Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2007., 10:26   #1
Pomoć oko jačanja noktiju

Drage moje, imam problem s noktima. Dosta su mi krhki i šta je najgore listaju se. Primjetila sam da je stanje još gore ako ih nalakiram, čak i ako ne skidam lak acetonom, oni se počnu listati. E pa sad me zanima, da li znate šta pomaže kod toga? Znam da je važna prehrana, ali zanima me znate li za kakav poseban lak ili sredstvo za jačenje noktiju, i da li imate iskustva s tim, pomaže li? I još sam čula da nakon geliranja prirodni nokti ispod ojačaju, hmm dal je to istina? Hvala svima!
bambi2891 is offline  
Old 30.06.2007., 13:31   #2
jedino kaj ti može pomoć su novi geni


https://www.forum.hr/showthread.php?t...ighlight=nokti

https://www.forum.hr/showthread.php?t...ighlight=nokti

https://www.forum.hr/showthread.php?t...ighlight=nokti

https://www.forum.hr/showthread.php?t...ighlight=nokti
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Old 30.06.2007., 13:37   #3
hvala ti koka, uopće nisam tražila po forumu.... a šta se tiče gena, pobrala sam sve najgore... )) no help for me... ))
bambi2891 is offline  
Old 30.06.2007., 15:33   #4
Ja sam kupila sebi MERC Special Drages, nedavno je reklamiralo na TV-u!

I 100% djeluju,probaj!

Meni su pomogle,još nikada nisam imala ovolike nokte!
Siillva is offline  
Old 30.06.2007., 16:06   #5
čula sam neke fore da ih mažeš maslinovim uljem-mislim da je to bilo negdje na modi, i oni ojacaju, ja imam iste takve nokte i upravo počela mazat pa šta bude,namam šta izgubit, one kojekakve kremice mi nikad nisu pomogle
WindOFChange is offline  
Old 30.06.2007., 16:09   #6
Quote:
Siillva kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila sebi MERC Special Drages, nedavno je reklamiralo na TV-u!

I 100% djeluju,probaj!

Meni su pomogle,još nikada nisam imala ovolike nokte!
hvala ti! a di to ima za kupit? jel ima u ljekarnama? i koliko košta?
bambi2891 is offline  
Old 30.06.2007., 16:11   #7
Quote:
WindOFChange kaže: Pogledaj post
čula sam neke fore da ih mažeš maslinovim uljem-mislim da je to bilo negdje na modi, i oni ojacaju, ja imam iste takve nokte i upravo počela mazat pa šta bude,namam šta izgubit, one kojekakve kremice mi nikad nisu pomogle
i ja sam to baš tu pročitala, cure su svakodnevno močile nokte po 10 min u maslinovom ulju i kažu da se stanje super popravilo..pa zašto ne isprobati
bambi2891 is offline  
Old 30.06.2007., 17:33   #8
merz su super ne samo za nokte, već i za kosu i kožu. ja ih pijem već 8 mjeseci uz razne b vitamine i primjetila sam bitno poboljšanje, nokti se oporavili nakon dugo geliranja, lice se očistilo, kosa super, sjaji, ne pada.

dobar ti je i od naturalwealtha pivski kvasac u kombinaciji za k-k-n.

maslinovo super, ujutro natašte popit malu žličicu, a za nokte preko noći namazat.
za mitesere maslinovo sa malo limunovog soka.

merz 80kn ja mislim.
Still wonder is offline  
Old 30.06.2007., 18:01   #9
merz su zbilja dobre. a čula sam i da kalcij pomaže.
lotta is offline  
Old 30.06.2007., 18:05   #10
ja bi kupila taj merz ali me strah! jel ima neke nuspojave i slično??? Inače ne volim piti nikakve tablete, samo kad sam bolesna!
Meni maslinovo ulje pomaže, a i lak Trind nije loš
ciganche is offline  
Old 30.06.2007., 18:13   #11
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
ja bi kupila taj merz ali me strah! jel ima neke nuspojave i slično??? Inače ne volim piti nikakve tablete, samo kad sam bolesna!
Meni maslinovo ulje pomaže, a i lak Trind nije loš
nema te bit strah, moguce je jedino da se blago apetit poveca, zato ako ne zelis, samo popij posle jela.
i sve u redu.
ja pijem razne vitamine, medju ostalim i merz i samo su mi dobro napravile. da nije njih ko zna, al naravno treba znat sta, kad i koliko uzimat.

dobar je trind lak, al ako redovito mazes sa kvalitetnim maslinovim uljem, nije cak ni potreban.
meni je sa merz i maslinovim u par mjeseci uspjelo posve obnovit prirodne nokte.

a curi koja je spominjala na pocetku vezu geliranja i jacanja noktiju, odmah moram rec da je krivo informirana.
gel definitivno nije nesto dobro za nokte, ako su tvoji prirodni dobri, radije njih njeguj nego da ljepiš ili geliraš veštačke . iz iskustva ti dobronamjerno kazem.
Still wonder is offline  
Old 30.06.2007., 18:18   #12
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
ja bi kupila taj merz ali me strah! jel ima neke nuspojave i slično??? Inače ne volim piti nikakve tablete, samo kad sam bolesna!
Meni maslinovo ulje pomaže, a i lak Trind nije loš
ma nema nuspojava, to je nadmojestak prehrani, ne lijek

inače je moguće da B vitamini povećaju apetit, pa se zato popiju prije spavanja ili proslije jela, kako je netko rekao. u biti, ne povećavaju apetit nego ga vraćaju na normalu jer blagi nedostatk istog čini da imaš manji apetit.
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Old 30.06.2007., 23:17   #13
cure, legende ste, hvala vam svima na informacijama...
bambi2891 is offline  
Old 01.07.2007., 01:04   #14
Quote:
bambi2891 kaže: Pogledaj post
i ja sam to baš tu pročitala, cure su svakodnevno močile nokte po 10 min u maslinovom ulju i kažu da se stanje super popravilo..pa zašto ne isprobati
ja sam prije par godina uzela neko alessandrovo sredstvo za uklanjanje kožice oko nokta. to sranje, ne samo što je uklonilo kožicu već mi je iz meni nepoznatog razloga uklonilo polovicu nokta-od vrha prema korijenu. POLOVICU-DOSLOVNO. pojelo!! luda sam bila. ono-koža s vidi...ovo malo što je od nokta ostalo tako tanko i jadno da je to bilo strašno...bilo mi neugodno među ljude izać..

GODINU DANA borbe s tim sranjem...nema šta nisam pila i mazala...merz, pa one u zelenim kutijama (dermo-nešto), pivski fucking kvasac, pa krema ova, ona--- a sve rezultati jedva vidljivi golim okom. nakon godinu dana još mi cijeli nokat nije izrastao.

a onda, meni puklo- i ja se počela svaki dan po par puta tramakat maslinovim uljem. i do je definitivno sredilo stvar. od njega su nokti toliko ojačali da su napokon mogli počet rasti.. nakon 2-3 mj...nokti perfektni.
napokon nosim french na svojim noktima! to mi je život spasilo-majke mi!
extreme is offline  
Old 01.07.2007., 01:14   #15
ovo ti je isto dobro:

http://www.tegobe.com/samolijecenje/...iotin_300.html

ja osobno nisam isprobala jer nemam takvih problema, al par frendica je, i sve su bile prezadovoljne
__________________
2 Pac : "Wars come and go, but my soldiers stay and turn the tide"
°~Snoopafella~° is offline  
Old 01.07.2007., 03:05   #16
Quote:
°~Snoopafella~° kaže: Pogledaj post
ovo ti je isto dobro:

http://www.tegobe.com/samolijecenje/...iotin_300.html

ja osobno nisam isprobala jer nemam takvih problema, al par frendica je, i sve su bile prezadovoljne
sranje. ja sam pila čak 2 dnevno jer mi je tako rekla dermatologica i nije pomoglo
ciganche is offline  
Old 01.07.2007., 12:29   #17
meni je super od manhattana lak za nokte maximum growth - zbilja ucvrsti nokte i ne listaju se i ne lome se...proziran je i mozes ga koristit samog ili kao podlogu...a nije skup (30-ak kn)
renchys is offline  
Old 01.07.2007., 13:51   #18
A što će ti dugi nokti? Reži ih kratko i lakiraj bilo kojim lakom koji malo jača nokte i to ti je to. Čvrste i duge nokte ti nikakva pilula ni hrana neće podariti, ako ti ih nije podarila majka (priroda).
Maslina is offline  
Old 01.07.2007., 21:45   #19
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
A što će ti dugi nokti? Reži ih kratko i lakiraj bilo kojim lakom koji malo jača nokte i to ti je to. Čvrste i duge nokte ti nikakva pilula ni hrana neće podariti, ako ti ih nije podarila majka (priroda).


pa da, zašto bi čupala obrve koje ti je podarila majka priroda kad će opet narasti, zašto bi pila voltarene kad te boli maternica kad ti je tak podarila majka priroda, zašto bi se kvarcala i mazala ne znam s čim ako ti je majka priroda podarila sirastu put... ... ...

__________________
I don't know the answer, but I admire the problem.
Copycat is offline  
Old 01.07.2007., 21:59   #20
Do prije dvije godine imala sam identičan problem kao ti-nokti su mi bili katastrofa. Probaj Oriflame Ulje za obnavljanje noktiju i kožice (38 kn)meni je jako pomoglo, nokti su mi dugački i čvsti već dvije godine ( ne lome se i ne listaju). Jednostavno nakon skidanja laka namaži ulje po noktima(ima neki fini citronski miris) i kožici 2-3 puta tjedno. I moja ga sestrična koristi ali nema tako dobre rezultate, vjerovatno je sve individualno, trebaš naći proizvod koji baš tebi odgovara!
Još ti je dobar i Oriflame Učvršćivać krhkih noktiju, koji ide ispod laka. Puno sreće!
dark blue is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.