Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2009., 14:15   #1061
Quote:
ruby20 kaže: Pogledaj post
ja sam obojala svoju prirodno svjetlo smeđu kosu sa castingom na kojoj je pisalo smeđa (neznam sada točno koji broj) i na kutiji je izgledala baš lijepa smeđa ali sam na kraju od nje ispala crna, i meni se nije niti malo isprala, inače mi se kod svake druge boje uvijek barem malo isprala boja, ali kod ove ništa. na kraju sam jedino blajhom uspjela posvijetliti...
ako ćeš se farbati pazi koju ćeš izabrati jer je dosta cura ovdje pisalo da su ispale crne..jedino da uzmeš dosta svijetliju od one koju si htjela pa možda dobro ispadne...al rekla si da si napokon dobila lijepu smeđu boju, pa zašto ne ostaneš kod nje?
a kad ja uvijek nešto fantaziram,čim uspijem nešto postić što sam htjela već onda smisljam drugo,pomalo mi je dosadila ta dugačka kosa,a opet mi se sviđa i kako mi stoji i dugačka kosa općenito i zato se ne želim ošišat al zato bome fantaziram s bojama.
totalno si u pravu,bolje da ne fantaziram više i ostanem sad pri ovome.
thanx.
btw,ti si znači imala pravi izrast od te boje?kakva bedara
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:28   #1062
Quote:
mlada_mamazg kaže: Pogledaj post
Lijepo bi Vas molila za jedan savijet...
Prirodno kosa mi je mišje smeđa,bez nekog sjaja extra,suha po prirodi,a imam je za 10 glava količinski...Ide u širinu,i jedina fora mi je feniranje(ako se kraće ošišam)ili veća duljina jer pod težinom mi pada..Sad je trenutno do pola leđa...
Imam plave pramenove koji su izrasli i trebala bi frizeru...Što mi savijetujete od boja?Imam plave oči,svjetlu put jako-kažu onako aristokratski......šta mi savjetujete....Koju boju kose?
Bilo je komentara plavi pramenovi minimalno mix sa smeđima moje boje kose....Jesam plavuša u duši,ali mi blajh jako isušuje kosu...
Možda moja boja kose pramenovi+prošarat sa plavim,ili boje meda? Nisam pametna..Hvala vAM
ja sad nisam skontala par stvari i zanima me još par stvari .
..1. jel se ti želiš bojat u plavo ali te strah da ti neće dobro stajat ili se ne želiš bojat u plavo jer ti blajh isušuje kosu?..
..2. znači,protiv pramenova nemaš ništa protiv?..
..3.zašto ti se nisu svidjeli pramenovi koje si zadnji put stavila,jer kontam da ti se nisu toliko svidjeli s obzirom da bi sada nešto drugačije?...
4. i ne kontam zašto se trebaš blajhat prije bojanja u plavo s obzirom da si mišje smeđa? jesi li to već probala,bojat se bez blajhanja pa nije dobro uhvatilo?ako jesi,koliko si postotni hidrogen koristila?
ili te nisam dobro shvatila tj možda imamo drugačiji pojam mišje smeđe boje jer imam tri prijateljice koje su mišje smeđe,i sa bojanjem sa šest postotnim hidrogenom bez problema su plave plave,dodouše trebalo je svakoj od njih da dobije tu plavu plavu bez blajhanja sa 6%-tnim hidrogenom oko godinu dan a,ali su se odlučile na taj proces jer su se bojale blajhat.
po mojoj definiciji mišje smeđa je za naše podneblje zapravo plava jer izuzev u Norveškoj i tim svim gore zemljama,pod našim podnebljem i generalno općenito u svijetu jako rijetko tko ima prirodno prelijepu plavu boju kose koja se ne treba bojat..
5. zadnje pitanje,imaš jako bijelu put,ali postoje dvije vrste,dva tona,podtona ili kako da već to nazovem,bijele puti..imaš onu bijelu put s pjegicama koja apsolutno ne smije na sunce,npr Nicole Kidman,Marcia Kross itd, i postoji i ona druga jako svijetla put tipa npr,Angelina Jolie, i mislim da je i Megan Fox tako bijela,koje su izuzetno svijetle,porculanske,ali imaju taj ne znam ni ja kako se zove taj podton koji se bitno razlikuje od onog tona spomenutog na prvom tipu..da bi se moglo reć što će ti bolje stajat jako je bitno znat koja si od te dvije vrste jer jednoj stoji nešto što drugoj apsolutno ne stoji..
objasnila bi ti ja te tonove,podtonove,te definicije hladne i tople puti da su se stručnajci uspjeli međusobno dogovorit oko podjele,jer sam namjerno da uočim razliku i shvatim te oporječne podjele stvaila sve što sam našla na netu od različitih stilista i vizažista u word da shvatim jer sam ja to toliko glupa pa ne vidim da govore jedno te isto ili oni govore suprotno,ali sam na svu moju sreću vidjela da oni govore suprotno i da je sa mnom sve u redu..jedino što imaju zajedničko je da npr pjegavim curama stoje tople boje znači boja meda,zlatni odsjaj,bakrene,riđave boje itd dok onim drugim koje istom imaju svijetli ten stoji bolje pepeljasto,ljubičasto,tamno-crveno,mahagonij,znači te malo hladnije boje,i onda još postoje ljudi sa jako tamnim tenom kojima jedino stoji crna i jednimo njima,ono eventualno mogu ubacit koji pramen,biti tamnosmeđi s različitim varijacijama odsjaja ali se sve svodi na tamne boje..ugl,ti blesavi vizažisti npr pjegave cure,tamno pute cure,one druge sa svijetlim tenom itd.., neki od njih stavljaju u topli,a neki u hladni podtip,neki kažu da imaju žuti podton,a neki da imaju roskast podton pa se mi sad trebamo odlučit koji od njih je u pravo, ali na njihovim primjerima sam skontala to što sam ti napisala jer bez obzira što je svaki bacao drugačiju podjelu,davali su iste primjere..
uh,al sam se raspisala..
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 09:38   #1063
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
a kad ja uvijek nešto fantaziram,čim uspijem nešto postić što sam htjela već onda smisljam drugo,pomalo mi je dosadila ta dugačka kosa,a opet mi se sviđa i kako mi stoji i dugačka kosa općenito i zato se ne želim ošišat al zato bome fantaziram s bojama.
totalno si u pravu,bolje da ne fantaziram više i ostanem sad pri ovome.
thanx.
btw,ti si znači imala pravi izrast od te boje?kakva bedara
I ja sam od Castinga bila crna.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 22:25   #1064
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
I ja sam od Castinga bila crna.
znači, i tebi se nije isprala i imala si izrast kao kod prave, trajne boje?
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 01:02   #1065
Smile pomoć??????????

Bok,,,,,,,molim za pomoć......
Imam plavu totalno izblajhanu kosu i sad bi htijela postat brineta,,,,rekli su mi da za to zreba dekoloracija,ali moja frizerka nije sigurna kako to točno ide....
Navodno treba prvo stavit boju bez hidrogena(i to crvenu)pa onda kako to već ide.......stvarno neznam ako mi iko može pomoći sa savjetom ja sam unaprijed zahvalna.....
mande is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 06:36   #1066

i ja sam bila izblajhana prakticki i sama sam se obojala kod kuce bez ikakve muke
ovo je sad moja boja kose nakon lorealove excell boje . drzi punih mjesec dana iako je moja podloga ispod prakticki bijela.
ne kuzim zast bi trebala biti crvena podloga ispod

evo slikica kakva sam sad
[/QUOTE]
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 11:21   #1067
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
znači, i tebi se nije isprala i imala si izrast kao kod prave, trajne boje?
Jep!
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 11:22   #1068
Quote:
mande kaže: Pogledaj post
Bok,,,,,,,molim za pomoć......
Imam plavu totalno izblajhanu kosu i sad bi htijela postat brineta,,,,rekli su mi da za to zreba dekoloracija,ali moja frizerka nije sigurna kako to točno ide....
Navodno treba prvo stavit boju bez hidrogena(i to crvenu)pa onda kako to već ide.......stvarno neznam ako mi iko može pomoći sa savjetom ja sam unaprijed zahvalna.....
Oprosti, kakva je to frizerka koja nije sigurna kako to ide?!
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 12:51   #1069
potpis. bolje nađi frizerku koja 'zna kak to ide'...
__________________
Prosječan pas je bolja osoba nego prosječna osoba.
lee.loo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 13:54   #1070
Quote:
lee.loo. kaže: Pogledaj post
potpis. bolje nađi frizerku koja 'zna kak to ide'...
Potpis

A ako bas nikako nemos do dobre frizerke, procitaj post od suzuki750 na prosloj strani i profesionalcev odgovor. To je i tvoj slucaj.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:28   #1071
Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post

i ja sam bila izblajhana prakticki i sama sam se obojala kod kuce bez ikakve muke
ovo je sad moja boja kose nakon lorealove excell boje.drzi punih mjesec dana iako je moja podloga ispod prakticki bijela.
ne kuzim zast bi trebala biti crvena podloga ispod
neznam.. mozda je razlika u tonovima.. ja sam htjela tamniju smedu od tvoje.. nije mi se ispirala tak da je bila poslije opet plava nego svjetilja smeda.. bas se vidjela razlika izmedu repa ii npr šiška.. vrhovi su mi bili neke ko isprano smede zlatne boje a šiške lijepe smeđe.. i to konstantno tak.. valjda sve zavisi o kosi i prijasnjem tretmanu

Quote:
mande kaže: Pogledaj post
Bok,,,,,,,molim za pomoć......
Imam plavu totalno izblajhanu kosu i sad bi htijela postat brineta,,,,rekli su mi da za to zreba dekoloracija,ali moja frizerka nije sigurna kako to točno ide....
Navodno treba prvo stavit boju bez hidrogena(i to crvenu)pa onda kako to već ide.......stvarno neznam ako mi iko može pomoći sa savjetom ja sam unaprijed zahvalna.....
stranicu prije mi je sve profić objasnio.. ja sam to doma sama radila, 0/66 sam nasla tek u fripo saanu.. i stavila sam 7 cm farbe, zaboravila sam pogledat nijanser jer me pilila "pametna" firzerka

s tim da sam ipak uzela za vrhove i kosu (ne izrast) ovaj puta keune 3 (tamno smeđa) a za ostalo koristim keune 4 (srednje tamno smeda)

ajde, ova tvoja frizerka je barem cula za dekolorizaciju.. ova koja se meni pravila pametna nije cak ni cula za to.. aaaa kako ih ne volim
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 15:09   #1072
Zvjezdice, pogledala sam sliku na blogu od prije farbanja - daleko si ti bila od blajh plavog.
To jesu svijetli blajh pramenovi, al vecina kose je medena-smedja.
Ja sam davno bila bijela bijela, i na to sam stavila medeno smedju - uvatila se, ispirala se, to sam i htjela
Na kraju je sve doslo blizu mojoj prirodnoj tamnoplavoj.

Suzuki, i kako je, jel ti se ispire il se boja konacno zacementirala?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 09:38   #1073
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Zvjezdice, pogledala sam sliku na blogu od prije farbanja - daleko si ti bila od blajh plavog.
To jesu svijetli blajh pramenovi, al vecina kose je medena-smedja.
Ja sam davno bila bijela bijela, i na to sam stavila medeno smedju - uvatila se, ispirala se, to sam i htjela
Na kraju je sve doslo blizu mojoj prirodnoj tamnoplavoj.

Suzuki, i kako je, jel ti se ispire il se boja konacno zacementirala?
neznam.. jos uvijek cekam.. treba malo duze i onda prakticki dode preko noci..

za sad je ok, kosa mi je na vrhovima prepresuha.. ne vidi se bas, al mene to uzasnooo iritira.. morala bi na sisanje a neeeezelimmmm

nekak bi se strpila, i pretrpila tu suhocu, do poslije ljeta, i mora.. pa bi se onda šišnula.. al ne puno, nekih 1,5 cm..

i ako sad ovo ne uspije, necu se vise farbat! al sad zaozbiljno, samo zrast! mrzim blajh koji mi je unistio kosu! ja bi duuuuugu kosu
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 09:48   #1074
Sisaj se zeno, tih 1 cm neces ni osjetiti, a izgledat ce puno bolje

Ak bas nikako neces, nahvalilo nesto od Bonacurea, Sealed ends se zove... zaboravih na kojem topiku.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 09:54   #1075
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Sisaj se zeno, tih 1 cm neces ni osjetiti, a izgledat ce puno bolje

Ak bas nikako neces, nahvalilo nesto od Bonacurea, Sealed ends se zove... zaboravih na kojem topiku.
znas da ce osjetiti
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:13   #1076
Je, znam da to boli
Dusevna bol

BTW Zvjezdice, puuuno bolja ti je smedja
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:45   #1077
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Je, znam da to boli
Dusevna bol

BTW Zvjezdice, puuuno bolja ti je smedja
hvala
znam, zdravija je
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:17   #1078
ajme prekrasna ti je boja kose. što si koristila??


Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post

i ja sam bila izblajhana prakticki i sama sam se obojala kod kuce bez ikakve muke
ovo je sad moja boja kose nakon lorealove excell boje . drzi punih mjesec dana iako je moja podloga ispod prakticki bijela.
ne kuzim zast bi trebala biti crvena podloga ispod

evo slikica kakva sam sad
[/QUOTE]
ana_sisak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:28   #1079
molila bih vas za pomoć. moja prirodna boja kose je srednje smeđa, više vuče na tamno nego na svijetlo. moja želja je postići ovu boju kose.

http://img198.imageshack.us/img198/5383/bojab.png

jedna cura mi je savjetovala da uzmem zlatno smeđu, svijetlo smeđu od loreala i na to stavim onaj preljev od palette čokoladno smeđi. prije nego se ofarbam radije bi probala s onom loreal kolor kremom što se izapire (da li mi MOLIM vas možete savjetovati koju nijansu da odaberem?!?!)

sve bi dala da mi ovako ispadne...
Attached Images
 

Zadnje uređivanje ana_sisak : 17.11.2009. at 11:40.
ana_sisak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:29   #1080
Quote:
ana_sisak kaže: Pogledaj post
ajme prekrasna ti je boja kose. što si koristila??

[/QUOTE]



loreal excell 10. 6.0

i koristim cijelo vrijeme profi sampon i regenerator za smedju kosu od John Frieda
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.