Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2009., 14:45   #1001
pa nisam znala tek su prošli mjesec počeli odbijati trudnice koje ne pripadaju tamo...
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 14:48   #1002
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
pa nisam znala tek su prošli mjesec počeli odbijati trudnice koje ne pripadaju tamo...
da ali opcenito pravilo glasi da se trudnica mora prijavit u bolnicu na pregled izmedju 32 i 34 tjedna kako bi obavila barem 1 pregled i 1 uzv i to pravilo mi je ok jer ipak je u redu da imaju nalaze koje su oni ucinili kako bi bili sigurni da je sve ok a tako se i ogradjuju od mogucih komplikacija sto je sasvim realno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 15:06   #1003
nisam znala meni je tek sad dao gin za te preglede...

ma u banani su svi jesam ti rekla...
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 15:08   #1004
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
nisam znala meni je tek sad dao gin za te preglede...

ma u banani su svi jesam ti rekla...
ma da je sve u banani to je istina - ali moram priznat da je i tvog gin u banani jer on jako dobro mora znati kada trudnica mora na prvi pregled u bolnicu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 15:14   #1005
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ma da je sve u banani to je istina - ali moram priznat da je i tvog gin u banani jer on jako dobro mora znati kada trudnica mora na prvi pregled u bolnicu
ma neznam kaj da ti kažem idem skakati po lopti da se smirim malo...
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 15:14   #1006
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
da ali opcenito pravilo glasi da se trudnica mora prijavit u bolnicu na pregled izmedju 32 i 34 tjedna kako bi obavila barem 1 pregled i 1 uzv i to pravilo mi je ok jer ipak je u redu da imaju nalaze koje su oni ucinili kako bi bili sigurni da je sve ok a tako se i ogradjuju od mogucih komplikacija sto je sasvim realno
ha?....
pa nije to pravilo...to je tek sad otkad su im pre-gužve po bolnicama.
ali poznanica je u petrovu išla na sve preglede od 30og tjedna nadalje... ultrazvuk i vaginalni. a rodila je na svetom duhu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 15:33   #1007
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ha?....
pa nije to pravilo...to je tek sad otkad su im pre-gužve po bolnicama.
ali poznanica je u petrovu išla na sve preglede od 30og tjedna nadalje... ultrazvuk i vaginalni. a rodila je na svetom duhu.
pravilo je da se trudnice moraju javit u bolnicu bilo po mjesu stanovanja ili ne gdje ce rodit u 32-34 tjednu i to trudnicama mora naglasit svaki ginekolog a to nazalost vecina ne radi..tako je bilo i prije vise od dvije godine i uvijek ali su ginekolozi ti koji seru...mojoj frendici ginekolog rekao da to nije istina i dosla je u Petrovu tek u 39 tjednu jer ju je on tako poslao i tamo je dobila jezikovu juhu od doktora (i spada u Petrovu) jer bit pregleda u bolnici jest taj da su doktori upoznati sa medicinskom dokumentacijom i da prate zadnje tjedne trudnoce a ne da im ti dodjes zdravo na gotovo i da se porodis ili neddao Bog neke komplikacije da ti doktori u zadnji cas prekopavaju tvoje nalaze i gledaju, sta , zasto i kako

A ti ako zelis mozes i cijelu trudnocu vodit u rodilistu ali to opet ovosi o tvom soc. ginekologu dal ce ti dat uputnice sto bi po ptavilu trebao ali ima ih raznih...evo meni moj tj. ovaj na zamjeni (jer je moja gin na godisnjem) sere zbog uputnica jer sam svaki drugi dan na ctg-u i pregledu i jos mi sestra u bolnici izlazi u susret i prizna mi jednu uputnicu za dva pregleda ali njemu je i to previse i govori mi da sta oni rade da cemu svaki drugi dan kontrola, jebote a ja prenjela punih 7 dana - eto sta rec o tom ginekologu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 15:41   #1008
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
pravilo je da se trudnice moraju javit u bolnicu bilo po mjesu stanovanja ili ne gdje ce rodit u 32-34 tjednu i to trudnicama mora naglasit svaki ginekolog a to nazalost vecina ne radi..tako je bilo i prije vise od dvije godine i uvijek ali su ginekolozi ti koji seru...mojoj frendici ginekolog rekao da to nije istina i dosla je u Petrovu tek u 39 tjednu jer ju je on tako poslao i tamo je dobila jezikovu juhu od doktora (i spada u Petrovu) jer bit pregleda u bolnici jest taj da su doktori upoznati sa medicinskom dokumentacijom i da prate zadnje tjedne trudnoce a ne da im ti dodjes zdravo na gotovo i da se porodis ili neddao Bog neke komplikacije da ti doktori u zadnji cas prekopavaju tvoje nalaze i gledaju, sta , zasto i kako

A ti ako zelis mozes i cijelu trudnocu vodit u rodilistu ali to opet ovosi o tvom soc. ginekologu dal ce ti dat uputnice sto bi po ptavilu trebao ali ima ih raznih...evo meni moj tj. ovaj na zamjeni (jer je moja gin na godisnjem) sere zbog uputnica jer sam svaki drugi dan na ctg-u i pregledu i jos mi sestra u bolnici izlazi u susret i prizna mi jednu uputnicu za dva pregleda ali njemu je i to previse i govori mi da sta oni rade da cemu svaki drugi dan kontrola, jebote a ja prenjela punih 7 dana - eto sta rec o tom ginekologu
pa to čak niti u rodilištu ne rade medicinske sestre.
kak su glupe. pa mene su tak u 30om tjednu negdje htjele potjerati iz petrove. ja im rekoh:"pa ja ću tu roditi. moram napraviti pregled"
a ona meni:"pa ako ćete tu roditi dođite u 37om tjednu i obavite zadnja tri pregleda ovdje."

a to s tvojim ginekologom....je, istina da ih ima što škrtare na tim uputnicama ne bi da će im dlaka s pi... otpast.
aj hvala bogu da ja od ove svoje sve mogu izvuć bilo kad.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 16:27   #1009
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa to čak niti u rodilištu ne rade medicinske sestre.
kak su glupe. pa mene su tak u 30om tjednu negdje htjele potjerati iz petrove. ja im rekoh:"pa ja ću tu roditi. moram napraviti pregled"
a ona meni:"pa ako ćete tu roditi dođite u 37om tjednu i obavite zadnja tri pregleda ovdje."

a to s tvojim ginekologom....je, istina da ih ima što škrtare na tim uputnicama ne bi da će im dlaka s pi... otpast.
aj hvala bogu da ja od ove svoje sve mogu izvuć bilo kad.
ma i ova moja je super ali ovaj kreten koji joj je zamjena je nesto prestrasno ali staje najbolje on meni nema pravo srat jer je zamjena ali eto, mora on nesto rec - rekla mi je moja ginicka da onaj doktor koji odradjuje zamjenu nema pravo prigovora i mora postovat nalaze iz bolnice ali ovaj bi i na guzicu progovorio...ma samo cekam sutra ujutro da se muz digne na lijevu nogu pa da mu jos nabije i saku u glavu ako ce nesto rec jer je vec i on jadnik nabrijas sto na njega sto od tih silnih provodjenja sa mnom u cekaoni
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 17:09   #1010
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
pravilo je da se trudnice moraju javit u bolnicu bilo po mjesu stanovanja ili ne gdje ce rodit u 32-34 tjednu i to trudnicama mora naglasit svaki ginekolog a to nazalost vecina ne radi..tako je
Meni je gin. u DZ rekla za to pravilo i poslala me u bolnicu na prvi pregled u 32.tj., a onda su me doktori u bolnici pitali da zakaj me poslala tak rano..... Ma super mi je kad svatko brije svoju briju
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 19:45   #1011
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Meni je gin. u DZ rekla za to pravilo i poslala me u bolnicu na prvi pregled u 32.tj., a onda su me doktori u bolnici pitali da zakaj me poslala tak rano..... Ma super mi je kad svatko brije svoju briju
a kod nas je to ocito tako, svatko brije svoju politiku i ti ga sad znaj...isto je i sa onim glupim komplikacijama i komisijom gdje svaki tim na komisiji tjera vodu po svom mlinu, ocito kod nas netko zestoko ne provodi ni zakon ni reformu kako treba pa sve to ispastamo upravo mi aoni samo operu ruke..... meni je i moja privatnica i soc. ginekologica upozorila na to a to je i obicaj na SD-u...cak mi je rekla i ginicka da ako zelim mogu cjelu trudnocu vodit u bolnici ali nisam htjela jer mi se stavrno ne ceka u cekani po najmanje 2 sata
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 21:14   #1012
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
kerner zgodan ,
zgodan ti je ha? ...dosta ih kaže da je...

on isto ima troje klinaca , čini mi se...kažem, gore svi navalili..

bilo je jednom o njemu riječi na trudnice zbor i sad se jedna cura žali kako je imala problema sa cicama i da ju je on pregledavao dolje ali i grudi zbog tih problema, da ju je dosta bolilo, a pita druga -uu zgodan je,kaj je to bilo u isto vrijeme ili ?
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 12:45   #1013
Talking

Quote:
hany kaže: Pogledaj post
zgodan ti je ha? ...dosta ih kaže da je...

on isto ima troje klinaca , čini mi se...kažem, gore svi navalili..

bilo je jednom o njemu riječi na trudnice zbor i sad se jedna cura žali kako je imala problema sa cicama i da ju je on pregledavao dolje ali i grudi zbog tih problema, da ju je dosta bolilo, a pita druga -uu zgodan je,kaj je to bilo u isto vrijeme ili ?
mene primio za ruku i rekao bit će sve ok. namazao me heparinom jer sam imala grozan hematom nakon carskog. ja se rastopila i fakat je brzo hematom otišao
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:04   #1014
ecvo za sve pone koji su u nedoumici oko posjeta na odjelu babinjaca i kako to ide prepisat cu obavjest koja stoji u cekaoni a koju sa poslikala jer tko bi zapamtio taj text

Posjete po sobama odnose se samo na pacijentice koje se ne mogu i ne smiju ustati iz odredjenih razloga (pacijentice porodjene carskim rezom (nulti i prvi dan), pacijentice kod kojih je porodjaj vođen u epiduralnoj analgeziji, pacijentice na parenteralnoj terapiji, pacijentice loseg općeg stanja)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 09:24   #1015
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ecvo za sve pone koji su u nedoumici oko posjeta na odjelu babinjaca i kako to ide prepisat cu obavjest koja stoji u cekaoni a koju sa poslikala jer tko bi zapamtio taj text

Posjete po sobama odnose se samo na pacijentice koje se ne mogu i ne smiju ustati iz odredjenih razloga (pacijentice porodjene carskim rezom (nulti i prvi dan), pacijentice kod kojih je porodjaj vođen u epiduralnoj analgeziji, pacijentice na parenteralnoj terapiji, pacijentice loseg općeg stanja)
ja sam rodila na carski i muž i mama su mi prvi dan došli u sobu, drugi dan cure s patologije, pustili ih nakratko inače sam izlazila van na hodnik.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:02   #1016
iskustvo sa SD mi je ostalo u fenomenalnom sječanju svi su bili super ..a ja rodila u predrađaoni
zarinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 13:25   #1017
samo obavijest, na sv.duhu je trenutno ludnica, jucer rodilo samo ujutro preko 17 zena, problem je u tome sto se merkur preureduje i ne primaju nikog, a vinogradska prima samo po mjestu stanovanja, pa ih salju ili sv.duh ili petrova. tako da se opet rada di se stigne, babinjace su svuda po bolnici di god ima mjesta i naravno, bebice nisu s njima. sad ne znam kad ce se stanje popravit, nadam se da mozda vec je, al samo da se cure kojima je sad termin pripreme na ludnicu...
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 13:42   #1018
Quote:
Picek21 kaže: Pogledaj post
samo obavijest, na sv.duhu je trenutno ludnica, jucer rodilo samo ujutro preko 17 zena, problem je u tome sto se merkur preureduje i ne primaju nikog, a vinogradska prima samo po mjestu stanovanja, pa ih salju ili sv.duh ili petrova. tako da se opet rada di se stigne, babinjace su svuda po bolnici di god ima mjesta i naravno, bebice nisu s njima. sad ne znam kad ce se stanje popravit, nadam se da mozda vec je, al samo da se cure kojima je sad termin pripreme na ludnicu...
ma kak ne primaju u zajčevu?
radovi jesu. ali primaju.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 13:54   #1019
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ecvo za sve pone koji su u nedoumici oko posjeta na odjelu babinjaca i kako to ide prepisat cu obavjest koja stoji u cekaoni a koju sa poslikala jer tko bi zapamtio taj text

Posjete po sobama odnose se samo na pacijentice koje se ne mogu i ne smiju ustati iz odredjenih razloga (pacijentice porodjene carskim rezom (nulti i prvi dan), pacijentice kod kojih je porodjaj vođen u epiduralnoj analgeziji, pacijentice na parenteralnoj terapiji, pacijentice loseg općeg stanja)
A sta nisu cure poslje carskog na intenzivnoj?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 15:36   #1020
Quote:
Picek21 kaže: Pogledaj post
samo obavijest, na sv.duhu je trenutno ludnica, jucer rodilo samo ujutro preko 17 zena, problem je u tome sto se merkur preureduje i ne primaju nikog, a vinogradska prima samo po mjestu stanovanja, pa ih salju ili sv.duh ili petrova. tako da se opet rada di se stigne, babinjace su svuda po bolnici di god ima mjesta i naravno, bebice nisu s njima. sad ne znam kad ce se stanje popravit, nadam se da mozda vec je, al samo da se cure kojima je sad termin pripreme na ludnicu...
-u Merkur se i dalje prima ali prema mjestu stanovanja kao i Vinogradska i SD (BTW: SD ne prima vise trudnice koji ne pipradaju njima po adresi - ima cura ovdje na forumu koje upravo zbog toga idu u Merkur zbog prebivalista)
A zene na SD-u nisu posvuda nego ako nema mjesta na babinjacama onda su na ginekologiji III iliti patologiji trudnoce a to je sve isti kat i bebe su sa njima u sobi (kod frendice koja upravo lezi tamo na patologiji je jedna babinjaca i bebica je sa njom u sobi)

A sto se tice broja poroda....a hebiga, bio je pritisak i nista cudno pa i u vinogradskoj je neki dan rodilo 37 zena
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.