Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2006., 15:48   #41
Quote:
katrin kaže:
osim toga, vise se vozacka ne ostavlja murjacima (nakon odredjenja mjere), nego ti udare zig na b kategoriju, al vozacka ostaje kod tebe.
Daj, pliz, pojasni to sa žigom. Znači, vozačka je cijelo vrijeme kod tebe ali sa žigom (datumom?) do kada se ne smiješ voziti. Ili nekaj drugo? I jel taj žig lupe na sudu, ili ga lupe u policiji nakon presude?
Jazon is offline  
Old 28.04.2006., 16:23   #42
Quote:
katrin kaže:
i bilo koju drugu kategoriju koju imas polozenu
ma to te pitam
normalan nick is offline  
Old 28.04.2006., 18:15   #43
Quote:
Jazon kaže:
Daj, pliz, pojasni to sa žigom. Znači, vozačka je cijelo vrijeme kod tebe ali sa žigom (datumom?) do kada se ne smiješ voziti. Ili nekaj drugo? I jel taj žig lupe na sudu, ili ga lupe u policiji nakon presude?
kod tebe je.
u policiji, pise ti datum od-do.
Katrin is offline  
Old 21.05.2006., 16:45   #44
da se nadovezem...

i ja imam slican slucaj ...
Rjesenje 3 boda, 3 mjeseca , 2000+ kn i rok od 8 dana u kojem se imam pravo žaliti. Žalbu sam napisao (unatoč obligatornosti suda , bla bla bla) i poslao i to bi sad trebalo biti na Vrhovnom .
Da li itko zna u kojem roku bi mogao ocekivati njihovo rjesenje ?
svarozich is offline  
Old 21.05.2006., 16:53   #45
Quote:
svarozich kaže:
Žalbu sam napisao (unatoč obligatornosti suda , bla bla bla) ?
kakva obligatornost, nije mi bas jasno

Quote:
svarozich kaže:
Da li itko zna u kojem roku bi mogao ocekivati njihovo rjesenje ?
od zadnjeg puta kad sam im pisala zalbu vec je proslo 2,5 godine.
Katrin is offline  
Old 21.05.2006., 17:12   #46
Quote:
katrin kaže:
kakva obligatornost, nije mi bas jasno


od zadnjeg puta kad sam im pisala zalbu vec je proslo 2,5 godine.
pa potpisivanjem (a i nepotpisivanjem u mom slučaju) policijskog zapisnika praktički je presuda donesena , sudu ostaje odrediti visinu kazne.

Koliko ja znam (a nisam neki stručnjak) zastara nastupa nakon 2 godine
svarozich is offline  
Old 21.05.2006., 17:15   #47
Quote:
svarozich kaže:
pa potpisivanjem (a i nepotpisivanjem u mom slučaju) policijskog zapisnika praktički je presuda donesena , sudu ostaje odrediti visinu kazne.

Koliko ja znam (a nisam neki stručnjak) zastara nastupa nakon 2 godine
prvo, nije bas tako.
drugo, da, rok je 2 godine
Katrin is offline  
Old 21.05.2006., 17:23   #48
Quote:
katrin kaže:
prvo, nije bas tako.
drugo, da, rok je 2 godine
prvo, objasni (zvuci kao BB)
drugo , na to se treba pozvati ako kojim slucajem prodju više od 2 godine nakon dobijanja/donošenja rješenja ?
svarozich is offline  
Old 21.05.2006., 17:30   #49
Quote:
svarozich kaže:
prvo, objasni (zvuci kao BB)
drugo , na to se treba pozvati ako kojim slucajem prodju više od 2 godine nakon dobijanja/donošenja rješenja ?
ti se svejedno mozes zaliti kad ti stigne rjesenje, konkretno ja jesam i eto, otislo je u zastaru.
nije to neka 'obligatornost'.
i da, pozovi se na to.
eh, da, btw, to nije vrhovni sud, nego visoki prekrsajni
Katrin is offline  
Old 21.05.2006., 17:38   #50
Quote:
katrin kaže:
ti se svejedno mozes zaliti kad ti stigne rjesenje, konkretno ja jesam i eto, otislo je u zastaru.
nije to neka 'obligatornost'.
i da, pozovi se na to.
eh, da, btw, to nije vrhovni sud, nego visoki prekrsajni
e taj za mene je vrhovni jer nemozes dalje

to za obligatornost se odnosilo na dio teksta u žalbi (u prethodnim postovima je netko pitao za sadržaj žalbe)
svarozich is offline  
Old 22.05.2006., 04:05   #51
ne razumijem kakav sad pa žig lupaju u vozačku???

i još nešto: zaustave te, i imaš npr. 0,6 promila, uzmu ti vozačku na 3 dana.
a što s autom, smiješ ga otfurat bar do doma ili moraš ga ostavit na licu mjesta???
decec is offline  
Old 22.05.2006., 11:08   #52
auto bi morao ostaviti , ali ti neslužbeno kaže vozi. bar je tako bilo u par slučajeva koje znam.

a žig o zabrani vožnje npr. B kategorije ti lupnu straga na vozačkoj. Ostale kategorije možeš bez problema voziti.

toliko o povećanju sigurnosti na cestama
svarozich is offline  
Old 22.05.2006., 12:12   #53
Quote:
svarozich kaže:
auto bi morao ostaviti , ali ti neslužbeno kaže vozi. bar je tako bilo u par slučajeva koje znam.

a žig o zabrani vožnje npr. B kategorije ti lupnu straga na vozačkoj. Ostale kategorije možeš bez problema voziti.

toliko o povećanju sigurnosti na cestama

a sto se tice tog ziga,iz iskustve bliske osobe znam da neki policajci uopce ne gledaju zadnju stranu vozacke da pogledaju jel ima sto
studentica21 is offline  
Old 22.05.2006., 14:11   #54
Quote:
svarozich kaže:
a žig o zabrani vožnje npr. B kategorije ti lupnu straga na vozačkoj. Ostale kategorije možeš bez problema voziti.

toliko o povećanju sigurnosti na cestama
a gle, ta odredba je u povoljna za neke, dok za druge i nije (kao i vecina, uostalom).
ako si ti npr. vozac kamiona i jednom godisnje s familijom malo popijes za vikend, prvi maj, sta vec i bas moras taj put voziti auto, koliko je fer da iduca tri mjeseca ne mozes raditi i voziti kamion...
opet, ako si klinac koji se izivljava i pijan vozi auto, a kasnije isto tako moze voziti neku drugu kategoriju i nije bas najpametnija stvar.
Katrin is offline  
Old 22.05.2006., 14:14   #55
Quote:
studentica21 kaže:
a sto se tice tog ziga,iz iskustve bliske osobe znam da neki policajci uopce ne gledaju zadnju stranu vozacke da pogledaju jel ima sto
ovo je istina
Katrin is offline  
Old 23.05.2006., 04:55   #56
Quote:
johnny_b_good kaže:
Ako si mogao biti faca i voziti pod utjecajem alkohola, onda budi faca i plati kaznu, jer i sam dobro znaš da si napravio pizdariju.

Kako nemaš para za kaznu, a imaš za izaći vani i popiti?
Potpis
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Old 23.05.2006., 14:22   #57
Quote:
normalan nick kaže:
budalo
ja bi isto stavio potpis, al probat ću te razumit uz jedan savjet...

ja recimo nikad ne sjedam u auto kad sam imalo popio - ne zato što ne bih znao vozit ili što su mi lokomotorne sposobnosti niže (ako i jesu, vozio bih 30km/h ako treba), nego čisto zbog toga što su strašno visoke kazne za alkohol u krvi, a stalno me štopaju i stalno pušem. već imam desetak onih nastavaka od alkotesta skupljenih doma

opet, znam ih dosta što voze petkom i subotom iz grada doma, a popili su. ne osuđujem to, ako voze normalno, tj. sporo. recimo, smatram da je najopasniji onaj stadij kad popiješ toliko da nisi skroz pijan, nego pripit - i to u smislu da se počneš previše kurčiti na cesti i da zaboraviš koje su mogućnosti auta... tu se događaju nesreće - i to je jebeno. za takve nemam opravdanja - njima bi oduzeo vozačku za sva vremena.

zato ti savjetujem da ne voziš čak i kad imaš jednu pivu u sebi. ne isplati ti se jednostavno. nije gušt opijat se subotom navečer, kad znaš da ćeš na povratku vjerojatno puhat i da će ti bez beda okinut 2000 kn i više kazne.. a žalbe ti ne prolaze (poznajem i nešto sudske prakse u tim slučajevima), i kazne se ne mogu smanjit.
Mr. Pimp is offline  
Old 23.05.2006., 15:29   #58
Quote:
svarozich kaže:
a žig o zabrani vožnje npr. B kategorije ti lupnu straga na vozačkoj. Ostale kategorije možeš bez problema voziti.
Moj dečko je izgubil vozačku na 3 mjeseca, i do 8. mjeseca mu vozačka nije valjana; ali pouzdano znam da nema nikakav žig na vozačkoj...
Kak onda mogu, u slučaju da ga zaustave, znati da on u stvari ne smije voziti!?

A i ovo za ostale kategorije nisam baš sigurna - znam da moj frend koji je profesionalni vozač nikad ne pije vani da ne izgubi vozačku, jer mu to znači automatski gubitak posla... a po ovome, ako izgubi B kat.; C mu je i dalje valjana...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Old 23.05.2006., 16:29   #59
Quote:
chrissy kaže:
Moj dečko je izgubil vozačku na 3 mjeseca, i do 8. mjeseca mu vozačka nije valjana; ali pouzdano znam da nema nikakav žig na vozačkoj...
Kak onda mogu, u slučaju da ga zaustave, znati da on u stvari ne smije voziti!?

A i ovo za ostale kategorije nisam baš sigurna - znam da moj frend koji je profesionalni vozač nikad ne pije vani da ne izgubi vozačku, jer mu to znači automatski gubitak posla... a po ovome, ako izgubi B kat.; C mu je i dalje valjana...
mora dobiti zig, ako je samo dobio rjesenje sa prekrsajnog, uskoro ce dobiti i poziv da dodje u mup po zig.
po novom se u vozacku udara zig i ostale kategorije nemaju veze s tim.
Katrin is offline  
Old 24.05.2006., 20:08   #60
Quote:
zg_sash kaže:
idealno bi bilo kad bi zakon razlikovao dva prekrsaja: voznju s alkoholom v riti i voznju blesavca
tada bi se nekoga zaustavilo ili zato jer se vozi kao idiot ili zato jer je pijan (??) , a kazna bi se odredivala o pojedinom prekrsaju ili u kombinaciji
jer , ruku na srce , neki pijani voze pazljivije nego drugi trijezni , a neki trijezni ne zasluzuju vozacku ni za tricikl ili tacke
točno to. mene su zaustavili s 0,97 u krvi, a vozio sam pažljivije, opreznije pa samim tim i boje nego kad imam 0,00.

inače, čuo sam za navodno istinitu anegdotu kad je glupi drot zaustavio čovjeka i sad ovaj napuše 0,9 i drot ga pita šta ćemo sad, a frajer kaže, ma baš me briga, zaokružite na 0,10. i drot napiše u izvještaj 0,10

to sam i ja trebao probati...
normalan nick is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.