Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2003., 00:40   #41
Quote:
Solaris kaže:
turbo jake potencije (razrjeđenja) se životinjama ni ne daju.
Pretpostavljam da je to zato sto takve doze nisu efikasne. Ne zato sto su prejake. I sve stoji, sve ok. S mog stanovsta znanosti.

Quote:
koja će se potencija dati ovisi o jakosti organizma osoba, ako je slab i izmučen, potencija bi trebala biti niža, za više fizičke probleme koriste se niže potencije, i D potencije (koje sadrže minimalne količine tvari, tj. još ima molekula), dok se za psiho probleme koriste više potencije. Ukratko.
ovo sto pises ima smisla. i s mog stanovista ukazuje na cinjenicu da je fora sa razrjedzenjima upravo tu ponudi jedan vrlo opak placebo efekat. dok osnovni princip micanja stetnog balansa ostaje postovan.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 01:03   #42
kumek. zaboravljas jednu cinjenicu koje je solaris vjerovatno svjesna. a to je da je farmaceutskoj industriji prije svega interes stvoriti kronicnog bolesnika koji ce dugotrajno trositi lijek i spiskati hrpu para na tako nesto. princip homeopatije djeluje na uzrok i kao takav nije pretjerano financijski zanimljiv. stoga tu cinjenicu koriste razni hoemopati i "hemeopati" te stvaraju neko novo trziste spike.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 01:37   #43
"kumek. zaboravljas jednu cinjenicu koje je solaris vjerovatno svjesna. a to je da je farmaceutskoj industriji prije svega interes stvoriti kronicnog bolesnika koji ce dugotrajno trositi lijek i spiskati hrpu para na tako nesto."

Ne bih se slozio zato jer mnoge kompanije uopce nemaju lijekove za kronicne bolesti, to je pojednostavljeno gledanje. Pliva recimo zivi na sumamedu (i to dobro) koji nema nista s kronicnim bolestima. Kompanijama je u interesu sve kaj donosi novce, a svaki lijek donosi novce zbog toga i jest takva navala da se tvari proglase lijekovima kao sto je slucaj s homeopatijom. Da homeopatski lijekovi mogu dokazati da su pravi lijekovi budi siguran da ce ih svaka kompanija rado proizvoditi i prodavati jer svaki lijek donosi lovu. Nemaju tu kompanije ideoloskih zapreka. Problem homeopatskog i inog lijecenja su ozbiljni znanstveni dokazi a ne lobi farmaceutske industrije (sto god to bilo, jer se kompanije mogu sloziti oko neceg kao rogovi u vreci - konkurencija mu je ime). Naravno, kad znanstvenih dokaza nema onda ne valjaju znanstvenici (ograniceni su, placeni od industrije, glupi, ne znaju i dr i sl.).

"Princip homeopatije djeluje na uzrok i kao takav nije pretjerano financijski zanimljiv. stoga tu cinjenicu koriste razni hoemopati i "hemeopati" te stvaraju neko novo trziste spike."

Neki lijekovi djeluju na simptome, a neki na uzrok, ali se tocno zna koji za sta i nema muljanja. Iza toga stoje godine istrazivanja (ozbiljnog).
Princip homeopatije je uzimanje ljudima love bez ikakvog suvislog dokaza da ona uopce radi (osim rekla-kazala, meni babo prico i vidi kako kod mene radi).
Da ikakve ozbiljne dokaze imaju vec bi bili na listi lijekova - pravih. Naime veca je lova. Ups, pardon homeopati zapravo lijece iz altruizma, a ne iz profita, nisu oni kao farmaceutska industrija, ne ne, oni su fini, pa im ne treba tolika lova.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 01:45   #44
heh.
osobno sam najvise zainteresiran za alternativan pristup lijecenju psihosomatskih bolesti. jer je farm industrija tu potpuno zakazala.

u cijelu pricu uvijek upada lova i prava o registriranju. tako prirodne pripravke ne mozes patentirati, a istrazivanja koja bi ukazala na njihovu eventualnu djelotvornost su toliko skupa (radi se o 100 000 000$), da se tako nesto nikom ne isplati ako nece moci zastiti svoj ulog. i stoga se niko niti ne bavi takvim istrazivanjima, a homeopatski pripavci ostaju u rukama nadrilijecnika. to je onako, kroki cinjenicnog stanja.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 02:00   #45
Quote:
illegale kaže:
Pretpostavljam da je to zato sto takve doze nisu efikasne. Ne zato sto su prejake. I sve stoji, sve ok. S mog stanovsta znanosti.

visoke potencije se više koriste za psihološke probleme, zato se životinjama rijetko daju visoke potencije.

Ali to nije placebo, jer su i te potencije koje se daju životinjama dovoljno razrjeđene da "ništa nema"
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 02:06   #46
koliko su tocno potencije razrijedzene, da budemo konkretni. ono sa c etc bas ne razumijem.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 02:11   #47
"u cijelu pricu uvijek upada lova i prava o registriranju. tako prirodne pripravke ne mozes patentirati, a istrazivanja koja bi ukazala na njihovu eventualnu djelotvornost su toliko skupa (radi se o 100 000 000$), da se tako nesto nikom ne isplati ako nece moci zastiti svoj ulog. i stoga se niko niti ne bavi takvim istrazivanjima, a homeopatski pripavci ostaju u rukama nadrilijecnika. to je onako, kroki cinjenicnog stanja."

Nije bas toliko, ali kostaju uistinu mnogo. Normalno da ne mozes prirodne pripravke registrirati jer unutra ima stotine tisuca spojeva pa bi ih zapravo sve registrirao. Ne ide to tako. Ali mozes ako u njima nadjes tvar koja djeluje i ako djeluje, zaradio bi puno vise nego kaj kostaju ispitivanja. Prva stvar da bi nesto proglasio lijekom je definirana struktura. Koliko sam vidio neke statistike farmaceutska industrija vise uopce ne ide u pravcu istrazivanja biljaka i njihovih spojeva jer se ne isplati. Ulozen je veliki trud i novac a rezultat slab ili nikakav. Vjeruj mi da se to njima isplati vec bi oni to uvelike radili. Inace lova koja se vrti u "dijetetskim pripravcima" je ogromna. U US imas cijele odjele u supermarketima samo kaj se o tome ne prica puno. Puno ljudi koristi alternativnu medicinu i za nju odvaja lovu. Moja suseda se krca tim pripravcima a ja sam za sebe kupil nekaj u apoteci valda prije 15 godina (aspirin). Ona daje lovu alternativnom lijecenju i pljuje po farmaciji kak nist ne znaju i samo pljackaju a ja branim industriju i nisam im nikaj kupil (hvala bogu) ima vec 15 godina. Eto kaj ti je zivot.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 02:22   #48
Quote:
kumek kaže:
[B


Kaj se tice onog u knjigama oko ispitivanja ja zapravo na tome inzistiram samo zato jer sam prilicno siguran kako ta ispitivanja kod homeopatskih preparata nitko nikad nije ozbiljno niti napravio jer to puno kosta. Ak nesto puno kosta onda ti se mora isplatiti uloziti u to brdo love. Ak ispadne, kao sto smo vec culi kako kod nekog radi, a kod nekog ne, tesko da bus ikaj prodal s rezultatima koji kazu malo radi a malo ne. Lakse je ovak napisati da je 35 ljudi to jelo ili pilo i da im je pomoglo nego posteno napisati postotke. Meni je drago da su ozbiljna ispitivanja teska i skupa za napravit kako bi se sprijecilo svakakvo smece kaj nekom moze pasti na pamet da uvaljuje ljudima kao lijek (pri tome ne mislim na homeopatske lijekove ili samo na njih nego i na sve ostalo kaj ljudi tvrde da lijeci kao npr fenomentastican izum nazvan vitamin O). Inace citao sam malo o tome rasprave i tip koji ga je "izumio" tvrdi kao on radi, samo znanstvenici to ne razumiju (zvuci poznato?). Da bi lijek uopce dosao do trece faze (ispitivanje na ljudima) mora strahovito puno testova proc i biti naravno ucinkovit. Treca faza jezivo kosta i Pliva ju je recimo napravila u US za sumamed (zato i je u kompi s americkom kompanijom jer sami to nisu mogli). U US se sumamed zove nesto kao Zitromax ili Azitromax tak nekaj). Zapravo izmedju homeopatskih (ili slicnih) i pravih lijekova je svemirska razlika u pristupu, znanju i radu na tome.


Niti ja nisam sudjelovao u dokazivanju lijekova ali znam koje faze ispitivanja mora proci. Meni se ne cita u knjizi o tome nego bih volio da mi netko napise koji se testovi rade i koliko i kaj nakon tih testova dobijes, a to bi trebali proci valjda svi homeopatski lijekovi (yeah, wright). Ozbiljno ispitivanje kosta jako puno i to i jest jedan od razloga zasto su pravi lijekovi skupi.

O.K. mislim da nemam puno kaj dodati u raspravi o homeopatiji jer mi se cini da se ponavljam.

Kumek Out [/B]
ispitivanje, dokazivanje homeopatskih lijekova je drukčije nego ispitivanje normalnih lijekova

ispitivanje se vrši na skupinama ljudi, od kojih neki dobiju placebo, neki pravi lijek. Ljudi uzimaju taj lijek (u vrlo visokoj potenciji, ili osnovnu tvar) i prate simptome koji im se javljaju. od fizičkih do psihičkih. I na kraju se od svega toga napravi statistika, i po tome odrede karakteristike lijeka. Ukratko.

To su ovi najnoviji lijekovi, ali oni glavni lijekovi (otrovi, metali itd.),za njih se već zna kakve simptome uzrokuju kod trovanja velikim količinama i malim.

Ja puštam pametnijima i sposobnijima da se bave mjerenjima i statistikom, ali znam iz iskustva da homeopatski lijekovi djeluju.

a možda da probaš jednom?
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 02:26   #49
Quote:
illegale kaže:
heh.
osobno sam najvise zainteresiran za alternativan pristup lijecenju psihosomatskih bolesti. jer je farm industrija tu potpuno zakazala.

u cijelu pricu uvijek upada lova i prava o registriranju. tako prirodne pripravke ne mozes patentirati, a istrazivanja koja bi ukazala na njihovu eventualnu djelotvornost su toliko skupa (radi se o 100 000 000$), da se tako nesto nikom ne isplati ako nece moci zastiti svoj ulog. i stoga se niko niti ne bavi takvim istrazivanjima, a homeopatski pripavci ostaju u rukama nadrilijecnika. to je onako, kroki cinjenicnog stanja.
Eto u psihosomatskim bolestima alternativa je najbolja, ne samo homeopatija.

Nadriliječnici? Pa većina homeopata su MD ili ND!
A u svijetu postoje medicinski-homeopatski fakulteti
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 02:37   #50
"a možda da probaš jednom? "

Hvala lijepa ali nisam bio bolestan ima vec 15 godina pa nadam se i da necu

"ispitivanje se vrši na skupinama ljudi, od kojih neki dobiju placebo, neki pravi lijek. Ljudi uzimaju taj lijek (u vrlo visokoj potenciji, ili osnovnu tvar) i prate simptome koji im se javljaju. od fizičkih do psihičkih. I na kraju se od svega toga napravi statistika, i po tome odrede karakteristike lijeka. "

Tako nekako sam si i mislio, malo, malo, malo.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 02:37   #51
Quote:
illegale kaže:
kumek. zaboravljas jednu cinjenicu koje je solaris vjerovatno svjesna. a to je da je farmaceutskoj industriji prije svega interes stvoriti kronicnog bolesnika koji ce dugotrajno trositi lijek i spiskati hrpu para na tako nesto
Da. Svjesno ili nesvjesno.

većina alopatskih lijekova liječi jednu stvar (ili potiskuje simptome), a uzrokuje nešto drugo.
Kod homeopatije i prirodnog liječenja toga nema. "Primum non nocere".


već sam rekla nije pametno ništa odbacivati, i klasična alopatska medicina je potrebna i spašava živote, i kemijski lijekovi isto, ali problem je u tome što su neki ljudi zatvoreni u svoje mentalne tunele i ne žele proširiti vidike.

ni jedan oblik liječenja ne treba odbacivati, svi oni imaju svoju ulogu, nekome će trebati jedno, nekome drugo.

po meni, cilj je izlječiti osobu, koja god metoda bila potrebna
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 02:41   #52
Quote:
kumek kaže:
"a možda da probaš jednom? "

Hvala lijepa ali nisam bio bolestan ima vec 15 godina pa nadam se i da necu



Tako nekako sam si i mislio, malo, malo, malo.
malo?
pa nije malo, malo sam napisala o tome, ali ima toga više.....

osim toga, shvaćaš da se homeopatija ne može ispitivati kao i kemijski lijekovi.

u Nizozemskoj su ove godfine radili ispitivanje nekih lijekova, ako saznam više javit ću....

naravno, nećeš biti bolestan, ali ako se slučajno opečeš, padneš.....ne daj bože
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 02:51   #53
kumek. ti ne mozes patentirati apsolutno nista sto se nalazi u prirodnim izvorima. jer to nije "tvoj" spoj. Vec prirodni koji postoji oduvijek. I zato je farmaceutska industrija i digla ruke od prirodnih ljekova.

Solaris, uvjeren sam da metodologija kojoj raspolaze znanost moze uciniti puno u poboljsavanju lijecenja po homeopatskom principu. skepsa od znanosti je po mom dubokom uvjerenu prilicno invalidna. no oni koji stoje iza znanosti su tome najvise krivi. no ne i znanstveni principi.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 02:56   #54
Ja vjerujem da će se to jednoga dana i znanstveno dokazati.....samo treba vremena.

To je submolekularna razina.....priznajem ni ja ne razumijem kako radi, ali znam da djeluje i koristim ju uspješno
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 02:58   #55
Quote:
To je submolekularna razina.....priznajem ni ja ne razumijem kako radi, ali znam da djeluje i koristim ju uspješno
Kako znas da je to submolekularna razina? Ja ne znam. A pretpostavaljam da nije. Jer za tako nesto nema potrebe. Pogotovo ako se da objasniti na opce prihvacen nacin.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 03:02   #56
Pa ako nema molekula matične tvari......nego je stvar u "frekvenciji"



 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 03:05   #57
"kumek. ti ne mozes patentirati apsolutno nista sto se nalazi u prirodnim izvorima. jer to nije "tvoj" spoj. Vec prirodni koji postoji oduvijek. I zato je farmaceutska industrija i digla ruke od prirodnih ljekova."

Nije tocno, mozes ti patentirati jer tocno znas koji je spoj i nikog ne zanima kako si ga dobio, ionako je uglavnom puno laksa kemijska sinteza nekog spoja nego ekstrakcija. Samo ti nadji neki spoj u biljci koji prolazi ozbiljne testove i ja cu ti pomoci patentirati
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 03:18   #58
ti mozes patentirati sintezu nekkog spoja. mislim na proceduru. ali taj spoj ako vec postoji u prirodi, ne mozes. nego, imamo li kakvu referencu za ovaj nesporazum. jer sumnjam da ce neko posustati .
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 03:21   #59
ops, mozes. ukoliko se ne dokaze da tako nesto vec postoji. dakle, mozes ignorirati cinjenicu da tako nesto postoji, ali ako ti ja uletim sa tom tvari koja vec postoji ti gubis sva prava, jer stvar nije TVOJA.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 03:33   #60
"ops, mozes. ukoliko se ne dokaze da tako nesto vec postoji. dakle, mozes ignorirati cinjenicu da tako nesto postoji, ali ako ti ja uletim sa tom tvari koja vec postoji ti gubis sva prava, jer stvar nije TVOJA."

Da to je jasno jer nisi prvi a to jel postoji u prirodi nemoras nikom niti rec kad patentiras. Jedino ak je vec prije definirana.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.