Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2014., 22:33   #221
Quote:
dinocro2 kaže: Pogledaj post
trebam savjet Ovako žena je jučer dobila plaču i igodno se iznenadila bio joj je blokiran racun ,Nije fina nego banka zbog toga što je bula u dopuštenom minusu 5000 kn a plača joj je 3400 .naime pred pola godine si je odobrila minus ,31 12 je bio rok minusa i sada joj je banka blokirala račun da si naplati minus bez obavjesti o tome,jedini problem je to da ima ugovor na mjesec dana i to tako več traje 2 godine..neznam sta da radim radi se o pbz-u pozz
Ovdje se najvjerojatnije radi o internoj blokadi u banci, ne i blokadi Fine. To znači da računi u ostalim bankama ne bi smjeli biti blokirani.

Može otvoriti tekući u drugoj banci, tamo preusmjeriti primanja i nakon prve plaće zatražiti tamo minus s kojim može pokriti minus u PBZu. Ima banaka koje odobravaju minus već nakon prve uplate redovnog primanja. Obično su ti minusi za početak u visini mjesečnog primanja, ali to se može ispregovarati jer o tome odlučuje voditelj poslovnice i u većini banaka ne treba dopuštenje direktora građanstva.

Druga solucija je zamoliti u PBZu produljenje dozvoljenog minusa uz donošenje zadnjeg ugovora o radu.
PametnaRjesenja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 13:57   #222
Pozdrav dragi moji,

imam problem, a sramota me obratiti se ikome u RL. Naime studentica sam koja se našla pametna prije 2 god uzeti mobitel na pretplatu, i jedno vrijeme sam bila tanka s novcima i račune nisam plaćala, uglavnom nisam platila račun od studenog mjeseca prošle godine do veljače,kada su mi poslali obavijest da će mi isključiti karticu i pokrenuti prisilnu naplatu... ja imam otvoren tekući račun na koji mi sada treba sjesti nešto malo love što sam zaradila preko studentskog centra, sad ne znam jesu li mi već blokirali taj račun i ako nisu kada bi mogli?! i hoće li mi uzeti i tih 600 kn što mi sjedne? ne znam što mi je činiti..
spanjuleti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 20:16   #223
Provjeri na bankomatu, ako te zeza, blokiran je. Mozes i u fini provjerit...
Na kraju dana ces morat platit sto dugujes i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 18:22   #224
Ne samo da će platiti dug, nego i kamate i troškove, dakle barem 200-300 kn više nego što je bio dug.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 00:00   #225
Naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 19:09   #226
Imam pitanje ako netko zna odgovor...
Blokiran mi je tekući račun zbog ovrhe.
Da li se mogu koristiti Amex karticom ili je i ona blokirana zbog toga?
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 07:09   #227
kad si u blokadi, blokirani su SVI tvoji racuni koliko ja znam
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 10:14   #228
Ali AMEX kartica nije transakcijski račun i ona nije blokirana.
Drugo je pitanje kako će se platiti troškovi po kartici na dan kad dospijevaju, ako su svi računi blokirani...
A kad ne budu plaćeni troškovi, onda će se blokirati i kartica.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 15:20   #229
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Ali AMEX kartica nije transakcijski račun i ona nije blokirana.Drugo je pitanje kako će se platiti troškovi po kartici na dan kad dospijevaju, ako su svi računi blokirani...
A kad ne budu plaćeni troškovi, onda će se blokirati i kartica.
Joj hvala

Znam da moram podmiriti račun i to ću nekako posuditi i platiti, a dalje znači mogu živjeti na Amex dok ne vidim šta dalje
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 15:11   #230
Pozdrav,

prijateljici je HT blokirao sve račune zbog duga iz 2007 godine. Taj dug je tada uredno podmirila i bilo joj je potvrđeno od strane HT-a da je sve riješeno. Zvali su je danas iz odvjetničkog ureda koji zastupa HT te joj rekli da mora platit dug i zatezne kamate. Ona je rekla da je to sve plaćeno pa su je pitali da li ima kakvu potvrdu. Naravno da nema, kad je to bilo prije 8 godina..i šta sad da radi..jel postoji kakava mogućnost il da opet plaća već plaćeni dug?
dorchy_16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 20:01   #231
Račun mi je blokiran i danas su sjeli novci. Zanima me u kojem vremenskom roku ce se fina naplatiti i odblokirati rn i sto mogu poduzeti da to bude čim prije?
Hvala
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 08:26   #232
oni to rijese odmah cim skinu novac za dugovanje, ono sto je viska uredno ostave na racunu, najvise u roku 24 sata
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 11:41   #233
Bok

Imam isti problem kao i kolega Paprenjak

Međutim zanima me ako itko zna kako je moguce da se oni ne naplate iz dozvoljenog minusa a svi ostali servisi od HT-a Osiguranja se naplaćuju bez ikakvih problema iz tog istog minusa?
jurman22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 13:23   #234
Angry

Jučer u 8 ujutro je sjeo novac na tekući i još uvijek ništa nisu uzeli i nije odblokiran rn..pa koliko im treba?! Mislila sam da to odmah sjeda na naplatu a ono šipak
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:13   #235
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Jučer u 8 ujutro je sjeo novac na tekući i još uvijek ništa nisu uzeli i nije odblokiran rn..pa koliko im treba?!
Banka ima obavezu izvijestiti FINU da je stigao ("sjeo") neki novac na blokirani račun, nakon toga FINA šalje nalog(e) za (prisilnu) naplatu u banku, banka ga/ih izvršava i ako su nakon toga podmireni svi dugovi, FINA šalje nalog za deblokadu računa u banku.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:25   #236
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Banka ima obavezu izvijestiti FINU da je stigao ("sjeo") neki novac na blokirani račun, nakon toga FINA šalje nalog(e) za (prisilnu) naplatu u banku, banka ga/ih izvršava i ako su nakon toga podmireni svi dugovi, FINA šalje nalog za deblokadu računa u banku.
Ma kužim ja to i bila sam na fini i na rn u banci ima i vise nego dovoljno novca. Ali stanje na rn stoji od jucer ujutro nepromjenjeno u plusu i nista se ne desava. Spori su a trebam novac.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:50   #237
može li pojedinac sam uplaćivati na zaštićeni račun?
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:54   #238
mislim da da, ja sam ljudima na njuskalu uplacivala na zasticeni bez problema
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:26   #239
hm, dušu dalo za manipulaciju
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 17:39   #240
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
mislim da da, ja sam ljudima na njuskalu uplacivala na zasticeni bez problema
Ovo mi je onak s obzirom na čl. 22 Pravilnika:
Članak 22.

(1) Ovršenik je dužan sukladno članku 212. stavku 1. Ovršnog zakona obavijestiti Agenciju o uplatama primanja i naknada iz članka 172. Ovršnog zakona ili iznosa koji su izuzeti od ovrhe iz članka 173. Ovršnog zakona u slučaju provedbe ovrhe na novčanim sredstvima.

Dakle, uplata o kojoj ovršenik nije obavijestio FINU ne bi smjela sjesti na zaštićeni račun.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.