Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2010., 11:40   #1
Budućnost navijačkog pokreta u Hrvatskoj

Ajmo mi ljudi moji malo prestat prdit u prazno i iskoristit ovaj forum na kojem su predstavnici svih skupina da dogovorimo daljnje djelovanje u svrhu promicanja istine o navijačkom pokretu.

Zaboravimo na podjele i svađe, jer u suprotnom nas neće bit za koju godinu.
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 11:42   #2
Za početak, neki dan je održana tribina o događajima 1. svibnja, evo vijesti:

Ovaj od Radija 101 možete poslušati i skinuti. Objavljen je 3.6.

http://www.radio101.hr/emisije/drustveno-p...lni-101/podcast

http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...1/0597006.html

http://www.dnevno.hr/sport/nogomet/puhovsk...rava/41904.html

http://www.vecernji.hr/zagreb/zasto-nitko-...a-clanak-149732

http://novi-zagreb.hr/index.php?option=com...d=3425&Itemid=1

http://www.ngbuntovnici.com/index.php?opti...d=1:latest-news

http://www.dalmacijanews.com/Vijesti/Vijes...-policijom.aspx

Što dalje?
__________________
Nećeš razbojniče!

Zadnje uređivanje Mukte Kavga : 04.06.2010. at 11:56.
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 11:50   #3
Kako policija očito kani jednostavno prešutiti i pokušava zataškati sve što ne naprave prema ustavi RH po meni treba pokušat na sudu u strasbourgu dignut tužbu protiv države,povezati navijačke skupine u JEDNU krovnu za reprezentaciju što je već odavno trebalo napraviti a ne da UV tu drže primat i onda se također za zajedničkim stolom dogovoriti o slijedećim koracima.
VH 2252 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:17   #4
1. dijalog skupina, masovni sastanak i dogovor o prestanku svih međusobnih sukoba koji dovode do loše prezentacije navijačkog pokreta (organizirati malonogometni turnir humanitarnog karaktera, bez mimohoda koje mediji shvaćaju pronacionalističkim)
2. KOORDINACIJA (daj je aktivirajte da ne stoji na papiru samo!) mora upozoriti na kršenje ljudskih prava zajedničkim bojkotom prva 2 kola HNL-a

ali prije svega upozoriti sve ljude unutar svake skupine da se suzdrže od bilo kakvih (najčešće nepotrebnih) pizdarija po kojekakvim selima, pripremama i Europi inače svaka smislena akcija pada u vodu, isto kao i održanje navijačke populacije u RH.
__________________
Konačni obračun.
casual_firm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:20   #5
Quote:
VH 2252 kaže: Pogledaj post
Kako policija očito kani jednostavno prešutiti i pokušava zataškati sve što ne naprave prema ustavi RH po meni treba pokušat na sudu u strasbourgu dignut tužbu protiv države,povezati navijačke skupine u JEDNU krovnu za reprezentaciju što je već odavno trebalo napraviti a ne da UV tu drže primat i onda se također za zajedničkim stolom dogovoriti o slijedećim koracima.
To je nešto što je već davno trebalo biti organizirano.
Mislim da je najbolje rješenje koordinacija navijačkih udruga. Pravno mislim da to znači (neka me ispravi tko zna bolje) da udruge po potrebi čine i nastupaju kao jedan subjekt, dakle projektno ili po potrebi, također svaka udruga može u bilo kojem trenutku napustiti navedenu koordinaciju. Pravno ovo djeluje kao jedna udruga. Ovo je brže, agilnije, sa manje potencijalnih problema nego osnivanje nove udruge. Kod osnivanja nove udruge bilo bi pitanja tko je tu glavni, tko to vodi, itd. Ovako svi imaju svoja prava i predstavnike u koordinaciji, te ako se ne slažu sa radom uvijek mogu napustiti istu.
Solo Ultras is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:23   #6
Postavlja se pitanje da li Koordinaciju registrirati kao pravni subjekt ili udrugu? Je li to nužno? Ima neki pravnik ovdje?
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:26   #7
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Postavlja se pitanje da li Koordinaciju registrirati kao pravni subjekt ili udrugu? Je li to nužno? Ima neki pravnik ovdje?
Ne mora se ništa registrirat, ali bi hns moga zaobilazit koordinaciju jer kao, nije legalna.
zovi čovika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:33   #8
bravo Spile da napokon i ti pocnes prdit di triba i o cemu triba..
http://myfastgti.com/volkswagen/imag...s/clapping.gif
__________________
Majko Hrvatska
ŽUTI MRAVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:34   #9
Quote:
zovi čovika kaže: Pogledaj post
Ne mora se ništa registrirat, ali bi hns moga zaobilazit koordinaciju jer kao, nije legalna.
Pa daj nek netko to registrira i nek se izabere predsjednika. Ja mogu bit glasnogovornik ako se ostali slažu. Ali i ne moram, naravno, ako će netko drugi obavljat tu funkciju, što uopće ne bi bilo loše.

Znači da se ima i pravno zaleđe jer za neke stvari koje se planiraju je to nužno potrebno. Bolje zvuči kada kažeš da predstavljaš sve navijače, nego samo jednu skupinu. To nam je svima jasno...
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:37   #10
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Pa daj nek netko to registrira i nek se izabere predsjednika. Ja mogu bit glasnogovornik ako se ostali slažu. Ali i ne moram, naravno, ako će netko drugi obavljat tu funkciju, što uopće ne bi bilo loše.

Znači da se ima i pravno zaleđe jer za neke stvari koje se planiraju je to nužno potrebno. Bolje zvuči kada kažeš da predstavljaš sve navijače, nego samo jednu skupinu. To nam je svima jasno...
U ovom je uvik bio problem,triba neko za pokrenit sve to?
Boxs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:41   #11
voliš biti u medijima, ne izgledaš opasno, a i škole neke imaš čime prkosiš predrasudama nadležnih za koje su navijači talog društva, dapače posebna "kasta" niže klase...
ali ponavljam, na forumu i preko net-a se ne dogovaraju stvari... mi smo si tu svi 5, svi se mazimo, ližemo, a onda kad se sretnemo baci i vadi sve živo i ne živo... ubi, osakati... ajmo korak po korak, napraviti reda među sobom samima, pa onda takvi inicirati nešto što je pravno utemeljeno, a društveno općeprihvatljivo.
__________________
Konačni obračun.
casual_firm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:41   #12
Momci,sve te ideje su hvale vrijedne i pametnije glave bi trebale tu udruzit snage.
Samo postavlja se pitanje,zar vi zaista mislite da kada bi se koordinirale sve navijacke udruge,pronasao neki zajednicki jezik,da li bi tada u povijest usli svi oni slucajevi par sezona unatrag(da ne kvarim temu s tim,znamo na kaj mislim,palice,noževi,itd..)?
Po meni to je ono sto bi trebalo biti prvo na tapeti,uz sve one Kapfenberge,raznorazne pripreme,itd...
__________________
"Welcome to the place that once used to be Udine. Take the first exit left towards Venice and pray to God no italian club will draw Dinamo next time."
La gazzeta della sport
šalabajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:46   #13
Quote:
Boxs kaže: Pogledaj post
U ovom je uvik bio problem,triba neko za pokrenit sve to?
Čuj, ja se stvarno trudim koliko mogu. To može napravit bilo koja udruga.

Može i Torcida. Vi ste najjedinstveniji i trenutno najbolje organizirani, a osim toga, mislim da bi netko od vaših trebao bit predsjednik jer sam u proteklom razdoblju ja nastupao u ime Koordinacije, pa je sad red da to preuzme netko iz Torcide. Pa će onda doć na red i ostali.

Treba dogovorit modalitete djelovanja. Recimo da se predsjednik mijenja jednom godišnje, glasnogovornik svakih dvije i tako.
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:57   #14
Quote:
casual_firm kaže: Pogledaj post
voliš biti u medijima, ne izgledaš opasno, a i škole neke imaš čime prkosiš predrasudama nadležnih za koje su navijači talog društva, dapače posebna "kasta" niže klase...
ali ponavljam, na forumu i preko net-a se ne dogovaraju stvari... mi smo si tu svi 5, svi se mazimo, ližemo, a onda kad se sretnemo baci i vadi sve živo i ne živo... ubi, osakati... ajmo korak po korak, napraviti reda među sobom samima, pa onda takvi inicirati nešto što je pravno utemeljeno, a društveno općeprihvatljivo.
Iz navijača ne možeš izbacit pizdarije, volimo ih, volimo se inatit, prkosit i zakonu i vlasti i medijima. Uvik, ali uvik se može nešto izvuć kontra nas... mislin da se koordinacija ne bi smila bavit glumljenjem da su navijači bubice, a na grupama je da se objasni usijanim glavama da je oružje za pičke, e sad...
zovi čovika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:00   #15
jesi pogledao prvi moj post?


nikad nismo bili bubice, ali nemreš medije muljat da smo se malo potukli, da nikome nije ništa, osim par ozljeđenih i 2 murjaka i pretrčavali smo autocestu... onak iz zajebancije...
__________________
Konačni obračun.
casual_firm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:00   #16
nema e sad il cemo tako il nas nece bit...
__________________
Majko Hrvatska
ŽUTI MRAVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:06   #17
Možda sam pesimist,ali mislim da nema nikakve šanse da se stvari naprave kako je Spile zamislio...naravno,mislim na dio vezan uz nekakvo primirje,jer poznavajući neke ljude na navijačkoj sceni moram biti skeptičan...
I onda će sav trud nas većine normalnih ljudi pasti u vodu,jer medijima i dežurnim moralistima u javnom životu neće biti bitne naše humanitarne akcije i slično,a dnevnik će počinjati sa izvještajem o ponovno podivljalim huliganima,koji su na stadionu u Sigetu upalili dvije bengalske vatre,zbog čega je došlo do zgražanja medju normalnom publikom,očevima,djedovima,unucima i da ne nabrajam dalje...
Inače,Spile obavezno glasnogovornik,ali u tom slučaju manje trkeljanja po forum.hr-u...
__________________
Hrvatska.
WOODOO CHILE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:09   #18
gledajući zakon, treba biti pošten i priznati da paljenje baklje je kršenje zakona RH (ne ulazim zašto je tako!), isto kao nošenje oružja bez dozvole ili prolaska kroz crveno svjetlo... ali da popiti pivu ili dvije u birtiji pored stadiona nije... jebiga, svi znamo da je to "goli kurac" i da smo ih svaki od nas palili od vlastitih dvorišta, vjenčanja, stadiona, pa čak i stanova ali... pa pokušavam si zamisliti da dobijem zabranu jer se nekom prohtjelo pa me klepio nakon 3 pive i odglumio da sam agresivan... mogu se pozdraviti sa poslom, obitelji, gubim sve što imam... to je njihova namjera, ubiti volju da uopće ideš, jer čim si tamo si kriv... ako ispadne pičvajz, ne daj Bog da te kamera uhvati onako čisto, bez obzira jesi radio ili ne i eto prilike da se pojaviš na stranicama mup-a sa crvenim krugom... pa onda ispitivanje...
KOORDINACIJU zamišljam kao udrugu koja radi PR navijača, krovna je po pitanju organizacija na reprezentativnoj razini, radi na humanitarnoj i edukativnoj razini i omogućuje lakši protok informacija i smirivanje nepoželčjnih tenzija od Savudrije-Mure-Iloka-Boke Kotorske

malo zam zadavio, znam.
__________________
Konačni obračun.
casual_firm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:46   #19
Primirje? Po meni neizvodivo, a i iskreno, ne želin ga. Bengalke? Palit će se i gotovo. E sad, kako se postavit između realnosti i opće javnosti ne znan, ali iz navijača ne možeš izbit neke stvari, neke da, neke ne. Da je držat do nekih nepisanih navijačkih pravila do kojih neki ne drže onda bi se nešto i moglo napravit, ali da naletimo, a da se ne zaletimo, onda to nije to. U svakon slučaju koordinacija se ne bi smila bavit medijskin opravdavanjem par šaka i deset bengalki.
zovi čovika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:51   #20
nego čim?

koja joj je svrha? da pričaju o pticama selicama? Ako ćemo mi dalje po svom, a onda plakat kad nas pritvaraju, pucaju, kelje zabrane, pišu svašta o nama, onda zajebite priču i odimo u krasni racku, a ne bit najbolji i najljepši, a istodobn najgori i najopasniji kad nam odgovara... nemreš bit jeben i pošten.

Vidjeti ćete da, ako ovako krene, do 11 mjeseca biti preko 2000 zabrana na sceni.
__________________
Konačni obračun.
casual_firm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.