Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2010., 08:34   #81
vidim da nema inace bas puno ljudi na ovoj temi,ali se nadam da ce naic koja duša...
ugl,zna li netko moze li se u oslu obavit jeftin shopping odjece? kakve su cijene odjece inace? vidila sam da je dosta skupoizza oko 100kn,pivo oko 50.....
pa ako itko zna........
ivana2702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 08:37   #82
e da,i jos jedno pitanje:treba li za norvesku viza??? mislim ic s momkom na koji dan u oslo..
ivana2702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 09:12   #83
Ako imaš HR putovnicu, ne treba viza.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 11:51   #84
Quote:
ivana2702 kaže: Pogledaj post
vidim da nema inace bas puno ljudi na ovoj temi,ali se nadam da ce naic koja duša...
ugl,zna li netko moze li se u oslu obavit jeftin shopping odjece? kakve su cijene odjece inace? vidila sam da je dosta skupoizza oko 100kn,pivo oko 50.....
pa ako itko zna........
Nigdje
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 15:20   #85
hrana i cuga jako skuplja nego kod nas a koliko je moje iskustvo cijena odjece je kao kod nas mozda malo jeftinije
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 17:55   #86
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
naravno da si nasla jeftine karte za oslo..ko je lud da glumi pingvine za uskrs
4 dana ti je uvrh glave..posle bi ionako pokusala skakati u ledeno more neznajuci sta ces sa sobom od dosade
opiso sam negde na nekoj skandinavskoj tebi detaljno sw cime ubijati vreme u oslu pa je potrazi
skupo nije kolko ljudi misle da je..mene vise hvata strah s cenama s zemljama koje su uvele euro..u oslu sam spavao u nekom hostelu za 17 e dok sam u nemackoj mogo spavati samo za 28 e pa ti vidi dal je tako skupo..jedino ako nisi alkoholicar,narkoman,pusac onda je skupo
a i sta imas piti kafu pi caj i ponesi termos iz hostela pa mozes piti dok se setas po luci umesto da tupo blejis iz nekog kafica
vidim da je ozivila malo tema.. al superperu sam morala kvotat bash si me nasmija
fala i mcquinnu na savjetima, pamtim za neka druga vremena, sad sam se ipak odlucila za belgiju/amsterdam.. al imat ce ryan air opet akcija.. a vi shta idete sad u norvešku, mogli ste i koju sliku okačit hev fan!
Devon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 23:38   #87
pa šta je sada nismo te valjda odgovorili od ove prelepe zemlje i jos lepšeg grada
eto me bas sad u oslu i posto većina turista u hostelu bleji u svoje laptopove eto moram i ja...valjda se ovde priča samo preko neta...eto bas bas naidje jos jedan..ni zdravo da kaže već odma vadi neki ogroman laptop...koji debili
tako da ako ikad naletiš ovamo nezaboravi laptop
inače je led i sneg svude naokolo i nemam nameru ništa da vidim jel sam sve video ovde pa sam samo u prolazu do nekog drugog mesta de će mi glavna zanimacija biti da maknem koju krunu
da prenoćiste je sad 220 kruna(oko 22e) s clanskom karticom koju mozete kupiti za oko 150 kruna s doruckom u cetvorokrevetnoj sobi
okolina je uzasno zanimljiva s još zanimljivijem piza restoranom u kojoj radi neki sažaljivi arap koji mi je gle čuda oprostio 10 kruna za pizu
kako naterati sažaljenje kod arapa u piza shopu???
trik je plačajte mu u sičći...pošto sam se naime hteo otarasiti metalnih kruna sažaljivi arap nije imao strpljenja toliko čekati a još manje brojati siću tako da mu je lakše bilo sažaliti se
ah da ako neko ide kolima možda bi trebo poneti i neke lance...jel sam se u nekom drugom gradu malo glumio slalom kolima na nekom brdu jel bogate zemlje i bogato štede na pesku i soli za posipanje tih glupih brada..a usput sam se zavalio u neko glupo brdo snega iz koje me je neki đinovski traktor izvuko za 300 kruna a tipu koji ga je pozvo dadoh još dvesta da mi odveze kola niz brado(heh ono bolje da se on zavali u neku provaliju nego ja)
no valjda im je to tamo ko dobar dan te se nije zavalio
tako eto mašite malo tim krunama i sve je super
paz sad je i neki tip s detetom došo..i pogadjate već šta radi...vadi laptop
ahh gde li je kraj'
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 23:56   #88
superpera koj ti je to hostel u kojem si sad, jel isti ko onaj od prije, i kakvo je sad vrijeme, ja idem za Uskrs, nadam se da se neću smrznut, i jel znaš jel radi što za uskrs?
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 20:19   #89
opa vid pa ti si se ozbiljno namerio tamo...al de bas za uskrs pa znas da tada svi hoce negde...to je ovaj al vidi da nije pun za uskrs
http://www.haraldsheim.no/index.php?lang=EN
po sata peske od centra il desetak minuta tramvajem
ako imas youth hostel karticu onda je 220.....bez nje desetak posto vise
s doruckom je
meni je kul jel ima mesta za parkiranje i nikad nisam bukirao ves dodjem pa isti dan i prenocim
ali uglavnom nedeljom il radnim danima sam naletao
vreme je ko u ledeno doba....sneg ,led,iscrpljeni mamuti setaju naokolo,krvozedne horde ljudi u borbi za opstanak haraju ulicama trazeci nesto da zagrizu..otkinu...
da li si debeo?..mozes li se brzo kretati?..bezati?..imas li oruzje?...to su samo neka od pitanja za koja treba biti spreman uputis li se na taj dalek iznenadjujuce zanimljiv put pun zanimljivijih preokreta

malko je inace otoplilo...dokle nezna se...jel sam pobego pre neki dan pa sam sad u svedskoj gde tek pocinje neko snezno ludilo..
neznam kako je za uskrs..al u skandinaviju uglavnom dosta stvari radi a ima i tona arapa koji nemaju uskrs
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 00:13   #90
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
opa vid pa ti si se ozbiljno namerio tamo...al de bas za uskrs pa znas da tada svi hoce negde...to je ovaj al vidi da nije pun za uskrs
http://www.haraldsheim.no/index.php?lang=EN
po sata peske od centra il desetak minuta tramvajem
ako imas youth hostel karticu onda je 220.....bez nje desetak posto vise
s doruckom je
meni je kul jel ima mesta za parkiranje i nikad nisam bukirao ves dodjem pa isti dan i prenocim
ali uglavnom nedeljom il radnim danima sam naletao
vreme je ko u ledeno doba....sneg ,led,iscrpljeni mamuti setaju naokolo,krvozedne horde ljudi u borbi za opstanak haraju ulicama trazeci nesto da zagrizu..otkinu...
da li si debeo?..mozes li se brzo kretati?..bezati?..imas li oruzje?...to su samo neka od pitanja za koja treba biti spreman uputis li se na taj dalek iznenadjujuce zanimljiv put pun zanimljivijih preokreta

malko je inace otoplilo...dokle nezna se...jel sam pobego pre neki dan pa sam sad u svedskoj gde tek pocinje neko snezno ludilo..
neznam kako je za uskrs..al u skandinaviju uglavnom dosta stvari radi a ima i tona arapa koji nemaju uskrs


Ima mjesta, vidim ima i doručak, jel vrijedi šta doručak?
Gledam malo prijevoz do bergena od Osla i skupo je za popizdit, vlak oko 12oo NOK povratna, a ni bus puno manje, jel superpera jel imaš ti kakvu ideju za jeftiniji prijevoz do Bergena neku kompaniju osim nor way express
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:51   #91
haha..znas zasto je dorucak kuul...zato sto je bifeee pa se mozes nazderati za pola dana a usput mozes i koje kuvano jaje strpati u djep da ti se nadje za uzinu
mozes i termos napuniti kafom,cajem,sokom naravno budi malo diskretniji
ok je inace imas raznoraznih stvari...mene je pola dana drzao taj dorucak

za te prevoze stvarno neznam..uvek sam koristio kola za prevoz tamo osim u oslu posto je lakse tramvajem il busem
s obzirom na razdaljinu izmedju tih gradova i da je to norveska i cena je valjda takva
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:30   #92
Odustala od Bergena,skup je prijevoz, muvat ću se po Oslo fjordu i gradovima okolo.
Izguglala sam neke zgodne gradove u krugu 100 km od Osla -Drobak, Moss, i Fridrikstad svi na istom potezu pa ću to obići u jednom danu a i u okolici su Rygge aerodroma s kojeg se vraćam tako da je to zadnji dan prije leta.

Jel bio netko u tim gradovima?
Zapravo sam htjela ići u neko ribarsko selo sa šarenim kućicama blizu Osla a to je jedino kaj se čini ok i blizu je.

kolko je dnevna karta za metro(ak ga imaju) il buseve/ tramvaje u Oslu?

Di bi mogli jest, neke prčvarnice turske/ marokanske/i ine nacionalne kuhinje?

Jel letio netko s Rygge airport, trebali bi prespavat na aerodromu jer je let u 6 ujutro


THX
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:09   #93
Bok svima

Iz Hrvatske san i trenutno se nalazim u Oslu. Kako mi je cura odavde ovo mi je vec drugi posjet ove godine.... Rado cu pomoci,ako ko ima kakvo pitanje....a da vam sad iden bilo sta drugo pisat nema smisla..mislin da je vec sve vise manje napisano.
slucajno san zavrsia na forumu, jer trazin neki poslic..

pozdrav svima
bonkulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:11   #94
[QUOTE=danguba1;25424091]Odustala od Bergena,skup je prijevoz, muvat ću se po Oslo fjordu i gradovima okolo.
Izguglala sam neke zgodne gradove u krugu 100 km od Osla -Drobak, Moss, i Fridrikstad svi na istom potezu pa ću to obići u jednom danu a i u okolici su Rygge aerodroma s kojeg se vraćam tako da je to zadnji dan prije leta.

Jel bio netko u tim gradovima?
Zapravo sam htjela ići u neko ribarsko selo sa šarenim kućicama blizu Osla a to je jedino kaj se čini ok i blizu je.

kolko je dnevna karta za metro(ak ga imaju) il buseve/ tramvaje u Oslu?

Di bi mogli jest, neke prčvarnice turske/ marokanske/i ine nacionalne kuhinje?

Jel letio netko s Rygge airport, trebali bi prespavat na aerodromu jer je let u 6 ujutro


Danguba,oprosti.Odakle letis?
bonkulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:10   #95
[QUOTE=bonkulo;25435539]
Quote:
danguba1 kaže: Pogledaj post
Odustala od Bergena,skup je prijevoz, muvat ću se po Oslo fjordu i gradovima okolo.
Izguglala sam neke zgodne gradove u krugu 100 km od Osla -Drobak, Moss, i Fridrikstad svi na istom potezu pa ću to obići u jednom danu a i u okolici su Rygge aerodroma s kojeg se vraćam tako da je to zadnji dan prije leta.

Jel bio netko u tim gradovima?
Zapravo sam htjela ići u neko ribarsko selo sa šarenim kućicama blizu Osla a to je jedino kaj se čini ok i blizu je.

kolko je dnevna karta za metro(ak ga imaju) il buseve/ tramvaje u Oslu?

Di bi mogli jest, neke prčvarnice turske/ marokanske/i ine nacionalne kuhinje?

Jel letio netko s Rygge airport, trebali bi prespavat na aerodromu jer je let u 6 ujutro


Danguba,oprosti.Odakle letis?
Letim iz Zadra za Stockholm, a povratak iz Osla za Zadar, ryan air, ali tek od 31.3. počinju letovi, ljetna destinacija
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 02:02   #96
imas dnevnu kartu oko 70 kruna il malko vise nesecam se..mozes je uzeti u hostelu na salteru
a te prcvarnice ni nisu bas nesto jeftine..uglavnom su malo dalje od centra al ne bas ni predaleko naleteces na njih ako hodas po gradu tamo vamo..il pitaj nekog arapa il crnca...al sva ta hrana napolju je nekako slicna sa cenama..gledaj na table ispred nekad imaju neko jelo za neku pogodnu cenu po tome uglavnom nadjes neki dobar dil
meni je recimo dosta bio pogodan neki kineski restoran u zeleznickoj stanici..odmah blizu ulaza gde su u sredini neke male radnjice..imo je neko ok jelo za ok cenu..i bio je blizu..i dosta ustedis ako neuzmes pice vec im kazes da ti daju casu normalne vode..to je tamo ok
vako ako oces jos jeftinije uzmi peceno pile u supermarketu..ispred marketa ponekad imaju i neke stojece stolove gde ga mozes odma pojesti
za ostalo namam pojma
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 19:10   #97
Proslu subotu su startali direktni low fare letovi iz SPLITA...ja san bukira povratnu kartu za 60 eura.Bude li ti tribala ikakva pomoc,javi se
bonkulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:07   #98
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
imas dnevnu kartu oko 70 kruna il malko vise nesecam se..mozes je uzeti u hostelu na salteru
a te prcvarnice ni nisu bas nesto jeftine..uglavnom su malo dalje od centra al ne bas ni predaleko naleteces na njih ako hodas po gradu tamo vamo..il pitaj nekog arapa il crnca...al sva ta hrana napolju je nekako slicna sa cenama..gledaj na table ispred nekad imaju neko jelo za neku pogodnu cenu po tome uglavnom nadjes neki dobar dil
meni je recimo dosta bio pogodan neki kineski restoran u zeleznickoj stanici..odmah blizu ulaza gde su u sredini neke male radnjice..imo je neko ok jelo za ok cenu..i bio je blizu..i dosta ustedis ako neuzmes pice vec im kazes da ti daju casu normalne vode..to je tamo ok
vako ako oces jos jeftinije uzmi peceno pile u supermarketu..ispred marketa ponekad imaju i neke stojece stolove gde ga mozes odma pojesti
za ostalo namam pojma
To superpera, a jel ima onih buffet restorana, ono jedi kolko hoćeš, za neku ok cifru?
Uzela sam onaj hostel kaj si i ti bio, nego jel to unutar one 4 zone di vrijedi ta dnevna karta za 70 NOKa, i jel to vrijedi 24 sata npr.od 11 ujutro do drugi dan 11, il samo do kraja tog dana?

Fala!
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 02:03   #99
ja na te restorane nisam naiso iako sam bas gledo dal ih ima..niti sam ih naso u ostalim delovima norveske dok ih u svedskoj ima vise i to recimo za neko odredjeno vremo od 11 do 14 tako nesto pa je onda normalan restoran

ako neko zna nek napise..ja ih nigde u oslu video nisam a muvo sam se bas posvuda
mislim da je 24 sata a za zone neznam nisam ni znao da imaju neke zone..malo je mali grad za kojekakve zone
bolje pitaj to tipa na recepciji jel sam tu i uzo kartu i on mi je inace i sve objasnio
opa znaci bices u istom hostelu...to je i najeftiniji cini mi se tamo.. jeftinije i meni prakticnije ni nisam naso jel se dosta smestaja zatvara krajem leta
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 11:09   #100
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
ja na te restorane nisam naiso iako sam bas gledo dal ih ima..niti sam ih naso u ostalim delovima norveske dok ih u svedskoj ima vise i to recimo za neko odredjeno vremo od 11 do 14 tako nesto pa je onda normalan restoran

ako neko zna nek napise..ja ih nigde u oslu video nisam a muvo sam se bas posvuda
mislim da je 24 sata a za zone neznam nisam ni znao da imaju neke zone..malo je mali grad za kojekakve zone
bolje pitaj to tipa na recepciji jel sam tu i uzo kartu i on mi je inace i sve objasnio
opa znaci bices u istom hostelu...to je i najeftiniji cini mi se tamo.. jeftinije i meni prakticnije ni nisam naso jel se dosta smestaja zatvara krajem leta
Ima ih možda 2-3 jeftinijih al svega par eura manje i bez doručka, al kad čitam koje su cifre po dućanima, onda bolje ovako s doručkom i kavicom ujutro pa se mogu klatit cijeli dan poslije bez brige,
jesi lako našao taj hostel, ja dolazim sa glavne autobusne stanice, nadam se da ću se snaći,
jel dobra veza s hostelom- bus/tramvaj
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.