Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2003., 11:07   #81
Kakav je Lidl?
Hmmm mozda ti je najbolja usporedba austrijski Hoffer ( mislim da znas za njega)
Uglavnom, nema neki presiroki asortiman, nije neka ljepota interijera, nema posluge ali su zato cijene niske.
To sto su niske ne znaci da i svemu kvaliteta losa (npr. prema Njemackom istrazivanju najkvalitetniji juice je Aldijev, Hohes C, koji je tri puta skuplji je na, cini mi se, 10-om mjestu)
Rhea, nije mi jasno zasto ljudi koji imaju puno novaca ne bi trebali kupovati u Aldiju. I nisam bas primjetila da je pretvoren u neko cool mjesto . Mozda se ljudi vode zdravim razumom i kupuju konzervu pelata po 29 umjesto 99 centi. To sto mi imamo bube u glavi pa smo se svi pretvorili u " splicane" kojima je bitnije imati majicu sa azdajom i popit kavu u Hard rock caffe-u nego imat za rezije...
penelopa is offline  
Old 05.03.2003., 11:11   #82
Nda, tu po novinama pišu da Lidl prodaje uglavnom svoje robne marke koje su kakti jako loše kvalitete
verica is offline  
Old 05.03.2003., 11:21   #83
Re: pa kad bolje razmislim...

Quote:
AgentScully kaže:
..mudro zboris, Tiger...

Ali ove iz Aldija su fakat sampionke u neljubaznosti.

A ove iz Tengelmanna su sampionke u kradji
Toplo preporucujem pregledati racun i pogledati ima li na njemu neka stvar koja nije u kosarici
penelopa is offline  
Old 05.03.2003., 11:35   #84
Quote:
Secundo kaže:
Dali netko ima iskustva sa Aldi PC-om?
Osobno nemam, ali cula sam od nekih koji imaju da je i te kako vrijedan love.

U Aldiju sam kupovala prije dok mi je bio iza ugla, ali nikad namirnice. Cokolade, salvete, sredstva za ciscenje i takve stvari.
Nisu bili losije kvalitete, a triput jeftiniji. Ako me 50 salveta kod Aldija kosta 70 pf, a 25 u drugom ducanu 1,5 DM (kvaliteta potpuno ista, mozda je samo boja drugacija), zna se gdje cu ih kupiti.
Sad mi je blizu Lidl i radim isto, s time sto Lidl ima i originalne proizvode, a Aldi je imao no name. No mnogi od tih no name su zapravo bili od neke poznate firme koja je na taj nacin zaradjivala na sve strane. Npr. Bahlsen je neke stvari radio za Aldi, a cokolade ne znam cije su bile, ali nista losije od poznatih u drugim ducanima.
Gospon Pes is offline  
Old 05.03.2003., 11:44   #85
Quote:
penelopa kaže:
Kakav je Lidl?

Rhea, nije mi jasno zasto ljudi koji imaju puno novaca ne bi trebali kupovati u Aldiju. I nisam bas primjetila da je pretvoren u neko cool mjesto . Mozda se ljudi vode zdravim razumom i kupuju konzervu pelata po 29 umjesto 99 centi. To sto mi imamo bube u glavi pa smo se svi pretvorili u " splicane" kojima je bitnije imati majicu sa azdajom i popit kavu u Hard rock caffe-u nego imat za rezije...
nisam mislila da je butiga pretvorena u neko cool mijesto nego da ti bogati govore kao da nema bolje i time pokusavaju od Aldija napravit nesto sto nije.Ponuda im je dosta uska u usporedbi sa npr.Comet-om a i dosta stvari koje sam probala i nisu mi bile bas tako bajne kao sto neki tvrde Osim toga bez obzira gdje kupujem ostane mi love vise nego trebam.Da nije tako sigurno bi i ja picila svaki dan pravac Aldi bez obzira na ponudu i kvalitetu
Rhea is offline  
Old 05.03.2003., 11:48   #86
E, da, sad si me sjetila...

Quote:
Originally posted by penelopa
A ove iz Tengelmanna su sampionke u kradji
Toplo preporucujem pregledati racun i pogledati ima li na njemu neka stvar koja nije u kosarici
Ja sam malo "udarena" na matematiku i brojeve, pa imam naviku uvjek gledat racune....

Evo statistike za 16 mjeseci mog boravka ovdje u NJ:

Aldi: uvjek tocan racun, ali izuzetno rjetko idem tamo. Ne uzimaju kartice (vec 3 mjeseca nisam bila tamo, pa neznam ako se to promjenilo)

MiniMal: uvjek tocan racun, cesto idem tamo

HL: samo jednom su mi naplatili pomidore po 3.99€kg, iako je bila istaknuta cjena 2.49€/kg, cesto idem tamo

Plus: nemam primjedbi, osim sta ne uzimaju kartice.

Toom: skoro svaki drugi put mi je zadnja (vrlo znakovito!) stavka na racunu nesto sta nisam kupila. Skoro redovito se to dogadja kod racuna > 80€. Jednom su mi nabili tu zadnju stavku 9.99€, a racun mi je bio oko 130€. Sad u subotu su mi racunali baksu mineralne sa 7 boca (!).

Uvjek se zalim, i bez ikakvog dodatnog napora uvjek mi uredno vrate preplaceno. Tako da mi je kontrola racuna presla iz hobija u naviku.
AgentScully is offline  
Old 05.03.2003., 11:59   #87
Nisam ja Rhea mislila da tebi ne ostane za zivot zato sto kupujes u skupljim ducanima. Meni samo smeta taj stav, imaju para ali su toliko skrti da kupuju u Aldiju, to je otprilike nas hrvatski djir - zalazi na vidjena mjesta da susjed ne bi stogod pomislio ( ne ide direktno tebe jer te ne poznajem). Kao sto je rekla gospon Pes, zasto placati stvari duplo?
Ima artikala koji su nekvalitetni ili jednostavno imaju okus koji nam ne odgovara ali to ne znaci da se ne moze naci nesto sto je dobro
penelopa is offline  
Old 05.03.2003., 12:12   #88
ALDI!?

Svaki proizvod koji zavrsi na polici ALDI-a je prosao test ugledne firme Stiftung Warentest i to sa ocjenom 2-, losije proizvode neprodaju.
Istina je da je sve nekako jadno ali to je njihova strategija, ako zelis lipe velike police di je sve na svome mistu onda ajde u HL i plati 20% vise.
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Old 05.03.2003., 12:16   #89
Quote:
...imaju para ali su toliko skrti da kupuju u Aldiju...
Ili da prevedem: "Vidi ga, pun je para a kupuje jeftine stvari".

Kada se svaki pojedinac nauci prestati gledati u susjedovo dvoriste i komentirati koliko on ima para i sta moze/nemoze/smije/nesmije kupit za svoj novac, bit ce nam svima u HR bolje. Ovdje u NJ nisam prijmjetila da ljudi zabadaju nos u tudja dvorista, i taj mi se nacin zivotnog razmisljanja svidja.

Ako imam puno para, ne znaci da nesmijem kupovati jeftino ili obrnuto (ako si naravno mogu priustiti). To je osobna stvar pojedinca.

Biti nezaposlen, primati minimalac, zivjeti od socijlane pomoci i naknade za nezaposlene, biti uzdrzavan od roditelja.... nositi majice na azdajice i "tandrkati" iskljucivo po najnovijim modelima mobitelima.... i usput sjediti po kaficima kako bi se sv to pokazalo javnosti, izvana daje lazni privid boljeg materijalnog stanja pojedinca nego sta ono u stvari jest. Cesta pojava u HR koja odaje duhovno bogatstvo doticnog pojedinca.

Na zapadu je cesto obrnuto. Biti npr. obucen losije od mogucnosti, kako bi se odao dojam da pojedinac ima manje nego sta zapravo ima....

Mene moji kolege njemci znaju pitati, da zasto mi kukamo da nam je tesko u HR kada su oni vidjeli kada su bili na ljetovanju sve same nove/skupe aute, mobitele, robicu s markicama....

Ali, skrenula sam temu...
AgentScully is offline  
Old 05.03.2003., 12:36   #90
Tako je, agentice. U Aldiizmu je spas. Dolje preseravanje, zivio understatement.
Secundo is offline  
Old 05.03.2003., 12:43   #91


I ja furam aldizam (iako ne kupujem u Aldiju)

Tak da nitko ne skuzi da sam para puna ko sipak koscica..
AgentScully is offline  
Old 05.03.2003., 12:44   #92
Quote:
penelopa kaže:
Nisam ja Rhea mislila da tebi ne ostane za zivot zato sto kupujes u skupljim ducanima. Meni samo smeta taj stav, imaju para ali su toliko skrti da kupuju u Aldiju, to je otprilike nas hrvatski djir - zalazi na vidjena mjesta da susjed ne bi stogod pomislio ( ne ide direktno tebe jer te ne poznajem). Kao sto je rekla gospon Pes, zasto placati stvari duplo?
Ima artikala koji su nekvalitetni ili jednostavno imaju okus koji nam ne odgovara ali to ne znaci da se ne moze naci nesto sto je dobro
Ovo sto pises je skroz OK,naravno da ima stvari kje su dobre.Ali stvar je u tome sto vecina ljudi koje ja poznajem ima love,super stanove ,auta itd.a sta bi posrali (da skuzas)to bi pojeli.Meni je to tipicno za vecinu njemaca(ne sve).Za mene je to malogradjanstina.Ajmo se najest jeftinih kobasica vise ce nam ostat za luxuz artikle-moji svekrva i svekar su takvi
Rhea is offline  
Old 05.03.2003., 12:48   #93
Rhea, a sta tebe uopce sekira sta su ono takvi? Pusti ih da zive kako hoce.

A mozda da se razbacuju nebi imali skupe stanove i aute?

Ako tebe sekira sta je netko pun para i kupuje jeftino, onda ti imas problem, a ne oni.
AgentScully is offline  
Old 05.03.2003., 13:02   #94
Mene to ni najmanje ne sekira,ja samo iznosim svoje misljenje i promatranja kao i svi drugi.Nije mi jasno sto se ti zbog toga zivciras Meni je vaznija zdrava i kvalitetna hrana nego preseravanje skupim autima-nisu njemci nista manji snobovi nego ljudi u hrvatskoj-oni to samo rade suzdrzanije i tihije nego neki nasi.
Rhea is offline  
Old 05.03.2003., 14:13   #95
ALDI (www.aldi.de) , je dakako "najjadnija" trgovina ovdje kod nas, ali i sa najjeftinijim proizvodima.....Unutra sve izgleda jadno, ali je to NAMJERNO tako, jer je to njihova marketing strategija. Ili mislite da su braca ALDI slucajno milijarderi (oni su medju 3 najbogatija njemca). Unutra se prodaje npr. "Chio Chips" pod markom "JA!", ali zato sto je pod markom "JA!", kosta npr. 0.69€ umjesto npr. u EDEKA trgovini gdje kosta 2.99€ sa imenom "Chio CHips". Znaci ista stvar, drukcija cijena (sto se tice cijene, dao sam samo primjer, cijene mogu variirat). Meni se svidja sto ALDI tu i tamo prodaje PC-e za jeftinu cijenu(P4, 2.53GHZ, 64MB RAM, GForce 2 GTS, "17 Hyama..) od recimo 799€, znaci cijeli Komplett-PC. ALi naravno, nisu sve komponente "up-to-date" i nisu sve najbolje, ali ipak je ok. ALDI je za a) one koje paze na svaki Euro i koji zele ustedit love i koje nije tako briga za "marke" i kvalitetu B) za nizu klasu (penner, alkoholicari...jer je tamo jako jeftino pivo) c) zato sto je kult

cya
melt is offline  
Old 05.03.2003., 17:06   #96
Quote:
penelopa kaže:
Meni samo smeta taj stav, imaju para ali su toliko skrti da kupuju u Aldiju
Meni je jos gluplji bio nacin moje tete koja je u jednom periodu bila knap s lovom i kupovala je u Aldiju, ali uvijek je imala vrecice nekog skupog ducana da susjedi ne bi znali da je sadrzaj kupila u Aldiju.
Cim se malo financijski oporavila, nije je Aldi vise vidio...
Smijesno mi je kako ljudi radije istu stvar plate triput vise jer ih muci sto ce drugi reci.

Namirnice kod njih ne kupujem jer mi ne valjaju. Da su mi fine i njih bih.
Ovako sam na zalost cesto u jednom od skupljih ducana, pa onda iz lijenosti kupim i neke druge stvari skuplje jer mi se ne da za artikl-dva ici u drugi ducan.
Prije sam cesce izasla iz kuce, pa usput odsetala po redu u svaki.
Morat cu opet malo tako. Otkad u kupovinu idem samo subotom i s muzem, a njega ni puskom ne bi dobio u dva ducana za redom, od tada je vise-manje propalo razumno kupovanje..
Gospon Pes is offline  
Old 05.03.2003., 18:40   #97
Quote:
Gospon Pes kaže:
Meni je jos gluplji bio nacin moje tete koja je u jednom periodu bila knap s lovom i kupovala je u Aldiju, ali uvijek je imala vrecice nekog skupog ducana da susjedi ne bi znali da je sadrzaj kupila u Aldiju.
Cim se malo financijski oporavila, nije je Aldi vise vidio...


E svasta, tvoja teta je zbilja krajnost. Osobno sam bila jednom u tom' Aldiju. Sorry, meni se tamo ne svidja i gotovo. Mislim, meni je vazan i uzitak kupovanja, a ne samo ono sto kupujem.
FFE is offline  
Old 05.03.2003., 20:46   #98
Quote:
penelopa kaže:
Kakav je Lidl?
Hmmm mozda ti je najbolja usporedba austrijski Hoffer ( mislim da znas za njega)
Mislim da grijesis.Aldi =Hoffer,a ime u Austriji je promijenjeno iz nekih pravnih razloga.
Aldi PC je dobio super kritike,barem po onome sto sam citao u Chipu.I inace,cini mi se da prodaju prilicno kvalitetne elektro aparate.Cak su i recordable CD prilicno kvalitetni.
S obzirom na veliki promet,tj.na brzu izmjenu robe,moze se reci da je tamo i preporucljivo kupovat,jer je sve svjeze.
E sad,druga je stvar,ako ne zelis da se guras tamo s Turkinjama,da slusas vrisku djece,dugo cekas u redu...onda odes u trgovinu gdje ces za istu kvalitetu dati nesto vise novca,ali ces mirnije kupovati.
Usvakom slucaju,nije sramota u Aldiju kupovati.I tamo se sve placa.
Jeremijajooj is offline  
Old 05.03.2003., 23:04   #99
Quote:
xtrmntr kaže:
ALDI (www.aldi.de) , je dakako "najjadnija" trgovina ovdje kod nas, ali i sa najjeftinijim proizvodima.....Unutra sve izgleda jadno, ali je to NAMJERNO tako, jer je to njihova marketing strategija. Ili mislite da su braca ALDI slucajno milijarderi (oni su medju 3 najbogatija njemca). Unutra se prodaje npr. "Chio Chips" pod markom "JA!", ali zato sto je pod markom "JA!", kosta npr. 0.69€ umjesto npr. u EDEKA trgovini gdje kosta 2.99€ sa imenom "Chio CHips". Znaci ista stvar, drukcija cijena (sto se tice cijene, dao sam samo primjer, cijene mogu variirat). Meni se svidja sto ALDI tu i tamo prodaje PC-e za jeftinu cijenu(P4, 2.53GHZ, 64MB RAM, GForce 2 GTS, "17 Hyama..) od recimo 799€, znaci cijeli Komplett-PC. ALi naravno, nisu sve komponente "up-to-date" i nisu sve najbolje, ali ipak je ok. ALDI je za a) one koje paze na svaki Euro i koji zele ustedit love i koje nije tako briga za "marke" i kvalitetu B) za nizu klasu (penner, alkoholicari...jer je tamo jako jeftino pivo) c) zato sto je kult

cya


ona kozmeticka marka koja se prodaje u ALDI (ili LIDL) CIE
je proizvod od one firme koja i proizvodi Oil of Olaz.
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Old 05.03.2003., 23:57   #100
Onoliko koliko ja znam o Aldiju (evo otvoren je lanac i u Australiji, i konstantno se siri) a znam ih iz Njemacke, Holandije i ovdje iz Australije.

Citav koncept je u tome da se snize troskovi prezentacije i radnika. U Njemackoj i Holandiji je poznato da im sindikat jedan od najlosijih. Zloupotreba neplacenog prekovrenog rada, neplacenog bolovanja i tako te stvari su uobicajena praksa pa nije ni cudo sto im je osoblje neljubazno.
Strategija im je da imaju uzak izbor artikala da ne bi morali na svaku udarati Codove za skeniranje(i to kosta) koliko se sjecam radnici tamo napamet ukucavaju proizvode. U Aldiju za razliku od ostalih samousluga radnici rade sve i ciste, i iznose robu i rade na kasi.
To su htjeli i ovdje uvesti ali im nije dozvolio Zakon o radnim odnosima pa su dosli do kompromisa i ipak su uveli skeniranje (australci bas ne mogu da upamte 130-150 proizvoda).

Kada iznese u radnju paletu sa necim, i samo je malo razreze i otvori oni su u startu ustedjeli najmanje 10 radnih sati i jednog ili vise radnika koji bi se brinuli o punjenju eventualnih polica.

Ovjde su se veliki lanci samousluga, bunili protiv takve konkurencije i iznosili svo moguce smece koje su mogli naci protiv njih ali nije im nista vrijedilo. I Australci su odusveljeni Aldijem(otovoreno je oko 100njak radnji i dalje se sire). Osnovni proizvodi su mnogo jeftiniji nego kod ostalih. A ako hoces Lososa ili konzervirani kavijar ili neko organsko brasno obrati se vodecim samouslugama.

Dobro je imati takvo sto. A svako neka kupuje tamo gdje mu odgovara.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.