Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2009., 23:19   #701
Moram neš jednostavno napisati što se tiče almadora...

@almador.... dok sam bio u konkretnoj fazi kupovanja madraca, naišao sam na firmu u kojoj kažeš da radiš, ili dirigiraš firmom ili whatever... nebitno. Nebrojeno puta sam zvao na telefon koji je na vašoj internet stranici, zvao sam u sva doba dana, da bi vidio šta se nudi (kad već hvališ svoje prozivode...). Kada nisam dobio nikoga na telefon, probao sam mailom... opet niš.... Pa me zanima samo kako vaši kupci dolaze do vas?!?!?! Bolje bi vam bilo ići u TV prodaju hahahah ))
Potpuno se slažem sa tobom, da madrace definitivno treba isprobati, i isprobati i opet malo isprobati... ja sam imao sreću pa sam sve, za koje sam bio zainteresiran, našao na jednom mjestu i isprobao. Nemože biti bolje... na kraju je ipak odlučio razum i nekakav best buy... nisah htio dati austrijancima 2500 kn više za (po specifikacijama i obrazloženjima) identičan madrac.... kupujmo hrvatsko (da baš.... ))))
teebz1978 is offline  
Old 12.02.2009., 02:01   #702
Quote:
mamica kaže: Pogledaj post
U subotu smo kupili u Orioliku u tvorničkoj trgovini Ortofleks madrac. Sve je super i kralježnica je sretna ali madrac strašno smrdi. Miris podsjeća na miris vlage, kemije i pljesni. Ne znam kako bih objasnila. Da li je to možda normalan miris novog madraca koji će nestati ili da zovem tvornicu i tražim zamjenu? Hvala svima na odgovoru.
Mi kupili Ortofleks u 11-om mjesecu, spavamo kao bebe , a što se mirisa tiče i kod mene se osjetio neko vrijeme, a onda je nestao. Par dana nakon što smo si ih kupili bilo lijepo vrijeme pa sam ih iznijela malo van na zrak i sunce i nakon toga je bilo puno bolje. Mi smo jako zadovoljni,jer za tu cijenu mislim da smo dobili odličan madrac!
fiva7 is offline  
Old 12.02.2009., 02:42   #703
Takvi madraci su zaštičeni od najezde grinja i zato smrde. Ja kupila Dormeo veliki i isto smrdio ko otrov. Sad ga tu i tam posipam s "snjegom" od Vorwerka i utabam usisavačem i posle par sati usisam, miriši par dana., milina. Koji miris.prekrasno i čisto.
Lindy2008 is offline  
Old 12.02.2009., 13:00   #704
Prije sat vremena stigao Dormeo (ne meni, nego tati). Izvadili smo ga iz onog najlona i sad čekamo da se "formira". Nisam primjetila nikakav smrad
ta.ja is offline  
Old 12.02.2009., 18:15   #705
Talking ??

Quote:
teebz1978 kaže: Pogledaj post
Moram neš jednostavno napisati što se tiče almadora...

@almador.... dok sam bio u konkretnoj fazi kupovanja madraca, naišao sam na firmu u kojoj kažeš da radiš, ili dirigiraš firmom ili whatever... nebitno. Nebrojeno puta sam zvao na telefon koji je na vašoj internet stranici, zvao sam u sva doba dana, da bi vidio šta se nudi (kad već hvališ svoje prozivode...). Kada nisam dobio nikoga na telefon, probao sam mailom... opet niš.... Pa me zanima samo kako vaši kupci dolaze do vas?!?!?! Bolje bi vam bilo ići u TV prodaju hahahah ))
Potpuno se slažem sa tobom, da madrace definitivno treba isprobati, i isprobati i opet malo isprobati... ja sam imao sreću pa sam sve, za koje sam bio zainteresiran, našao na jednom mjestu i isprobao. Nemože biti bolje... na kraju je ipak odlučio razum i nekakav best buy... nisah htio dati austrijancima 2500 kn više za (po specifikacijama i obrazloženjima) identičan madrac.... kupujmo hrvatsko (da baš.... ))))
Zahvaljujem ti se na informaciji o zvanju i neodazivanju na poziv i na e-mail.Volio bih ako ti nije problem da mi na PM pošalješ broj koji si zvao da bi provjerio da li je to naš broj. Sa izuzetkom od 15.12.2008 do negdje kraja mjeseca kad smo selili trgovinu telefon je bio preusmjeren jer HT nije obavio preseljenje ( rok im je zamisli 30 dana), no e-mail je bio u funkciji.Krivac za loše preusmjerenje i neodgovor na e-mail upite će biti sankcioniran i zato i cijenimo kontakte sa kupcima jer nisu oni tu radi nas , nego mi radi njih. Dakle hvala ti i molim te javi mi broj i web stranicu da vidim da li je to, jer spominješ Austriju a mi nismo austrijska firma.
Inače hrvatsko bas i ne stoji u branši madraci...vrlo malo toga se radi , na žalost u lijepoj našoj. iskreno i ja bi volio da mi izvozimo elemente za izradu a ne da svi plaćamo nešto što je iz hrpe EU zemalja, no opet ne zaboravimo da iz tih zemalja dolaze turisti koji ostavljaju lovu kod nas, a mi opet plaćamo belgijsko meso i kineski češnjak koji jedu u našim hotelima...
Ma ludilo od svega
almador is offline  
Old 12.02.2009., 18:22   #706
Loš miris....

madraci nebi smjeli " loše mirisati"..da ne kažem smrditi. Loš miris može doći od neisparvnog skalištenja, vlaga i slično , no ako sama jezgra madraca loše miriše onda je to greška u proizvodnji ili loša kvaliteta sirovine od koje je napravljen madrac. Ako miris ne izvjetri tokom par dana, ( vlaga i neispravno skladištenje) to je dovoljan razlog za zahtijev za zamjenu madraca.
Ponekad se zna dogoditi da od proizvođača jezgre dođe takav materijal no to je vrlo rijetko i kontrola u proizvodnji bi to trebala ukloniti.
Kod latexa se može osjetiti lagani miris po kaučuku no za to se mora skinuti navlaka i stvarno imati dobar nos.
Ako jezgra nema mirisa probajte oprati navlaku i miris vlage bi trebao nestati.

Ugodan san...svaki dan
almador is offline  
Old 12.02.2009., 22:02   #707
@almador
znam da niste austrijska firma, već češka ili tak neš... ja sam madrac već kupio, tako da mi vaši proizvodi više ne trebaju, ali žao mi je što se eto to baš desilo u momentu kada sam ja istraživao tržište i birao madrac... uglavnom, gledao sam na stranici brisan link i tamo našao neki broj, jedan jedini koji je bio sa predbrojem za zagreb... eto, želim vam bolji PR, jer za sada vas je praktički nemoguće naći ako nisi na ovom forumu i kreneš čeprkat po google-u
pozdrav

Zadnje uređivanje laella : 13.02.2009. at 22:14.
teebz1978 is offline  
Old 12.02.2009., 23:43   #708
Ja i muž kupujemo kvalitetan madrac, vidjeli smo i ležali na dosta toga i odlučili se za madrac od latexa, predivno mi je ležati na njemu. E sad, imam jednu dilemu: da li kupiti 100% -tni latex 5 zonski madrac od wollbetta koji košta cca 5300kn ili od Perfecte navodno 60% -tni latex 7 zonski madrac (ORION+) koji košta cca 5800kn?
Meni se oba čine super ali mi nije jasno kako 100% -tni latex može biti 500kn jeftiniji od 60%-tnog? Ima li koja kvaka tu? Ima li ko od vas koji od ova 2 madraca?
Unaprijed zahvaljujem
anja_st is offline  
Old 13.02.2009., 18:04   #709
madrac od 100% cistog latexa nikako ne moze kostati manje od mjesavine. stvar je u tome da je lateks kao materijal rijetka i skupa sirovina. mozda se radi o tome da nas zakon dopusta da se latex pjena (mjesavina sintetickog i prirodnog latexa) deklarira kao 100% latex. razliku na licu mjesta mozes osjetiti po mirisu (prirodni latex ima slatkast, gotovo vanilijast miris dok sinteticki ima sinteticki miris) i po opipu (prirodni lateks je gumenast dok prstima prelazis po jezgri dok je sinteticki spuzvast), a kroz duzi vremenski rok razlika je u tome sto prirodni lateks puno duze zadrzava svojstva (prozracnost i elasticnost) cime omogucava proizvodjacu da na jezgru ili kompletan madrac da dulju garanciju). osim toga, razlog moze lezati i u razlicitom utrosku sirovine (specificnoj gustoci) za proizvodnju. za madrace koji kostaju 4000 pa na vise kuna proizvodjaci ili prodavaci trebali bi omoguciti uvid u takve informacije.
itakoto is offline  
Old 13.02.2009., 23:01   #710
al nebitno, bitnije je raspravljati o madracima ovdje....
100% latex je 100% latex.... zvuči glupo ali istinito... naime, masu proizvođača kaže da je njihov madrac 100% latex, kad li ono, bitan je omjer prirodnog i sintetičkog madraca... ja sam kupio hespov sa omjerom 20% prirodni 80% umjetni.... isti omjer ima i perfectin orion+ (zvao sam direktno tvornicu i pitao njih, jer sam isto tako naletio na svakakve omjere) e sad, meni je presudila cijena i tvrdoča. s obzirom da sam 100+kg, i nikad neću biti ispod 80 kg, odlučio sam se za F2 hespo. malo mi je čudno da sve "jače" marke madraca imaju tu podkategoriju, a perfecta toga nema.... to je bila isto jedna od smjernica za kupovinu. ali kao što je almador rekao, najbitnije je isprobavati, isprobavati, pa još malo probati da bi isprobali šta vam odgovara!!!

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 00:53. Reason: ot
teebz1978 is offline  
Old 13.02.2009., 23:56   #711
100% latex

forget it.....nema dokaza ..jer se nakon mjesanja ne moze ustanoviti tocan omjer...sto znaci prirodan...iz drveta..ok..a iz nafte..kaj nafta nije prirodan derivat....zaboravite to koliki je omjer..gledajte koji vam cini ležanje ugodnim..

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 00:54. Reason: ot.
almador is offline  
Old 14.02.2009., 00:10   #712
Ljudi hvala na odgovorima al nitko mi nije spomenuo iskustva s latex madracima, dakle recimo da nije bitno je li 80 ili 100% latex mene zanima vaše mišljenje odnosno iskustvo sa tim madracima ali znači sami latex bez ikakvih opruga. Ja sam oduševljenja sa oba gore spomenuta madraca ali moju muž je u teškoj kategoriji (100+) pa me zanima hoće li se ovakav madrac s vremenom iskriviti, stanjiti, udubiti ili šta već od težine?
anja_st is offline  
Old 14.02.2009., 10:09   #713
ne mozemo se praviti da nije bitno da li se radi o 80%tnom ili 100%tnom prirodnom latexu jer je bitno. citao sam o testiranjima elasticnosti madraca od 100% prirodnog lateksa na kojima se simulira 10 godina koristenja madraca uz gubitak debljine manji od 1% tako da se toga ne moras bojati. na osnovu toga proizvodjaci si mogu dozvoliti dati dulju garanciju nego na umjetni materijal. ono na sto ti muz treba pripaziti je da ne kupi madrac s pre tankom jezgrom (min 14cm debljne, preporucljivo 16cm). jos nesto, mislim da prica sa meksim i tvrdjim madracima od 100%tnog lateksa ne drzi vodu jer ako se radi o 100% prirodnom materijalu u koji se prilikom proizvodnje ne dodaju nikakve primjese, kako onda mozes regulirati tvrdocu? citava stvar je u tome da moras kupiti dovoljno debelu jezgru s obzirom na tvoju tezinu.

Quote:
forget it.....nema dokaza ..jer se nakon mjesanja ne moze ustanoviti tocan omjer...sto znaci prirodan...iz drveta..ok..a iz nafte..kaj nafta nije prirodan derivat....
prirodan iz drveta znaci da je proizveden od tropske biljke hevea brasiliensis (najveca kvaliteta sirovine), hevea guianensis (nesto niza kvaliteta sirovine), ili neke druge, ne tropske biljke kao parthenium argentatum ili tarassaco russo od kojih se takodjer dobiva lateks (medjutim kvaliteta sirovine je u tom slucaju jos nesto niza). odabir sirovine naravno utjece na cijenu proizvoda. sintetski nacin dobivanja lateksa puno je jeftiniji od ovog prirodnog i zato dobar dio proizvodjaca radi ustede proizvodi mjesavine ili slojeve raznih materijala medju kojima obicno i jedan vrlo tanki sloj lateksa). dakle, posebnim spiralnim rezanjem smola koja se stvara u drvetu prikuplja se u kante a daljnja procedura zahtjeva mjesanje s molekulama zraka i pečenje pod tlakom, te na poslijetku hladjenje (slicno kao kruh ). ne znam kakva je procedura dobivanja umjetnog latexa iz nafte ali sumnjam da je prirodnija od procesa dobivanja benzina.

Zadnje uređivanje itakoto : 14.02.2009. at 10:16.
itakoto is offline  
Old 14.02.2009., 10:46   #714
latex

I dalje se ne slažem da je velika razlika izmedju prirodnog i kombinacije prirodnog i umjetno dobivenog latexa. Prirodni latex ima mekšu strukturu molekula i osjetljivi je na zub vremena nego kombinacija sa umjetnim latexom, a i u toj 100% prirodnoj priči ima previše marketinga.Pođimo od jedne realne pretpostavke...težina jednog madraca 90x200 sa visinom od 16 cm , latexa je oko 25 -30 kg. Ako je sav od prirodnog latexa koliko treba drveća da popuni sve zahtijeve na ovome svijetu za takvim madrace..mislite da je svjetska proizvodnja dovoljna za to
U kombinacajma ga ima oko 20% znaci oko 5-6 kg a razlika u cijeni ta dva proizvoda nije u omjeru tako velikom kao što bi trebala biti . Dakle laički rečeno ...ne drži vodu...profesionalno..ne smijem reci
A što se tiče tvrdoće...ona s epostiže debljinom jezgre i perforacijama kod lijevanja..štoi više " praznoga" to mekše i obrnuto.
za osobe od oko 100kg i + važna je dobra i kvalitetna podnica. U svakom slučaju je preporučiva podnica sa min.48 lamelica i mogućnošću podešavanja na min 5-6 lamela da bi se dodatno podigla nosivost .
Podnice sa razmakom većim od 4 cm među lamelama treba izbjegavati jer ne razlažu težinu pravilno s obzirom na mekoću i elastičnost latexa.
Jezgra u svakom slučaju min 16 cm..preporučivo i 18cm. S tim što pazite na to da se visina madraca ne izražava kao visina jezgre nego kao ukupna visina sa navlakom i to mjerena na sredini madraca. Navlaka od 300gr. štepa je cca 1- 1,5 cm visoka s jedne strane tako da visini odbijte 2-3 cm da bi znali koja jke visina jezgre.
I obavezno navlaka na skidanje, prvo da bi znali i vidjeli što je unutra a važnije radi redovitog pranja i povećanja higijenskih uvijeta.

Ugodan san - svaki dan
almador is offline  
Old 14.02.2009., 16:22   #715
Quote:
Pomalo_zbunjen kaže: Pogledaj post
Molio bih vas vaša iskustva, savjet preporuku...

U izbor (financijska konstrukcija) mi dolaze 2 madraca – 2 različita sistema i proizvođača.

1. HESPO Rollotex
- Deblji sloj PU pjene
- Sloj latexa 2,5 cm
- Nema nikakvih „zona“
- Isproban u dućanu i tvrdoća odgovara

2. PERFECTA (mislim da Stella, al nisam siguran)
- Madrac od PU pjene
- 5 zona...
- Isto isproban i tvrdoća odgovara

Zanima me koliko su bitne te zone kod madraca (PU pjena) odnosno koliko je bitniji latex sloj kod Hespa ( a nema zone donji PU sloj)

Cijene oba madraca su cca 1300 kn (200x90).

EDIT: podnica bi bila HESPO Legenda SK
meni nitko nema za dat pametan savjet u vezi ovog pitanja?
Pomalo_zbunjen is offline  
Old 14.02.2009., 16:40   #716
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
I dalje se ne slažem da je velika razlika izmedju prirodnog i kombinacije prirodnog i umjetno dobivenog latexa. Prirodni latex ima mekšu strukturu molekula i osjetljivi je na zub vremena nego kombinacija sa umjetnim latexom, a i u toj 100% prirodnoj priči ima previše marketinga.Pođimo od jedne realne pretpostavke...težina jednog madraca 90x200 sa visinom od 16 cm , latexa je oko 25 -30 kg. Ako je sav od prirodnog latexa koliko treba drveća da popuni sve zahtijeve na ovome svijetu za takvim madrace..mislite da je svjetska proizvodnja dovoljna za to
U kombinacajma ga ima oko 20% znaci oko 5-6 kg a razlika u cijeni ta dva proizvoda nije u omjeru tako velikom kao što bi trebala biti . Dakle laički rečeno ...ne drži vodu...profesionalno..ne smijem reci
u tom slucaju ono sto me zanima je prvo, kako to da su madraci sa vecom mjesavinom "pravog" u odnosu na "umjetni" latex skuplji i drugo, zasto se uopce koristi pravi ako je umjetni cvrsci, bolji, kakavgod? ...ima i trece, kako to da ovi sa vise prirodnog redovito imaju vecu garanciju?
podaci iz 1998 na ovom sajtu http://www.azom.com/details.asp?ArticleID=3580 ne govore u prilog ovome sto si napisao. po njima godisnja proizvodnja prirodne gume je preko 6 i pol milijuna tona dok wikipedia pak kaze kako je 2005e u svijetu proizveden 21 milijun tona od cega 42% prirodnim putem (http://en.wikipedia.org/wiki/Rubber) sto znaci da je 1% dovoljan za proizvodnju preko 3 milijuna gore navedenih madraca (cija tezina je ipak nesto manja od ove koju si napisao; tezina madraca gornje klase u dimenziji 200x160 je cca 40-45kg ).
osim toga spominju se dva procesa obrade koji poboljsavaju kvalitetu finalnog proizvoda. jedno je dunlop proces odnosno vulkanizacija, a drugo talalay proces. http://www.myfoammattress.net/compare/latex.html

evo jos nesto o madracima od latexa sa sajta koji nije direktno vezan za nekog proizvodjaca (doduse vise vezan na opis benefita kod koristenja madraca od latexa u odnosu na memory pjene i ostale pu ili visco-nesto materijale, ali uz opasku kako je organski proizveden ipake bolji):
If you're asking yourself why you would spend that kind of money on a mattress, there are many benifits. Whether it be a Dunlop latex or a Talalay latex, either way, a latex mattress outlasts conventional spring mattresses, and can last up to thirty years, and usually have warranties ranging in and around the twenty year mark, which is quite impressive. Other than that,, they possess great anti microbial properties, are virtually dustmite resistant and ventilation properties, which can do wonders for you if you suffer from asthma or any type of allergies. Organic latex mattresses are also available to even better these advantages. Convenience also plays an important part, and a latex mattress has no need to be flipped, ever.
http://ezinearticles.com/?Benefits-o...ress&id=170881
itakoto is offline  
Old 14.02.2009., 17:09   #717
Quote:
Pomalo_zbunjen kaže: Pogledaj post
meni nitko nema za dat pametan savjet u vezi ovog pitanja?
Zanima me koliko su bitne te zone kod madraca (PU pjena) odnosno koliko je bitniji latex sloj kod Hespa ( a nema zone donji PU sloj)
bitne su jer nisi svugdje tezak jednaako pa ti se tijelo prilagodjava madracu umjesto obrnuto. latex je bitan ali ne znam koliku korist moze napraviti sloj od 2,5cm. u svakom slucaju bolje da je poliuretana (citaj: obicne spuzve) sto manje.

problem s madracima je koliko para toliko muzike.

ukratko neke od karakteristika najcescih vrsta madraca:

latex - dugotrajno elastican materijal, antistaticki, antialergijski i antibakterijski, prozracan i otporan na vlagu, opcenoito dugotrajan, postoji u organskoj i sintetickoj varijanti. organski je bolji i lijepse mirise.

pjena latexa - kombinacija prirodnog i sintetickog latexa slicnih i nesto slabijih
karekteristika od latexa

opruge - tehnologija stara 60 godina, previse metalnih dijelova koji gube mehanicka svojstva, ruzinave i stvaraju elektrostaticke naboje, zadrzavaju vlagu grinje i ostalu gamad

poliuretan - proizvodi se od jeftinih materijala koji nemaju nikakvih posebnih znacajki osim elasticnosti, pretjerano zadrzava tjelesnu temperaturu. zimi grije, a ljeti jos jace grije.

memori pjene (viskozno-elasticni) - skupi, nedovoljno elasticni, nedovoljno prozracni

razne mijesane vrste - marketinski trik s ciljem guranja u visu klasu uz nizu cijenu, od svega po malo, a u nicemu posebno dobri

nadam se da ce ti ovo olaksati izbor
itakoto is offline  
Old 14.02.2009., 18:04   #718
a kad pilkim može još jedno pitanjce, naime u wollbettu mi tvrde da se u niti jednoj tvornici u evropi na proizvode madraci od 100% -tnog latexa dimenzije veće od 160x200, znači za moj krevet (180x200) bi trebala ići na varijantu 2x90 i to eventualno ta 2 madraca u jednoj velikoj navlaci koja se skida i pere, šta mislite o tome, hoće li se s vremenom rubovi ta 2 madraca malo isfucati tako da će se osjetiti prijelaz između? Varijanta sa 2 madraca u 2 navlake me baš i ne privlači zbog rupe, a na ovakvom maloprije opisanom madracu sam ležala u dućanu i prijelaz se zaista ne osječa.
I još jedna stvar, kako oni nude 2 čvrstoće mislila sam možda uzesti sebi mekši,a mužu tvrđi madrac, jeli to pametno?
anja_st is offline  
Old 14.02.2009., 20:15   #719
jedan po jedan

1. pomalo zbunjen

pitanje Hespa i Perfekte....otkad smo svi u istom loncu to je kopija nasih madraca , model Šarka...
brisan link reklame
koji radimo vec godinama, sad smo posebno za RH napravili model sa 4 cm trozonskog latexa i 14 cm PUR pjene u navlaci na skidanje
plus i minus ovoga proizvoda:
plus je da za povoljnu cijenu dobiješ madrac koji je pogodan za težine do 130 kg i postavu na tvrdu ili elastčnu podnicu i time se makneš od žice koja je klasu ispod.dodatno bonus je navlaka bamboo na skidanje
minus- PUR pjena je početna kvaliteta u pjenama..sama ne vrijedi bas nesto ludo ali u ovoj kombinaciji zadovoljova korisnike u klasi Ekonomy..znaci ne previše llove za kvalitetu koja zadovoljava ortopedske uvijete. Iu iskustva sa mjerenja >Ergochek kompom pruza izennadjujuće dobre pokazatelje u odnosu i na skuplje modele.

2 itekako
proizvodnja se upotrebljava i za jos brdo proizvoda u kojima je latex, ne samo za madrace. I dalje odnos cijene i kvalitete u odnosu na mješavine , ali mješavine dobrih proizvođača, ne odgovara omjeru cijene..ili ne vjerujem da je 100 čisti latex, a ne vjerujem jer ni jedan proizvođač to osim vlastitog cerifikata ne može i ne želi pokazati u vlastitoj proizvodnji.Moje mišljenje, ne morate se slagati.
latex jest izdržljiv i dugotrajan , svedno dolazi do određenih zamora materijala i neelastičnosti a i higijenski razlozi za promjenu nakon 8 godina.

pjena letexa..?
latex je sve samo ovisi o kombinaciji prirodnog i umjetnog i postupaka lijevanja.

Svi navodi su tvoji točni u vezi vrstaosim kombinacija raznih materijala.
Kombinacije nisu losa varijanta i makentiški trik , nego nastojanje da se od svakoga materijala uzme najbolje i u kombinaciji sa drugim dobije ono najbolje od oba , a sve to radi dobivanja dobre konacne cijene za potrošača.
Recimo memory...Tempur ili naša nova CUREM foam pjena ..ti madraci ( uvijek je osnova cijene 90x200 ) su oko 6000-7500 kuna, mali krug ljudi ih može priustiti, no kombinacija memory od 4 cm i hladne pjene te 3D mreže daje vec cijenu od 2500-3500 kuna a kvaliteta nije duplo lošija.
Kombinacijama raznih materijala nastojimo doći do prstupačnih cijena za korisnike raznih platežnih mogućnosti...to je jedina toča istina, a ne smanjujući previše kvalitete koje madrac mora zadovoljiti.

Zadnje uređivanje laella : 14.02.2009. at 22:09.
almador is offline  
Received Infraction
Old 14.02.2009., 22:25   #720
Mene zanimaju cijene svih tih madraca i zašto ih se krije kao zmija noge. Našao sam jedino Oriolikove cijene. Gdje su cijene of Hespa, gdje su cijene od Perfekte, gdje su cijene od Tropica?
Blue is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.