Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2010., 14:32   #4621
Blumov Blummotion postoji samo za tandembox, za metabox ne postoji? Vidim da FGV ima neki "zeta"-nešto usporivač za svoje metabox sustave.

Ima li tko kakvog asa iz rukava za usporivanje pri izvlačenju na Blum metabox ladicama?
Veky is offline  
Old 09.04.2010., 10:23   #4622
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Blumov Blummotion postoji samo za tandembox, za metabox ne postoji? Vidim da FGV ima neki "zeta"-nešto usporivač za svoje metabox sustave.

Ima li tko kakvog asa iz rukava za usporivanje pri izvlačenju na Blum metabox ladicama?
"Zeta" sasvim dobro funkcionira sa BLUM metaboxima. Provjereno više puta, samo moraš na donjem rubu metaboxa izbušit rupu na određenom mjestu za montažu one metalne kvačice.
__________________
Svaki električni uređaj radi na bijeli dim.
Kada dim izađe,uređaj više ne radi.
DIsign is offline  
Old 09.04.2010., 11:42   #4623
Quote:
DIsign kaže: Pogledaj post
"Zeta" sasvim dobro funkcionira sa BLUM metaboxima. Provjereno više puta, samo moraš na donjem rubu metaboxa izbušit rupu na određenom mjestu za montažu one metalne kvačice.
Samo je problem što cijena metaboxa i usporivača prilazi jako blizu tandembox-u ,a FGV basic je ispod 200 kuna po ladici ,i nisam imao problema s njim (opaska za blum.elitiste )
Old fart is offline  
Old 09.04.2010., 12:20   #4624
Možeš to potkrijepit ciframa? I naravno moglo bi se donekle primjenit samo za najniži tandembox.
Što se FGV-metaboxa tiče, koliko para toliko muzike.
__________________
Svaki električni uređaj radi na bijeli dim.
Kada dim izađe,uređaj više ne radi.
DIsign is offline  
Old 09.04.2010., 13:54   #4625
Pa u stvari i mogu , makar ne vidim svrhu , ja sam dao samo svoju opservaciju a ne uputu ..
blum metabox 86 mm 50 kn + ZETA 30 kn = 80 kn ,a FGV excel N550 = 70 kn ..naravno i jedna i druga su djelomično otvaranje.
Ono što metabox ima su gotove bočne stranice ,što ne vidim kao problem kod izrade ladice ,a fgv excel je znatno elegantnija kod otvaranja nego metabox ,makar i blumov...
App. neke stvari FGV radi bolje od blum-a..
Old fart is offline  
Old 10.04.2010., 18:38   #4626
Bok,

Radim si komodu za dnevnu sobu. Problem je što boja koja mi odgovara ima samo u veličini 18mm. Dobro, to nije toliki problem, ali sam mislio prednje ladice upustiti unutar korpusa da budu u ravnini s bočnim stranicama, to jest, gornjom i donjom stranicom. Kako bi ipak htio šire plohe, mislio sam staviti gore i na bok po dvije stranice od 18 mm, pričemu bi jedna bila dio kutije, a druge bi se samo našarafile iznutra i činile bi okvir koji viri van 2 cm. Tako bi ladice nakon ugradnje bile u ravnini s bočnicama. Također, jeli bolje staviti cokl ili nogice na dno. Visina cokla je 5 cm, pa s nogicama bi bio problem ispod čistiti .

Slika komode bez ladica!


Donje dvije bi bile ladice dok bi gornje dvije bile zapravo police s malim škaram koje bi se spuštale i služile bi za spremanje CD-a. Planiram još staviti staklo na alu profile na ovu srednju plohu da sakrijem uređaje. Spuštalo bi se prema dolje sa škarama i plinskim ublaživačima.



Ima li netko možda drugi prijedlog.

Zadnje uređivanje pklicov : 10.04.2010. at 19:08.
pklicov is offline  
Old 10.04.2010., 20:14   #4627
ne vidim zašto bi stavljao duplu stranicu , sama vodilica definira dubinu zatvaranja ladice , pa samo frontu dimenzioniraš prema otvoru.
Drugo je polica između ladica ti ne treba ,osim ako želiš da se ne vidi rupa između ladica . Dobitak je u ravnini srednjih polica sa frontama ladica...
Old fart is offline  
Old 10.04.2010., 20:30   #4628
Pa dobro, možda duple stranice nisu potrebne, ali ova polica mi je bitna jer gore neće biti ladice već će biti police za CD. To sam napisao prije i fronte će se spuštati dolje sa škarama. A srednje police ne mogu biti točno u ravnini sa ladicama jer mi donja polica mora biti 160 cm dok su gornje 100 cm, inaće dolje neće stati pojačalo koje trenutno imam. Ne znam jel sam shvatio taj tvoj dobitak dobro ili ne, ali objašnjenje je takvo . Ili si mislio da mi jedna ladica bude veća od druge?

Zadnje uređivanje pklicov : 10.04.2010. at 21:02.
pklicov is offline  
Old 10.04.2010., 22:04   #4629
ne mislim na visinu police nego dubinu ostalo je ok ..ladice svakako napravi iste kako si i zamislio..
Old fart is offline  
Old 10.04.2010., 22:21   #4630
Aha, misliš da ladice upustim pa da budu u ravnini s prednjim bridom polica u sredini. To bi bilo OK, ali kako sam rekao, na sredini će doći staklo koje će se otvarati prema dolje ili gore, ili na stranu (još nisam siguran) pa će onda i ladice biti u ravnini s tim staklom.
pklicov is offline  
Old 11.04.2010., 19:14   #4631
Na koji način se spajaju pod, plafon i police sa stranicama ormara kada se prave ugradbeni ormari??
Naime, zid smeta za spajanje konfirmat vijcima. Neki L profili ili sl.??
Evo jedan link, ne vide se detalji spajanja.
http://www.ormario.com/index.php?opt...d=73&Itemid=76
kenta is offline  
Old 12.04.2010., 10:33   #4632
Može samo potvrda mišljenja?

Konfirmat 6,3x50 mm (SCH) ne treba stepenasto svrdlo nego ide u rupu običnim svrdlom 5mm?

I podpitanje.

Za razliku od fiksne debljine punog dijela tijela vijka, konfirmat za obično svrdlo ima taj dio uži od samog navoja. Postoji li s vremenom mogućnost da se zbog te razlike od 1mm ili kolika već je sama stranica pomakne tj. objesi za taj 1mm? Kužite što mislim? Ima li zbog toga smisla kupovati 7x50mm konfirmat i stepenasto svrdlo ili je to potpuno svejedno, pa kad jednom zašarafiš ne ide ništa nikamo. (ja ionako mislim dodatno i pokeksati neke opterećene dijelove).

I više valjda nema pitanja od mene... Dok ne pošaljem slike gotove kuhinje za mjesec dana :-)
Veky is offline  
Old 13.04.2010., 14:23   #4633
Poz.cijenjenoj ekipi!
Evo sad po drugi puta čitam ispočetka..stvarno jako zanimljivo i stručno.Ja sam po tom pitanju čisti amater ali uporan.Dosada sam napravio dva viseča ormariča za kupaonu i sebi jedan visoki element da mi je stao tv, kučno kino, a na dvije gornje police neke knjige...Ja sam to slagao onak bez ikakvih savjeta i tuđe pomoći.Od mog tasta sam posudio nekakvu aku bušilicu,mislim da je "Einhel",stege i još nekakve sitnice.Moram reč da sam prvo sve izmjerio i provjeravao mjere jedno "sto puta"i odnio u Iverpan da mi to izrežu i kantiraju.Sve sam to spajao sa običnim iver vijcima i gore stavio plastične kapice.Nisam prije čuo za konfirmate pa za kekse i ostale stvari.Ali fala bogu još se ništa nije srušilo.Sad ću to sve pročitati još jednom da kraja tak da mi nekaj ostane u uhu a i nešto ću si pribilježiti.
Imao bih jedno ,pitanjeelim staru kuhinju koja je još u dobrom stanju na more, ali bi htio promijeniti radnu ploču.Čini mi se da je ploča spajana sa tiplima pa pitam kak da ju skinem a da nekaj ne strgam.Inače debljina ploče je 3 cm.Da li da stavim deblju ploču i na isto mjesto di su bili tipli nanovo zabušim i stavim druge tiple i zalijepim?
Puno hvala na odgovoru!!!
Poz...
Ivan0705 is offline  
Old 13.04.2010., 14:37   #4634
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Može samo potvrda mišljenja?

Konfirmat 6,3x50 mm (SCH) ne treba stepenasto svrdlo nego ide u rupu običnim svrdlom 5mm?
Ja koristim 4,5 borer za predbušenje.


Quote:
Za razliku od fiksne debljine punog dijela tijela vijka, konfirmat za obično svrdlo ima taj dio uži od samog navoja. Postoji li s vremenom mogućnost da se zbog te razlike od 1mm ili kolika već je sama stranica pomakne tj. objesi za taj 1mm? Kužite što mislim? Ima li zbog toga smisla kupovati 7x50mm konfirmat i stepenasto svrdlo ili je to potpuno svejedno, pa kad jednom zašarafiš ne ide ništa nikamo. (ja ionako mislim dodatno i pokeksati neke opterećene dijelove).
Vrlo kratko NE.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 13.04.2010., 14:59   #4635
Super, jer sam naručio 500kom tih 6.3 mm. Kad sam vidio da svrdlo nije ni 250 nego 340kn definitivno sam se uvjerio da "neće nikamo".

Inače, toplo sam se iznenadio time što sam narudžbu dao direktno u ruke referentu prodaje SCH za moje područje, a SCH će mi za dan-dva sve Intereuropom za 0kn dostave dovesti na kućni prag. I ne moram se pomaknuti iz ureda i kuće, a kamoli 70km do Zagreba x 2. Šteta, što sam za razliku od kupnje okova, s mojom "kobrom" jučer proveo 3 sata u odabiru keramike i dekora iverala.
Veky is offline  
Old 13.04.2010., 16:25   #4636
Quote:
kenta kaže: Pogledaj post
Na koji način se spajaju pod, plafon i police sa stranicama ormara kada se prave ugradbeni ormari??
Naime, zid smeta za spajanje konfirmat vijcima. Neki L profili ili sl.??
Evo jedan link, ne vide se detalji spajanja.
http://www.ormario.com/index.php?opt...d=73&Itemid=76

Nitko ne zna??
kenta is offline  
Old 13.04.2010., 16:32   #4637
Quote:
kenta kaže: Pogledaj post
Nitko ne zna??
Plastični kutnici, minifix itd....ima puno opcija....
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 13.04.2010., 19:19   #4638
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Ja koristim 4,5 borer za predbušenje.
i to je, pretpostavljam, borer za metal?

pitam, jer kod nas nisam nasao borere za drvo u pola milimetra. mooozda ima nekih s americkog trzista, ali nisam uspio tako sto nabaviti
karatas_os is offline  
Old 13.04.2010., 21:08   #4639
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
i to je, pretpostavljam, borer za metal?

pitam, jer kod nas nisam nasao borere za drvo u pola milimetra. mooozda ima nekih s americkog trzista, ali nisam uspio tako sto nabaviti
4,5 ima B&D u Manal-u univerzalni za metal i drvo (ima naprijed vrh sličan kao za drvo)
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 13.04.2010., 21:10   #4640
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
i to je, pretpostavljam, borer za metal?

pitam, jer kod nas nisam nasao borere za drvo u pola milimetra. mooozda ima nekih s americkog trzista, ali nisam uspio tako sto nabaviti
ja koristim 5 mm i drzi bez problema. Ali u zadnje vrijeme sam poceo sarafit
spaxovim 5x60. borer od 4 mm za pred busenje i ne moras frzenkovat kao za
konfirmate, glava vijka udje bez problema u iveral.
vexter is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.