Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2015., 12:33   #241
POZITIVNA ZABILJEŠKA:::wtf

Namjeravam prodati kuću, legalna, ima sve, dozvolu za gradnju, uporabnu, gruntovni izvadak...ali još mi u agenciji traže da izvadim:
http://i.imgur.com/Kiv8fN8.jpg
uz uplatu od 100 kn...pa za koji kurac ako je sve čisto i 1/1...majku vam jebem da vam jebem...znači JA moram dokazivati ono što je već bjelodano i kao takvo se vodi u knjigama jer VI smatrate da sam ja lažov i lopov unatoć svega provedenoga u knjigama.

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 13:15   #242
Taj zakon više nije na snazi (ni drugi zakon na kojeg se vezao taj članak), ali je dobro i poželjno imati upisanu tu pozitivnu zabilježbu iz koje se vidi na temelju čega su objekti upisani.

Ako ne želiš upisati, nemoj, neće se desiti ništa strašno, samo da se ne dovedeš u situaciju da nađeš kupca koji bi kupio kuću, a onda mu banka uskrati kredit jer nema te zabilježbe, pa će biti kuku meni i molitve po gruntovnici.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 08:43   #243
Pozdrav dragi ljudi. Danas mi se desila nesvakidašnja istuacija na poslu. Naime šef od mene traži da napravim račun o kupoprodaji nekretnine(pašnjaka). Moram li napraviti klasičan račun netto+PDV. Ili moram dodatno istaknuti nešto. Na što moram otčno paziti. Hvala unapriejd.
UdrugaSka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 12:12   #244
Oprostite ako je ovo odgovoreno već ali u moru oprečnih informacija nalazim sve i svašta... U ponedjeljak sam prodao nekakvo manje mi važno zemljište (pašnjak) za 15K €. Plaćam li porez, koliko ga plaćam, kako ide proces itd.?
Sve što nalazim je samo za kuće, stanove i slično. Hvala!
Ćisto Sumljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 13:56   #245
Quote:
Ćisto Sumljam kaže: Pogledaj post
Oprostite ako je ovo odgovoreno već ali u moru oprečnih informacija nalazim sve i svašta... U ponedjeljak sam prodao nekakvo manje mi važno zemljište (pašnjak) za 15K €. Plaćam li porez, koliko ga plaćam, kako ide proces itd.?
Sve što nalazim je samo za kuće, stanove i slično. Hvala!
5% od tržišne cijene, tj.cijene utvrđene u ugovoru. Plaća ga kupac inace, nema uknjižbe drugog vlasnika bez placanja poreza, ugovor se nosi u poreznu prije
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:14   #246
Naravno da ima uknjižbe, to je bilo nekad da se tražila potvrda o porezu.
Nema zapreke za ZK provedbu je li porez plaćen ili ne.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:17   #247
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Naravno da ima uknjižbe, to je bilo nekad da se tražila potvrda o porezu.
Nema zapreke za ZK provedbu je li porez plaćen ili ne.
ja sam obavijestena da nema sanse da daju uknjizbu ako nije placen porez jer provjeravaju

Nisam nikad cula za nikoga tko nije platio porez, a uredno je upisan kao vlasnik. Cak ni ugovori od prije 30godina nisu mogli proc bez placanja poreza

zakonom nikada nije jedna od pretpostavki za uknjizbu bila potvrda o placanju poreza, ali se je uvijek provjeravalo
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:46   #248
To naprosto nije istina!
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 18:56   #249
Porez na zemlju

Pozdrav ekipa,

unaprijed se ispričavam ako sam postao na krivu temu

Stvar je sljedeća: imam u ZG nekakvu, davno kupljenu zemlju na kojoj sad polako rješavam imovinko-pravne odnose.

Na kraju bi trebao platiti porez 5% od procijenjene vrijednosti na tu zemlju, pa me zanima sljedeće: gdje bi se mogao informirati kolika je vrijednost te zemlje, odnosno na koliko bi mi to procijenili? na opcini? Ili mozda poreznoj? navodno imaju neke tablice po kojima se to procjenjuje..
Ima tko kakva iskustva, posto se prvi puta susrećem sa time
Tko to uopće procjenjuje porezna ili?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
Zorro86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 18:51   #250
Quote:
Zorro86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

unaprijed se ispričavam ako sam postao na krivu temu

Stvar je sljedeća: imam u ZG nekakvu, davno kupljenu zemlju na kojoj sad polako rješavam imovinko-pravne odnose.

Na kraju bi trebao platiti porez 5% od procijenjene vrijednosti na tu zemlju, pa me zanima sljedeće: gdje bi se mogao informirati kolika je vrijednost te zemlje, odnosno na koliko bi mi to procijenili? na opcini? Ili mozda poreznoj? navodno imaju neke tablice po kojima se to procjenjuje..
Ima tko kakva iskustva, posto se prvi puta susrećem sa time
Tko to uopće procjenjuje porezna ili?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
inace ide od cijene za koju je kupljena; ako se to ne zna, onda trenutna tržišna vrijednost nekretnine-naravno imate vještake za to-samo guglajte
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 13:00   #251
Ako netko zna: gdje provjeriti da li određena čestica spada u građevinski zonu ili ?
Hvala
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 20:42   #252
Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post
Ako netko zna: gdje provjeriti da li određena čestica spada u građevinski zonu ili ?
Hvala
Općine i gradovi imaju prostorne planove na svojim internet stranicama. Ili se može od općine i grad zatražiti uvjerenje o namjeni nekretnine.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 22:00   #253
Zanima me da li je važan poredak imena i prezimena u kupupoprodajnom ugovoru. Znači dal mora pisat i ime prezime ili može i prezime ime? Hvala
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 22:47   #254
Ne, ali upiši obavezno OIB i adresu istovjetnu u važećoj osobnoj iskaznici.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 13:37   #255
Oslobađanje od poreza - dva kupca kao suvlasnici

Bok ekipa, molim ako može pomoć

Dal se oslobađanje od plaćanja poreza na promet nekretnina odnosi i na situaciju kad bi partneri u vanbračnoj zajednici kupili stan kao prvu nekretninu kojom bi riješili stambeno pitanje, ali kao dva suvlasnika, s jednakim suvlasničkim udjelima? Naravno, sve iz razloga prava na oslobođenje od plaćanja poreza po jednoj osobi do 50 m2. Znam da vanbračna zajednica ne postoji pred zakonom što se toga tiče, samo uža obitelj, ali baš zato upisali bi se kao suvlasnici..

Ako da, kako se u tom slučaju sastavlja kupoprodajni ugovor? Navode se onako klasično dva kupca na ugovoru ili ipak postoji neka caka?

Hvala na bilo kakvom odgovoru!
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 17:18   #256
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, molim ako može pomoć

Dal se oslobađanje od plaćanja poreza na promet nekretnina odnosi i na situaciju kad bi partneri u vanbračnoj zajednici kupili stan kao prvu nekretninu kojom bi riješili stambeno pitanje, ali kao dva suvlasnika, s jednakim suvlasničkim udjelima? Naravno, sve iz razloga prava na oslobođenje od plaćanja poreza po jednoj osobi do 50 m2. Znam da vanbračna zajednica ne postoji pred zakonom što se toga tiče, samo uža obitelj, ali baš zato upisali bi se kao suvlasnici..

Ako da, kako se u tom slučaju sastavlja kupoprodajni ugovor? Navode se onako klasično dva kupca na ugovoru ili ipak postoji neka caka?

Hvala na bilo kakvom odgovoru!
moj muž,tada dečko, i ja kupili tako, po pola, bez problema. na kupoprodajnom upisani oboje, na vlasničkom isto a na obrascu za porez kraj specifikacija o stanu samo napisali 1/2. oslobođeni poreza.sve isto kao i kupovina u braku.
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 22:30   #257
Imam udio u garaži i darovala mi je jedna bakica njezin udio u toj garaži koji je manji od moga a ima ih još međutim došlo mi od suda da mi nemogu uknjižit jer se ispostavlja da je to njezina pokojna mater i što mi sad predlažete da napravim?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 18:06   #258
Kupujem stan u zgradi koja se jos gradi.
Kupujem ga direktno iz izvodzaca radova.
Spominje se kapara, pa neki postotak koji bi platila kad radovi budu gotovi i onda se spominje isplata ostatka vrijednosti stanja kad papiri budu gotovi (zavrsi etaziranje).
Navodno etaziranje ne moze ici dok nemaju kupca??? Ili?
Idem k njemu ovih dana s kaparom. Sto da ga trazim da mi pokaze, da budem ziher da je sve u papirima cisto?
Je li ovakav nacinisplate, na tri puta, uobicajen?
Placam li onih 5% poreza? Naime, kaze mi da ne placam pdv, ok, oni su pravna osoba...
jasamopjevam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 18:25   #259
Quote:
jasamopjevam kaže: Pogledaj post
Kupujem stan u zgradi koja se jos gradi.
Kupujem ga direktno iz izvodzaca radova.
Spominje se kapara, pa neki postotak koji bi platila kad radovi budu gotovi i onda se spominje isplata ostatka vrijednosti stanja kad papiri budu gotovi (zavrsi etaziranje).
Navodno etaziranje ne moze ici dok nemaju kupca??? Ili?
Idem k njemu ovih dana s kaparom. Sto da ga trazim da mi pokaze, da budem ziher da je sve u papirima cisto?
Je li ovakav nacinisplate, na tri puta, uobicajen?
Placam li onih 5% poreza? Naime, kaze mi da ne placam pdv, ok, oni su pravna osoba...
Aaaaaaaaaa.
Nemoj ništa davati, nikakve pare.

Naravno da se etažiranje može provesti i bez kupca.

Očito imaš novac. E pa onda nemoj ostati bez njega.

Ja osobno nikada ne bih kupovao stan u izgradnji.
Pogotovo davao kaparu za nešto poluizgrađeno/neizgrađeno.
Niti ikakav postotak u bilo kojoj fazi.

Stan izgrađen, etažiran, gruntovni izvadak čist i bez tereta, onda može.



Daš kaparu, daš postotak i taman pred etažiranje firma propadne, banka
ima teret i proda tvoj stan.
Ostaneš bez novaca, možeš se tužakati 10 godin ali pare nećeš vidjeti.
Zgodno zar ne?
Ima takvih sudbina koliko ti srce želi, samo proguglaj malo.


Kupi gotov stan sa urednim papirima uz uslugu odvjetnika.
Stanova ima masu za prodaju a odvjetnik će te koštati 0,3 %
cijene stana i možeš mirno spavati.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 18:33   #260
Znaci i odvjetnici rade na postotak od vrijednosti nekretnine? kao i agencije za prodaju nekretnina.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.