Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2014., 11:14   #1601
Eto vidim, da je netko pitao dali ima Erste banka. Koliko je meni poznato ispred godinu dana mislim, da sam vidio banku i bankomate Erste Gropu.... Cak za nas iz Slovenije nema nikakvih problema, jer ima i NLB banka na kojoj se moze podignuti novac bez provizije po dnevnom kursu!!!! Sad neki restorani barem po videnom znam da primaju Mastercard, Visu a moguce cak i Maestro kartice. Moja preporuka je, da je najbolje imati Makedonski denar u novcaniku i placati s njime. Najmanje problema i uvek ti je pri ruki
Za sve koji imaju pitanje oko apartmana je situacija ovakva. Svi apartmani koji su dosta blizu jezera ili centra grada su u najboljim terminima vise manje zauzeti. Koliko sam ja vidio najbolje je da se to rezervira vec u Maju. Ali ne brinite, u Ohridu ima toliko apartmana, soba, stanova, da nece bit nikakav problem i ako dodjete u Ohrid bez da bi rezervirali. Netko je vec to napisao a ja mu dajem za pravo: Prije nego ti pronadjes apartman u Ohridu on pronadje tebe...
antrax25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 12:14   #1602
Bok!
Zanima se idem u Makedoniju za 10-ak dana, i mislim rentat automobil jer eto, tamo sam više dana, a to mi je jedini način prijevoza. Pa me zanima kakva je procedura za međunarodnu vozačku dozvolu?
Hvala!
indie_nymph is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 13:35   #1603
Quote:
indie_nymph kaže: Pogledaj post
Bok!
Zanima se idem u Makedoniju za 10-ak dana, i mislim rentat automobil jer eto, tamo sam više dana, a to mi je jedini način prijevoza. Pa me zanima kakva je procedura za međunarodnu vozačku dozvolu?
Hvala!
Dali ces putovati po Makedoniji ili te vise zanima, da bi odlazio svaki dan u okolinu Ohrida (Sv. Naum ili neke plaze)?
antrax25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 01:27   #1604
Quote:
antrax25 kaže: Pogledaj post
Dali ces putovati po Makedoniji ili te vise zanima, da bi odlazio svaki dan u okolinu Ohrida (Sv. Naum ili neke plaze)?
Ovakav mi je plan: Skopje-Kruševo-Ohrid.
indie_nymph is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 09:09   #1605
Quote:
indie_nymph kaže: Pogledaj post
Bok!
Zanima se idem u Makedoniju za 10-ak dana, i mislim rentat automobil jer eto, tamo sam više dana, a to mi je jedini način prijevoza. Pa me zanima kakva je procedura za međunarodnu vozačku dozvolu?
Hvala!
Ako si iz Hrvatske onda ti treba nova vozacka, mislim da medjunarodna vise ne postoji- sad imamo ove nove eu. Sada stignes samo zurno izvaditi jer se ceka oko 2 tjedna, no mogla bi proci i obicna, najbolje poslati mail rent a caru.
Inace upravo izasao sa skopje-beograd busa, cekam vlak za zagreb i moram priznati da mi je prosle godine sa autom put bio mnogo drazi
d_hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 13:19   #1606
Quote:
indie_nymph kaže: Pogledaj post
Ovakav mi je plan: Skopje-Kruševo-Ohrid.
Sada ako je rijec samo o ovoj relaciji, najbolje ti je, da koristis bus iz Skopja prema Ohridu...
Sve ostalo neka te ne brine. Imas mini buseve koji odlaze svakih par minuta sa Turisticke ulice u sva smjera (okolni hoteli, muzej na vodi, Sv. Naum, Struga,...) i sve to za jako male pare. Ili ako ti se ne koristi ove mini buse, onda uzmes taksi dogovoris fiksnu cijenu i odputujes na sve te destinacije
antrax25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 09:11   #1607
bus split-skopje

Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
Čitala san malo po ovom topiku - spominjalo se već, ali na kraju se nitko nije javia s povratnom informacijom - kako najjeftinije doć od Splita do Makedonije (Skopje, Ohrid - nebitno), a da put ne traje tri dana?


Svaki cetvrtak i nedjelja 18.30
autobus Split-Skopje
krece iz kolodvora Split
098-272-834
ht2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 14:22   #1608
Quote:
ht2013 kaže: Pogledaj post
Svaki cetvrtak i nedjelja 18.30
autobus Split-Skopje
krece iz kolodvora Split
098-272-834
cijena?
__________________
~
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 15:47   #1609
kakve su cijene u skopju? izlasci, hrana ? hvala
Zašto medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 03:37   #1610
Quote:
Zašto medo kaže: Pogledaj post
kakve su cijene u skopju? izlasci, hrana ? hvala
čula san da je brutalno jeftino, nocni zivot odlican, isplati se ici !!
__________________
Pismo mora, pismo Dalmacije.. Uvela bi da mi tebe nima, ti si moja radost i lipota, zlatna nota i kapja života :)
MalaDalmatinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 10:44   #1611
Quote:
MalaDalmatinka kaže: Pogledaj post
čula san da je brutalno jeftino, nocni zivot odlican, isplati se ici !!
pa sada...nije bas brutalno jeftino ali je puno jeftinije nego kod nas.
pivo je oko 8 kuna a cevap je kunu. dakle porcija od deset cevapa sa lepinjom je deset kuna.
smirnoff votka cola je oko 13 kuna tamo gdje sam bio ja, a kokteli su od 15 do 20 kuna.
to su cijene koje su bile sredinom sedmog mjeseca u skopju.
naravno, van grada je sve jeftinije .
bitola o ohrid imaju iste cijene a manja mjesta imaju i manje cijene.
apartman po 10 eura noc
histria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 09:43   #1612
Pozdrav svima,
suprug i ja noćas putujemo u Ohrid pa me zanima zna li netko ima li kakvih događanja ovaj vikend ili možda neki link gdje mogu pogledati??
Hvala
tea1801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 20:22   #1613
Carpooling

Jel ide tko iz smjera Nova Gradiška za Skoplje u nedjelju? Voljan sam sudjelovat u trosku putovanja.
demarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 20:22   #1614
idem negdje u 11. mjesecu u Makedoniju. bus mi dolazi u 22:00 u Skopje, a ja putujem do Bitole, e sad, zanima me ima li neki noćni autobus koji mogu uhvatiti iz Skopja. pokušah preko njihovih stranica autobusnih, ali mi ne ide baš.
__________________
Ja sam svoja najčudnija, najlepša putovanja prevalio kroz pustoš ove vetrovite glave.I tu su stali beskraji o kojima, i ne slutiš...
Imaginee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 20:48   #1615
Ja sam nekad ranije vise puta hvatala neki autobus koji je tacno u 22h kretao iz Skoplja za Bitolu, a dolazio je u SK iz Beograda. Meni je odgovarao jer je isao kroz Prilep, dokle ja uvek idem. Posto poslednjih par godina nisam koristila taj autobus, evo sad sam proverila na sajtu skopske autobuske stanice i vidim da tog autobusa vise i nema. Sudeci po ovome, prvi autobus koji bi ti odgovarao ide tek u 4:15 h ujutru za Bitolu, ali on ne ide subotom i nedeljom. A posle njega ima i jedan u 6h i saobraca svaki dan.
Poslednji autobus koji pre ponoci ide za Bitolu krece iz Skoplja u 21h. Izmedju 21h i 4:15h uopste nema autobusa za Bitolu.

Zadnje uređivanje maki_maki : 11.10.2014. at 20:53.
maki_maki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 21:31   #1616
Jedna od opcija za NG je Makedonija, točnije Skopje (uz posjet Ohridu). Sad, plan je ić autom (četvoro nas je i ispada najjeftinije iako ima podosta vožnje, no to se razbije).

Plan je napravit kružni put. Sad, Ri-Bg-Skopje je još i ok, više-manje sve autoput, ali povratak je ono šta nas malo muči. Plan je ić južnom rutom preko CG i dalje autoputom za Ri. Znači, iz Skopja, preko Kruševa, zapalit za Ohrid, tamo bit noć ili dve i onda doma. Koja nam je najbolja ruta za doć sa Ohrida do Hrvatske? Preko Tirane za Skadar i uz more ili se kod Skadra dignut preko Podgorice i na Cetinje za Boku?

Načelno smo mislili odvozit rutu do Skopja u šutu (postoji mogućnost da bi ipak kretali iz Slavonije, ne iz Ri tako da je put oko 8h), bit dve noći noći u Skopju (tu proslavit NG, 1.1 krenut za Ohrid, tamo prespavat, pogledat Ohrid i krenut za Boku ujutro), jednu na Ohridu i jednu negdje u Boki i iz Boke u šutu doma.

Šta se tiče same Makedonije, jel dosta jedan dan za prođirat Ohridom? Pogotovo jer je zima. Skopje bi ionako malo pogledali, a većina bi bila "odmor" po restoranima i kafanama
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 11:29   #1617
Quote:
tripice kaže: Pogledaj post
Jedna od opcija za NG je Makedonija, točnije Skopje (uz posjet Ohridu). Sad, plan je ić autom (četvoro nas je i ispada najjeftinije iako ima podosta vožnje, no to se razbije).

Plan je napravit kružni put. Sad, Ri-Bg-Skopje je još i ok, više-manje sve autoput, ali povratak je ono šta nas malo muči. Plan je ić južnom rutom preko CG i dalje autoputom za Ri. Znači, iz Skopja, preko Kruševa, zapalit za Ohrid, tamo bit noć ili dve i onda doma. Koja nam je najbolja ruta za doć sa Ohrida do Hrvatske? Preko Tirane za Skadar i uz more ili se kod Skadra dignut preko Podgorice i na Cetinje za Boku?

Načelno smo mislili odvozit rutu do Skopja u šutu (postoji mogućnost da bi ipak kretali iz Slavonije, ne iz Ri tako da je put oko 8h), bit dve noći noći u Skopju (tu proslavit NG, 1.1 krenut za Ohrid, tamo prespavat, pogledat Ohrid i krenut za Boku ujutro), jednu na Ohridu i jednu negdje u Boki i iz Boke u šutu doma.

Šta se tiče same Makedonije, jel dosta jedan dan za prođirat Ohridom? Pogotovo jer je zima. Skopje bi ionako malo pogledali, a većina bi bila "odmor" po restoranima i kafanama
Postovani,

Ako planirate da idete u Ohrid 01.01 obezbedite smestaj na vreme jer sumnajm da cete naci ista slobodno.
Obicno Ohrid je prepun za Novu godinu I apartmani se oslobadjaju 02 ili 03 Januara.
Moj sovet je da u Skoplje idete 31vog Decembra I tu da ostanite do 2 dana I u Ohrid drugog ili treceg.
I ako u Ohrid idete na manje od 2-3 dana bolje I ne idite. Nista necete obici.
Jedan dan vam treba za stari grad, jedan za prema Svetog Nauma, kad ste tu mozete I do Strugi.
Moj savet je 3 dana.
Evo jedan link gde sam ja bio proveri sta ima slobodno, vlasnik je preljubazan www.apartmani-ohrid.com
Oko puta bolje ti je na Skadar tako cete obici I cello Crnogorsko primorje. Moj savet je da tamo prenocite u Budvi ipak to je srce Crnogorskog mora.

Pozdrav, ako treba nesto pitajte
Hajduk-n1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:44   #1618
I ja idem u Skopje drugi tjedan

...pa me zanima kakve su cijene po restoranima ** ili neka web stranica gdje to mogu sam pogledati kao i događanja, koncerti 26. i 27.11. u Skopju

Hvala
bobac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 12:45   #1619
Pogledaj ovdje: http://www.restorani.com.mk/

Računaj da je hrana u restoranima jeftinija nekih 30% nego kod nas, a piće neznatno jeftinije. Na glavnom gradskom trgu cijene kave i sokova su kao kod nas.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 12:20   #1620
Za novu godinu razmišljam o Makedoniji. Trebam preporuku za povoljan smještaj za dvije osobe da bude u centru ili blizu centra (čista soba i kupaona).
Razimšljamo o 3 dana Skopja i 3 dana Ohrida. Pliiiz help!
mediteranea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.