Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2005., 21:31   #1
Nuspojave anti-bebi pilula

ej

ginekolog mi je nakon prvog pregleda proshli tjedan propisa anti-bebi pilule, kako bi mi se uredio ciklus jer je to vazno za moje godine (16) e sad dobila san ih i tek ih triban pocet pit i sad me zanima koliko je onih moguchih nuspojava navedenih u uputama stvarno realna stvar? onak malo me uplashilo..
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 21:56   #2
i ja ih namjeravam početi piti jer nam je prije mjesec dana puko kondom i ginekologica mi je dala stediril da dva dana po dvije popijem al mi je bilo taaaaaaakoooooo loše isuse bože i povraćala sam.
sad me zanima,dali su to te tablete koje se piju svaki dan (jer ako jesu nema šanse da ih pijem) i dali su stvarno loše nuspojave tih tableta?postoje li neke druge,da pitam doktoricu.......recite cure,nemam pojma o tome jbga
 
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 21:56   #3
A zašto sva ta pitanja nisi postavila direktno ginekologu koji je najkompetentniji da ti da odgovor, nego ih postavljaš ovdje ljudima koji su, većinom, laici?

Tada ti je maca popala jezik?
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 22:00   #4
Quote:
enter kaže:
i ja ih namjeravam početi piti jer nam je prije mjesec dana puko kondom i ginekologica mi je dala stediril da dva dana po dvije popijem al mi je bilo taaaaaaakoooooo loše isuse bože i povraćala sam.
sad me zanima,dali su to te tablete koje se piju svaki dan (jer ako jesu nema šanse da ih pijem) i dali su stvarno loše nuspojave tih tableta?postoje li neke druge,da pitam doktoricu.......recite cure,nemam pojma o tome jbga
To što si tada dobila je bila tzv "day after pill", iliti estrogeni/progestageni u visokoj dozi...za kontracepciju se dobiva puno manja doza sa puno manjim nuspojavama.
Svaki lijek, pa tako i oralna kontracepcija ima nuspojava, kod OK su najčešće prolazna mučnina, nakupljanje tekućine u tkivu, mogući porast tjelesne težine, napetost dojki, prolazni smeđi iscjedk iz rodnice, no obično nestaju nakon prvih nekoliko ciklusa.
Za sve što te zanima trebaš UVIJEK pitati ginekologa
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 22:55   #5
Quote:
enter kaže:
jer nam je prije mjesec dana puko kondom i ginekologica mi je dala stediril da dva dana po dvije popijem al mi je bilo taaaaaaakoooooo loše isuse bože i povraćala sam.
cini mi se da si ti to dobila "day after pill."

***

a sto se tice oralnih kontraceptiva... da, to se pije svaki dan (osim kad imas 7 dana pauzu).
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 09:02   #6
www.poliklinika-harni.hr
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 15:06   #7
ma pitala san ginekologa i reka je da bi mozda , al samo mozda mogla bolit glava i da ga tad moran odma nazvat, al ono nakon shto san sve to procitala..
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 15:46   #8
od nuspojava ja sam na početku imala samo jednu poželjnu- cice su mi narasle. inače pijem cilest oko 6 god- baš razmišljam da bi mogla prestati.
kažu da se moš udebljat- ja nisam ni grama dobila, da ti se lice očisti - ja nisam ni imala problema s aknama, celulit se brže vata- imam ga malo al nisam baš sigurna da je to od tabl.
uglavnom ima jako puno nuspojava, al za malo njih ti moš baš skužiti da je to od tableta.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 22:01   #9
ovo sa cicama mi se svidja, jako , i ja cu bit uskoro na cilestu, u biti kao ti ga vech jesam...
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 22:20   #10
i ja cilest....vece cice i to je sve...nikakvih drugih grozomornih nuspojava koje su opisane
alemka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 13:59   #11
pa ovo za sise mozda... koliko znam, brze promjene tezine, nekima pocnu rast vise dlake i opadat kosa... takodjer nagle promjene raspolozenja ali to je za zene normalno
lady_dementia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.