Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2015., 15:31   #1041
Quote:
Gusfraba kaže: Pogledaj post
Nisam tražila znanstvene dokaze niti istraživanja. Malo sam gledala tuđe rezultate koji su mi bili na granici "ne vjerujem dok ne isprobam". Inače sam ulje kupila za vlasište, ali sam ga do sad samo jednom aplicirala jer nisam nikako mogla uklopiti u trenutnu rutinu (raste mi dosta mlade kose sad, ali ne mogu to pripisati jednom stavljanju ulja). Koliko sam ja uspjela shvatiti, ulja djeluju po principu da hrane korijen dlake i hidratiziraju, pa one postanu čvršće i jače, manje ispadaju i rastu duže (što se tiče kose i trepavica, jel). A navodno pomaže i masaža tjemena i kapka.
Hvala na opširnom odgovoru, drago mi je da ti je ulje pomoglo. Ja sam malo čitala neke članke na netu sa naslovima, dali ricinusovo ulje stvarno djeluje. Mišljena su bila stvarno podijeljena, ali oni protiv su pisali da je samo optička varka jer je ricinusovo ulje tako gusto i samo obuhvati trepavice pa izgledaju deblje i gušče. Ili da pomaže zapravo masaža uljem, ne treba biti baš ricinusovo ulje. Ja stvarno ne znam jer nikad ga nisam koristila duže vrijeme.
Pesche is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 10:15   #1042
Vidjela sam da su cure zadovoljne i sa njegom s kokosovim uljem. Uglavnom, ako imas neko od tih doma, nista te ne kosta probati. A ako je i samo masaza u pitanju, opet ces imati koristi od toga. Ja napravim mini masazu dok utrljam ulje.

Samo znam da stvarno vidim razliku, osobito kad stavim maskaru. I cini mi se da su stvarno narasle duze, ali kuzim tek s maskarom jer su vrhovi nekako svijetli pa se ne kuze s prednje strane, tek kad ih gledam profilno.
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 16:53   #1043
Ja ga koristim redovito na trepavicama i definitivno vidim razliku. I učinak.

Pitanje za cure koje ga koriste na kosi: mislila sam ponovno početi prije pranja na kosu stavljati masku od kokosa i ricinusa. Zanima me samo može li ta mješavina ići na cijelu duljinu kose, ne samo na tjeme? Kokos inače stavljam i na jedno i na drugo, ali ne znam hoće li mi ricinus isušiti kosu?
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 17:56   #1044
ja ga nikad nisam stavljala na cijelu kosu. ne znam bi li je isusilo, al nekako mislim da bi mi sto godina trebalo da ga isperem sa cijele kose
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 19:12   #1045
Jednostavnije i brže mi je oba nanjeti smiksano odjednom, ali sam zaboravila kako se ricinus teško ispire iz kose Odmah me je prošla volja za stavljanjem i samo na tjeme
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 22:19   #1046
Ja napravim miks kokosovog ulja i ricinusa, otprilike pola pola. Zagrijem da bude toplo i rijetko, pa prvo nanosim na tjeme i lagano utrljavam. Zatim visak rasporedim po ostatku kose, osobito vrhovima, onako neku normalnu kolicinu, ne da se cijedi s kose ili nesto. Nista ne isusuje kosu i nisam imala ama bas nikakvih problema s ispiranjem. Samponiram sa Subrina recept samponom protiv ispadanja. I kosa bude drugi dan cak za moj ukus i previse mekana, ali vrhovi su mi u puno boljem stanju. I to nakon samo nekoliko puta.
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 22:57   #1047
Ja isto miksam kokosovo i ricinusovo, dodam i maslinovo ponekad. Kad se mrvicu zagrije, ricinusovo bude puno lakse nanositi a sa ispiranjem nisam bas imala poteskoca. U pravilu, jednom tjedno ga stavljam i to jedan put solo a drugi u kombinaciji s kokosom.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 00:04   #1048
Zvuči dobro, probati ću
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 15:03   #1049
Pozdrav! Evo ovako, imam jako tanku, slabu i rijetku kosu koja se uz to jako i masti, a vrhovi su mi s druge strane poprilično suhi... Kupila sam ricinusovo i kokosovo ulje pa sam mislila nanositi ricinusovo na tjeme, a kokosovo samo na vrhove. Ili bi ipak bilo bolje nanositi mješavinu oba na cijelu kosu? Jedna mi je prijateljica rekla kako joj je kokos također pomogao za progušćivanje i rast kose, ali bojim se da mi taj kokos ne bi zamastio i otežao ionako već jadnu i masnu kosu S ispiranjem samog ricinusa nemam problema, ali ne znam kako bi to bilo u kombinaciji s kokosom...
Jasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 19:55   #1050
Ja bi mješavinu na tjeme, kokos po dužini ili samo na vrhove.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 17:55   #1051
Hvala, probam onda tako
Jasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 01:00   #1052
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ja isto miksam kokosovo i ricinusovo, dodam i maslinovo ponekad. Kad se mrvicu zagrije, ricinusovo bude puno lakse nanositi a sa ispiranjem nisam bas imala poteskoca. U pravilu, jednom tjedno ga stavljam i to jedan put solo a drugi u kombinaciji s kokosom.

Powered by LG G4
Ja isto tako mixam samo umjesto maslinovoga stavim ulje pšeničnih klica i makadamije. Ja umasiram i u vlasište i po cijeloj dužini.Isto nemam problema sa ispiranjem
danchi ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 23:56   #1053
Sad sam vec nekoliko puta stavila ricinusovo ulje na tjeme, pa evo mojih dojmova.

1. Nanosenje. Zagrijavanje ulja pomaze, ono bude malo rjedje. Ipak, nanosila sam ga i samo ovako, kroz bocicu koja ima onako suzen vrh kao kod boja za kosu i sl. Odlicna stvar, brzo, ekonomicno i jednostavno nanosenje na tjeme. Svakako probajte s tim!

2. Ispiranje. Citala sam da je dosta ljudi imalo problema sa ispiranjem. Jednostavno mi nije jasno kako. Ja imam osjecaj da mi ovo ulje jos dodatno ociti tjeme i dovoljno mi je jedno jedino samponiranje, a kosa mi je cista danima! Prestala sam sa samponiranjem dva puta. Kosa i tjeme su mi cisti i po pet dana, dogodilo mi se da sam zaboravila kad sam zadnje prala kosu!!! Peti se malo pocne mastiti kod tjemena. Koristim Subrina Recept sampon protiv ispadanja kose.

3. Djelovanje. Imam dosta mlade kosice i kosa mi je nekako brzo narasla. Ipak, nisam sigurna da je to do ricinusa, ipak sam ga stavila samo par puta (ali provjereno djeluje na trepavicama nakon samo dva tjedna svakodnevnog koristenja!). Ali sam zato poprilicno sigurna da mi se drasticno popravilo stanje kose! Vec sam pisala po forumu o suhim vrhovima zbog problema sa stitnjacom. Nikakva maska, regenerator, sisanje nije pomoglo. A sad? Gotovo bih rekla da mi vise ni nisu suhi, barem na opip. Rasuse se malo kako prodje vrijeme od pranja kose, ali to cu s vremenom posisati. Kosa mi je vidno mekanija i sjajnija. Ok, po duzini jos nekad stavim i kokosovo ulje, da se zna.

Stvarno sam jako zadovolja, jos ako pomogne oko gustoce kose, ajme meni odusevljenja.

Sto se tice opadanja kose, sad je upola manje. Ne znam cemu to zahvaliti, ali sigurno nije odmoglo.
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 08:04   #1054
Gusfraba dobro si me sjetila, napravila mi se rupa na obrvi, baš ću slikat before/after ricinusa
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 02:38   #1055
Quote:
Gusfraba kaže: Pogledaj post
Sad sam vec nekoliko puta stavila ricinusovo ulje na tjeme, pa evo mojih dojmova.

1. Nanosenje. Zagrijavanje ulja pomaze, ono bude malo rjedje. Ipak, nanosila sam ga i samo ovako, kroz bocicu koja ima onako suzen vrh kao kod boja za kosu i sl. Odlicna stvar, brzo, ekonomicno i jednostavno nanosenje na tjeme. Svakako probajte s tim!

2. Ispiranje. Citala sam da je dosta ljudi imalo problema sa ispiranjem. Jednostavno mi nije jasno kako. Ja imam osjecaj da mi ovo ulje jos dodatno ociti tjeme i dovoljno mi je jedno jedino samponiranje, a kosa mi je cista danima! Prestala sam sa samponiranjem dva puta. Kosa i tjeme su mi cisti i po pet dana, dogodilo mi se da sam zaboravila kad sam zadnje prala kosu!!! Peti se malo pocne mastiti kod tjemena. Koristim Subrina Recept sampon protiv ispadanja kose.

3. Djelovanje. Imam dosta mlade kosice i kosa mi je nekako brzo narasla. Ipak, nisam sigurna da je to do ricinusa, ipak sam ga stavila samo par puta (ali provjereno djeluje na trepavicama nakon samo dva tjedna svakodnevnog koristenja!). Ali sam zato poprilicno sigurna da mi se drasticno popravilo stanje kose! Vec sam pisala po forumu o suhim vrhovima zbog problema sa stitnjacom. Nikakva maska, regenerator, sisanje nije pomoglo. A sad? Gotovo bih rekla da mi vise ni nisu suhi, barem na opip. Rasuse se malo kako prodje vrijeme od pranja kose, ali to cu s vremenom posisati. Kosa mi je vidno mekanija i sjajnija. Ok, po duzini jos nekad stavim i kokosovo ulje, da se zna.

Stvarno sam jako zadovolja, jos ako pomogne oko gustoce kose, ajme meni odusevljenja.

Sto se tice opadanja kose, sad je upola manje. Ne znam cemu to zahvaliti, ali sigurno nije odmoglo.

Ricinusovom ulju definitivno
neraazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 22:35   #1056
Cure ja imam problem. Naime obrve su mi prestale rast i stvarno su se stravicno prorijedile. Na prvu izgleda koda ih i nemam. Nisam slucaj da sam ih previse cupala pa eto mi sad, nikad i nisam imala preguste obrve pa ih nisam puno dirala jer sam upravo takve htjela. Mazala sam ih ricinusom svaku vecer nekoliko mjeseci i nista. Sestra koja se sa svojim obrvama zaigrala mazala je ricinusom i buknule su ko sikara za dva tjedna. Ima li netko jos kakav savjet, mijesat ricinus s jos necim, neka posebna masaza ili nesto trece? Inace ga koristim i za kosu i prezadovoljna sam rezultatima.
mk2125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 15:35   #1057
Kako mazete ulje na trepavice, sto ako udje u oko?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
" Ne možete se nadmudrivati sa svojim srcem. Ono ima svoje zakonitosti i zatreperi zbog stvari koje vaš um čak prezire. "
leda99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 18:05   #1058
Ja si stavim kap-dvije na prste i tako razmazem pri korijenu trepavica i malo po duzini.
Cure obicno koriste stapice za usi, ali meni je ovako jednostavnije. Imam vise kontrole. Naravno, ruke prvo operem

Ako ne stavis previse i fino razmazes, nece ti ulaziti u oci jer je ulje dosta gusto samo po sebi. Jedino podrucje oko ociju moze malo zamastiti..

Osobno nemam problema ako mi i ude u oko, malo zamuti vid, al nakon minutu dvije sve po starom. Stvar je u tome da ne stavis previse na prst ili stapic..
Neke cure koriste i cetkicu stare, oprane, maskare.

Nakon malo prakse skuzis koja kolicina je optimalna
Kulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 19:01   #1059
Quote:
mk2125 kaže: Pogledaj post
Cure ja imam problem. Naime obrve su mi prestale rast i stvarno su se stravicno prorijedile. Na prvu izgleda koda ih i nemam. Nisam slucaj da sam ih previse cupala pa eto mi sad, nikad i nisam imala preguste obrve pa ih nisam puno dirala jer sam upravo takve htjela. Mazala sam ih ricinusom svaku vecer nekoliko mjeseci i nista. Sestra koja se sa svojim obrvama zaigrala mazala je ricinusom i buknule su ko sikara za dva tjedna. Ima li netko jos kakav savjet, mijesat ricinus s jos necim, neka posebna masaza ili nesto trece? Inace ga koristim i za kosu i prezadovoljna sam rezultatima.
probaj dodati ulje pšeničnih klica.
voldie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 13:28   #1060
Što se tiče akni, da li da ih tretiram čistim ricinusom ili nekom mješavinom? Imam par "vulkana" na licu pa sam mislila samo njih tretirati ricinusovim uljem.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.