Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2006., 15:03   #21
zakon je napravljen s namjerom da zastiti tebe i mene od idiota , cak i kad smo to mi sami
razlog zasto je napravljen tako blesavo ni meni nije jasan , ali ti si naravno slobodan upotrijebiti sve svoje mogucnosti
ja sam samo izrekao svoje misljenje , koje bogu hvala , nikoga ne obavezuje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 17:05   #22
Oav drzava ne stiti nikoga osim svojih guzica i zato ne vidim razloga zasto je ne bi, obicni mali gradjani, iskoristili ako im se ukaze prilika...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 19:15   #23
e, ja sam neki dan ubio tipa nožem, zapravo dvojicu, jednog nožem a drugog šakom, kuiš, i sad mi kažu da će me uhapsit, al ono, nisam ih jako ubio, samo malo, a i nikad prije nisam ubio nikog, jel se mogu ja žalit?
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 19:36   #24
To sto nisi kaznjavan nema veze.....evo ja sam se zalio,sudac sam kaj me nije proglasil največim ološem...Da kaj se ja imam žalit da trošim njegovo vrijeme.....Al da sam Gucić dobio bi 2 godine i to je to ovak plati miško...
Ja se više nikad neću žaliti....a ti odluči sam.....
confusion69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 19:45   #25
Gle, zalis ako imas osnove za zalbu ili ako iskoristis neku od rupa u zakonu...pa neces se valjda zalit i onda tvrdit na sudu da si kriv, ali da te puste....
Moras imati pravnu osnovu za zalbu. Moje su uvijek prosle.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 20:55   #26
Mene isto živo zanima po kojoj bi se osnovi žalio?
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 09:34   #27
Bio si hrabar kad si brzo vozio, budi i dalje hrabar pa plati kaznu. Nemoj sad bit papak i izvlačit se jer nemaš nikakve osnove...
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 09:51   #28
Plati, šuti i vozi dalje
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 09:58   #29
nije bitno hoces li platiti ili neces...samo budi svjestan cinjenice da si jebeno sretan da se nije nesto lose dogodilo na cesti, buduci da si ocito nepazljiv vozac! izvuci pouku iz ovoga, budi ubuduce pazljiviji.

ljudi pocnu biti svjesni posljedica kada nekoga ozljede, ubiju, ili sebi nastete.
nemoj biti jedan od tih.
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 12:07   #30
Izvuci pouku iz ovoga.To ti jedino osim plačanja preostaje.
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 12:41   #31
E, baš, ovi su mi najdraži, naprave prekršaj, i onda žele zajebat sistem, jer kao ne radi pravna država, pa je sada treba dodatno...

Mislim, ako si bio baja i vozio, brzo, budi baja i plati kaznu, a ne imat para za brzu vožnju, dodatno trošenje goriva i sve, a onda kada treba platit kuknjava. Vožnja iznad ograničenja nije socijalna kategorija.

Inače, to nije van naseljenog mjesta.

(5) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom na cesti u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine i izreći će mu se dva negativna boda.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 12:45   #32
Meni puca kurac, u Bijelovaru se na zatvor čeka 5 godina, a dobrovoljni rad ili društveno korisni nisu ni uveli, tako da brate mili možeš vozit koliko hoćeš i još ljubazno klimati glavicom.

Uglavnom, ne plaćajte im ništa, mogu vas za jaja povuć.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 13:37   #33
svaka cast
jos samo da mi je vidjeti takvog coolera kad mu netko pobere najmilije na zavoju i onda objavi da se ionako na zatvor ceka 5 godina i da mu puca kurac
tada bi ljubazno klimanje glavom poprimilo antologijsku veicinu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 14:03   #34
Sash, promašio si topic, ovo naime nije Prohujalo s vihorom ili Casablanca. Nemoj mi moralizirati, ako mene murja čeka na zavoju da mi naplati kaznu jer je saobraćajni znak tu postavljen voljom nekog pijanog službenika, naravno da ću ja iskoristiti svaku rupu u zakonu da to ne platim. Ti plaćaš ako misliš da ćeš zbog toga u raj. I nemoj koristiti žrtve u prometu da bi ispao moralni autoritet.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 14:11   #35
ne , nego ces ti odredivati kako i gdje ce znakovi biti postavljeni, a zrtve u prometu nastaju od finih deckih koji postuju propise

meni je jedino u ovoj prici zanimljivo kako se kod nekih ljudi misljenje lako okrene s promjenom percepcije , tj , ovisno o tome na kojem kraju sranja se nadu
s jedne strane ne "radi pravna drzava" , a s druge "zakaj ne radi pravna drzava"
i naravno , sve to se ima dogadati oko nas , jer mi smo os zemlje i nismo odgovorni za nase postupke , jer imamo opravdanje za sve kako nama pase
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 11:58   #36
Sash, samo ti plaćaj...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 12:21   #37
ja imam iskustva sa prometnim prekrsajima, i svakako savjetujem zaliti se jer su mi do sad zalbe usparale dosta love
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 12:32   #38
Quote:
Patagonija kaže:
Mene isto živo zanima po kojoj bi se osnovi žalio?
po toj osnovi da mu nije radio brzinomjer dok je punicu vozio hitno doktoru, te da ne moze platit iz razloga jer sa svojom minimalnom placom od 2500 kn placa skolarinu svom djetetu

a mozes i platit i tocno ti dodje 500 kn + sudski troskovi 110 kn sto ti iznosi 610 kn za koje ce se neko dobro najest jastoga i kavijara umjesto da zakrpa rupe na cestama, pa ces jos platit naknadu za ceste na registraciji, i nove amortizere
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 17:45   #39
Ja se inače ne vozim prebrzo, al' su me nedavno isto ukebali na ravnom dijelu Aleje Bologne. Vozio sam 84 km/h a dozvoljeno je 60 km/h.

Inače preuzimam punu odgovornost ako napravim neki prekršaj i ako zakon koji opisuje taj prekršaj ima logično objašnjenje.

U ovom slučaju ne namjervam platiti kaznu jer smatram da je ograničenje 60 na dvostrukoj traci bez pješačkih prelaza i raskršća glupo. Ako je cesta prazna, može se vozit i 100 bez problema, a kad je puna - tak i tak se vozi 70-80 km/h.

Moje mišljenje da bi pravosuđe i zakoni bili daleko efikasniji da imaju klauzulu ako se nešto desi usljed prekoračenja preporučene brzine i:

- netko bude fizički ozlijeđen - 5 godina zatvora.
- netko izgubi život - 20 godina zatvora.
- netko izgubi život, a krivac pobjegne sa mjesta nesreće - doživotni zatvor. - - ako je samo materijalna šteta - nadoknada toga. Ako nemaš - naplata od imovine.

Jedino što bi policajci na taj način ostali bez novca "za kavu i čaj"...
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 20:48   #40
Ako se nešto dogodi, kazna je ionako dvostruka...

Nije problem toliko visina kazne - iako smatram da bi se trebao uvesti skandinavski model po kojem se iznos kazne računa ovisno o iznosu prihoda - koliko činjenica da policija ne radi svoj posao.

Tko je žurio, neka plati; zaslužio je.
Da mu je kazna i 5000 kn, manje je izgubio nego ja kad me takav majmun pogazio, strgao mi nogu i priuštio mi nekoliko mjeseci psihoterapije.

Danas svakom divljaku koji projuri - naročito ako projuri kroz crveno - iskreno poželim da mu takav jedan majmun pogazi djecu. Da vidi kako je to.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.