Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Pogledaj rezultate ankete: Koju vrstu prehrane pasa vi dajete svom ljubimcu?
Kupovna suha ili konzervirana hrana 46 35.66%
Domaća hrana 6 4.65%
BARF prehrana 12 9.30%
Mješavina gotove hrane i svježe ili kuhane hrane 65 50.39%
Glasovatelji: 129. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2007., 11:34   #81
Ja svojim psima dajem royal canin u granulama ali obavezno im dodajem i sviježe meso i svježe povrće i voće.Znam da neki ljudi prakticiraju prehranu psa sa iznutricama goveđim ili janjećim.I to je dobro ali u mali količinama i obavezno se iznutrice kuhaju.Naime slezena sadrži znatne količine željeza,pluća su bogata vitaminom C,jetra sadrži velike količine aminokiselina,vitamina,minerala i ugljikohidrata.Važno je napomenuti da pas može probaviti upola manje vlakana nego čovjek.Stoga nastaju česte smetnje ako se hrani otpacima sa stola.Za psa je poželjno mijenjati vrstu mesa i uvijek ga davati u manjim komadima.Npr sedmično mu uz glavni obrok date i šakicu nekog mesa sitnog isjeckanog ili mljevenog.Od hrane biljnog porijekla svojim psima možete davati kruh,riža,pura,povrće(krompir,mrkva,salata,špinat i blitva).Povrće koje napuhava,kao što su grah,grašak i kupus,nisu prikladni za pse.Dodavanje hrane biljnog porjekla je veoma važno jer se tad u organizmu psa uspostavlja ravnoteža tvari(acidobazična ravnoteža).Možete iskoristiti i juhu od iznutrica i mesa i time preliti granule možda izrendati malo svježe mrkve i imate zdrav obrok za svog psa.Gore sam već navela da se hrana za pse kuha jer postoji mogućnost od prenosa raznih parazitarnih i zaraznih bolesti.Ali isto tako kuhanjem se razaraju mnogi vitamini,gube se i minerali,a bjelančevine podliježu promjenama,tj. zgrušavaju se i teže su probavljive.Stoga smatram da je važno napraviti neku sredinu i povremeno davati i jedno i drugo;žumanjak jajeta,svježe slatko i kiselo mlijeko(razne jogurte),svjež kravlji sir te svježu sirovu teleću jetru.Na svinjsko meso zaboravite jer sadrži i previše masti.E sad sve one kobase i salamice rađene sa konjskim mesom također nisu zdrave jer konjsko meso stopostotno kod psa izaziva dermatoze.Šta se tiče začina ,osim soli i to u malim količinama,drugi se začini psima ne smiju davati(oštećenje bubrega).Kosti također izbacite iz pseće prehrane jer kost psu nije ništa drugo nego zabava i mogućnost jačanja vilice.Možete uzeti veliku teleću koljenicu dati je svom psu na pet deset minuta i onda je otkloniti.Ako to nemožete izvesti sa svojim psom onda je nemojte nikako ni davati.Važno je da količina hrane koju dajete svom psu odgovara otprilike dvadesetom dijelu tjelesne težine psa.Znam da sam sad toga mnogo nabrojala ali mislim da informacije neće nikom štetiti,dapače mogu samo pomoći,što mi i jeste namjera.I još jednom vas molim nemojte govoriti da vaš pas jede sve i da mu nije ništa!!!!Dok je pas u punoj snazi i nema nikakvih problema sa imunitetom,ta štetna hrana neće ostaviti traga ali pitam vas šta će se desiti kad pas počne stariti i kad se počnu gomilavati problemi kojima ste vi kao vlasnici uzrok zbog svoje nesmotrenosti.Znam da sve to nije lako ali pokušajte bar onoliko koliko možete da osigurate zdrav život svom psu.
fischer is offline  
Old 17.03.2007., 12:29   #82
Quote:
Goblin kaže: Pogledaj post
Quote:
Agirl kaže: Pogledaj post
ja bi isto rekla Hill's mada je mojoj i Nutro Choice bio odlican izbor, ali problem s nabavkom je bio preveliki
Od Eukanube su mom paseku pocele rasti crvene umjesto bijelih dlakica
isti problem smo imali....od eukanube smo dobili crvenog kokeršpanijela umjesto crnog
Moj pas je nakon godinu dana postao alergican na Nutro Choice na kojem je i odrastao, pa je skoro izgubio dlaku, a cim smo presli na Eukanubu vrlo brzo se oporavio.
Neznadar is online now  
Old 17.03.2007., 12:50   #83
Kuham joj i jede Royal.

Eukanuba vrsi testiranja na zivotinjama pa ko voli nek izvoli... :bljak
Smartie is offline  
Old 17.03.2007., 13:01   #84
Kuham+Royal vet size,intensive colour- s obzirom da je bijela.Obozava ga!
darja1 is offline  
Old 17.03.2007., 13:30   #85
imam peseka oko tjedan dana,stara je cca 2-3 mj(nađena je pa se ne zna točno). kupila sam joj u pet centru neku premium hranu,alleva se zove.čini se da joj se sviđa...međutim skužila sam da jede travu svakih par dana.jel to ima veze s hranom koju jede il to svi psi rade bez obzira kakva im je prehrana?
LaToya is offline  
Old 17.03.2007., 13:54   #86
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Kuham joj i jede Royal.

Eukanuba vrsi testiranja na zivotinjama pa ko voli nek izvoli... :bljak
S obzirom da proizvode hranu zivotinjskog podrijetla, namijenjenu zivotinjama, hm, ne podrzavam bas to, ali cini mi se logicno...

Probao sam to kaj moj pesonja jede, na meni to ne bi mogli testirati, tvrdo je i bezukusno...

A i takozvane poslastice, keksi, i sve ostalo, meni je sve bezukusno... a pesonja to obozava...

A mozda je to i zdravije od nase hrane, jer ako psi ne smiju jesti zacinjeno, ne vidim zasto bi ti zacini bili zdravi za nas?

Sve je to valjda stvar navike...
Neznadar is online now  
Old 17.03.2007., 18:32   #87
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novi topik, zanima me što učiniti kad pas ne želi jesti kupovnu hranu za pse, nego jede samo ono što jedem i ja, kuhano i sl? Kako ga naučiti da jede ono što mu dam, a ne ono što on hoće? Pomagajte
Mali je, ima 6 mj
gle kao prvo daj mu onako malo toga šta ti jedeš i malo ovog kupovnog i to dobro promiješaj.a i na kraju ako mu daš samo ovo i ako on to ne želi jest bude on.kad bude ogladnio i kad bude vidio da ne bude ništa dobio bude on jeo nemoj da ti ga bude žao
@zr@ is offline  
Old 17.03.2007., 20:04   #88
Quote:
LaToya kaže: Pogledaj post
imam peseka oko tjedan dana,stara je cca 2-3 mj(nađena je pa se ne zna točno). kupila sam joj u pet centru neku premium hranu,alleva se zove.čini se da joj se sviđa...međutim skužila sam da jede travu svakih par dana.jel to ima veze s hranom koju jede il to svi psi rade bez obzira kakva im je prehrana?
Alleva spada u kvalitetniju hranu. Ja bi ju rado koristila da moja kuja nema zeznutu probavu pa je zato na RC sensible. Ona je voljela Allevu. To sto ti pas pase travu to je normalno. Moja non-stop cupa i grize korjenje. Primjetila sam jos pasa da to rade, tako da nemas brige
Smartie is offline  
Old 17.03.2007., 20:09   #89
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
S obzirom da proizvode hranu zivotinjskog podrijetla, namijenjenu zivotinjama, hm, ne podrzavam bas to, ali cini mi se logicno...
I meni bi bilo da nisam cula svakojake strahote, jer stavljaju razno razna sranja od kojih zivotinje ugibaju gube dlaki itd. Za ostale znam da ne testiraju. Bar ne na nacin na koji to cine Eukanuba i Iams - iams ubija zivotnje u nutricionistickim eksperimentima, psi u labosu su sa prerezanim glasnicama jer im je lajanje islo na zivce. J**s takvo testiranje za hranu. Zamisli da ti ides na degustaciju prsuta i prerezu ti jezik da ne zlabras.
Smartie is offline  
Old 17.03.2007., 20:56   #90
ja radim isto sto i paw, slusaj nju on ja doktorirala na maltezerima
vekmar is offline  
Old 17.03.2007., 21:24   #91
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
I meni bi bilo da nisam cula svakojake strahote, jer stavljaju razno razna sranja od kojih zivotinje ugibaju gube dlaki itd. Za ostale znam da ne testiraju. Bar ne na nacin na koji to cine Eukanuba i Iams - iams ubija zivotnje u nutricionistickim eksperimentima, psi u labosu su sa prerezanim glasnicama jer im je lajanje islo na zivce. J**s takvo testiranje za hranu. Zamisli da ti ides na degustaciju prsuta i prerezu ti jezik da ne zlabras.
Pa ako je hrana bez konzervansa, umjetnih boja i okusa, tako barem gore pise, sto se tu uopce ima testirati? Da nemam nista drugo za jesti, i ja bih to jeo, sigurno je zdravije nego vecina toga sto preko tjedna pojedem za gablec...

Btw, Prijatelji zivotinja mi bas i nisu neka referenca, nekako si mislim da sam ja ipak veci prijatelj zivotinja nego oni, koji svojim ekstremizmom okrecu javnost protiv sebe, te postizu sasvim suprotan efekat od zeljenog.
Neznadar is online now  
Old 18.03.2007., 08:50   #92
Quote:
LaToya kaže: Pogledaj post
imam peseka oko tjedan dana,stara je cca 2-3 mj(nađena je pa se ne zna točno). kupila sam joj u pet centru neku premium hranu,alleva se zove.čini se da joj se sviđa...međutim skužila sam da jede travu svakih par dana.jel to ima veze s hranom koju jede il to svi psi rade bez obzira kakva im je prehrana?
ne to je u redu.to i MORA jest.ovako ta trava je malo onako "oštra"mislim nije kao perce.tako da ona pomaže probavi.sve one dlake je progutao ta trava upravo neznam.uglavnom pomaže i to MORA jest.zdravo je
@zr@ is offline  
Old 18.03.2007., 20:16   #93
ok thnx .ma čula sam razne priče o toj prehrani.kao prvo to da nije dobro ako pas jede travu jer to znači da mu nešto ne valja u prehrani. zatim,da mali psi do oko 6 mj. nikako ne smiju jesti kuhanu nego samo dehidriranu hranu.al vidim na forumu da ljudi daju svojim pesekima svašta lijepo kuhano... na znam kaj da radim,morat ću još malo progruntat o tome.za sad jede samo suho i jogurt ujutro.
LaToya is offline  
Old 19.03.2007., 09:00   #94
Quote:
LaToya kaže: Pogledaj post
ok thnx .ma čula sam razne priče o toj prehrani.kao prvo to da nije dobro ako pas jede travu jer to znači da mu nešto ne valja u prehrani. zatim,da mali psi do oko 6 mj. nikako ne smiju jesti kuhanu nego samo dehidriranu hranu.al vidim na forumu da ljudi daju svojim pesekima svašta lijepo kuhano... na znam kaj da radim,morat ću još malo progruntat o tome.za sad jede samo suho i jogurt ujutro.
a da vjerovatno nema vitamina i takve slične priče
ma to mu daje nekakve vitamine
ako pas jede izmet to znači da mu nešta ne valja u prehrani
često premalo vitamina
a ovo za dlaku.svu dlaku koju proguta tu pomogne ta trava zbog koje on često zna povratit
normalno
@zr@ is offline  
Old 19.03.2007., 09:59   #95
Quote:
LaToya kaže: Pogledaj post
...međutim skužila sam da jede travu svakih par dana.jel to ima veze s hranom koju jede il to svi psi rade bez obzira kakva im je prehrana?
To je psima normalan nečin "čišćenja" probavnog sustava i "smirivanja želuca". To rade svi psi. Samo neki nemaju nikakvih nuspojava, a neki znaju dobro se "pročistit". Trava kao laksativ
Zum-zum is offline  
Old 19.03.2007., 19:29   #96
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
To je psima normalan nečin "čišćenja" probavnog sustava i "smirivanja želuca". To rade svi psi. Samo neki nemaju nikakvih nuspojava, a neki znaju dobro se "pročistit". Trava kao laksativ
Više ko Gastal rekla bih...
Yopica is offline  
Old 19.03.2007., 23:14   #97
e kad se vec prica o psecoj hrani, mene zanima da li ja svom psu mogu davati jabuke, sa korom ili bez?? takoder da li bi banana bila dobra, kruska??
sto bi bilo preporucljivo od voca?
ossa_ossy is offline  
Old 19.03.2007., 23:46   #98
Voće baš nije preporučljivo, bolje se držati povrća. Mislim neće psu biti ništa ako jede voće ali zna doći do komplikacija. Recimo grožđe treba izbjegavati, pogotovo suho jer može doći do trovanja, jabuke nisu dobre u velikim količinama jer koštice u njima sadrže neka štetna ulja(o tome baš ne znam puno, bolje da se raspitate), tako da bi jabuke trebalo čistitiod tih koštica, s bananom se može udebljat pas ako je češće jede....
Najbolje da pas uz svoju redovitu hranu dobije svježeg povrća, jogurt.....
EDIT: Moj ovčar tamani po voću ko lud i još nije bilo nikakvih problema, jede jabuke, mandarine, banane, lubenice, trešnje....tako ako pas nije osjetljiv nebi trebalo biti većih briga
Ovi gore navedeni slučajevi su zaista rijetk i odnose se na pse koji su osjetljiviji i koji su imali problema s običnom prehranom. Samo tih nekoliko slučaja se mogu sjetit jer sam pričao s ljudima čijim psima se to dogodilo
duba_zg is offline  
Old 20.03.2007., 08:25   #99
Quote:
duba_zg kaže: Pogledaj post
Voće baš nije preporučljivo, bolje se držati povrća. Mislim neće psu biti ništa ako jede voće ali zna doći do komplikacija. Recimo grožđe treba izbjegavati, pogotovo suho jer može doći do trovanja, jabuke nisu dobre u velikim količinama jer koštice u njima sadrže neka štetna ulja(o tome baš ne znam puno, bolje da se raspitate), tako da bi jabuke trebalo čistitiod tih koštica, s bananom se može udebljat pas ako je češće jede....
Moja se davi u jabukama. Naprosto obožava jabuke, a do sada nije bilo nikakvih nuspojava. Samo je očistim od kore i naribam (pošto je još štene) i jabuka nestane u tren.

A labradorica mojih prijatelja OBOŽAVA mandarine. Kad vidi mandarinu totalno se izbezumi i počne joj kapat iz usta .

Mislim, ako psu ne škodi, zašto mu ne dati voće. Naravno, malim količinama.
Zum-zum is offline  
Old 20.03.2007., 15:22   #100
ja svoju maltezericu hranim iskljucivo(od kupovne hrane) hillsom i to natures best.puno sam se raspitala po pitanju hrane prije nego mi je jos dosla i mislim da je to najkvalitetnija hrana i ja i ona smo jako zadovoljne.dva puta tjedno jede malo kuhane piletine s mrkvom ili palentom(to obozava) i tu i tamo pileca jetrica i srce isto s nekim povrcem ili zumanjcem.jednom u 2 tjedna dobije konzervu hillsa a svaki dan joj dam jogurt ili kozje mlijeko.sto se tice ovog da pas nece jesti svoju hranu,to ti jer si mu vjerojatno od malena davala kuhanu i naravno to mu je fino pa nece svoje...zato mu sad samo daj kupovnu i kad vidi da nece dobiti nista drugo,pojest ce.ali,nikako nemoj se sazaliti ili posustati.a onda mu povremeno daj kuhanu.uglavnom,kombiniraj.
imam sad jedno pitanje:moja maltezerica ima 10 mj.i jede hranu za stence.kada da predjem na junior hranu?sa godinu dana starosti ili ?
zizuana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.