Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2013., 19:20   #1
Gastroshiza

Zanima me dali je neko imo slucaj da mu je dijete imalo gastrohizu,ali npr samo nju jer citajuci forum sam naiso na podatke uglavnom sa jos kakvim komplikacijama uz ovu.

Cura je u 16 tjednu trudnoce i diagnosticirali su gastro shizu,njena ginekologica veli da ne panicari jer kao do kraja 16 tjedna se moze to jos zatvorit ali ono,ja sam optimista (cak i preveliki) cura nije jer je medicinske struke i do porodiljnog je radila ali ne na pedijatriji dok je stazirala stazirala je na djecijoj intenzivnoj i tu je se svega i svacega nagledala tako da ona je slomljena totalno.

Amniocinteza jos nije napravljena bit ce u ponedeljak i dogovorili smo se da bi ostavili bebicu ako ce sve ostalo bit u redu.

Zanimaju me iskustva ljudi koja su prosla kroz ovo i ako bi mogli rec kakva je procedura nakon poroda,znam da djete ide na kirurgiju,ali koliko ce dugo bit na intenzivnoj,kakav je nacin ishrane kod djeteta kasnije,i kako to djete zivi nakon sta ja znam trece godine dali je sa njim sve u redu.

Sreca u nesreci sto nema toga puno vani,zeludac i organi su na srecu unutra,ja sam optimista i nadam se da se to jos stigne povuc makar je 16 tjedan trudnoce.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 09:26   #2
Pred puno godina, dok sam stažirala u rodilištu, došla je jedna cura koja je nosila dijete sa gastroshizom. Preplašili su je totalno, savjetovali pobačaj.

Ona je išla u rodilište, kao da joj naprave pobačaj, ali se predomislila, i odlučila otiči u drugo rodilište, tako je završila kod nas.

Uglavnom, ja sam ju držala za ruku cijeli porod, i kad se rodila ta mala curica, obje smo plakale od sreće. Mala je imala na trbuhu malu rupicu, veličine graha, izgledalo je kao bruh, samo nije bilo pokriveno kožom. Odmah su je premjestili na kirurgiju i slijedeći dan je operirana. Mala je bila savršena, nikakvih problema.

Kad je sve bilo gotovo, izašla sam na marendu i vani su čekali roditelji od te djevojke. Pitali su me najprije kako je ona,a onda da li je dijete preživjelo. Nisu mogli vjerovat, kad sam im rekla, da je dijete živo i savršeno, plakali su od sreće. Toliko su ih isprepadali, da su bili uvjereni da će dijete umrijeti na porodu

Toliko o tome znam, sjećam se sa studija, da ako je samo gastroshiza u pitanju, to nije nikakav bauk, samo se trbušna stijenka sašije nazad, i gotovo.
Nadam se da sam ti malo pomogla. To se dogodi ponekad, nije ničija krivnja, jednostavno se u razvoju ploda ne spoji sve po sredini (slično kao zečja usna).
Vjerujem da će sve biti u redu, javi nam se kako je prošlo...
__________________
Nikad ne reci nikad...
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 09:42   #3
Pa tako su i oni rekli,citajuci na netu mislim da sam doktoriro,ali nisam nasao slucaj da je neko djete imalo samo to i da je roditelj napiso kako se djete dalje razvijalo,djete ce to prezivit 100 posto barem tako statistika kaze,e sad dali ce na intenzivnoj bit mj dana ili godinu ovisi od slucaja.Ako nitko ne napise nista ja cu javit kako je to kod nas,u pon se ide radit amniocinteza pa cemo vidit nadam se da bu sve pet,i ginekologica je optimisticna pa veli da ona inace majci ne govori nista do kraja 16 tjedan.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 09:33   #4
Za sad je situacija takva kakva je,nije se nista povuklo niti bude,nadam se da ce ovaj test plodne vode bit oko,pa cemo dalje vec to nekako prebrodit,ako neko ima kakvih saznanja ili nesto neka slobodno napise.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 10:47   #5
Moja djevojčica je rođena s gastroshizom koja nije bila otkrivena za vrijeme trudnoće(navršila je u 11. mjesecu 4 god.).Zbog toga su komplikacije bile veće.Ako se ne zatvori do kraja 16. tjedna,bebe će se roditi na carski.Mislim da možete očekivati gljivivcew na crijevima,ali to nije strašno.ovisno o komplikacijama beba ostaje u bolnici 45 dana,prvo na intenzivnoj onda na gastroenerologiji.Polako joj se uvodi mlijeko,imajčino ili formula.
Znam da to zvuči strašno,ali treba biti smiren i imati strpljenja.Nadam se da sam vam bar malo pomogla,ako vas još što zanima pitajte
nikol25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 09:09   #6
Hvala puno na informacijama,da li nakon tog navikavanja na mlijeko djete idalje mora imat nekakvu posebnu prehrani ili se moze normalno raznoliko hranit sa svime?Da li ima jos kakvih problema vezano uz probavu ili nesto?

Na internetu je zbilja malo informacija na ovu temu i to uglavnom negativne,uzimajuci u obzir da je smrtnost prilikom takvog zahvata minimalna,neznam zasto ljudi ne pisu razvoj situacije nakon toga.

Da li djete mora ic na kakve vjezbe jer sam i tako nesto nacuo,da mu se trbusni zid ojaca tako nesto.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 12:29   #7
Znam,nema nigdje nikakvih informacija..Manja je vjerojatnost za komplikacije jer je gastrošiza na vrijeme otkrivena.Trbuh se ne šiva već se crijeva pomoću posebnog utega vraćaju na mjesto,a trbušni zid sam zaraste(prvo ga malo zašiju da krene zarastanje).
Nikakve vježbe,samo ovisno o procjeni doktora ide na ultrazvuk trbuha,otpilike svaka tri mjeseca i na pregled i to je sve.Kasnije se normalno hrani kao i svako drugo dijete,osim ako doktor ne kaže suprotno.Možda će u početku imati malo tvrđu stolicu ali to je sve.Ako bude na prsima neka cura jede suhe šljive,jer bi beba od napinjanja kod kakanja imala veću mogućnost da dobiije preponski bruh(moja djevojčica ga je imala ali srećom se sam povukao).
nikol25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 13:40   #8
Hvala puno Termin je uskoro za cca 2mj. pa javim ishod i sve,toliko za sad osim ako se zena sjeti jos nesto pitat.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 15:32   #9
Nema na ćemu,nadam se da sam vam bar malo pomogla...Ako vas još što zanikma,pitaj...
pozdravite ženu i sretno,držim fige
nikol25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 17:54   #10
Eto bitno pitanje a ja zaboravio,u kojoj bolnici je vase dijete operirano?
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 10:12   #11
Bila je na rebru kod doktorice Benjak.Za doktore i sestre na rebru sam puna hvale(s obzirom da su gastrošizu otkrili tek na porodu).Bili su strpljivi i spremni sve objasniti.
nikol25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 11:06   #12
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Hvala puno Termin je uskoro za cca 2mj. pa javim ishod i sve,toliko za sad osim ako se zena sjeti jos nesto pitat.

Puno sreće bebici i mami !!!
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 13:46   #13
Hvala,i mamica ce se registrirat na forum da vas pozdravi heheh
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 15:56   #14
Evo da se vratim sa dojmovima i svime makar jos nije stvar gotova do kraja ali blizimo se kraju oporavka JUHUUUUU

Curka se rodila 21.2 u petrovoj,tamo je sve bilo vrhunski organizirano i izvedeno,dr. Zloposa je izveo carski,srecom da je on taj dan u smjeni bio jer je on vodio trudnocu od zene i bilo mi drago sto je tamo.Covjek je zbilja odlican.

Odmah nakon carskog hitna je bila spremna i krenuli smo s malom na rebro,tamo su je odmah primili i sazvan je tim za operaciju,tocno koji kirurg je malu operiro nebih znao,zena zna sigurno,ali operacija je prosla u najboljem redu,nakon cca tj. i pol druga operacija zatvaranja trbuscica do kraja,isto prosla ok,crijeva za 2 dana bila u funckiji,kakala je par puta i onda je prestala,iz kojeg razloga,vjerojatno neki cepic ili nesto,ali sad nakon 7 dana iscekivanja stolice imala je stolicu i poceli su je hranit majcinim mlijekom.

Malenu na rebru vodi doktorica Mustapic i zbilja samo rijeci hvale imam za nju,veoma draga i strucna osoba,mlada je ali ima znanje i volju,nista joj nije tesko niti joj je tesko objasnit nesto laiku kao meni.

Javim vam se jos kad mala izade iz bolnice ali na dobrom smo putu U cijeloj prici puno srece imamo,zapali su nas odlicni doktori,tajming svega je bio dobar ja sam pre zadovoljan i jedva cekam da mis dode doma
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 16:02   #15
ajme čestitke na maloj princezi i borcu, 2u1

super vijesti
__________________
'pojest ću ti uho ko list salate' xD
https://lb3f.lilypie.com/2cXxp1.png
padallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 16:47   #16
Ime male Viktoria ili ti pobjeda Tata smisljo
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 18:07   #17
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Ime male Viktoria ili ti pobjeda Tata smisljo
taman!
__________________
'pojest ću ti uho ko list salate' xD
https://lb3f.lilypie.com/2cXxp1.png
padallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 18:21   #18
Bravo mala Viktorija!! Cestitke roditeljima
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 16:45   #19
Od srca čestitam na malenoj Viktoriji...Najgore je prošlo,sad još malo strpljenja i uživajte u malenoj....Puno pozdrava
nikol25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 19:04   #20
Bravo Viktorija i bravo mama i tata!!
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.