Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2013., 12:42   #5161
Quote:
barsana kaže: Pogledaj post
Pinkica, plus je plus! Možda ti je O bila kasnije nego što si mislila pa se i oplodnja dogodila kasnije, zato je možda blijedi plus. Čestitam!! Kako kažu, neka bude uredna i školska!
Heh, hvala, draga, na lijepim željama :-) Jedva čekam ponedjeljak. Nismo još planirali bebicu, ali osjećamo se sretno! I dragi i ja
pinkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 12:45   #5162
Quote:
pinkica kaže: Pogledaj post
Heh, hvala, draga, na lijepim željama :-) Jedva čekam ponedjeljak. Nismo još planirali bebicu, ali osjećamo se sretno! I dragi i ja
Nadovezujem se na izjavu plus je plus Moja druga crtica je bila naaajblijeđa kaj postoji pa eto me sad 2 i pol mj trudna
Kaka barsana kaže, valjda je kasnije ovulacija bila.
Čestitam!!!!!
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 17:27   #5163
Daj cure, molim odgovor jer već počinjem skretati s uma...
Dakle, manje više svi simptomi se povukli osim... da kažem blage mučnine ujutro što sad pripisujem ne doručkovanju?
Što je novo? Jučer nikakvih promjena osim pri brisanju neki sitni mali ( ne znam kako da to nazovem ) iscjedak, tamno crveni više smeđi, kao sluz... nije krv... točkica veličine krupnije mljevene kave... danas 33. dan ciklusa iscjedak svijetlo smeđi više rozkasti... danas napravila ne jedan nego dva testa ( doduše ona najjeftinija ) i to sa popodnevnom mokraćom... oba negativna tj s jednom crticom... jel moguće da se radi o implantacijskom krvarenju i jel moguće da su oba testa pogriješila?? O čemu se tu radi?? Molim pomoć i savjet! Hitno! Hvala!
amadeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 22:27   #5164
Ima koga? Da nadodam: žuto - rozi iscjedak slabog intenziteta???? Menge još nema!!!! Glavobolja luđačka nakon toga i strašna osjetljivost na mirise i nagon za povraćanjem... sad jel to od glavobolje, čega li? Moje konkretno pitanje je: jel moguće da je test pokazao da nema trudnoće jer je ovo otprilike 10 - 14 dana od oplodnje, ovulacija 18. -19. dan? I jel moguće da je pokazao negativan rezultat s obzirom da još nije došlo do implantacije?
Što sam i znala više ne znam od brige pa molim ako netko zna da mi odgovori!!!!
amadeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 22:49   #5165
amadeic, sa zivciranjem nećeš daleko dogurati, dakle moj prvi savjet ti je da se pokušaš smiriti jer ako si trudna, to nije dobro niti za tebe, niti za dijete. Pretpostavljam da po bazalnoj temperaturi pretpostavljaš kad ti je bila O, no i ona iz razloga da ljudsko tijelo nije stroj i ne reagira uvijek isto, može odstupati i kasniti. Iskreno, moj ti je savjet otići vaditi betu, ako si u Zg, to možeš napraviti i sutra i tako se riješiti svih briga. A do tada, držim fige da zbilja budeš trudna.
barsana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 10:17   #5166
Quote:
barsana kaže: Pogledaj post
amadeic, sa zivciranjem nećeš daleko dogurati, dakle moj prvi savjet ti je da se pokušaš smiriti jer ako si trudna, to nije dobro niti za tebe, niti za dijete. Pretpostavljam da po bazalnoj temperaturi pretpostavljaš kad ti je bila O, no i ona iz razloga da ljudsko tijelo nije stroj i ne reagira uvijek isto, može odstupati i kasniti. Iskreno, moj ti je savjet otići vaditi betu, ako si u Zg, to možeš napraviti i sutra i tako se riješiti svih briga. A do tada, držim fige da zbilja budeš trudna.
Pokušavam ostati sabrana ali znaš kako je u stalnom iščekivanju
Ginić mi je rekao da je vjerovatno da mi je ovulacija bila kasnije i da su mi plodni dani bili upravo 18.,19, dan ciklusa... sad, to je sve pretpostavka... jer iskreno, bazalnu temperaturu sam počela tek kasnije mjeriti ali zaključujući po sluzi i tome mislim da su upravo tad bili plodni dani.. ne znam više
Blage simptome imam i dalje ali me muči taj iscjedak ( rozkasti - oskudni ) i strahujem od menge najviše su me zbedirali testovi i sad se pitam imam li se uopće čemu nadati? Još nisam čula da nekome test pokaže negativan rezultat nekoliko dana poslije očekivane menstruacije, štoviše znam da je slučaj da testovi mogu pokazati plusić i koji dan prije očekivane menge...
Nisam u Zg pa nemam priliku vaditi betu... zanima me samo ako je tek sad došlo do implantacije jel moguće da test tek tjedan dana nakon toga pokaže plusić ili je razina hormona trudnoće već dosad trebala biti dovoljno velika?
amadeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 10:20   #5167
Quote:
amadeic kaže: Pogledaj post
Pokušavam ostati sabrana ali znaš kako je u stalnom iščekivanju
Ginić mi je rekao da je vjerovatno da mi je ovulacija bila kasnije i da su mi plodni dani bili upravo 18.,19, dan ciklusa... sad, to je sve pretpostavka... jer iskreno, bazalnu temperaturu sam počela tek kasnije mjeriti ali zaključujući po sluzi i tome mislim da su upravo tad bili plodni dani.. ne znam više
Blage simptome imam i dalje ali me muči taj iscjedak ( rozkasti - oskudni ) i strahujem od menge najviše su me zbedirali testovi i sad se pitam imam li se uopće čemu nadati? Još nisam čula da nekome test pokaže negativan rezultat nekoliko dana poslije očekivane menstruacije, štoviše znam da je slučaj da testovi mogu pokazati plusić i koji dan prije očekivane menge...
Nisam u Zg pa nemam priliku vaditi betu... zanima me samo ako je tek sad došlo do implantacije jel moguće da test tek tjedan dana nakon toga pokaže plusić ili je razina hormona trudnoće već dosad trebala biti dovoljno velika?
Draga moja, ako ti je ovulacija bila kasnije moguće je da je HCG još prenizak da bi ga test detektirao.
A kaj se tiče negativnog testa, u svojoj okolini imam DVIJE frendice kojima je test pokazival negativno i mjesec i pol nakon trudnoće pa eto...nisu ni testovi savršeni. Znam da je iščekivanje najgore, al kak je netko gore napisal, ako jesi trudna, najgore kaj možeš napraviti je da se sad toliko živciraš.
A kak dugo radite na bebici? Neznam dal si napisala ili sam ja previdjela.
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 10:13   #5168
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
Draga moja, ako ti je ovulacija bila kasnije moguće je da je HCG još prenizak da bi ga test detektirao.
A kaj se tiče negativnog testa, u svojoj okolini imam DVIJE frendice kojima je test pokazival negativno i mjesec i pol nakon trudnoće pa eto...nisu ni testovi savršeni. Znam da je iščekivanje najgore, al kak je netko gore napisal, ako jesi trudna, najgore kaj možeš napraviti je da se sad toliko živciraš.
A kak dugo radite na bebici? Neznam dal si napisala ili sam ja previdjela.
Evo nema više pitanja... stigla je menstruacija...
Sad sam sama sebi smiješna kako sam se nadala i mogu reći da se baš glupo osjećam jer sam se tako ponadala i uvjerila se očito u suprotno...

Koliko dugo smo radili na maloj bebici? Pa... oko 5 mjeseci... znam da ćeš reći da je to malo vremena ali puno prije tih 4-5 mjeseci mi se probudio majčinski instinkt i sad sam nestrpljiva i u iščekivanju kao da već traje sto godina

Hvala za podršku u ovim danima iščekivanja...
amadeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 11:11   #5169
Quote:
amadeic kaže: Pogledaj post
Evo nema više pitanja... stigla je menstruacija...
Sad sam sama sebi smiješna kako sam se nadala i mogu reći da se baš glupo osjećam jer sam se tako ponadala i uvjerila se očito u suprotno...

Koliko dugo smo radili na maloj bebici? Pa... oko 5 mjeseci... znam da ćeš reći da je to malo vremena ali puno prije tih 4-5 mjeseci mi se probudio majčinski instinkt i sad sam nestrpljiva i u iščekivanju kao da već traje sto godina

Hvala za podršku u ovim danima iščekivanja...
Draga moja, razumijem te totalno...otkad smo počeli raditi na bebici svaki mjesec sam proplakala mengu jer sam bila uvjerena da bude se isprve primilo.
Na kraju nam je za prvu bebicu trebalo godinu i 9 mj, a za drugu bebicu 9 mjeseci...s tim da sam imala oko sebe SVE, ali sve kolegice kojima se isprve primilo....užasno mi je bilo...i kad sam konačno vidjela plusić nisam vjerovala nego sam otrčala u ljekarnu po još dva testića...za svaki slučaj....tak da te savršeno razumijem i šaljem veeeliki
I naravno bacite se na posel i navijem za slijedeći mjesec da bude veeeliki plusić.
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 19:22   #5170
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
Nadovezujem se na izjavu plus je plus Moja druga crtica je bila naaajblijeđa kaj postoji pa eto me sad 2 i pol mj trudna
Kaka barsana kaže, valjda je kasnije ovulacija bila.
Čestitam!!!!!
Hvala i tebi. Polako me pere nervoza, sutra idem kod ginića. Malo ste me utješile svojim iskustvima, ali svejedno sam svašta pročitala o tim blijedim crtama na testovima (znam, ne čitati i ne se živcirati ). Što bih mogla očekivati s obzirom da je, od datuma ZM, 5+5?
Inače imam već dva dana grčeve kao menstrualne, kao da ću dobiti (normalno?). Od ostalih simptoma ništa. Čak me ni sise ne bole. Baš sporo ide vrijeme
pinkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 20:05   #5171
Quote:
pinkica kaže: Pogledaj post
Hvala i tebi. Polako me pere nervoza, sutra idem kod ginića. Malo ste me utješile svojim iskustvima, ali svejedno sam svašta pročitala o tim blijedim crtama na testovima (znam, ne čitati i ne se živcirati ). Što bih mogla očekivati s obzirom da je, od datuma ZM, 5+5?
Inače imam već dva dana grčeve kao menstrualne, kao da ću dobiti (normalno?). Od ostalih simptoma ništa. Čak me ni sise ne bole. Baš sporo ide vrijeme
Ja sam bila na prvo pregledu sa 5+4 i već se vidjelo srčeko i plod je bio velik 3mm, ali mnogim curama se srce nije vidjelo do 6.-tog ili 7.-mog tjedna, ovisi kada je bila ovulacija.

Isto nisam imala nikakve simptome osim tih grčeva kao i ti, sada sam 24+3 i nisam imala nikakvih mučnina ni tegoba.

I kao što cure kažu: plus je plus!
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 10:37   #5172
Meni se sa 5+5 vidjela samo malo veća točkica al mi je po uzv beba bila uvijek kao tjedan dana manja od onih njihovih izračuna. Pretpostavljam jer je bila kasnija ovulacija. I u prvoj i u drugoj trudnoći sam srčeko čula tek na slijedećem pregledu...sa 8 tjedana i nešt sitno.
Pinkica kaj veli ginić? Jesi bila?
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 11:42   #5173
Zbunjena

Pozdrav svima,
prvi put sam ovdje pa se nadam da sam pogodila temu, a trenutno sam malo zbunjena pa se nadam da mi nitko neće zamjerit, ovako menstruacija mi je kasnila od oko nekih desetak, dana i prvo nisam htjela obraćati pažnju, al su mi prsa postala sve bujnija i počela sam osjećat bolove od pazduha prema dolje (kao da sam istrgnula mišić) i osjećala sam bol i dolje al po mojoj procjeni to su bili jajnici, ne bol za menstruaciju... i konačno se odlučim danas napravit test i vidim "menstruaciju" (ne znam kako bi ju nazvala jer je to više bio crveni iscjedak od par kapljica) i nakon toga počela sam osjećati bol u donjem djelu leđa...da trebalča bi još napomenut da mi se ovaj iscjedak poklopio sa budućom ovulacijom (ako to ima kakve veze) stvarno više ne znam šta mislit, jel ko imao slične simptome, šta da mislim ćemu da se nadam...
DoraiNemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 11:44   #5174
Quote:
DoraiNemo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
prvi put sam ovdje pa se nadam da sam pogodila temu, a trenutno sam malo zbunjena pa se nadam da mi nitko neće zamjerit, ovako menstruacija mi je kasnila od oko nekih desetak, dana i prvo nisam htjela obraćati pažnju, al su mi prsa postala sve bujnija i počela sam osjećat bolove od pazduha prema dolje (kao da sam istrgnula mišić) i osjećala sam bol i dolje al po mojoj procjeni to su bili jajnici, ne bol za menstruaciju... i konačno se odlučim danas napravit test i vidim "menstruaciju" (ne znam kako bi ju nazvala jer je to više bio crveni iscjedak od par kapljica) i nakon toga počela sam osjećati bol u donjem djelu leđa...da trebalča bi još napomenut da mi se ovaj iscjedak poklopio sa budućom ovulacijom (ako to ima kakve veze) stvarno više ne znam šta mislit, jel ko imao slične simptome, šta da mislim ćemu da se nadam...

A jesi na kraju napravila test ili?
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 11:52   #5175
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
A jesi na kraju napravila test ili?
ne.
DoraiNemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 13:14   #5176
Quote:
DoraiNemo kaže: Pogledaj post
ne.
A da probaš test napraviti?
Mislim, ja sam trudna pa sam imala tak kapljice krvi kak ti opisuješ i zato moram mirovati.
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 14:44   #5177
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
Meni se sa 5+5 vidjela samo malo veća točkica al mi je po uzv beba bila uvijek kao tjedan dana manja od onih njihovih izračuna. Pretpostavljam jer je bila kasnija ovulacija. I u prvoj i u drugoj trudnoći sam srčeko čula tek na slijedećem pregledu...sa 8 tjedana i nešt sitno.
Pinkica kaj veli ginić? Jesi bila?
Evo meeee... Bila, 5+5 po izračunu, po UZV tjedan i pol manja trudnoća. Veli kasnija ovulacija jer su mi zadnji ciklusi bili na 33, 34 dana. Vidi se GV, naručio me 13.12. Jaaaao, valjda će biti sve ok. Curke, kaj dalje?! Totalno sam zbunjena... Zaboravila sam ga pitati ako mogu dalje nastaviti trčati jer treniram. Heh, smiješna sam si
pinkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 14:58   #5178
Quote:
pinkica kaže: Pogledaj post
Evo meeee... Bila, 5+5 po izračunu, po UZV tjedan i pol manja trudnoća. Veli kasnija ovulacija jer su mi zadnji ciklusi bili na 33, 34 dana. Vidi se GV, naručio me 13.12. Jaaaao, valjda će biti sve ok. Curke, kaj dalje?! Totalno sam zbunjena... Zaboravila sam ga pitati ako mogu dalje nastaviti trčati jer treniram. Heh, smiješna sam si
Jeeeej!!! Eto vidiš da nije samo blijeda crta :P
Kupi si neke vitamine (Elevit, Prenatal) stres smanji na minimum i...uživaj!!

Ja jedva čekam svoj slijedeći pregled...2.12. idem svaka tri tjedna al mi se taaaak sporo vrijeme između vuče...
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 15:06   #5179
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
Jeeeej!!! Eto vidiš da nije samo blijeda crta :P
Kupi si neke vitamine (Elevit, Prenatal) stres smanji na minimum i...uživaj!!

Ja jedva čekam svoj slijedeći pregled...2.12. idem svaka tri tjedna al mi se taaaak sporo vrijeme između vuče...
Mislim da bih skrenula s uma da nema foruma i vas koji redovito odgovarate na pitanja. Imam osjećaj da su mi upitnici nad glavom Ok, ništa mi nije za to rekao, to kao folna kiselina i vitamini? Idem u ljekarnu odmah :-) Da, baš vrijeme sporoooo ide. :-) Držim fige za 2.12. I hvaaaala na podršci
pinkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:41   #5180
Quote:
Analara23 kaže: Pogledaj post
hej! Kod mene nista novo ! Nema mi M ni na vidiku ali sutra idem kod ginica konacno !! Ali mislim da nece biti nista od trudnoce prije ce biti neka veeelika cista !!
Zao mi je sto ti je sve tako ispalo...
Samo se ti nama jadaj zato smo tu !
Evo čitam vas i dalje i da javim da je M konačno došla. Nije je bilo od 09.09. a došla je 13.11. !
__________________
"Tu eres mi sueno! Te amo mucho! "
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.