Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 19:49   #2061
Ove godine mi se alergija javila prije par dana i traje u najgorem obliku ikad, baš se patim. Pijem Telfast no učinka nema, kada sam ga tek počela piti prije jedno godinu, dvije (nisam sigurna), nekako mi se činilo da djeluje, no sada pomoći nema. Pila sam Claritine, Rinolan, Belodin, Aerius, apsolutno nikakvog efekta nisu imali, o sprejevima da ne govorim. Da probam sa Xyzalom? Još neki prijedlozi?

Prošle godine sam u ovo vrijeme primila injekciju Flosterona, pomoglo mi je, koliko je 'štetan'?
Razmišljam da je kupim opet budući da imam ispite uskoro a doslovno ne smijem iz kuće izaći

Zadnje uređivanje vicious_ : 25.08.2014. at 19:56.
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:10   #2062
Meni se pojavila alergija na ambroziju i crkvinu prije 9 godina. Pio sam sirup od artičoke sa medom, i neke tablete, vjerujte mi i ne sjećam se koje su bile u pitanju. Ponešto mi je bilo lakše, ali zapravo skup je to sport.
I onda sam prije 2 godine čuo za japansku terapiju vodom koja pojačava imunitet. Znači popijete tri čaše vode ujutro, natašte, i onda nekih 45 minuta ništa ne smijete jesti i piti. Njačešće, ne svaki put, brzo će vas potjerati na WC, na doslovno čišćenje.
Već prošlo mi je ljeto bilo puno bolje, par dana je bilo baš gadno.
Ove godine, zasada, da kucnem u drvo, osim što kihnem jednom-dvaput dnevno sve je u redu.
Samo ne znam da li će mi admini izbrisati post, i prebacili na alternativu, jer farmacija nema ništa od ovoga.
Ako je voda teška alternativa, ne znam što je onda mainstream.
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 10:48   #2063
evo - najobičnija voda je riješila problem milijuna i milijuna alergičnih ljudi..
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 10:59   #2064
Quote:
vicious_ kaže: Pogledaj post
Ove godine mi se alergija javila prije par dana i traje u najgorem obliku ikad, baš se patim. Pijem Telfast no učinka nema, kada sam ga tek počela piti prije jedno godinu, dvije (nisam sigurna), nekako mi se činilo da djeluje, no sada pomoći nema. Pila sam Claritine, Rinolan, Belodin, Aerius, apsolutno nikakvog efekta nisu imali, o sprejevima da ne govorim. Da probam sa Xyzalom? Još neki prijedlozi?

Prošle godine sam u ovo vrijeme primila injekciju Flosterona, pomoglo mi je, koliko je 'štetan'?
Razmišljam da je kupim opet budući da imam ispite uskoro a doslovno ne smijem iz kuće izaći
Probaj sa Xyzalom, i meni ništa nije pomagalo od ovih navedenih lijekova, ali ovaj pomaže.
Trenutno me uopće ne zanima zašto.

LP
Emmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 11:45   #2065
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
evo - najobičnija voda je riješila problem milijuna i milijuna alergičnih ljudi..
Ne tvrdim da će svakome pomoći, ali ne košta ništa pokušati.
S druge strane, ne vidim i neke vajde i od nenamjernog ili pak "nenamjernog" reklamiranja lijekova koji eto nekome pomognu, drugome nimalo.
I nisam iz Hrvatskih voda.
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:57   #2066
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
evo - najobičnija voda je riješila problem milijuna i milijuna alergičnih ljudi..
hm, moram priznati da mi zbilja nije jasno čemu ta .........

kad 'ljudi' vele, hebate grozno mi je, idem se istuširati, oprati, e to nije čudno, jer djeluje...

kad ljudi vele, ah, ubija me, moram si očistiti nos, pa našpricati, ili inhalitari jer pomaže, niti to nije čudno

a što im je svima skupa zajedničko?

po meni, već sam i dosadan, sad treba nekako preživiti ove dane, i ne se zahebavat, ako vas lovi da je disanje jako otežano, trk kod dr i ne pitati jel ovakvo ili onakvo, ako umrete od nekog bijesnog napadaja, pa koja vam korist od 'pametnog' unošenja 'tvari' u organizam...

ali čim prođe to 'sranje', tamo negdje 1.10, pa ima da promjenite život za 180, ne 360 jer budete opet na istom

nemojte se bojati domaćih kokoši (ne nisu tvrde!), jaja, mlijeka, kozjeg mlijeka, vode ujutro natašte (mlačne), poneke rakije (ne na prazan želudac), kave (ne sa šećerom ako je moguće), svinjske domaće masti (ne niti ona ne smrdi niti je štetna!, naravno u pravom omjeru) poćnite vježbati, ali ne samo ponedjeljkom i nema sutra, danas i tako svaki dan, probajte, nećete zažaliti...

znam u kakvim ste 'govnima' ovih dana, probao sam... i mene drži ove godine, nemam pojma kako, kad non-stop pada kiša, ali nije mi prestrašno (kihnem cca 10 puta na dan i malo me 'zeza' desno oko, zasad)... ali je problem što ove godine ne vježbam niti upola koliko sam prošle, a prošle sam se pitao jel uopće bilo alergije!?

i molim isto i administratore, da odmah ne graknu e to je alternativno liječenje, pa ljudi dragi, kakva alternativa, to vam mora biti život, nema tu druge, tijelo vam, mi, pokazuje da je slabo, da mu svaki racku smeta pa jel onda i logično da ga se ojača, da mu se da pravo 'gorivo'??

svi sve znamo, stres, ubrzani način života, ovo-ono, a kad netko veli nešto 'jednostavno', e onda nastupi ono vječno, a taj nema pojma... zašto? a dam se kladiti da 99% tih 'pametnjakovića' niti ne proba što im se govori, ali oni to svejedno znaju
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 11:55   #2067
malo si pretjerao s paušalnim optužbama - konkretno, s alergijom se borim 20 godina, probao sam sve i svašta, korigirao prehranu u nekoliko navrata i smjerova, probao i neke alternativne metode, isprobao sve dostupne lijekove, vježbam redovito... pa je alergija i dalje tu.
puno slabija nego prije, ali tu je.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 12:58   #2068
Kako vam je ovih dana? Meni je dosta ok, pijem ulje od crnog kima i med.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 14:59   #2069
Citajuci ovdje mnoge pokusaje lijecenja evo moje iskustvo sa 30g alergije na ambroziju ( a bome i alergijske astme ).
Jednostavno postoje godine kada prodjem sa minimalnim simptomima i godine kad je gadno nevezano na metode lijecenja.
Kako sam pokusavao svasta - raznih lijekova, hiposenzibilizaciju pa do raznih kimovih ulja, homeopatije, slane sobe, akupunkture, medinose, c vitamina, prehrane, vjezbanja, isl - uvjek sam povezivao pokusaj lijecenja od te godine kad su simptomi bili minimalni sa metodom lijecenja. I ambrozija mi je UVIJEK iduce godine pokazala da to sto sam ja npr. pio kimovo ulje nema nikakve veze.

A nade su najvece uvijek u ovo vrijeme, dok jos nije pocelo posteno cvasti pa si mislis gle izgleda da ova metoda pomaze. Onda dodje pocetak rujna i satre te.

Jedino sto se nazalost moze reci da ima ucinka su razni antihistaminici za malo ublazavanje i kortikosteroidi.kad nema vise druge pomoci.

A ove razne alternativne metode su najvise uzimanje para i pomazu samo onima koji to prodaju.
Placebo je isto odlican efekt ako vjerujes prodavacu. Nazalost ja nakon 30g vise ne vjerujem
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 15:12   #2070
zadnjih tri godine, alergiju skoro pa nisam osjetila.
ove godine mi je katastrofa.

dobila sam Escontral. pijem a navecer jer mi je tako rečeno ali nisam sigurna. najjači simptomi su mi ujutro pa mi je zato rečeno da pijem navečer. no kao da ne djeluje. dal da probam piti ujutro?

dobila sam i kapi za oči (trenutno se ne mogu sjetiti kako se zovu, a doma su) i kapljem oči ujutro. no i dalje se ne usudim staviti leću jer mislim da mi oko neće izdržati.
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 12:14   #2071
Ovih dana je najgadnije.. Ne očekujte poboljšanje do cca. početka jeseni, 23.9
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 15:16   #2072
Quote:
randomguy365 kaže: Pogledaj post
Ovih dana je najgadnije.. Ne očekujte poboljšanje do cca. početka jeseni, 23.9
a kaj si ti, vidoviti Milan
kad vidiš već u budućnost, jel znaš ko bude pobjedil u u Ligi prvaka

konkretno, ja jučer išao kroz 'livadu' i oči me zasvrbile ufff uffff, suzeeeeee i nisam ih mogao otvoriti jedno vrijeme, a nos-ništa...

a išao i danas kroz livadu, i ? ništa, pod milim Bogom ništa, niti nos, niti oči...

solar i nitko666 a što da vam velim, suosjećam s vama, i zbilja ne znam kaj da velim... vjerujem da se niste samo tako predali i da ste probali podosta toga...

ali, ono što ja tvrdim, možda se nije baš tak dalo jasno vidjeti, da ja, i svi koji su postali alergični nakon 30-tih, ili 50te ili koliko već godina, ja pričam o njima... znači, bilo je ok, a sad najednom nije...
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 14:17   #2073
Nije vidoviti milan nego očito govori prema peludnom kalendaru ako se ne varam, do sredine rujna je označena visoka koncentracija peludi ambrozije, nakon toga niska... Nadam se da će biti tako, da se sezona neće produžiti.
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 15:53   #2074
Da meni je danas jako lose.... bude dva dana ok onda opet jedan katastrofa i tak.... pijem telfast do sad su mi pomagali sad bome slabo. Kakve su ove nove tablete sto ih reklamiraju na televiziji allegra ili tako nesto...
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 18:44   #2075
Meni je jutros/prijepodne bilo katastrofa. Uglavnom dišem na usta dok spavam, pa mi ide na bronhe - i javljaju se uglavnom problemi s disanjem (ne katastrofalni, ali dovoljno jaki da bi me držali uznemirenim). Uz to sam prošlu noć spavao kraj otvorenog prozora, pa mi je valjda s vjetrom direktno alergene unosilo u lice. Kasnije sam popio Claritine, pa se nešto smirilo. Nestalo mi je Telfasta, a doktor ne radi preko vikenda. U ljekarni ne daju bez recepta

Tomislave - Allegra ti je istog sastava kao i Telfast, s time da je slabijeg djelovanja. Postoji Telfast 180mg i 120mg, a Allegra samo 120mg. Ako koristiš Telfast, pogotovo taj jači od 180, nema smisla da pokušavaš s Allegrom.

Problem svih tih antihistamina nove generacije (Claritine-Belodin, Telfast-Allegra) je što se o njihovim nuspojavama malo zna, pa je onda u svim uputstvima napomenuto da se smije uzimati maksimalno jedna tableta dnevno. A jedna tableta djeluje maksimalno do 10-12 sati. Znači da je onda osoba (ako ne želi riskirati s većim dozama - što je ZABRANJENO i opasno - napominjem!) barem pola dana "na udaru".

Onda bi trebalo biti pametan pa uzeti lijek (koji god je doktor prepisao) negdje oko 5 sati ujutro, da "pokrije" onaj dio dana kada je koncentracija peludi u zraku najgušća (od 9 do 17h).

Meni je od svih lijekova taj Telfast 180 (prepisan od strane doktora) najbolje djelovao, s time da sam ga uzimao tako oko 5-6 ujutro. Sad mi ga je ponestalo, i moram čekati do sutra
felipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 22:45   #2076
Pozdrav, zanima me dali je tko probao Petrović med za jačanje imuniteta, navodno je jako dobar za alergije, ali ga se mora uzimati kroz cijelu godinu?? Zanima me imali rezultata jer crni kim ne pomaže u mom slučaju ...
Sonja055 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 22:59   #2077
Pomaze jednako kao crni kim, akupunktura, homeopatija ili bilokoji drugi placebo - samo ako vjerujes u nj
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 17:56   #2078
Alergija ili nešto drugo

Kao dijete imala sam neke jake alergijske reakcije na lijekove i nešto Blaze na prašinu dlaku od životinja i sl. Prije sam živjela na selu a odnedavno u gradu plus sto se povremeno brinem o jednoj starijoj gospodji kojoj je stan pun prašine ima psa koji se već godinama linja u sobi bez da se soba ikada dobro usisala a da ne govorim o pranju tepiha i brisanju prašine. Sve smrdi po govnima. Da ja čistim ne dolazi u obzir jer gospodja a ni njena kćer to nebi dopustile. Kao studentici dobro mi dodje taj novac jer sve to moram je biti tamo sa njom i dodat joj stvari. Mogu učiti. Je li moguće da su mi se alergije ponovo vratile zbog ove džungle bakterija i alergena a nekko mi se čini da od tada stalno imam začepljen nos i steže me u nosu i grlu bez nekih bolova. Ponekad mi se javi i ubrzano kucanje srca. Malo me i strah i otići doktoru još mi samo fali da mi dijagnosticiraju kakav rak a Fax mi ovako dobro ide )))) (malo šale na kraju)

Edit; alergijske reakcije sam imala samo kao dijete a osim blagih osipa do sada nista nisam imala.
Treu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 18:19   #2079
Treu - sjediš satima u prašini, dlakama, grinjama i bogzna čemu sve ne, pa te stiska u grlu i kiše ti se, pa se logično - bojiš da nemaš rak?

šta je to vama klincima danas? zdrav razum na paši?

pa naravno da ti dišni sustav reagira na to, ne moraš ni biti alergičar pa da ti se sluznica bori s tolkim zagađenjem.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:44   #2080
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
Treu - sjediš satima u prašini, dlakama, grinjama i bogzna čemu sve ne, pa te stiska u grlu i kiše ti se, pa se logično - bojiš da nemaš rak?

šta je to vama klincima danas? zdrav razum na paši?

pa naravno da ti dišni sustav reagira na to, ne moraš ni biti alergičar pa da ti se sluznica bori s tolkim zagađenjem.
Da ali nisam tamo svaki dan. Odem 6-7 puta u mjesecu al onda ostanem 12 sati. A i sad imam takve simptome. Jučer sam bila na predavanju i pored otvorenog prozora mislila sam da cu se ugušiti.
Treu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.