Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2017., 20:24   #1
Nova generacija motora 1.0

gledao sam si kupiti daciu logan mvc, ima super cijenu i ugrađuju odmah plin,
nego imaju samo motore od 1000 i 900 kubika, oba 90 konja


Vidim da je i opel i ford počeo sa tim malim kubikažama, radi se o manjoj emisiji....sve jasno, ali 900 ccm? tri cilinda i dvanaest ventila?

Ima li kakvih iskustava? Vozi li tko takav motor?
Ja tri puta godišnje vozim neku relaciju od 1200 km(tamo i nazad sve skupa), pa me zanima kako taj mališan podnosi takve stvari....

hvala na Vašim iskustvima

Zadnje uređivanje vinko3 : 26.11.2017. at 20:44.
vinko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 20:49   #2
Mislim da mu je sasvim svejedno, motoru je bolje raditi kada je zagrijan nego stalno palenje, gašenje i kretanje, stajanje u gradskom ciklusu. Ajde, motoru je svejedno jel na leru ili radi na 2000 okretaja, ali ostalim komponenetama stani kreni režim baš i nije idealan. Nemoj ga previše forsirati i trebalo bi biti OK. Inače draže mi je kad ima cilindar više, nego cilindar manje, ali na to se teško može utjecati
Inače, znam da ovdje ima ekipe koja vozi trocilindraše (Ford, Smart, VW, Opel...) pa pričekaj njih za iskustva.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 21:05   #3
Ford ecoboost je dobar , za taj 0,9 nisam cuo pohvale
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 21:10   #4
Kerbi ima upravo taj 0,9T pa će on reći koju ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:34   #5
Opel Corsa 1.0 115KS, imam ju nekih 5 mjeseci, zasad sve 5. Išao i na more s njom, na putu nazad iz metropole za Osijek (autoput) 4 osobe u autu plus prtljaga, tempomat na 130, bez problema sve.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:45   #6
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kerbi ima upravo taj 0,9T pa će on reći koju ...
I e2s ako se ne varam, baš MCV s tim motorom i automatikom.

Zadnje uređivanje Orlov77 : 26.11.2017. at 22:56.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:08   #7
ti motori su prošlost vraća se konačno velika kubikaža
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:12   #8
A-ha, paz' da nebi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:53   #9
Quote:
Dardevil 1977 kaže: Pogledaj post
Opel Corsa 1.0 115KS, imam ju nekih 5 mjeseci, zasad sve 5. Išao i na more s njom, na putu nazad iz metropole za Osijek (autoput) 4 osobe u autu plus prtljaga, tempomat na 130, bez problema sve.
..iskreno, 130 na autoputu nije bio problem ni za stojadina..........
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 06:53   #10
Istina. Samo nakon 200km takve vožnje u njemu nisi mogao nikoga čuti par minuta. O potrošnji da i ne govorim.

Corsa je pri 130km/h na 3100 okretaja uz potrošnju manju od 7L.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 07:39   #11
C3 82, tri cilindra, bez turbine.
Dvije i pol godine, 50.000 km.
Sve što je kolega rekao za Corsu vrijedi i za ovog.
Prosječna potrošnja tokom te dvije godine, po benzinskim računima, oko 7,5 l/100.
Sasvim je dovoljno snage i za autocestu, za dvije do tri osobe. Sasvim pun auto bi sigurno trebalo prebacivati u nižu na dugim uzbrdicama, ili se pomiriti sa smanjenjem brzine tih nekoliko km. Za priključivanje na autocestu ga ipak treba dobro potjerati.
Bilo kakva usporedba sa Zastavom 101, imao nekad pradavno, je sasvim promašena.
A uživam ga slušati iznad 4.500 o/min. Neočekivano dobar zvuk.
Za takav auto bih uvijek odabrao 3 cilindra motor, stari C3 je bio sa 4 cil. Istim korištenjem, na istim cestama, automatska klima i jedan i drugi, trebao je u prosjeku oko 8,5, litru više od ovog.

I da, sa tim 101 je na autocestama bio veliki problem držati tempo od 130. Samo tada nismo imali autoceste s uzbrdicama, osim onog mini uspona kod Lučkog... Tko je bio tada malo po Austriji, Njemčakoj... prvo brdo - eto te bespomoćno na 110, mijenjao ti brzine kako god hoćeš.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 07:59   #12
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
C3 82, tri cilindra, bez turbine.
Dvije i pol godine, 50.000 km.
Sve što je kolega rekao za Corsu vrijedi i za ovog.
Prosječna potrošnja tokom te dvije godine, po benzinskim računima, oko 7,5 l/100.
Sasvim je dovoljno snage i za autocestu, za dvije do tri osobe. Sasvim pun auto bi sigurno trebalo prebacivati u nižu na dugim uzbrdicama, ili se pomiriti sa smanjenjem brzine tih nekoliko km. Za priključivanje na autocestu ga ipak treba dobro potjerati.
Bilo kakva usporedba sa Zastavom 101, imao nekad pradavno, je sasvim promašena.
A uživam ga slušati iznad 4.500 o/min. Neočekivano dobar zvuk.
Za takav auto bih uvijek odabrao 3 cilindra motor, stari C3 je bio sa 4 cil. Istim korištenjem, na istim cestama, automatska klima i jedan i drugi, trebao je u prosjeku oko 8,5, litru više od ovog.

I da, sa tim 101 je na autocestama bio veliki problem držati tempo od 130. Samo tada nismo imali autoceste s uzbrdicama, osim onog mini uspona kod Lučkog... Tko je bio tada malo po Austriji, Njemčakoj... prvo brdo - eto te bespomoćno na 110, mijenjao ti brzine kako god hoćeš.

koliko okretaja vrti na 130 kmh/sat?
znači uzbrdica autocesta gubi dah?koliko on hp ima?
vinko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 08:14   #13
Quote:
vinko3 kaže: Pogledaj post
gledao sam si kupiti daciu logan mvc, ima super cijenu i ugrađuju odmah plin,
nego imaju samo motore od 1000 i 900 kubika, oba 90 konja


Vidim da je i opel i ford počeo sa tim malim kubikažama, radi se o manjoj emisiji....sve jasno, ali 900 ccm? tri cilinda i dvanaest ventila?

Ima li kakvih iskustava? Vozi li tko takav motor?
Ja tri puta godišnje vozim neku relaciju od 1200 km(tamo i nazad sve skupa), pa me zanima kako taj mališan podnosi takve stvari....

hvala na Vašim iskustvima
Hm, samo bih htio dodati da si malo zakasnio u automobilistickom svijetu jer nije da je opel i ford poceo sa tim malim kubikazama i da se sve to sada dogadja 2017 godine, jer to vec traje ohoho godina. Pa ford sa ecoboost je bio jedan od prvih.

Sto se Dacie Logan MCV tice, ja sam imao prosli model sa atmosfercem 1.6 16V od 105KS i sada ovaj za tce90. Neusporedivo je bolji za voziti ovaj tce90 iako ima manje kubika i 15KS manje konja, no ima turbinu i kojom god brzinom vozis kada stisnes gas on krene. Puno bolje ubrzava, uzbrdice na A6 prema Vrbovskom rjesava puno puno lakse i sa ljudima sa normalnom prtljagom (znaci ne cigle i cement jer to nisam vozio, nego ljudi za na more i roba/stvari). Po otvorenoj cesti trosi znatno manje od prijasnjeg kao i po autocesti a po gradu Zagrebu gdje se vozim cca 2h dnevno svaki dan u guzvi mi trosi 7.3-7.5 litara (start&stop iskljucen, ECO nacin voznje iskljucen).

Inace imas Sce75 koji je atmosferski motor od 75KS koji je nov na trzistu i imas tce90 koji je turbo motor i napravljeno ih je vec preko milion komada. Ugradjuju se u Clio, Captur, Daciu, Smart/Twingo, Micru. Odmah sa plinom u Daciji dobijes tce90. Kerbi na forumu ima Sandero tce90 sa plinom. Ja imam Logan MCV tce90 sa Easy-R mjenjacem, znaci samo benzin.

Inace kazes 12 ventila? Pa 3 cilindra * 4 ventila po cilindru = 12 ventila. Ne moze 16
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 08:16   #14
Quote:
vinko3 kaže: Pogledaj post

koliko okretaja vrti na 130 kmh/sat?
znači uzbrdica autocesta gubi dah?koliko on hp ima?
Napisao ti je lik Citroen C3 82. Znaci to ti je PSA Puretech motor od 82KS atmosferac. Turbine nema pa ne mozes ocekivati cuda na uzbrdicama na autocestama. No za po gradu i otvorenoj cesti....a za te uzbrdice se malo strpis.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 08:45   #15
u firmi smo imali svojevremeno audi sa 1.0 TFSI sa 115 PS. Dok mi kolega nije reka nisam uopće znao da je taj motor i da ima 3 cilindra. Radi savršeno uglađeno, vuče ka budala do nekih 120 km/h, poslije ide malo sporije no bez problema ide do 160 km/h, a sigurno i više jer se vrti do 8.000 okretaja. potrošnja je fascinantna - oko 5 litara benzina mješovito. daklen, ovo je motor koji bi moglo voziti 95% vozača s obzirom na vožnju po gradu, malu kilometražu i slično. za usporedbu, do tih 120 km/h na sat ide recimo kao 2.0 TDI, poslije se osjeti manjak kubika, no nije ništa strašno, posebno za nekog tko nejuri autocestama svakodnevno.

inače, imali smo i 1.0 obični atmosferac, to je za mene bila katastrofa. trese, lupa, krepava u leru, ma užas. ovi novi 1.0 TFSI kao da nema nikakve veze sa tim bez turba.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:52   #16
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
C3 82, tri cilindra, bez turbine.
Dvije i pol godine, 50.000 km.
Sve što je kolega rekao za Corsu vrijedi i za ovog.
Prosječna potrošnja tokom te dvije godine, po benzinskim računima, oko 7,5 l/100.
Sasvim je dovoljno snage i za autocestu, za dvije do tri osobe.
Čak i stari C3 1.4 75ks troši nešto manje od ovog, da ne spominjem kako i ide bolje.
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:57   #17
Te male atmo 3cyl mlinceke treba rastezati to blokade, inace je mrtva krava.
Turbo je skroz druga prica, taj vozi ko veliki Svaki put se odusevim (npr. Rapid sa 1.0 tsi)

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:07   #18
zanimljivo da nitko ne govori kako je prešao 200.000 s tim motorima
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:13   #19
Quote:
jumpbyte kaže: Pogledaj post
zanimljivo da nitko ne govori kako je prešao 200.000 s tim motorima
Hm, mozda zato sto jos nije? Meni treba 10 godina da napravim tu kilometrazu a posto sam terenac, i cesto ne vozim dok sam izvan HR to se produzi na 15 godina. Pa me pitaj tamo 2027 godine ako ne i 2032 godine kako ide sa 200 tisuca km. Ako do tada ne prodam auto i kupim novi.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:46   #20
Quote:
kamikaza777 kaže: Pogledaj post
Čak i stari C3 1.4 75ks troši nešto manje od ovog, da ne spominjem kako i ide bolje.
Da, i meni upala ta potrošnja, pa toliko troši moj 1.4 8v iz 2000-e, ako ne i manje
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.