Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2010., 23:02   #4081
Rad u Njemackoj

mislim na srednju skolu! (Ekonomsko-birotehnicku)
fila04 is offline  
Old 09.09.2010., 01:11   #4082
Quote:
fila04 kaže: Pogledaj post
Mene zanima priznali se u Njemackoj zavrsena osnovna skola u Hrvatskoj?? Sad sam u procesu dobivanja tj. trazenja posla pa me zanima kolike su mi sanse!! Inace zavrsila sam Ekonomsku Skolu.
moras predat za priznavanje,kosta te 100 eur i dobijes rjesenje za kojih 3-4 tjedna.

evo meni stu ti priznali osmogodisnju + srednju samo kao realschulabschluss. tj. nis mos obrisat guzu s tim.
s tim dokazujes da znas citat i pisat i da znas zbrojit 2 i 2 nis drugo

uglavnom imas mogucnosti upisat faks ( ako nisi bila upisana u hr. racunaj + 1 godina studiumkolleg) , ili ko sto sam ja zapoceo novi zanat
buntspecht is offline  
Old 09.09.2010., 09:01   #4083
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
evo meni stu ti priznali osmogodisnju + srednju samo kao realschulabschluss. tj. nis mos obrisat guzu s tim.
s tim dokazujes da znas citat i pisat i da znas zbrojit 2 i 2 nis drugo
A jebote buntspecht, nego kaj si mislio da ces odmah dobit Abitur priznat??????

I ako je jedan Realschulabschluss to kaj si gore naveo onda zbilja ne znam......ili ti to brkas Haupt- i Realschulabschluß?
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Old 09.09.2010., 09:15   #4084
Gdje tocno to treba predati?
fila04 is offline  
Old 09.09.2010., 09:32   #4085
Quote:
fila04 kaže: Pogledaj post
Gdje tocno to treba predati?
ovisi od drzave do drzave, odes u agentur für arbeit i tamo ce ti tocno reci.

a mos i proguglat. za BaWü ti je nadlezan Regierungspräsidium Stuttgart
buntspecht is offline  
Old 09.09.2010., 19:22   #4086
Quote:
nasmijana17 kaže: Pogledaj post
A naravno ...bar ne sirim gluposti ovdje ili govorim samo pola istine



Ni malo mi se ne svidjas
iako se upinjes bit mastovita
glumec sveznajucu suprugu...


Imas opicenie dokaze od Haaskog suda!





Dr.Vito Dugonoga is offline  
Old 09.09.2010., 20:59   #4087
Ruhrgebiet

Zar nema nitko iz Ruhrgebieta?

Quote:
Prika1 kaže: Pogledaj post
Dobio sam ponudu za posao u jednoj firmi u Ruhrgebietu, konkretno Essen. 26 mi je godina. Placa je dobra, firma ima takodjer dobar rejting. Posto sam samo dva puta zbog razgovora bio u Essenu, i to samo brzo prosao a centar nisam ni vidio je moje pitanje: Kakav je zivot u Ruhrgebietu, ima li jacih hrvatskih zajednica, klubova, kafica/restorana?

Ako su po vama atraktivniji Dortmund ili Bochum, mogao bi sebi i tamo naci stan pa putovati. Ja nesto razmisljam o Düsseldorfu, malo je dalje ali ima dobar imidz i cuo sam i za hrvatske kafice.
Prika1 is offline  
Old 09.09.2010., 22:02   #4088
Imas u Ruhrgebietu hrpu kafica i restorana koje drze nasi ljudi, nisam gore bio vec 6 godina, ne sjecam se vise kako se zovu, bio sam u Duisburgu i u Muhlheimu.

Da, sjetio sam se, restoran DSV98 na vaterpolo bazenu, Duisburg-Weddau, blizu nogometnog stadiona.

U Bochumu sam jeo uvjerljivo najbolji kebab u cijeloj Njemackoj.

U koju firmu ides raditi i na koji nacin ce ti srediti papire??

Mozda se tvoj model moze primjeniti i na druge ljude.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 13.09.2010., 18:54   #4089
Dosao sam vec devedeste sa sest godina kod roditelja u Njemacku, tako da imam neogranicen boravak.

Firma je ThyssenKrupp, pocimam 1.1.2011. Rijesio sam da cu uzet stan u Velbertu ili Düsseldorfu. Toliko od mene.



Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Imas u Ruhrgebietu hrpu kafica i restorana koje drze nasi ljudi, nisam gore bio vec 6 godina, ne sjecam se vise kako se zovu, bio sam u Duisburgu i u Muhlheimu.

Da, sjetio sam se, restoran DSV98 na vaterpolo bazenu, Duisburg-Weddau, blizu nogometnog stadiona.

U Bochumu sam jeo uvjerljivo najbolji kebab u cijeloj Njemackoj.

U koju firmu ides raditi i na koji nacin ce ti srediti papire??

Mozda se tvoj model moze primjeniti i na druge ljude.
Prika1 is offline  
Old 13.09.2010., 19:40   #4090
Daleko ja putovati na posao u Essen iz Dusseldorfa, Velbert je vec bolja solucija.

ThyssenKrupp je velika korporacija i gledaju samo na profit, ljudi ih ne zanimaju, bio sam njihov zaposlenik u Irskoj, kad je dosla kriza bez pardona su otpustili 24 covjeka (od ukupno 30 zaposlenih).

Isto su prosli i ljudi u Engleskoj.

Nadam se da ti neces biti takve "srece".
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 13.09.2010., 20:39   #4091
Quote:
Prika1 kaže: Pogledaj post
Dosao sam vec devedeste sa sest godina kod roditelja u Njemacku, tako da imam neogranicen boravak.

Firma je ThyssenKrupp, pocimam 1.1.2011. Rijesio sam da cu uzet stan u Velbertu ili Düsseldorfu. Toliko od mene.
Nemoj 1.01. doci na posao, to ti je tu praznik ....
__________________
Nekve osobe kupuju si od novaca, kojeg nemaju, stvari, koje ne trebaju, samo da imponiraju drugima, koje ne vole.
Seminom is offline  
Old 14.09.2010., 09:29   #4092
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post

ThyssenKrupp je velika korporacija i gledaju samo na profit, ljudi ih ne zanimaju, bio sam njihov zaposlenik u Irskoj, kad je dosla kriza bez pardona su otpustili 24 covjeka (od ukupno 30 zaposlenih).

Isto su prosli i ljudi u Engleskoj.
August Thyssen AG i Friedrich Krupp GmbH su fuzionirani 2000 godine. Od dva renomirana svjetski poznata koncerna nastao je jedan. Firmengründer Friedrich Krupp 1811 i August Thyssen 1891 vec na samom pocetku svoga djelovanja kao Unternehmer skrbe za svoje radnistvo. Friedrich Krupp uvadja za svoje zaposlene zdravstveno osiguranje i tzv. Rentenkasse. Taj sistem kasnije preuzima Bismarck i moglo bi se reci da vazi jos i dan danas u Njemackoj.
Raditi u takvoj Firmi znaci da si socijalno zbrinut. Niti jedna od tih firmi nije otpustila svoga radnika kao visak radne snage.
naravno govorim o Njemackoj.
Ti si radio u Irskoj. Znaci bio si zaposlen kod TKMSS (ThyssenKrupp Millservices and Systems. To je jedna od mladjih TK-Gesellschaften koja se bavi servisiranjem. Ako je kriza dobro zadrmala Irskom ond niste imali koga da servisirate u Irskoj. U Njemackoj bi vas preuzele druge TK-Geselschaften.
Moj studienkollega, a kasnije smo i jedno vrijeme zajedno radili je bil prvi Geschäftsführer od TKMSS. Sada je glavni koordinator za novu zeljezaru u Brasilu i Celicanu u Alabami.
Titus is offline  
Old 14.09.2010., 22:25   #4093
Ja sam bio zaposlen u ThyssenKrupp Elevator Ireland koji je dio ThyssenKrupp Elevator UK.

Po kolektivnom ugovoru su imali na to pravo i ja se ne ljutim, nestalo je posla ali me malo pogodio nacin na koji su to proveli, prvo su doslovno preko noci otpustili branch managera, project managera i i dvojicu prodavaca a onda doveli novog covjeka koji je napravio cistku medju monterima i serviserima liftova.

Tu su napravili veliku gresku jer su odlaskom branch managera s njime izgubili i jako velikog klijenta u servisu a u lift bransi novci se vise zaradjuju na servisu nego na prodaji i montazi novih liftova.

Danas preostalih 6 ljudi pravi gubitak ali ne smiju zatvoriti firmu i njih otpustiti jer bi im morali platiti velike otpremnine (svi su vise od 10 godina u firmi) pa im je jeftinije zadrzati ih i cekati da se situacija popravi.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 28.09.2010., 20:39   #4094
Zna li neko u Njemačkoj ili u Nas možda koju informaciju da mi da savjet?
Dakle, u Hrvatskoj sam završio VŠS računarstvo...želio bih u Njemačkoj upisati neki studij za daljnje usmjerenje u struci. Gledam posebno Frankfurt/Offenbach jer tamo imam smještaj a i poslodavca koji bi me za praksu uzeo... Neko mi reče da ako si gore na studiju može se i 20 sati tjedno raditi? Što da napravim sad posebno iz Zagreba gdje sam i na koju foru da pokrenem zahtjeve gore za studij i kako to ide? Švapski više manje znam dobro.
scotty22 is offline  
Old 28.09.2010., 21:35   #4095
Quote:
scotty22 kaže: Pogledaj post
Zna li neko u Njemačkoj ili u Nas možda koju informaciju da mi da savjet?
Dakle, u Hrvatskoj sam završio VŠS računarstvo...želio bih u Njemačkoj upisati neki studij za daljnje usmjerenje u struci. Gledam posebno Frankfurt/Offenbach jer tamo imam smještaj a i poslodavca koji bi me za praksu uzeo... Neko mi reče da ako si gore na studiju može se i 20 sati tjedno raditi? Što da napravim sad posebno iz Zagreba gdje sam i na koju foru da pokrenem zahtjeve gore za studij i kako to ide? Švapski više manje znam dobro.
da ali samo 90 dana u godini po 8 sati ili 180 dana po 4 sata dnevno. ali nikako vise od 20 sati tjedno tokom semestra

informiraj se na fakulttu da ti posalju pismo da imas zagarantirano mjesto,

http://www.zagreb.diplo.de/Vertretun...n/Studium.html

ovo su ti informacije sa njemacke ambasade sto ti jos treba

osim toga za studij ce ti trebat DSH ili KDS od goethe instituta. jer je potrebno jako dobro znanje njemackog

nadam se da sam pomogao
buntspecht is offline  
Old 28.09.2010., 23:29   #4096
Hvala puno...korisne informacije. Pronjuškam još sve to pa da dogodine bude spremno ako uspije. Hvala još jednom
scotty22 is offline  
Old 30.09.2010., 12:12   #4097
Pozdrav! Mozda netko moze dati neku adresu u Berlinu gdje se gleda HRT, odnosno veceras Dinamo? Unaprijed hvala!
mlaki is offline  
Old 30.09.2010., 14:32   #4098
Quote:
mlaki kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Mozda netko moze dati neku adresu u Berlinu gdje se gleda HRT, odnosno veceras Dinamo? Unaprijed hvala!
covjece !! prva adresa je "Cafe King"
__________________
Nekve osobe kupuju si od novaca, kojeg nemaju, stvari, koje ne trebaju, samo da imponiraju drugima, koje ne vole.
Seminom is offline  
Old 30.09.2010., 14:41   #4099
Quote:
Seminom kaže: Pogledaj post
covjece !! prva adresa je "Cafe King"
ima li LIVNjAKA na ovom forumu....?????
chaos theory is offline  
Old 30.09.2010., 14:47   #4100
... cega?
__________________
Nekve osobe kupuju si od novaca, kojeg nemaju, stvari, koje ne trebaju, samo da imponiraju drugima, koje ne vole.
Seminom is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.