Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2006., 21:01   #21
Znaci, sto se tebe tice, Amex.
Ali, koliko mi se cini, on je najskuplji, bar sto se tice clanarine i upisnine.
Ako njega, sto je bolje uzet, da mi dolaze racuni, ili da imam trajni?

Jos jedna stvar koju sam primijetio, npr, na vemilovim stranicama je da placanje amexom smatraju kao placanje gotovinom, pa je cijena niza, a ostale kartice se smatraju bas, karticama.

Rado bi samo da mi swaschta malo obrazlozi zasto su visa i ec/mc bolje, jer o njima znam jako malo.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 21:14   #22
diners, neprofesionalni, bahati, bezobrazni, u madjarskoj ne mozesh naci bankomat preko kojega bi digao gotovinu na diners

american nisam imala

master imam, i prezadovoljna sam, platili karte za f1, rezervirali hotel, primaju ga u cijeloj europi, profesionalni
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 22:25   #23
Kloni se zla.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 23:31   #24
Ne znam kako funkcionira s plaćanjima preko interneta, ali moram pohvaliti American kao odličnu karticu. Ljubazni zaposlenici, vrlo korektno ponašanje, raširena u Hrvatskoj. Možda u početku bude malo problema s plaćanjem većih iznosa (dok se ne uvjere da podmiruješ i veće račune), ali poslije sve štima savršeno. Visa (ST banke) trenutno funkcionira ok, ali su prije bila moguća brojna neugodna iznenađenja.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 07:42   #25
Ja imam Amex (Blue i obicnu) i jako sam zadovoljan. Amex Blue mi omogucava kupnju na rate. Koristio sam je puno puta u inozemstvu i za kupnju na Netu. Kao sto je netko vec napisao u roku od 24 sata (besplatno) dobijes zamjensku s novim brojem, ako ti ovu netko ukrade!

Imam i Visu Electron vezanu uz devizni racun (nisam je trazio - dobio sam je kada sam otvorio devizni racun), ali je nikada nisam koristio ....

Osobno najvise koristim Maestro (vezanu uz tekuci racun) i njome placam gotovo sve manje kupnje. Vece kupnje i trosenje preko Interneta placam Amexom. Vise ne nosim puno gotovine sa sobom ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 10:13   #26
Mastercard i VIsa su najrasprostranjenije tj. ako u nekom ducanu ne primaju sve kartice onda je puno vjerojatnije da ne primaju AMex i Diners nego MC i Visu, ali takve situacije nisu ceste u civilizacijama. Recimo u arapskim zemljama Amex bas nije popularan osim u hotelima, ali je li to parametar za odluciti? ... Manji web shopovi najcesce primaju MC i Visu. U hrvatskoj Amex je najrasprostranjeniji iako su i svi ostali jako blizu.

Hgspot i Vemil tretiraju amex kao cash. KOmpas daje bez kamata na 6 rata na amex... Merkur je davao na 12 rata pred bozic/novu godinu na amex...

[Ako vec biras koju karticu uzeti ne bi ti preporucio revolving (bilo ciju - nema veze s brandom), ali to je duga prica...]

S druge strane, 1.9 prosle godine sam u 20:30h navecer prijavio gubitak Maestro, Master i Amex kartice. Sutradan sam isao avionom u 9h na put u Bangalore preko Frankfurta i Bombaya. Frajer iz AMexa je bio vrlo ljubazan i rastelefonirao se da se raspita tko mi i gdje moze napraviti karticu jer je avion u 9h bio prerano da mi to naprave u Zgb. Rjesenje je bilo, kad sletite u Frankfurt - taxi- Kaiser strasse 10 i imate karticu. Stvarno je tako i bilo. BTW taxi je u Frankfurtu jeftiniji nego u Zg. :-)
U 11:15h 2.9. ja sam opet imao svoje dvije amex kartice u dzepu i ponovo sam se osjecao sigurno. MC sam prijavio istog dana i nakon cekanja pisma (10 dana) sam otisao u poslovnicu i podigao novu karticu, nikakvo podizanje kartice u Frankfurtu, Bombayu ili Bangaloreu nije dolazilo u obzir, rezulutno odbijeno bez najmanje diskusije.

Eto. Dozvoljavam da druge banke MC handlaju bolje nego Zaba, ali ovo je moje iskustvo.
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 10:16   #27
Quote:
refugee kaže:
Znaci, sto se tebe tice, Amex.
Ali, koliko mi se cini, on je najskuplji, bar sto se tice clanarine i upisnine.
Ako njega, sto je bolje uzet, da mi dolaze racuni, ili da imam trajni?
U principu trajni nalog ti se vise isplati. Ako te trajni nalog i otjera u dozvoljeni minus kamata na to ti je manja nego zatezna kamata koju ce ti zaracunati za zakasnjelo placanje racuna (a ako uzmes revolving onda je kasnjenje placanja posebno skupo). Ja ti preporucam da si uzmes obicnu zelenu (nerevolving) Amex. Ta nije tako skupa.
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 10:22   #28
Dopuna:
ako uzimas amex kljucne rijeci su charge ili debit. Debit ti je jeftinija ako imas tekuci racun u PBZ, ako ne onda charge 125kn upisnina i 250kn clanarina.

Ako imas tekuci u Zabi (ili nekoj drugoj banci) i neki od paket racuna, onda ti nije skupo uzeti i MC ili Visu. Time si pokriven u svim situacijama po cijelom svijetu.
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 17:00   #29
Ok ljudi, puno vam hvala svima na savjetu!

Mislim da cu ipak uzet amex, posto imam racun i u pbz-u.

Svidja mi se znaci i ta njihova usluznost, promptnost, te dosta dodatnih usluga kod nas.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 22:34   #30
Diners, ti jos postoje ?

Ja mislim da u sjevernoj americi Diners ne postoji, mozda u Europi.
Burnaby Joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 22:48   #31
Kada sam bio siromasan student aplicirao sam za Amex i naveo primanja od $18000 godisnje. Odbili su me s obrazlozenjem da moram imati barem 23K godisnje.

Kasnije su oni mene zvali da uzmem karticu, ali tada ja nisam htio. Niti cu je ikada uzeti

Visu i Mastercard primaju apsolutno svugdje i stvarno nikada nisam osjetio potrebu za Amexom.
Burnaby Joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 17:42   #32
Visa Electron - kupovanje preko interneta

Tu karticu sam dobio uz otvaranje studentskog paketa "1 za sve" u Zabi pa me zanima da li mogu tom karticom kupovati preko interneta, na stranicama gdje je moguće plaćanje Visa kreditnom karticom.
Hvala!
__________________
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
bianconeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 18:33   #33
Mozes
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 20:06   #34
Mozes jedino ako ti je banka dala Cvv2 cod. Na visama imas 3 broja na straznjem dijelu kartice. U to u hr recimo prosle godine sigurno nije bilo moguce sa debitnom karticom, ako se sta promijenilo u ovo godini e to neznam
Ako imas taj cod iza ona mozes.

Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 22:23   #35
Ova Visa koju ti imaš to je debitna kartica po deviznom računu. Mislim da s njom s nemožeš plaćati putem interneta.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 03:50   #36
Ja sam jednom platio nešto, ali to je i označeno kao visa electron plaćanje.
Neznam da li bi prošlo kao obična visa. Ako ti uspije javi.
__________________
Bolje izdat sobu nego prijatelja.
snake charmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 03:52   #37
ne mozes jer je debitna...uvijek traze broj kreditne....debitnom ne mogu bit ziher da imas na racunu
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 14:10   #38
A da odgovori netko tko zna, a ne samo "msili"


Da, možeš. Na novim chip karticama imaš zada onaj cvv code i provjereno prolazi. Probao sam na nekoliko mjesta na netu.
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 21:36   #39
Quote:
Ibiza kaže:
A da odgovori netko tko zna, a ne samo "msili"


Da, možeš. Na novim chip karticama imaš zada onaj cvv code i provjereno prolazi. Probao sam na nekoliko mjesta na netu.
Eto jedan sveznalica

Drago mi je da znam da je to i u HR sada moguce e sada pitanje. Posto nisam bas previse u HR ne koristim niti nase kartice. Imam onu staru debitnu preko ZABE, kako napraviti da dobijem novu sa tim Cvv2 codom iza?
Znam da moram da cekam da mi istekne ili postoji neka fora...

Unaprijed hvala na odgovorima...
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 08:39   #40
Strašno pitanje?

Pa gdje tu imaš problem ?
Ljepo nazovi banku pa pitaj.
Zašto stvaraš probleme tamo gdje ih nema.
Pozdrav
romc55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.