Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2009., 13:56   #61
Zavisi mnogo i u kojoj si zemlji i naravno koji su jezici u pitanju..Npr Kineski je jako cijenjen i znam da takvi sa tim ekzoticnim jezicima koji su aktuelni (radi trgovine i slicno) mogu dobro da zaradjuju. Sem toga iako su sve skandinavske zemlje jako slicne, uvjeti za odredjene struke mogu jako da variraju, tako i same place za apsolutno isti posao....
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 14:21   #62
Ja govorim o freelance poslu (i o poznavanju balkanskih, te francuskog i spanjolskog, sto doticni/a veli u svom postu) i o punom radnom vremenu, ti govoris o placama.
Dakle, konkretno znam da mene preko jedne agencije redovno zovu da prevodim kod psihologa ili u bolnici. Preko iste agencije sam prije dva dana provjerila da im pocesto treba netko tko govori spanjolski (osim nasih balkanskih jezika). Ali ne kao puno radno vrijeme, nego kad im ustreba. Sto znaci: nikad ne znas koliko ce posla biti u ovom mjesecu, a koliko u slijedecem. Otud je i tesko planirati odredjenu zaradu.

Ako se po satu u Norveskoj dobije vise za prevodjenje kod psihologa, i dalje cisto sumnjam da je to dovoljno za svakodnevne troskove. Jer nije puno radno vrijeme, a to sati sto se prevodi kao freelance, SIGURNO nije dovoljno ni tamo.

Je li me sad kuzis?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 14:53   #63
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ja govorim o freelance poslu (i o poznavanju balkanskih, te francuskog i spanjolskog, sto doticni/a veli u svom postu) i o punom radnom vremenu, ti govoris o placama.
Dakle, konkretno znam da mene preko jedne agencije redovno zovu da prevodim kod psihologa ili u bolnici. Preko iste agencije sam prije dva dana provjerila da im pocesto treba netko tko govori spanjolski (osim nasih balkanskih jezika). Ali ne kao puno radno vrijeme, nego kad im ustreba. Sto znaci: nikad ne znas koliko ce posla biti u ovom mjesecu, a koliko u slijedecem. Otud je i tesko planirati odredjenu zaradu.

Ako se po satu u Norveskoj dobije vise za prevodjenje kod psihologa, i dalje cisto sumnjam da je to dovoljno za svakodnevne troskove. Jer nije puno radno vrijeme, a to sati sto se prevodi kao freelance, SIGURNO nije dovoljno ni tamo.

Je li me sad kuzis?
Ma kuzim ja tebe djevojcice, nije u tome problem....

Ja sam lijepo rekao da to nije perspektivno..Ti si kao dodatni agrument navela sto to nije nikakav 100% posao i sa tim se slazem..Rijetko ce neko dobiti 100% posao na osnovu toga a jos rjedje ce naci odjednom vise takvih poslova pa da se lijepo moze zaradjivati od toga i da se termini poklope jer nije to posao da ti mozes rapsorediti vrijeme i termini, razne ustanove i privatna lica te zovu da prevodis kada njima odgovara a ne kada tebi odgovara...
Gledajuci na uslove na trzistu rada u Skandinaviji,ja mogu reci samo da ima mnogo vise ljepsih i sigurnijih alternativa od posla prevodioca....
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 14:56   #64
Ah, ali covjek radi ono sto moze, a ne uvijek ono sto je lijepo.
Ako nadje nekoliko razlicitih freelance poslova, moze i skrpit finu lovu mjesecno - kao moj suprug npr.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 14:59   #65
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ah, ali covjek radi ono sto moze, a ne uvijek ono sto je lijepo.
Ako nadje nekoliko razlicitih freelance poslova, moze i skrpit finu lovu mjesecno - kao moj suprug npr.
To je mozda veliki rizik, mislim oslanjati se na takvu vrstu egzistencije na ovako (ne)stabilnom trzistu. Vidjelo se koliko je ovo trziste stabilno prilikom ove zadnje ekonomske krize. Poenta je imati stalan posao, redovna i stalna primanja i naravno stalne i fixne troskove, i biti osiguran naravno....

Na ovom trzistu slabo prolaze oni koji biraju sta ce da rade.

Zadnje uređivanje Samsung2007 : 09.12.2009. at 15:32.
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 15:32   #66
Quote:
thenddd kaže: Pogledaj post
a antropolozi
ako zelis akademsku karijeru i nemas problema sa zivotom na stipendijama i dodatnim obrazovanjem, vjerojatno mozes naci interesantne opcije. s vremenom, ako si dobar/dobra, skupis iskustvo, potrebne diplome, napravis dobre projekte... onda imas CV ili za ici dalje ili se na natjecati za kakvu tenure track poziciju.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 19:35   #67
Svedska je od skandinavskih zemalja jedina koju bih donekle nazvao kozmopolitskom. Ostale su seljacke zemlje koje se slepaju uz Svedsku. Pod izrazom Skandinavija najbolje je shvatati samo Svedsku.
hidro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 20:04   #68
Quote:
hidro kaže: Pogledaj post
Svedska je od skandinavskih zemalja jedina koju bih donekle nazvao kozmopolitskom.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 20:28   #69
Pored Velike Britanije i Njemacke ne nalazim nijedan razlog zasto bi neko htio zivjeti u Skandinaviji.
hidro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 20:43   #70
hidro@

ajd malo podkrijepi ove velike izjave
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 20:57   #71
U Danskoj su useljenici predmet predizbornih kampanja. A to nije dobro za nekog ko zeli emigrirati i nema veze jesi li iz Hrvatske ili najmracnije Afrike. Svedska je zemlja u kojoj su useljenici dio svakodnevnice vec mnogo decenija i za useljenike rekao bih dosta sigurnija. Sve su to razlicite kulture i trpati ih u isti kos je pogresno. Moje misljenje.
hidro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:52   #72
Ja sam doseljenik i odlicno mi je u Danskoj.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:53   #73
Možda Boras,Norrkoping,Jönköping...

http://www.youtube.com/watch?v=C0PPzz2wcZE
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:55   #74
Najbolja je Svedska , definitivno, u svakom kontextu.
Jedino mi se ne svidja sto neprestano jaka bura puse.
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 01:48   #75
Jadne su te zemlje u kojima se stanovnici ne znaju opustiti bez alkohola. Preko tjedna briju na finjaka, a preko vikenda se zapiju kano svinje.
Osim toga neprirodni odnosi svjetla i tame su doveli da su Skandinavci medju prvima na listi samoubojstava.
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 07:18   #76
Quote:
Naïve Lurker kaže: Pogledaj post
Jadne su te zemlje u kojima se stanovnici ne znaju opustiti bez alkohola. Preko tjedna briju na finjaka, a preko vikenda se zapiju kano svinje.
Osim toga neprirodni odnosi svjetla i tame su doveli da su Skandinavci medju prvima na listi samoubojstava.
Nije to od mrake nego od dosade...
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 16:41   #77
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Nije to od mrake nego od dosade...

I od 50 i nesto procenata poreza
Dalkke is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 17:06   #78
pa da - piju da zaborave (porez )
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:57   #79
Odbili mi vizu za Edmonton prije 3 godine, taman prije investicijske eksplozije za ubit se
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 12:03   #80
Molim sve one koji su vezani za off.shor or passenger,ili mi mogu pomoci u svezi toga,da mi pomognu.Dobro govorim Englezki,Spanjolski,NJemacki.Bilo koja info dobro bi mi dosl.Bija sam nostromo na konteneru.Hvala
111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.