Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2010., 22:16   #1
P: Yamaha X-max 250i 2008.

Evo dragi moji forumski kolege, svanuo je i taj dan!
Oni koji me malo bolje znaju, znaju i da veće neko vrijeme "trubim" o promjeni motora (preciznije, motor za skuter), stoga evo nakon duljeg vremena krenulo je na poslovnom planu, stoga sam u mogućnosti ispuniti jedan (manji) san.

Za početak, potrebno je naći dobru dušu koja bi udomila mojeg muceka, jer bez dobrog udomitelja, teško da će biti ikakvog ispunjenja sna.
Dakle, radi se o Yamahi X-max 250i, crne boje, 2008. godina, regan i garancija do 18.4.2010., trenutno ima na satu 16500 km, održavan kod ovlaštenog servisera, ulje promijenjeno na 16000 km. Gume u solidnom stanju (još sigurno nekoliko tisućica km), gume su Michelin GoldStandard, originalne koje sam dobio s njim, i s njima sam zadovoljan. Kočnice su negdje otprilike na pola potrošenosti (možda će netko misliti da sam penzić, ali više od 10000 km je napravljeno van grada).
Od mehaničkih oštećenja, nemam za navesti ništa, jer skuter dosad nije bio ama baš nikad u kvaru.
Od ostalih oštećenja, navest ću ogrebotine na prednjoj maski s lijeve strane kod svjetala (vidi slike). Naime, isto je plod nestretnog okretanja na uzbrdici, gdje mi je proklizala stajna noga i jednostavno je skuter završio na podu. Dakle, sa skutera U VOŽNJI nije bilo NIKAD padano, a ovaj pad na mjestu, za posljedicu nije imao ništa osim ružnih ogrebotina.

I sad ono najvažnije, financije.
Dakle, mislim da je realna cijena cca 26000 kn, kažem cca jer to znači da nije fixna, ali ne mislim ju baš previše korigirati, bar ne u startu. Od zamjena u obzir dolazi isključivo Yamaha FZ6 Fazer (po mogućnosti S2, i da je crn ), ali razmislio bih i o srodnim sport tourerima tipa Kawasaki ER-6f, Kawasaki Z750S, Yamaha XJ6 Diversion, Honda CBF600S te Suzuki Bandit S. Naravno, sve to nabrojano bi bilo uz moju nadoplatu (osim ako se radi o malo starijem motoru).

I evo za kraj slikice:

http://img254.imageshack.us/img254/9941/img0211af.jpg

http://img697.imageshack.us/img697/9179/img0215ad.jpg

ovdje se vide i tablice, ako netko želi izvršiti kakvu provjeru (npr MUP ili sl )
http://img13.imageshack.us/img13/7003/img0216ay.jpg

Zadnje uređivanje Igoreta : 06.01.2010. at 22:24.
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 10:24   #2
25000 kn

098 / 9337 - 925
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 23:24   #3
Quote:
Igoreta kaže: Pogledaj post
25000 kn

098 / 9337 - 925

Er 6 je zaista super motor, frend mi ga ima i stalno ga " žicam " , nevjerovatno je upravljiv
GOGO GOX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 08:34   #4
vozio sam i ja ER-6n i imam za njega samo riječi hvale, međutim, meni isključivo dolazi u obzir ER-6f jer tražim (polu)oklopljeni sport tourer (naked)...
sve je super do cca 120 km/h a onda je razlika ogromna...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 21:47   #5
može i 50ccm pod račun (do 10000 kn)
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 22:33   #6
ajme pa nisi valjda toliko očajan da bi i 50ccm uzeo
ako niko ne zove makni oglas vozi xmax pa na zimu opet stavi u oglas
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 22:48   #7
ne nije stvar u očaju, već u tome da bi moja draga vozila tog malog, barem dok ga ne prodam...
imam sad nešto love (viška), htio bih frezu, ali moram prvo riješit xmax-a, a nedam ga đabe nikako...

predobar je to skuter...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:32   #8
Quote:
Igoreta kaže: Pogledaj post
ne nije stvar u očaju, već u tome da bi moja draga vozila tog malog, barem dok ga ne prodam...
imam sad nešto love (viška), htio bih frezu, ali moram prvo riješit xmax-a, a nedam ga đabe nikako...

predobar je to skuter...
Bilo bi bolje položiti A kat. pa voziti 125ccm. 50ccm je nelogično imati, osim za klince koji nemaju dovoljno godina.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:19   #9
znam ja to, ali mislim da bi prije polaganja za A kategoriju bilo dobro imati bar nekakvog iskustva u prometu na 2 kotača, a ovak ako ode odmah u autoškolu, ne gine joj par puta ponavljanje ispita...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:50   #10
Quote:
Igoreta kaže: Pogledaj post
znam ja to, ali mislim da bi prije polaganja za A kategoriju bilo dobro imati bar nekakvog iskustva u prometu na 2 kotača, a ovak ako ode odmah u autoškolu, ne gine joj par puta ponavljanje ispita...
Ako zna vozit auto nebi trebalo biti problema, pogotovo ako je sposobna. Ako je zgodna budem joj dao par lekcija besplatno
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:03   #11
http://www.mojmotor.com/forum/index.php/topic,59.0.html

Quote:
..znam ja to, ali mislim da bi prije polaganja za A kategoriju bilo dobro imati bar nekakvog iskustva u prometu na 2 kotača, a ovak ako ode odmah u autoškolu, ne gine joj par puta ponavljanje ispita...
Ona ne cita forum ? Moja bi mi za ovakvu izjavu isti dan minimum jednu iza uha potegla


Nego , te zovu sta ljudi ? Svaki malo pogledam slike i tko zna.. ako mi zena ubode taj listic na lotu koji vec neko vrijeme igramo , ja ti se javim
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:44   #12
Nudila mi ekipa svakakve zamjene, niko neda (nema) keš...
Skoro sam uspio dogovorit sa jednim likom iz Splita zamjenu za Fazera, al jbga on u Splitu, ja u Zagrebu, i dok se mi dogovaramo uletio njemu lik s lovom i ode...

A žena ne mora čitat forum, ona to zna, iako ima želju za vožnjom, ipak mislim da nije financijski isplativo (a nedaj bože težeg pada) da joj kupimo nekaj "pošteno" pa da skuži da to nije za nju...
Bila bi i opcija da joj ostavimo Xmax, ali prevelik je za nju...

P.S. Reci ženi da uplati koju i u kladionici, veće su šanse za dobitak, a i ne treba ti za Xmax previše love...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 18:52   #13
..a da , ljudi uvjek nesto kombiniraju
..ali kad dodje the kupac, samo ce otici , to uvjek tako bude

..sto se tice moje zene, racunaj na to da dobitak mora biti veci, jer dok dodje moja "zelja koja se vodi kao luxuz" , treba prvo neke druge goruce stvari kupiti

..do tada ona "racuna" da uvjek mogu nesto na "test" dobiti
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:13   #14
Quote:
Eladio kaže: Pogledaj post
..do tada ona "racuna" da uvjek mogu nesto na "test" dobiti
Daj i meni sredi neki test...

Mislim da sam dosad već skupio dosta iskustva da moje mišljenje može biti relevantno za test nekog skutera.

A može i motor!
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 22:38   #15
pa s obzirom da ima dosta toga , i da uglavnom ne stignem ni pola toga koliko mi se nudi , mozemo se naci , popiti pice, malo popricati o tome, i tako..

ali o tome bolje preko PMa
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 23:48   #16
Mogu i ja doć? Na piće, ne na pm...
Gilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 00:05   #17
Quote:
Gilberth kaže: Pogledaj post
Mogu i ja doć? Na piće, ne na pm...
tebe više vidim u Rutingu na nekim Hondama

Ali može i piće
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 00:43   #18
I ja sebe mogu zamislit na Hondama (iako mi nisu neki favoriti, ali nisu ni skroz pozadi), no u Rutingu ne bih kupio ni sprej za lanac. Gadovi arogantni misle da kupci postoje da bi bili njima na usluzi. Baš se pitam kako to da najveći svjetski proizvođač motora baš u Hrvatskoj ne može među vodeće...

Sorry Igoreta na spamanju teme. Budi strpljiv sa skuterom, sjajan je a dolazi ljeto, nać će se neki kupac koji neće nuditi stojadina i kariolu u zamjenu za njega.
Gilberth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.