Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2014., 12:25   #5461
Možda medipur?
Ja sam svoj isto dala raditi u Koprivnici jer smo mijenjali te neke omjere u zonama, pa je recimo bio po narudžbi.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.

Zadnje uređivanje Xanthe : 01.09.2014. at 12:33.
Xanthe is offline  
Old 02.09.2014., 21:55   #5462
Molio bi pomoc u svezi ova tri madraca!
Jedini koji sam isprobao je ovaj u Ikei i mogu reci da je odlican tj.uopce se ne kuzi da ima opruge u sebi za razliku od madraca koje sam probao u Perfecti! Mozda je to zbog 4cm.lateksa u gornjoj zoni ili?

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...725/#/50257738

http://www.meblo.hr/madrac-perla-multipocket/pid/112

http://jysk.hr/spavaca-soba/madraci/...s100-dreamzone

hvala
Mirkina is offline  
Old 02.09.2014., 22:37   #5463
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Zašto je bolje da su madrac i jastuk tvrđi? Ovu izjavu na našim prostorima slušamo već 50 godina, ali nikad još nismo čuli zašto je dobro spavati na tvrdom? Zanimljivo je da takav stav postoji samo kod nas, a u ostatku EU je stav baš suprotan.
Koji su to argumenti tvrde podloge koji pogoduju kralježnici? U tom slučaju bilo bi logično da ljudi još uvijek spavaju na podu, a ipak su razvojem civilizacije i tehnologije tražili podloge koje nisu tvrde.
eto, i ja sam slušala "stare i pametne" i mrtva hladna uletila u jednu trgovinu s "dajte mi najtvrđi madrac". ne imenujem ih, jer stvarno nisu oni krivi što sam ja idiot

naime imam problema s kičmom zadnjih par godina i samo mi je u glavi zvonilo "tvrdo je zdravo za spavanje, tvrdo je zdravo...".
sad mi nekako pada na pamet da naši stari možda i nisu imali na pameti madrac kad su govorili o zdravoj tvrdoći u krevetu

kako god, hodala sam isprebijana ko mačka i kronično neispavana (zahvaljujući novom najtvrđem madracu - čak sam u trenucima ludila razmišljala leći na pod uvjerena da je sigurno mekši od ovog sredstva za mučenje) dok mi napokon nije stigao nadmadrac.

zaključak: na skupim greškama se najbolje uči
Modesty B is offline  
Old 03.09.2014., 15:30   #5464
dugo već kupim lovu za madrac...imam tempurov jastuk koji me oduševljava ičekao sam priliku za tempurov madrac...no, vremena sve gora, love sve manje a vrijeme ide...od prije nekog vremena počeh ozbiljnije pratiti forum i sve vezano za madrace, i moj rasklimani krevet i potrošeni madrac požuriše odluku da mi je tempur nedostižan i krenuh u potragu...neki dan bijah u zg pa usput u obilazak trgovina...skoro sam prije par dana i kupio oxygen trio, na preporuku i bez probavanja...cijena visoka i bez probanja, hm...sreća nemaju ga trenutno, čeka se dosta, inače bih ga kupio...i pogriješio...zapravo i prije sam znao da je moj prvi izbor visco plushladna pjena ali sam mislio da će i oxygen štimati....to je dobar madrac, materjal super ali hr pjena meni ne leži, mene ničim nije impresionirao...alfa i delta, odlični madraci delta mrvicu premekana ali odlična a alfa mrak ali grozne cijene...lateks... nije za mene..... optimov prodavač očito nije plaćen po učinku kao da mu je svejedno hoće li prodati stvar od par tisuća kuna pa sam od njih odustao...kad njemu nije stalo zašto bi bilo meni...zato svima savjet, nikako madrac ne kupovati bez probanja...preporue su dobra stvarsamo koliko da vidim kakva su iskustva drugih sa tim madracima i ništa više...ono što štima meni ne znači da će i tebi...zato se mnogima na forumu čudim... jednom se bljuje na sam spomen visca(zato što njemu ne odgovara), drugi lateks ne može smislit i tako ukrug od kulina bana...dokazivanje da je samo ono što meni paše, najbolje...ludost...isto tako ustrajavanje na specifikacijama i visokoj gustoći, uvjerio sam se da to uopće nije uvjet da će madrac i odgovarati, primjer oxygen, vrhunski materijali ali meni hr ne paše i kraj priče...zato sam kupio curem 2000...85kg gustoća visca 9cm i hr45 10 cm...vrhunski materijal a jednostavno mi paše i podupire tijelo...čak sam isprobao čudo tehnike, ergochek čuveni...prodavač profesionalac, zna sve o madracima i iznimno korektan...kad je uređaj pokazao otprilike jednake rezultate na jeftinijem i skupljem madracu preporučio mi je jeftiniji što mi se vjerujte nije desilo tako dugo da i ne pamtim...ne znam ni za jednog trgovcakoji će ti preporučiti jeftinije ako nanjuši krv...10 god. garancija mislim da govori dovoljno o materijalu...obiteljska firma, za cijenu se dogovarate...
12okram is offline  
Old 03.09.2014., 16:15   #5465
Gdje si ti to gledao Optimo madrace? I to je obiteljska firma, pa mi je prilicno cudno da bi bili neljubazni.

Kao da nam se almador vratio.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 03.09.2014. at 16:26.
kajpa is offline  
Old 03.09.2014., 16:29   #5466
Kako vam se čini? Probao tko?

http://www.meblo.hr/madrac-silver-m/pid/442

Jedino nigdje ne piše tvrdoća
Lua is offline  
Old 05.09.2014., 08:25   #5467
Pozdrav, citao sam zadnjih 30ak stranica teme, pa me zanima nesto do 3.5-4.5, eventualno 5 tisuca kuna (madrac(i)+podnice) 200x140. Kilaza nesto tipa (80 - 63). Pretpostavljam da se tu ne moze ici na 200x70 madrace jer to nije neka standardna dimenzija?

Gledao sam Consul i Optimal iz Ergoactiva, samo sumnjam da je Consul jos uvijek na akciji, jer pise da je do 31.7

Moze neki savjet u tom cjenovnom rangu?

Hvala
lukarak is offline  
Old 05.09.2014., 13:16   #5468
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pozdrav, citao sam zadnjih 30ak stranica teme, pa me zanima nesto do 3.5-4.5, eventualno 5 tisuca kuna (madrac(i)+podnice) 200x140. Kilaza nesto tipa (80 - 63). Pretpostavljam da se tu ne moze ici na 200x70 madrace jer to nije neka standardna dimenzija?

Gledao sam Consul i Optimal iz Ergoactiva, samo sumnjam da je Consul jos uvijek na akciji, jer pise da je do 31.7

Moze neki savjet u tom cjenovnom rangu?

Hvala
Ok, zvao sam ih, sve akcije jos uvijek vrijede, samo ne mogu mijenjati te datume.

Dakle, mislim da ce ici Consul + 2 podnice Spinea S, to mi se zasad najvise svidja.
lukarak is offline  
Old 05.09.2014., 13:20   #5469
I ja trazim madrac..
160x200, maksimum 3000kn..
Koja je razlika izmedu optimuma i consula?
Po tvrdoci optimum je srednje ili mekan?
Inace sad imam perfecta stellu koja nam je bila super ali sad nakon par godina je katastrofa..
huskybucka is offline  
Old 05.09.2014., 17:49   #5470
Na vidim posebnu temu za podnice, nadam se da nije problem ako pitam tu Što bi preporučili za madrac širine 140 cm, jednu podnicu u komadu ili 2 od po 70? Krevet je za jednu osobu od 60-ak kg
Komedija is offline  
Old 05.09.2014., 19:53   #5471
Nisam nikakakv strucnjak, nego onako laicki...za 160cm za 2 osobe, isla bih na 2 madraca, ali za jednu osobu na 140 svakako 1 madrac.
Eventualno, bez obzira sto se radi o laksoj osobi, neka potpora na sredini, nikad ne znas tko ce uskociti u krevet.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 05.09.2014., 20:05   #5472
Hmm, na akciji je Renotex madrac 160x200 16cm hr pjena + 6cm memory - 2800kn. Kakav je renotex?

Zadnje uređivanje Charles1 : 05.09.2014. at 21:03.
Charles1 is offline  
Old 05.09.2014., 20:55   #5473
Quote:
Komedija kaže: Pogledaj post
Na vidim posebnu temu za podnice, nadam se da nije problem ako pitam tu Što bi preporučili za madrac širine 140 cm, jednu podnicu u komadu ili 2 od po 70? Krevet je za jednu osobu od 60-ak kg
Jednu u komadu;-)
huskybucka is offline  
Old 05.09.2014., 23:10   #5474
Nadmadrac za 'francuski' krevet

Bok ljudi,

zanima me savjet za nadmadrac koji bi išao na tvrdi 'francuski krevet'. Pronašao sam dva na Emmezeta webu, je li to preporučljivo?
http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...racija-content
memory pjena, vakumiran Jezgra od 5 cm memory pjene (48kg/m3)
FlexyFlex SRL, Via Danubio 39, 59100 Prato, Italia

http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...edeformirajuća, izotermična memory pjena 6 cm, ne znam koliko je gustoća
JODDY DREAMS S.P., BiH

Dormeo i Happy dreams - izbjegavati ili pogledati?
By The Way is offline  
Old 06.09.2014., 10:24   #5475
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nisam nikakakv strucnjak, nego onako laicki...za 160cm za 2 osobe, isla bih na 2 madraca, ali za jednu osobu na 140 svakako 1 madrac.
Eventualno, bez obzira sto se radi o laksoj osobi, neka potpora na sredini, nikad ne znas tko ce uskociti u krevet.
A ne draga moja, za 160 jedan madrac a ako se radi o velkoj razlici u tezini onda dva komada razlicitih tvrdoca ali u jednoj navlaci i sljepljeni skupa. Zasto?, Zato sto je 80 sirina i tako relativno uska sirina ajos spoj u sredini gdje dvije 80setke sa sastaju je u biti kraj madraca i tu ce uvijek doci do uleganja i neugodnog spoja, ovako kad su jezgre ili izradjene iz jednog dijela, sto je rijetko ali ih ima ( Curem) ili sljepljene onda nema tog upadanja jer se onda ta dva dijela ponasaju kao jedna ploha.
Podnice dvije definitivno a za 140 je pravilo, ili dvije 70x200 sa lamelama iznad okvira ako su dvije osobe na madracu ili jedna 140 ako je jedna
sasvim logicno
madraci is offline  
Old 06.09.2014., 10:35   #5476
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
A ne draga moja,
1. nisam tvoja draga
2. da, jer imam pravo na svoj dojam i svoje misljenje/odabir, ili mislis da nemam?
"za 160cm za 2 osobe, isla bih na 2 madraca, ali za jednu osobu na 140 svakako 1 madrac."
Quote:
za 160 jedan madrac a ako se radi o velkoj razlici u tezini onda dva komada razlicitih tvrdoca ali u jednoj navlaci i sljepljeni skupa. Zasto?, Zato sto je 80 sirina i tako relativno uska sirina ajos spoj u sredini gdje dvije 80setke sa sastaju je u biti kraj madraca i tu ce uvijek doci do uleganja i neugodnog spoja, ovako kad su jezgre ili izradjene iz jednog dijela, sto je rijetko ali ih ima ( Curem) ili sljepljene onda nema tog upadanja jer se onda ta dva dijela ponasaju kao jedna ploha.
2. Mi imamo 2 madraca i sve je ok.
Quote:
Podnice dvije definitivno a za 140 je pravilo, ili dvije 70x200 sa lamelama iznad okvira ako su dvije osobe na madracu ili jedna 140 ako je jedna
sasvim logicno
To sam mu i napisala. I napomenula da je to moje laicko misljenje, dakle nisam nista tvrdila kao neko pravilo, vec rekla svoje misljenje.
S tim da sam govorila o madracima, a on je pitao za podnice. No, ustvari sam mislila i na jedno i na drugo.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 06.09.2014., 10:54   #5477
Quote:
By The Way kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

zanima me savjet za nadmadrac koji bi išao na tvrdi 'francuski krevet'. Pronašao sam dva na Emmezeta webu, je li to preporučljivo?
http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...racija-content
memory pjena, vakumiran Jezgra od 5 cm memory pjene (48kg/m3)
FlexyFlex SRL, Via Danubio 39, 59100 Prato, Italia

http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...edeformirajuća, izotermična memory pjena 6 cm, ne znam koliko je gustoća
JODDY DREAMS S.P., BiH

Dormeo i Happy dreams - izbjegavati ili pogledati?
Prerijetka memory pjena i premali broj cm. Vazna je i vasa tezina a ne samo gustoca pjene, No osnova je cca 60 kg pjena sa bar 5-6 cm ili nesto hr ili Pu pjene recimo 4 cm i na to bar 3-4 cm memorya. i treba vam pretpostavlljam 140x200 sirine. hm..biti ce to oko 2000 kuna za iole neku kvalitetu
madraci is offline  
Old 06.09.2014., 11:03   #5478
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
1. nisam tvoja draga
2. da, jer imam pravo na svoj dojam i svoje misljenje/odabir, ili mislis da nemam?
"za 160cm za 2 osobe, isla bih na 2 madraca, ali za jednu osobu na 140 svakako 1 madrac."

2. Mi imamo 2 madraca i sve je ok.

To sam mu i napisala. I napomenula da je to moje laicko misljenje, dakle nisam nista tvrdila kao neko pravilo, vec rekla svoje misljenje.
S tim da sam govorila o madracima, a on je pitao za podnice. No, ustvari sam mislila i na jedno i na drugo.
Boze ...., pa nista nisam mislio niti time "draga moja" a usput tako osjetljivu dragu.....nemoj se opet pjeniti....)..i ja niti sam pobio tvoje misljene niti ga jednom rijecju negirao ili na bilo koji nacin povrijedio, samo sam iznio svoje misljenje zasto mislim da je jedan 160 bolji od dva..a ako nisi sposobna podnijeti tudje primjedbe ili osvrte na svoje misljenje--a gospe moja..nemoj ih pisati
Svi smo razliciti ..nekome pasu dva a nekome jedan u komadu--madrac i podnica..stvar osobnog izbora a natuknica o jednom je samo kao poticaj razmisljanju prije kupovine jer nakon..kupnje je kasno kad to primjetis a ovako..razmislis odvagnes i odaberes prema svom misljenju jer je to najbolje
madraci is offline  
Old 06.09.2014., 11:42   #5479
Sve 5, jasno da imas pravo na svoje misljenje, kao u ostalom i ja na svoje. No, ne meni je tvoj post s pocetkom:
Quote:
A ne draga moja, za 160 jedan madrac a ako se radi o velkoj razlici u tezini onda dva komada razlicitih tvrdoca ali u jednoj navlaci i sljepljeni skupa. Zasto?, ...
...
Podnice dvije definitivnoa za 140 je pravilo, ili dvije 70x200 sa lamelama iznad okvira ako su dvije osobe na madracu ili jedna 140 ako je jedna
sasvim logicno
A "definitivno" i "pravilo" mi bas nije zazvucalo kao - "moje misljenje".
Ali ako kazes da je, ok.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 06.09.2014., 11:50   #5480
Nikakvo pravilo za dvije podnice...
Ako narucujes krevet kod stolara koji radi dobit ces jednu podnicu jer bi to tako trebalo i biti...
Ako pak kupujes u ducanu dobit ces dvije jer je to njima prakticnije...

Mi smo narucili krevet za nas dvoje 160x200- jedna podnica...
Isto tako ce biti jedan madrac, i dosad je bio jedan samo 180x200 i ok je bio dok nije zastario i jednostavno postao los-to bi isto bilo i da su dva...

sto se tice madraca to je po meni stvar osobnog izbora..
huskybucka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.