Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2011., 11:46   #1001
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
i ja sam se prvi put vratila u ljekarnu sa sirupom i žalila se da je otvoren

većina se antibiotika pije 7 dana, ne više, a ne ni manje...

sretno od ponedjeljka, da potraju jaslice, bez bolesti.....
Tnx.



Meni ga je mućkala dok ga je donosila i spremila ga u kutiju, a kako sam tražila da mi još donese šprice, dok je otišla ja sam pogledala da li je otvaran pa sam pitala.

Baš smo znatiželjni mi roditelji
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 12:05   #1002
i trebamo biti znatiželjni...

kad je MIha prvi put dobio antb žena ga je donjela u kutiji iz sobe iza pulta, ne rekavši ništa. Došli doma a na kutiji i uputama ogromna crno podebljana slova da se razrjedi sa određenim ml vode.
Mi to napravili, ja sam prvi put ćula za to, čitala po netu i našla da ljekarnici to sami rade. Zvala ljekarnu i kažu da su oni sigurno to napravili. Otišla po novi recept kod doktorice i opet u istu ljekarnu i opet ista procedura.
A kako bi ja trebala znati da oni to već smučkaju?

Jedanput nam je doktor na Hitnoj propisao krivu dozu ljeka...jednaput ljek koji se ne proizvodi 2 godine..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 12:15   #1003
dan....
mi smo ok.....nalazi briseva ok hvala Bogu , sve ok..još ipak primila jednu inhalaciju ...
bitno da je to sad ok....ona je vesela, sve pet.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 14:21   #1004
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
dan....
mi smo ok.....nalazi briseva ok hvala Bogu , sve ok..još ipak primila jednu inhalaciju ...
bitno da je to sad ok....ona je vesela, sve pet.
bravo :klap:
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 14:41   #1005
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
i trebamo biti znatiželjni...

kad je MIha prvi put dobio antb žena ga je donjela u kutiji iz sobe iza pulta, ne rekavši ništa. Došli doma a na kutiji i uputama ogromna crno podebljana slova da se razrjedi sa određenim ml vode.
Mi to napravili, ja sam prvi put ćula za to, čitala po netu i našla da ljekarnici to sami rade. Zvala ljekarnu i kažu da su oni sigurno to napravili. Otišla po novi recept kod doktorice i opet u istu ljekarnu i opet ista procedura.
A kako bi ja trebala znati da oni to već smučkaju?

Jedanput nam je doktor na Hitnoj propisao krivu dozu ljeka...jednaput ljek koji se ne proizvodi 2 godine..
Oft ali i ont : Mi smo jednom kupili cjepivo (Infanrix) i NITKO (ni pedica ni farmaceut) mi nije rekao da treba biti stalno u frižideru od kupovine do aplikacije. Cjepivo smo nosali sa sobom do popodne kad je trebala ići na cijepljenje. Pukom srećom mi je sinulo pitati medicinsku sestru jer sam se sjetila jednog slučaja kad su neki vojnici bili cijepljeni toplim cejpivom protiv tbc-a i obolili. Ukratko - spasila sam maloj život, bila je još bebač i ko zna šta bi bilo
Budite znatiželjni!
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 20:53   #1006
Temp imali od srijede navečer...danas išla s obje kod ped...jedna upalu grla i početak laringitisa, druga upalu oba uha. Obje dobile Klavocine!!!
I uvijek čekam da prođu 2-3 dana od temp i nikad nam se prođe sama od sebe nego samo uz antibiotike...
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 08:18   #1007
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
bravo :klap:
tnx
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 09:51   #1008
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
Temp imali od srijede navečer...danas išla s obje kod ped...jedna upalu grla i početak laringitisa, druga upalu oba uha. Obje dobile Klavocine!!!
I uvijek čekam da prođu 2-3 dana od temp i nikad nam se prođe sama od sebe nego samo uz antibiotike...
ja ništa ne čekam više. čim je bolestan idemo doktoru jer me čekanje svaki put koštalo... govorim o visokim temperaturama.

sretno
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 13:04   #1009
i ja ne cekam, ni ne nagadam, kad vidim da nije dobro vodim je doktoru i svaki put se doma vratimo s antibiotikom ..
__________________
LUCIJA - 08.07.2009. i PATRICIJA - 13.03.2012. -mamini anđeli :)
zekip is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 21:38   #1010
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
Oft ali i ont : Mi smo jednom kupili cjepivo (Infanrix) i NITKO (ni pedica ni farmaceut) mi nije rekao da treba biti stalno u frižideru od kupovine do aplikacije. Cjepivo smo nosali sa sobom do popodne kad je trebala ići na cijepljenje. Pukom srećom mi je sinulo pitati medicinsku sestru jer sam se sjetila jednog slučaja kad su neki vojnici bili cijepljeni toplim cejpivom protiv tbc-a i obolili. Ukratko - spasila sam maloj život, bila je još bebač i ko zna šta bi bilo
Budite znatiželjni!
ne bi bilo ništa, samo bi cjepivo izgubilo učinkovitost.


Obrisan link na drugi forum. Sashica
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.

Zadnje uređivanje Sashica : 08.11.2011. at 10:51. Reason: brisanje linka
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 01:23   #1011
Rutina

Dakle, prvo paracetamo, ako on ne djeluje dati Ibuprofen.
Ako ni on ne djeluje, djete tusirati mlakom vodom.
Nikako ne upotrebljavati alkoholne obloge.
Tek nakon svega, poci lijecniku.

Poz
Dr med. Dragan Stojicevic
draganstojicevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 15:12   #1012
mi smo opet u temp
jučer ujutro pojavio se konjuktivitis,a navečer temp... 37,0-37,7...
sad poslije spavanja 38,7

punih 2 tjedna smo bili zdravi
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 23:04   #1013
Mislim da svaka mama već zna što i kako je najbolje za dijete, jer ga poznaje i bolje od doktora..
I mi smo imali dijagnozu neurorizično dijete,,,ali sad više nemamo...(valjda nemamo) jer su svi nalazi bili OK.
Konvulzije je imao samo jednom u životu i to jako gadne...i to od ROTA virusa..
to naši doktori nisu znali, to je dokazano, ali nažalost ne znaju svi to.
Nakon toga...kuc kuc u drvo više nikad..
Na početku sam skakala na svaku temperaturu od straha da se konvulzije ne vrate...
sad do 38 ništa ne snizujem...a kad se penje prema 39 onda obavezno ibrufen..jer ništa drugo ne djeluje.
Tuširanje djeluje..ali samo kratko vrijeme..a ne mogu dijete držati cijelu noć u vodi.
Nekad nam temperatura i viroza prođe sama od sebe..ali kad 3 dana nema pomaka na bolje onda mora ići antibiotik jer i stalno ''šopanje'' ibrufenom nije zdravo.
luna_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 09:02   #1014
Quote:
luna_30 kaže: Pogledaj post
Nekad nam temperatura i viroza prođe sama od sebe..ali kad 3 dana nema pomaka na bolje onda mora ići antibiotik jer i stalno ''šopanje'' ibrufenom nije zdravo.
Ne mora ako krvna slika ne pokazuje upalu za koju je antibiotik stvarno potreban.

Ja radije biram par dana Ibuprofena nego antibiotik. Osim toga antibiotik ne pomaže kod viroza.
Moji su ljetos imali virusnu upalu grla, temepratura je trajala 5 dana. Provjeravali smo krvnu sliku i sve je bilo normalno i nije bilo potrebe za antibiotikom.
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 22.11.2011. at 09:08.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 11:32   #1015
Quote:
luna_30 kaže: Pogledaj post
Nekad nam temperatura i viroza prođe sama od sebe..ali kad 3 dana nema pomaka na bolje onda mora ići antibiotik jer i stalno ''šopanje'' ibrufenom nije zdravo.
ovo stvarno nije istina
viroze mogu trajati i po sedam dana, pogotovo kad je gripa u pitanju. (samo naravno da bi nakon tri dana treblo izvadit krvnu sliku)

mi smo tako prošlu zimu nakon tri dana temperature dobili antibiotik, jer je kao grlo bilo puno crveno, nije nas uputila vadit krv. temperatura se nastavila i 5-6 dan, pa sam je ja na svoju ruku odvela vadit krv. kad ono teška viroza, a klavocin još dodatno pogoršao stvar i jako oborio leukocite....užas nije smjela mrdnit iz kuće 10 dana, jer joj je imunitet skroz pao. pedijatrica isti moment ukinula antibiotik koji je prepisala dva dana ranije!
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 11:43   #1016
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Ne mora ako krvna slika ne pokazuje upalu za koju je antibiotik stvarno potreban.

Ja radije biram par dana Ibuprofena nego antibiotik. Osim toga antibiotik ne pomaže kod viroza.
Moji su ljetos imali virusnu upalu grla, temepratura je trajala 5 dana. Provjeravali smo krvnu sliku i sve je bilo normalno i nije bilo potrebe za antibiotikom.
Nama je problem što od obične viroze dođe upala uha, jer dijete još uvijek ne zna puhati nos,,,a i treći krajnik je tu.
a već zadnja dva puta mu je od silnog slijevanja iz nosića u grlo, došlo do bronhitisa...i onda mora dobiti antibiotik, ne treba se igrati sa plućima.
Nisam doktor, ali naša doktorica tako kaže...sve dolazi od nosa.
A što se tiče ibrufena čitala sam jako gadne stvari za njega, tako da mi je muka svaki put kad mu to dajem...
luna_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 14:13   #1017
Quote:
luna_30 kaže: Pogledaj post
Nama je problem što od obične viroze dođe upala uha, jer dijete još uvijek ne zna puhati nos,,,a i treći krajnik je tu.
a već zadnja dva puta mu je od silnog slijevanja iz nosića u grlo, došlo do bronhitisa...i onda mora dobiti antibiotik, ne treba se igrati sa plućima.
Nisam doktor, ali naša doktorica tako kaže...sve dolazi od nosa.
A što se tiče ibrufena čitala sam jako gadne stvari za njega, tako da mi je muka svaki put kad mu to dajem...
zato postoje svi silni nosni aspiratori da se i djeci koja ne znaju puhati nos taj nosić ipak očisti
ima ti doktorica pravo da sve dolazi do nosa - zato prvo kreni sređivati nos, a ne čekati da se napune pluća i upali uho
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 14:35   #1018
neovisno radi li se o upali iha, nosa, grla, pluća, čega god, i neovisno o jačini upale i simptoma, ako je uzročnik virus antibiotik je sasvim nepotreban. i možda nije previše štetan, ali sigurno ga je bolje izbjeći ako nije potreban. 80% dječjih bolesti dišnih puteva su virusne...
to koliko dana dijete ima temperaturu je sasvim kriv način procjene čime ga treba liječiti.
ibuprofen ili antibiotik - to ne može biti izbor, alternativa jedno drugome... baš nikako ne
ako se bojite ibuprofena, dajte paracetamol za snižavanje temperature, on je blaži... ali to baš nema nikakve veze s antibiotikom
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 19:09   #1019
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
i trebamo biti znatiželjni...

kad je MIha prvi put dobio antb žena ga je donjela u kutiji iz sobe iza pulta, ne rekavši ništa. Došli doma a na kutiji i uputama ogromna crno podebljana slova da se razrjedi sa određenim ml vode.
Mi to napravili, ja sam prvi put ćula za to, čitala po netu i našla da ljekarnici to sami rade. Zvala ljekarnu i kažu da su oni sigurno to napravili. Otišla po novi recept kod doktorice i opet u istu ljekarnu i opet ista procedura.
A kako bi ja trebala znati da oni to već smučkaju?

Jedanput nam je doktor na Hitnoj propisao krivu dozu ljeka...jednaput ljek koji se ne proizvodi 2 godine..
Jedini antibiotski sirup koji dolazi u promet već kao gotova suspenzija je Silapen sirup.
Svi ostali antibiotski sirupi su praškasti i neposredno prije izdavanja se otapaju propisanom količinom vode.U svakoj ljekarni to su dužni napraviti.
Ako imate dvije bočice obično se otopi samo jedna (radi ograničenog roka upotrebe) a drugu nosite u istu ljekarnu ako je trebate otopiti.
Što se tiče utjecaja antibiotika na pad temperature, kao što je i hrvoje.dr odgovorio može potrajati i do 2 dana.
Zato se na temperature veće od 38,5 c mjereno u rektumu daju određene doze paracetamola kao lijeka prvog izbora.
Važno je naglasiti da se paracetamol mora dati u dovoljno velikoj dozi.Ona se određuje prema kilogramima težine djeteta 10 mg/kg a može i veća.
Tek kad veća doza ne snizi temp. primjenjuje se ibuprofen.

Isto tako važno je naglasiti da se paracetamol( Lupocet, Daleron ,Panadol, Efferelgan) i lijek za iskašljavanje acetilcistein (Fluimukan) nikada ne daju istovremeno jer poništavaju jedan drugome djelovanje (antidoti su).

Zato kad dijete ima temp. i treba nešto za iskašljavanje uzmite neki biljni sirup ili bromhexin (Bisolex,Bisolvon) ako koristite paracetamol za snižavanje temp.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 21:23   #1020
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Isto tako važno je naglasiti da se paracetamol( Lupocet, Daleron ,Panadol, Efferelgan) i lijek za iskašljavanje acetilcistein (Fluimukan) nikada ne daju istovremeno jer poništavaju jedan drugome djelovanje (antidoti su).

Zato kad dijete ima temp. i treba nešto za iskašljavanje uzmite neki biljni sirup ili bromhexin (Bisolex,Bisolvon) ako koristite paracetamol za snižavanje temp.
ovo je super informacija, pedijatrica mi to nikad nije spomenula
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.