA JE MOJA KREDITNA SPOSOBNOST NULA KAKO GOD OKRENES ODLUKA JE PALA ILI PLATITI TIH 4600KN LOPVIMA I NE PALTITI OVAJ MJESEC KREDITE ILI IĆI SI OLAKASATI ZIVOT PREKO POSREDNIKA ODLUKA JE PALA,OLAKASITI SI ZIVOT PREKO PREKO POSREDNIKA I COVJEKU PLATITI TIH 3000KN IZ KREDITA ZA SUPER OBVLJEN POSAO PA VI SAD SE ISMIJAVAJTE I RUGAJTE ALI JA SAM SVOJE PROBLEME RIJESIO PREKO BANKE,NAJBOLJE BI BILO DA UOPĆE NEMAM KREDITA AL STANJE NAM JE TAKVO DA BEZ KREDITA VIŠE NE MOZES NI PRDNUTI,A DVOJE DJECE U SKOLI I ZENA BEZ POSLA I POZNATI ŠVICARAC KOJI RASTE I SAMO RASTE I RASTE KOJI ĆE ME U GROB OTJERATI
NNNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 22:56   #52
Molim bez velikih slova, vidimo i normalna sasvim solidno.

Iznjeli ste neke neobicne nelogicnosti pa smo se nadovezali na to, inace suosjecam sa vasom situacijom, mnogima je tako.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 11:07   #53
Quote:
NNNJ kaže: Pogledaj post
POZNATI ŠVICARAC KOJI RASTE I SAMO RASTE I RASTE KOJI ĆE ME U GROB OTJERATI
Pratiš li ti tečajnu listu zadnja 2 mjeseca?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 12:22   #54
ja sam takav očaj da mi ni posrednici ne mogu pomoći.
al svejedno nebi nikad ovima ništ plaćala. ma nemam ni otkud.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 18:21   #55
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Pratiš li ti tečajnu listu zadnja 2 mjeseca?
H R V A T S K A N A R O D N A B A N K A


TEČAJNA LISTA BROJ: 97
utvrđena na dan: 17.05.2013.

Tečajevi iz ove liste p r i m j e n j u j u se od 18.05.2013.
Tečajevi u k u n a m a - kn

__________________________________________________ _____________________________

KUPOVNI SREDNJI PRODAJNI
Zemlja Šifra Val Jed za devize za devize za devize
__________________________________________________ _____________________________
Australija 036 AUD 1 5,713302 5,730493 5,747684
Kanada 124 CAD 1 5,717201 5,734404 5,751607
Češka 203 CZK 1 0,289905 0,290777 0,291649
Danska 208 DKK 1 1,011770 1,014814 1,017858
Mađarska 348 HUF 100 2,586763 2,594547 2,602331
Japan 392 JPY 100 5,716767 5,733969 5,751171
Norveška 578 NOK 1 1,001477 1,004490 1,007503
Švedska 752 SEK 1 0,878631 0,881275 0,883919
Švicarska 756 CHF 1 6,070699 6,088966 6,107233
Vel. Britanija 826 GBP 1 8,922513 8,949361 8,976209
SAD 840 USD 1 5,852997 5,870609 5,888221
EMU 978 EUR 1 7,540416 7,563105 7,585794
Poljska 985 PLN 1 1,804359 1,809788 1,815217
__________________________________________________ _____________________________

Napomena:
1. Banke mogu utvrđivati za svoje potrebe srednji tečaj za devize
te kupovni tečaj za efektivu i čekove i za IN valute prema
utvrđenim konverzijskim tečajevima.
2. Za 16.05.2013. tečaj 1,00 XDR iznosi 8,740721 kn.




pratim pa ti gledaj svicarac nekad bio tri pol kune a sad pročitaj sam
NNNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 08:17   #56
Quote:
NNNJ kaže: Pogledaj post
...poslje sam otisao sa svojim platim listama i papirima do kreditnog posrednika koji se bavi rjesavanjem kredita za ljude koji su na crnim listama...
A kako ti se zove firma kreditnog posrednika? Da nije možda OVB?
Mala Niki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 22:19   #57
Quote:
Mala Niki kaže: Pogledaj post
A kako ti se zove firma kreditnog posrednika? Da nije možda OVB?
nije ne to ta firma
NNNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 16:11   #58
eto.. sva sreča da nismo išli u to.. inače isplate su se pomaknule s kraja prošlog tjedna na 31.07..
pa ako još ima koja naivčina da im uplati nek im se samo javi...
a ako je slučajno neko dobio od njih lovu bilo bi dobro za sve da se javi..
to je samo dobro smišljena prevara i ništa više od toga..
treba ganjat one ljude koji tu nude a vjerojatno znaju o čemu se radi..
zeljkavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 07:43   #59
Quote:
zeljkavz kaže: Pogledaj post
treba ganjat one ljude koji tu nude a vjerojatno znaju o čemu se radi..
Ti stvarno misliš da referenti znaju o čemu je riječ? Baš bi netko stavio svoj život na kocku za neku plaćicu i to za nekog Mađara, odnosno Rumunja, koji može zbrisat kad god mu se sprdne? Ta ekipa kaj tam radi ne zna ništa više nego svi ostali. Ipak ti ljudi trebaju ostat živjet u ovom gradu i ovoj državi...
Groovie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 08:37   #60
Quote:
NNNJ kaže: Pogledaj post
S OBZIROM DA MOJA KREDITNA ZADUZENJA IZNOSE 4600 KN SVAKI MJESEC I OD PLAĆE MI OSTANE OKO 1600KN I DA JE MOJA KREDITNA SPOSOBNOST NULA KAKO GOD OKRENES ODLUKA JE PALA ILI PLATITI TIH 4600KN LOPVIMA I NE PALTITI OVAJ MJESEC KREDITE ILI IĆI SI OLAKASATI ZIVOT PREKO POSREDNIKA ODLUKA JE PALA,OLAKASITI SI ZIVOT PREKO PREKO POSREDNIKA I COVJEKU PLATITI TIH 3000KN IZ KREDITA ZA SUPER OBVLJEN POSAO PA VI SAD SE ISMIJAVAJTE I RUGAJTE ALI JA SAM SVOJE PROBLEME RIJESIO PREKO BANKE,NAJBOLJE BI BILO DA UOPĆE NEMAM KREDITA AL STANJE NAM JE TAKVO DA BEZ KREDITA VIŠE NE MOZES NI PRDNUTI,A DVOJE DJECE U SKOLI I ZENA BEZ POSLA I POZNATI ŠVICARAC KOJI RASTE I SAMO RASTE I RASTE KOJI ĆE ME U GROB OTJERATI
Kompa moj, ne pada mi na pamet ismijavati ili se rugati ljudima koji su u situaciji u kojoj si naveo da jesi... Ali da si ti svoje probleme riješio preko banke... Nisi, tvoji problemi su uzrokovani bankama... Prije ovog kredita ti je ostajalo 1600 kuna svaki mjesec... Koliko će sada ostajati? 1000? Ili manje...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.